2019 Nocco Nordic PRO - Aká bola súťaž bikinifitnessiek?

Súťažný deň č.1 vo fínskom meste Lahti zavŕšila súťaž Elite PRO pretekárov, medzi ktorými nechýbali bikinifitnessky. Ako vyzerala súťaž a kto uspel? Report doplnený postrehmi Beáty GRAŇÁKOVEJ!

Elite PRO súťaž v Lahti pravdepodobne zaujala najmä výsledkami a aktualitami, ktoré sa začali objavovať už počas súťaže. Nepretržite sme súťaž sledovali aj my s redaktorkou Barborou LABUDOVOU, ktorá vám prostredníctvom instagramu bikinifitness.sk prinášala neustále nové informácie.

Ešte počas dňa sme zverejnili informáciu, že OVERALL víťazka z Majstrovstiev Európy, z barcelonského Arnold Classic Europe 2019 a taktiež z amatérskej súťaže na Nordic Cup-e Galina MASLOVSKAYA (s ktorou vám prinesieme rozhovor v najbližších dňoch) bude súťažiť aj medzi Elite PRO súťažiacimi. Bez ohľadu na to, ako by sa umiestnila som tento jej krok vítala všetkými desiatimi.
S Galinou som sa stretla osobne počas Arnold Classic Europe 2019 a potvrdila mi to, s čím som sa stretla u väčšiny Rusiek- je veľmi milá, ochotná, vďačná a do prípravy vkladá naozaj všetko. Galinino vystúpenie počas amatérskej časti už rozobrala v REPORTE Barbora LABUDOVÁ. Galina však svojim vystúpením nestratila štatút amatérskeho športovca, súhlas na súťaženie medzi Elite PRO pretekárkami bol len na jediný štart a s najväčšou pravdepodobnosťou sa na ňu môžeme tešiť aj na MS v Bratislave.

Na pódium v Lahti sa medzi profesionálkami predstavilo dokopy 11 súťažiacich. Prvou informáciou, ktorá valcovala instagram bolo prvé vyvolávanie. V ňom sa ocitli Oksana Brygidyr, Melina Keltaniemi, Yana Kuznetsova a Galina Maslovskaya. Už po zverejnení tejto informácie začali dohady. Tie len umocnilo, keď si rozhodcovia nechali Galinu na pódiu aj s druhým vyvolávaním.
S prvým vyvolávaním plne súhlasím- spomedzi jedenástich žien to bolo to najlepšie, čo do Fínska súťažiť prišlo a asi každý by si vedel vystavať vlastný stupeň víťazov. Do TOP5 sa napokon prebojovali všetky účastníčky z prvého porovnávania- Rusky Galina Maslovskaya, Yana Kuznetsova, Ukrajinka Oksana Brygidyr, Fínka Melina Keltaniemi a finále doplnila Češka Veronika Zemanová.

Z nepostupujúcich do finále ma zaujala Ivanna Escandar Fernández, ktorú som spomínala už v reporte z Barcelony. Vtedy sa Španielka dostala do finále, v Lahti strácala na Zemanovú jediný bod, ktorý ju odsunul na 6. priečku. Ivanna má výhodu krásnej tváre, no vrch plaviek je potrebné buď zmeniť alebo nejakým iným spôsobom zakryť neštandardné rozloženie pŕs.

