2019 Elite PRO Madrid Bikinifitness

Ako vyzerali bikinifitnessky na súťaži 2019 Elite PRO Madrid? Kto zaujal? Dozviete sa v článku Sone KOLCUNOVEJ. 

Do Madridu prišlo súťažiť 10 profesionálok a chýbali medzi nimi bikinifitnessky, ktoré pravidelne obsadzujú TOP3. Dievčatá však predviedli kvalitnú súťaž, pre niekoho plnú prekvapení. Tak to aj bolo. Vo finále vyzerali body úplne inak ako pred ním a to, čo sa zdalo ako jasné víťazstvo bolo zrazu minulosťou. Súťaž, na ktorej sa predstavilo viacero kategórií profesionálov a súčasťou bola dokonca aj znova súťaž Elite PRO masters bikinifitnessiek mala pomalší spád, no o to viac profíkov z rôznych divízií sa na pódiu vystriedalo. Ako teda vyzerali súťažiace a kto ma najviac zaujal?

Na desiatom mieste skončila s číslom 66 Brazílčanka Isabela Borba. Isabela má oproti súperkám obrovské nedostatky najmä v ostrosti formy a prepracovanosti svalstva a taktiež je pre ňu veľkým hendikepom široký pás. Podobný problém má aj deviata, Španielka Carla Fernandez. Vzhľadom na jej telesnú stavbu by možno mohla zvážiť aj súťaženie v nominácii wellness fitness. Ak chce zotrvať medzi bikinifitnesskami, potrebuje pritvrdiť v diéte a prísť v prepracovanejšej forme. Na ôsmom mieste skončila súťažiaca z Francúzskej Polynézie Faremiro Temoemoe. Faremiro by mala zvážiť iný strih plaviek, ktorý by lepšie zvýraznil jej dlhé nohy a napriek tomu, že za pretekárkami v TOP5 zaostávala, systematickou prácou na sebe sa môže vypracovať na konkurencieschopnú pretekárku.
Na siedmom mieste skončila Nemka Aldijana Karaduz-Sejdovic, ktorá ma osobne zaujala, aj keď potrebuje popracovať na detailoch. Zlepšiť pózing a pri plavkách si spodný diel vytiahnuť nad bedrá- aj to môžu byť rozhodujúce faktory, ktoré pretekárku zrazia nižšie. Tesne pred bránami finále zostala aj Ruska Irina Zheleyko. Musím povedať, že ma príjemne prekvapila. Aj keď je to súťažiaca v masters, na pódiu dokáže zaujať. Síce je teraz jasné, že by si priala o čosi užší pás (to konštatujem na základe fotiek, ktoré uverejnila na sociálnej sieti Instagram, kde si pomocou aplikácie pás zúžila) a samozrejme by jej to pomohlo, no na súťaž sa dokáže dobre pripraviť.

V TOP5 to bolo na Elite PRO Show v Madride jednoducho divoké. Sama presne nechápem prudké bodové zmeny, ktoré sa udiali medzi semifinále a finále, no aj toto je fitness a nič nie je nemožné. To sa potvrdzuje takmer na každej súťaži, ktorú sledujete. Na piatej finálovej priečke sa umiestnila Natalia Lugovskikh. Nataliina forma sa oproti tej, ktorú som videla naživo na Arnold Classic v Barcelone zlepšila rapídne. Bola to štandardne pekne pripravená Lugovskikh, ktorá vyniká dlhokánskymi nohami a úzkym pásom. Prečo však bola po semifinále tretia a vo finále padla na piate miesto? To ostane záhadou.
Na štvrtom mieste skončila Bulharka Alexandra Dimitrova. Na Alexandru sa na pódiu pozeralo dobre, avšak ak bude naďalej naberať svalovú hmotu, môže pôsobiť už ako súťažiaca inej kategórie, nie bikinifitness, na čo si musí dávať pozor. Pozitívne prekvapenie čakalo Reet Reimets. Bola poslednou postupujúcou zo semifinále, no vo finále sa prepracovala na tretiu priečku. Reet určite pomohla bočná póza, ktorá jej lichotí. S výsledkom na tejto súťaži môže byť určite spokojná.
Z prvého miesta po semifinále na druhé vo finále padla aj Litovčanka Ramona Žiauberyté. Ramonine nohy môžu pre niekoho pôsobiť disproporčne voči vršku tela, ktorý má táto pretekárka veľmi široký, no na rozhodcov spravila Ramona mimoriadny dojem. Mne osobne prekáža Ramonino pózovanie s neprepnutými špičkami, no prišla vo výbornej, ostrej forme s klasicky elegantným pózovaním. Z druhého miesta na prvé sa dostala Ivanna Escandar. Pre mňa bola Ivanna jasnou víťazkou, pretože predviedla najlepšiu formu, akú sme na pódiu mohli vidieť. Mne sa Ivanna veľmi páčila aj pózingom a celkovou vizážou. Ako som už spomínala, Ivanna je krásna žena a to vie na pódiu aj patrične predať. Preto si myslím, že s jej posunom na prvé miesto by mal každý súhlasiť.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!