2019 Diamond Cup Luxembourg- bikinifitness

Aká bola súťaž amatérskych bikinifitnessiek na súťaži Diamond Cup Luxembourg? Priblíži Barbora LABUDOVÁ! 

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnila súťaž IFBB Diamond Cup Luxembourg. Konala sa v hlavnom meste tejto krajiny – v Luxemburgu. Súčasťou tejto súťaže síce nebola Elite PRO show, napriek tomu sme mali možnosť vidieť mnoho talentovaných súťažiacich naprieč všetkými kategóriami. Poďme sa pozrieť kto súťažil v kategórii bikini fitness.
Nominácia bikini fitness bola v Luxemburgu rozdelená na 5 výškových kategórií, pričom najvyšší počet súťažiacich v jednej kategórii bol 9. Okrem zenských kategorii sa sútazilo aj v Junior a Master Open. Môj názor je taký, že organizátori mohli vzhľadom na nízky počet pretekárok výškové kategórie zlúčiť. Prečo? Odpoveď je jednoduchá – malo by pre Vás víťazstvo nad 4 súperkami takú hodnotu?

BIKINI FITNESS DO 160cm

V najnižšej výškovej kategórii nastúpilo na pódium 9 žien, z ktorých 6 postúpilo do finálových porovnávaní, ktorých súčasťou je I-walk. Už na prvý pohľad po vzhliadnutí fotografií musím konštatovať, že nerozumiem ženskej tvrdohlavosti a ignorancie niektorých nespochybniteľných faktov. Pretekárka s číslom 100 Sanela Thommes bola v mojom imaginárnom rebríčku okamžite na poslednej pozícii – bohužiaľ, už a pohľad vyzerá oproti svojim súperkám strhane, nepekne a je zjavné, že do ženskej kategórie už nepatrí. Menovaná súťažiaca má 39 rokov a teda patrí do kategórie Masters. Napriek tomu v tejto kategórii vôbec nesúťažila a obrala sa tak o možnosť akokoľvek uspieť. Rozhodcovia to, predpokladám, videli rovnako, keďže ju umiestnili na poslednú priečku.
Kto ma zaujal v pozitívnom slova zmysle? Pretekárka Regina Krukovskaja (95) z Estónska na stagi veľmi vynikala a bolo takmer jasné, že bude bojovať o najlepšie výsledky. V prednom postoji bola o niečo lepšia pretekárka č. 98 Lina Bejarano Real zo Španielska, ktorá napokon vyhrala túto kategóriu.
Na striebornej pozícii skončila spomínaná Regina, musím však konštatovať, že moje poradie by bolo opačné. Lina síce vyzerala lepšie v prednom postoji, v zadnom a v bočných postojoch však viac vynikala Estónka.
Bronzová medaila smerovala do Nemecka súťažiacej Anna Migale (99) – veľmi pekná bikina, ak však ešte zväčší svaly predných stehien, jej budúcnosť vidím skôr v kategórii wellness fitness.
„Zemiaková“ medaila sa ušla Roselle Giovannelli (93) zo Švajčiarska. Na 5. a 6. mieste skončili Jessica Groeneveld (92) z Holandska a Laure Verbeke (96) z Belgicka. V semifinále mali tieto pretekárky rovnaký počet bodov, Jessica napokon vyhrala o jediný bod.

BIKINI FITNESS DO 164cm

V tejto kategórii sa uskutočnilo priamo finále, keďže v nej súťažilo iba 5 fitnessiek. Musím povedať, že boli pre mňa výsledky tejto kategórie prekvapením – zvíťazila pretekárka č. 104 Mariana Semchii z UK. Z fotografií by so však konštatovala, že jednoznačne zvíťazí bikina zo striebornej priečky – Frederique Jacques (105) z Francúzska. Mala výrazne užší pás vzhľadom k jej proporciám, čo vytváralo dojem výraznejšej symetrie postavy. Výsledkový rozdiel medzi týmito dvomi pretekárkami bol napokon len jeden bod.
Na tretej pozícii skončila Natalya Efimova (103) z Holandska. Úprimne musím povedať, že táto pretekárka pre mňa nebola taká atraktívna. Pri pohľade na štvrtú Evu Szoradi (102) a piatu Sofiu Baptista (101) z Portugalska môžeme vyhodnotiť, že Natalya získala bronz vďaka svojej proporčnosti. Posledné dve pretekárky sú príliš štíhle, pôsobia veľmi sucho. Sofia, ktorá skončila posledná, má navyše aj veľmi zlú farbu.

