2019 IFBB Miami Grand Prix- Elite PRO bikinifitness

V akej forme súťažili členky Elite PRO na súťaži Grand Prix Miami? Barbora LABUDOVÁ prináša report. 

Uplynulý víkend sa na Floride uskutočnila Elite Pro súťaž. Ako dopadla nominácia bikini fitness? Kto prišiel na západ bojovať o cenné kovy a body do Elite Pro rankingu? 20. – 21. júl sa v Miami niesol v duchu Miami Grand Prix. Na pódiu sa v priebehu dvoch dní ukázali 4 Elite Pro kategórie, medzi nimi aj, samozrejme, nominácia bikinifitness.

Celkový počet pretekárok bol iba 7. Dôvodov, prečo v Miami neštartovalo viac pretekárok môže byt niekoľko, za hlavný dôvod však považujem lokalitu súťaže – vzhľadom na to, že väčšina Elite Pro pretekárov pochádza z Európy a Ruska je Florida naozaj vzdialenou destináciou. Nie každý má prostriedky a chuť na to, stráviť niekoľko dní cestovaním na jedinú súťaž.

V semifinále štartovali 3 pretekárky z Európy, 1 Ruska, 1 z Dominikánskej republiky a 2 z krajín Južnej Ameriky, konkrétne Flor Maria Moran Romero (249) z El Salvadoru a Mayrobi De La Cruz (246) z Puerto Rico. Tieto dve pretekárky zostali za bránami finále na 6. a 7. mieste. Bohužiaľ, nájsť fotografie zo semifinále Miami Grand Prix je takmer nemožné a preto nemôžeme zhodnotiť formu týchto dvoch pretekárok. Pre mňa sú úplne neznáme – nemali sme ich možnosť vidieť na žiadnom z európskych podujatí.
Finálové kolo je pre nás omnoho atraktívnejšie z hľadiska mien, ktoré na výsledkových listinách figurujú. V Miami súťažila Lenka Myslivcová (241) z Česka, Esther Garcia Diaz (242) zo Španielska, Diany Terrero Rodriguez (243) z Dominikánskej republiky, Karina Gavrikova (244) z Maďarska a to najlepšie na koniec – Yana Smith Kuznetsova (250) z Ruska.

Začnime však pekne po poriadku. Pretekárky nastupovali na finále jednotlivo, každá predviedla svoj I-walk, ako je už zvykom. Lenka Myslivcová, o ktorej sme písali už v reporte z Ostravy, doslova žiarila. Jej forma je aktuálne takmer dokonalá, na pódiu pôsobí veľmi žensky, prirodzene a atraktívne. Dokonalý X-shape, uzučký pás, dlhánske nohy a široký úsmev sú jej najsilnejšie zbrane. Každý musel okamžite vidieť, že si na Floridu prišla pre jedno z najvyšších umiestnení.
Esther Garcia Diaz je veľmi pekná pretekárka, v porovnaní so súperkami jej však chýbala plnosť svalov. Jej silnou stránkou je rozhodne stavba tela – široké plecia, uzučký pás a dlhé nohy vytvárajú pekný X-shape.
Diany Terrero Rodriguez bola najnižšou pretekárkou vo finále. Zaiste zaujala modrou farbou medzi svojimi súperkami v bikinách rôznych odtieňoch červenej, v Elite Pro a všeobecne v kategórii bikini, by som sa vyhla vzorom, aké mala na podprsenke.
Karina Gavrikova je pre nás stará známa, Miami Grand Prix bola niekoľká súťaž túto sezónu, ktorej sa zúčastnila. Jej forma bola už štandardne dobrá, zdá sa mi však, že o niečo lepšia ako v Johannesburgu, kde skončila na 6. mieste. Trochu by som si však v jej prípade dávala pozor na úpravu vlasov – síce fotiek z Miami nemáme veľa, na niektorých vyzerá jej účes príliš objemne (zbytočne ju opticky skracuje).
Je viac ako zjavné, že Yana Kuznetsova už nenecháva nič na náhodu. Tak, ako do Ostravy, prišla v dokonalej forme a opäť v nových plavkách. Vyzerala štandardne dobre, bez akýchkoľvek experimentov predviedla svoje nádherné vlasy a overený make-up. Myslím, že každému bolo jasné, kto prišiel túto súťaž vyhrať.

Finálové porovnávania hovorili za všetko, nemohla by som však s istotou povedať, kto skončí na druhej a tretej priečke. Súťaž napokon skončila nasledovne: na 5. pozícii Esther Garcia Diaz (242), na 4. Diany Terrero Rodriguez (243). Bronzová napokon skončila Karina Gavrikova (244) – prekvapením bolo pre mňa zistenie, že jej rozhodcovia udelili rovnaký počet bodov ako Diany.
Keďže nemáme k dispozícii fotografie z porovnávaní, tieto výsledky môžem hodnotiť len veľmi subjektívne. Na druhom mieste skončila Lenka Myslivcová – za veľmi dôležité považujem spomenúť jej nedávne víťazstvo z Barbadosu. Lenka sa vybrala najlepšou cestou akou mohla ísť – súťaženie, ukazovanie sa rozhodcom a zbieranie bodov je určite najistejšou cestou k úspechu. Už teraz je bezpochyby schopná konkurovať tým najlepším. Lenku budeme sledovať a držať jej palce! Prvenstvo získala bikinistar Yana Kuznetsova so 4-bodovým náskokom – opäť dokázala, že patrí k najlepším z najlepších.

Situácia v Elite Pro Bikini sa vyvíja veľmi rýchlo, už teraz sa neviem dočkať Elite Pro Majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnia 1. – 3. novembra v Tarragone v Španielsku. Sledujte Elite Pro Bikini s nami!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!