2019 Elite PRO Ostrava

Aká bola súťaž Elite PRO bikinifitnessiek v Ostrave? Ako sa hviezda bikini kategórie Kuznetsova vyrovnala s prehrou v Johannesburgu? 

Ako sme Vám už spomínali v predchádzajúcom reporte, počas predošlého víkendu sa uskutočnila súťaž v Ostrave, ktorej súčasťou bola tiež Elite PRO show. Na pódiu sa predviedlo 19 bikín, prevažne z Európy. Poďme sa pozrieť na to, kto v Českej republike získal tie najlepšie umiestnenia.

Semifinálové kolo začalo s miernym oneskorením zhruba o 19:15 – instagramový profil @fitnessandmass vysielalo z Elite PRO Show livestream, čo mi umožnilo sledovať celý priebeh súťaže. Na pódium postupne nastupovali PRO bikiny z celej Európy. Ako prvá nastúpila na pódium známa pretekárka z Ukrajiny Marina Oborska (10), ktorá minulý rok na majstrovstvách sveta vyhrala svoju kategóriu a následne bojovala o prvenstvo v absolutke s Ramonou Žiauberyté (27) (aj tá súťažila 9. júna v Ostrave).
Po jej I-walku bolo jasné, že bude Marina bojovať o tie najvyššie pozície. Vždy bola komplexnou pretekárkou – s nádhernými proporciami, pekným vzhľadom aj prezentáciou.
Na Czechia PRO nastúpilo niekoľko pretekárok, ktoré sme mali možnosť vidieť aj v Johannesburgu – v Ostrave, ako sme očakávali, nechýbala Yana Kuznetsova (17), ktorá si zrejme prišla napraviť renomé z poslednej súťaže. Musíme konštatovať, že sa jej to podarilo. Opäť to bola krásna, elegantná a svieža Yana, na akú sme zvyknutí. Nielen, že sa vrátila k pôvodnému looku, taktiež oprášila svoj starý strih bikín – košíkový vrchný diel a spodok bez štrasu, tentokrát však v inej farbe. Forma bola výrazne lepšia ako v Afrike, prezentácia takmer neporovnateľná. Pôsobila dojmom „som tu a prišla som vyhrať“.

Na pódium nastúpilo niekoľko domácich pretekárok – medzi nimi aj bikini star Marina Mocanu (28), ktorú sme na súťažnom pódiu videli po dlhšej prestávke. Vyzerala bezpochyby veľmi dobre a zubami nechtami bojovala o pozíciu vo finále.
Z ostatných českých pretekárok musím vyzdvihnúť Lenku Myslivcovú (20), ktorá má (síce je medzi profíčkami nováčik) veľký potenciál stať sa veľmi úspešnou bikinou medzi Elite PRO. Má veľmi peknú symetriu, proporcie, jediné, čo mi u nej chýbalo, bola o niečo ostrejšia forma. Oproti niektorým bikinám totiž pôsobila mohutne.
Neodpustím si spomenúť ešte jednu českú pretekárku Radku Kameníčkovú (13), ktorá v amatérskej časti súťaže Diamond Cup Ostrava vyhrala absolútne prvenstvo, ktorým si zabezpečila vstup do Elite PRO a tak mohla prvú súťaž medzi najlepšími absolvovať priamo v Ostrave. Nie som si však istá, či jej forma bude konkurencie schopná v Elite PRO – bola veľmi ostrá, predný a najmä zadný postoj bol ako vystrihnutý z NPC súťaže. Uvidíme, či bude ochotná prispôsobiť sa trendu. Jediné, v čo dúfam je, že sa trend v Elite PRO nezmení a zostane rovnako atraktívny, smerujúci k ruskej škole.

Na prvý pohľad ma zaujala Kristina Korotka (25) z Ukrajiny, ktorá pôsobila veľmi elegantne a jemne. Do finálovej päťky sa nakoniec dostali 3 spomínané – Oborska, Kuznetsova, Mocanu, Renata Nowak (19) z Poľska, ktorá v Afrike získala striebro a nakoniec Victoria Perez (26) z Nemecka. Vzhľadom na posledný úspech Nowak a posledný neúspech Kuznetsovej pre mňa nebolo jednoznačné ako tento súboj dopadne.

Pre mňa však Kuznetsova tentokrát dominovala v každom postoji. Ostávalo už len na rozhodcoch koho uprednostnia. Na základe výšky a typu postavy by sme mohli utvoriť dve porovnateľne dvojice (Victoria bola pre mňa jednoznačne súťažiacou, ktorej patrilo 5. miesto) – Oborska a Nowak a Kuznetsova s Mocanu. Podľa môjho subjektívneho názoru v prvej dvojici vyhrávala Marina, v druhej Yana.
Rozhodcovský panel nakoniec rozhodol udeliť 4. miesto Renate Nowak. Bronzovú medailu získala Marina, čo môžeme považovať za solídny návrat do súťažného kolotoča. Jednoznačne týmto výsledkom dokázala, že stále patrí medzi špičku tejto kategórie. Pri pohľade na ostávajúcu dvojicu Oborska – Kuznetsova som na chvíľu zatajila dych.
Ak by túto súťaž vyhrala Oborska, nikto by nemohol protestovať – Marine nechýbalo vôbec nič. Vzhľadom na veľký výškový rozdiel a rozdiel v type postavy zostal výber víťazky len na osobných preferenciách rozhodcov a celkovému dojmu z pretekárok. Zlatú pozíciu nakoniec obsadila Yana, ktorá neskrývala svoje nadšenie z víťazstva. Podarilo sa jej to po istom čase a jednoznačne týmto potvrdila to, že patrí k tým najlepším z najlepších.

Napriek tomu, že nezískala titul majsterky sveta v Elite PRO, myslím, že nikto nebude protestovať, keď ju korunujeme za kráľovnú aktuálneho Elite Bikini.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!