2019 Diamond Cup Luxembourg- wellness fitness

V akej forme súťažili wellness fitnessky na 2019 Diamond Cup Luxembourg? Pozrela sa na to naša redaktorka Barbora LABUDOVÁ. 

Kategória wellness fitness postupne naberá na popularite – súťaži v nej čím ďalej, tým viac pretekárok a sleduje ju viac a viac fanúšikov. Spoločne sa pozrime na to, kto a v akej forme súťažil na Diamond Cupe v Luxemburgu.

Celkový počet súťažiacich v kategórii wellness fitness bol 8. Vzhľadom na jedinú open kategóriu sa očakával vyšší počet pretekárok, napriek tomu však boli všetky výborne pripravené a ani zďaleka nebolo okamžite jasné, kto sa stane víťazkou.

Už od začiatku bolo zjavné, ktoré pretekárky budú bojovať o najvzácnejšie – medailové pozície. Michelle De Westelinck (84), Michaela Di Gennaro (85) a Lisa Meiswinkel (91) vynikali už pri prvom pohľade na súťažný lineup – vzhľadom, proporciami aj pripravenosťou. Každá z týchto troch bola navyše niečím výnimočná. Michelle bola na pódiu veľmi výrazná a sebaistá. Môžeme povedať s istotou, že na nej nechal oko každý divák, bez výnimky.
Michaela vynikala oproti svojim súperkám mimoriadne štíhlym pásom. Napriek objemu spodnej časti tela zostal vrch jej postavy útly a ženský. Posledná z tejto trojice, Lisa, bola nielen veľmi pekná. Jej forma bola plná, svaly boli plastické, napriek dôkladnej príprave nepôsobila vysušene. Dá sa povedať, že ostatných 5 pretekárok bolo približne na rovnakej úrovni s malými rozdielmi.
Do finálovej šestky nepostúpili dve súťažiace - domáca Lorraine Atidegla (89) a Anna Slaviczova (88) z Česka. Obe pôsobili v porovnaní so súperkami až príliš mäkko, chýbala im tvrdosť, najmä stehien a zadku. Českej reprezentantke by som vytkla tiež účes. Lorraine má veľmi pekne proporcie, ak sa na ďalšiu súťaž pripraví lepšie, výsledok bude bezpochyby lepší.

Prvá zo spomínaných – Michelle de Westelinck (84) z Belgicka skončila na tretej pozícii. Vo finálových porovnávaniach máme možnosť vidieť príliš tmavú farbu pokožky – možno aj tento nedostatok rozhodol o jej bronze. Opäť vidíme, že v tomto športe nejde len o formu ale o všetky maličkosti, ktoré vytvárajú celkový dojem.
Striebro získala Talianka Michaela Di Gennaro (85). Táto pretekárka bola v top 3 najvyššou. Víťazkou sa stala Lisa Meiswinkel (91) z Nemecka. Bezpochyby jej pomohol aj pekný, dievčenský vzhľad. Táto pretekárka zvolila ruský strih plaviek. Na jej súperkách vidíme, že v tejto kategórií naozaj nie je nutný – wellnessky nepotrebujú postavu opticky predĺžiť, práve naopak! Čim kratšie ich nohy vyzerajú, tým pôsobia svalnatejšie.
Keďže sa súťažilo len v kategórií open, Lisa sa stala zároveň absolútnou víťazkou a tak získala postup do Elite PRO Wellness. Myslím však, že by Lisa nemala naberať ďalšiu svalovú hmotu, v takom prípade bude totiž patriť skôr k bodynám ako do wellness.
Rada by som upriamila vašu pozornosť na pretekárku č. 86 Bettinu Nagy zo Švajčiarska. Oproti TOP 3, ale aj zvyšným finalistkám, pôsobila pomerne štíhlo. Ak sa jej podarí nalepiť o niečo viac hmoty na stehná a zadok, zaiste bude patriť k tým najlepším wellnesskám – jej stavba tela je totiž dokonalá pre túto kategóriu.
Dlhý driek opticky skracuje spodnú časť tela, čo jej môže pomôcť s prehľadom poraziť súperky. V jej prípade treba tiež upraviť pózing, v niektorých postojoch totiž viac vynikali jej nedostatky ako prednosti. Prezentáciu musí mať každá pretekárka nacvičenú tak, aby sa ukázala v čo najlepšom svetle.
Na 5. priečke skončila Catia Moreira (87) z Luxemburgu a na 6. mieste Mona Shirzade (90) z Holandska. Napriek tomu, že vo wellness kategórií je trend v plavkách, účesoch aj doplnkoch „divokejší“, rôzne vrkoče, copíky a iné vlasové kreácie sa mi na pódium skrátka nehodia.
Najbližšia možnosť súťažiť sa wellnesskám naskytne nadchádzajúci víkend – 21. – 23. júna v UK na IFBB English Grand Prix 2019. Stay tuned!Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!