Nasledoval I-walk a finálové porovnávanie. Yana Kuznetsova sa predviedla v takmer rovnakej forme, ako v Barcelone. Ak by ste chceli nájsť nejaký drobný rozdiel, pravdepodobne môžete povedať, že v Barcelone bola o čosi plnšia ale to je veľmi minimálny rozdiel, takmer nebadateľný.
Práve pri Yane som si všimla, ako veľmi dokáže svetlo zmeniť celú súťaž. Zatiaľ, čo na Arnold Classic Europe bolo svetlo teplé a pozadie belaso-žlté, v Lahti bolo pozadie tmavomodré a svetlo chladné.
Oksana Brygidyr zmenila oproti Arnold Classic Europe plavky- tentokrát sa predviedla v červených, ktoré môjmu oku lahodili omnoho viac ako predošlé ružové. Oksana bola o čosi tvrdšia ako v Barcelone a všimla som si tiež, že ruku, ktorú mala pri pózovaní vbok dávala viac na pás. V Barcelone ju mala posunutú nižšie, no posunutím na pás zvýraznila veľkosť ramien. To, či spravila vyostrením formy lepšie alebo horšie sa nedá jednoznačne povedať- niektorým sa viac páčila v „makšej“ forme, niektorým, aj rozhodcom v Lahti, sa Brygidyr viac páči s formou tvrdšou.
Príjemným prekvapením bola Galina Maslovskaya. Predviedla formu rovnakú, ako v ten istý deň medzi amatérkami, stihla však zmeniť bikini. Namiesto bordových oprášila unikátne zelenomodré a medzi profíčkami sa nestratila. Predviedla elegantný, vyšperkovaný I-walk a v mojich očiach mohla pokojne skončiť na vyššej priečke.
Melina Keltaniemi mala výhodu domáceho pódia, ktoré jej zaručene sedelo. Pri Meline by som upozornila na neštandardný postoj (ten si môžete všimnúť aj na fotke), v ktorom tlačí kolená smerom von a krčí sa v nich. To by medzi amatérkami pravdepodobne nebolo prípustné.

Napokon skončila Češka Veronika Zemanová na 5. mieste. Štvrtá priečka patrila Galine Maslovskej, bronz putoval do Ruska Yane Kuznetsovej, striebornú priečku obsadila ukrajinská pretekárka Brygidyr a zlato ostalo doma- vo Fínsku. Melina Keltaniemi, aktuálna majsterka sveta Elite PRO bikinifitnessiek obsadila zlatú priečku.

Fínski rozhodcovia rozhodne prekvapili- nie som si istá koľkí ľudia tipovali, že Keltaniemi odíde so zlatom, aj keď domáci sa z tohto výsledku určite veľmi tešili. Ukázalo sa, že Fíni v tejto kategórii preferujú skôr prepracovanosť svalstva a objem, ako subtílnosť, čo sa potvrdilo aj na 4. a 3. priečke Rusiek Maslovskej a Kuznetsovej. Všetky dievčatá boli však dobre pripravené a ak niekoho výsledky zarmútili, mal by pamätať, že tento šport je individuálny. Víťazke gratulujeme a sme radi, že sme mohli byť svedkami Elite PRO súťaže v Lahti!

Postrehy Beáty GRAŇÁKOVEJ z dejiska Elite PRO súťaže

„Moje tipy mi vôbec nevyšli,“ začína rozprávať Beáta Graňáková. Beáta síce v Lahti nesúťažila, no súťaže sa zúčastnila ako podpora svojho priateľa Romana VAVREČANA, ktorý sa predstavil po prvýkrát medzi Elite PRO bodybuildermi a získal striebro. „Včera ma najviac zaujala Galia Maslovskaya. Mala nádhernú, čistú prezentáciu,“ hodnotí Beáta deň po súťaži profesionálok. „Tipovala som, že skončí na prvom mieste, avšak to udelili Fínke Meline Keltaniemi. Tá bola tiež krásna, ale tipovala som, že skončí na treťom mieste. Yana Kuznetsova bola úžasná ako vždy, ju som videla ja druhom mieste,“ delí sa o svoj osobný rebríček Beáta Graňáková, ktorá videla súťaž na vlastné oči. „Na môj vkus bola Keltaniemi veľmi vydiétovaná, no práve to asi u rozhodcov zabodovalo,“ dodáva Beáta.

Nocco Nordic Elite PRO je za nami. Aké budú ďalšie súťaže medzi bikinifitnesskami v Elite PRO? Sledujte to spolu s nami!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!