BIKINI FITNESS DO 169cm

Z 9 pretekárok sa túto kategóriu podarilo vyhrať krásnej bikine zo Španielska – Anna Sorokina (108). Pre mňa je tento výsledok nespochybniteľný. Anna dominovala v každom postoji, proporčnosťou aj nádherným vzhľadom. Jediné, čo by som vytkla sú ramená – k jej postave je nutné na ne nalepiť o niečo viac svalovej hmoty. Na druhom mieste skončila Lisa Maus (110) z Portugalska. Rozhodcovia udelili týmto dvom pretekárkam v semifinálovom porovnávaní rovnaký počet bodov (5), Anna napokon vyhrala s dvojbodovým rozdielom. Lisa vyzerala na pódiu naozaj dobre, myslím si však, že Anna vyzerala takmer o triedu lepšie.
Bronz získala Kristijana Kristinsdottir (114) z Islandu. Vytkla by som jej formu – vrch tela vyzeral veľmi dobre, nohy a zadok boli však dosť zaliate. Vijona Salome (111) skončila štvrtá, ak by to však bolo v mojej moci, posledné dve menované by som určite vymenila. Vijona mala nielen lepšie zvládnuté postoje, vyzerala v nich lepšie ako Kristijana.
Na 5. mieste skončila najstaršia pretekárka, ktorá štartovala v tejto kategórii – Tuuli Jurgens (109) z Estónska. Vyzerala však veľmi dobre a bola naozaj schopná konkurovať svojim výrazne mladším súperkám. Posledná finálová priečka sa ušla Nemke Lise Weichenthal (107). Na súťaž bola pripravená výborne, zmenila by som však vrchný diel plaviek, ktorý jej nesedí úplne dokonale (padnuté prsia jej celkovo uberajú, na prvý pohľad vyzerá oveľa staršie, ako v skutočnosti je).

BIKINI FITNESS DO 172cm

Napriek tomu, že v tejto kategórii súťažilo len 5 pretekárok, všetky boli veľmi porovnateľné. Jana Teder (115) si vybojovala u rozhodcov jednohlasné víťazstvo. Nikto im to nemôže zazlievať, vyzerala naozaj výborne (verili by ste, že má viac ako 40 rokov?). Zaujala ma aj jej menovkyňa na striebornej pozícii Jana Jeřábková (116) z Česka, ktorá výrazne zmenila svoje proporcie. Vždy patrila k tým svalnatejším bikinám, tentokrát však pôsobila v celku subtílne. Musím tiež pochváliť jej celkový look a fialové plavky – medzi tromi súperkami v takmer identických plavkách veľmi vynikala.
Na tretej pozícii skončila Sandra Pierson (117) z Francúzska prišla o striebro len kvôli jednému bodu. Bola výrazne štíhlejšia ako Sandra, čo by malo byť pre Janu varovným prstom – ak chce byť úspešnou bikini fitnesskou, nie je žiadúce nalepovať ďalšiu hmotu. Na štvrtom mieste skončila Paula Barbosa (118) z Portugalska a na poslednom – piatom mieste Inessa Templin (119) z Nemecka.

BIKINI FITNESS NAD 172cm

V najvyššej výškovej kategórii súťažilo 7 pretekárok. Vyhrala Theresa Oesterreich (124) z Nemecka. Jej víťazstvo bolo jednoznačne, celkový look bol na pódiu najlepší, forma bola dobrá a stavbou tela vynikala tiež. Vytkla by som len čierne plavky, ktorými veľmi neohúrila. Striebornú medailu získala Olga Peeters (125) z Francúzska. Dominovala v prednom postoji, patrí však k „tvrdším“ bikinám. Theresa ju prebila svojou eleganciou a jemnosťou.
Bronzovú priečku obsadila najvyššia pretekárka v Luxemburgu – Alena Yarshevich (126) má výšku 184cm! Čo sa tela a formy týka, 4. a 5. miesto by som zaiste vymenila. Maria Herranz Garcia (121) zo Španielska bola na môj vkus príliš „vysušená“. Ruth Van Bochove (122) mala plnšie svaly, celkovo bola proporčne krajšia.
Môžeme uviesť hneď niekoľko dôvodov, prečo skončila na horšej pozícii – veľký kučeravý účes jej skôr uškodil ako pomohol, rovné vlasy by ju opticky o niečo predĺžili.
Mohlo jej to v konečnom dôsledku pomôcť, keďže bola v top 6 najnižšou pretekárkou. Za ďalšie mínus považujem plavky – napriek tomu, že jej sedia sa vzory na plavkách v bikini fitness jednoducho nenosia. V neposlednom rade treba podčiarknuť aj prezentáciu. Jednotlivé postoje mala lepšie zvládnuté Maria. Na týchto dvoch pretekárkach vidíme v praxi opakované pravidlo „forma nestačí“. Top 6 uzatvára Jana Přikrylová (120) z Česka.

BIKINI FITNESS OVERALL

Súboj o titul absolútnej víťazky a zároveň vstupný lístok do Elite PRO získala víťazka kategórie do 169cm – Jana TEDER z Estónska.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!