2020 Arnold Classic USA – Bikini International Preview

O pár dní sa uskutoční jedna z najprestížnejších súťaží, na ktoré sa hviezdy z IFBB PRO môžu počas roka kvalifikovať. Koho uvidíme na pódiu Arnold Classic USA v nominácii Bikini International? Dočítate sa v preview od Barbory LABUDOVEJ.

Súťažný kolotoč roka 2020 sa pomaly, ale isto rozbieha. Po prvej Elite PRO súťaži – Angela Borges Fitness Cup-e, ktorý sa uskutočnil v Brazílii, nás tento víkend čaká aj prvá veľká IFBB Pro súťaž. Arnold Classic Sport Festival, s tradičným miestom Columbus, Ohio, každoročne láka tisícky priaznivcov. Inak to nebolo ani tento raz. Bohužiaľ, s rokom 2020 prišla hystéria menom coronavirus. Kvôli tomuto vírusovému ochoreniu guvernér štátu Ohio nariadil zrušiť obrovské expo, ktoré je súčasťou Arnold Classic. Našťastie pre nás, súťaže prebehnú podľa plánov s jediným rozdielom - fanúšikovia budú môcť byť súčasťou len finálových kôl PRO Show. V sobotu teda uvidíme na hlavnom pódiu v Columbus Convention Centre tie najatraktívnejšie kategórie, ktorých súčasťou bude aj Bikini International. Kto bude súťažiť?

Na túto súťaž sa kvalifikovalo 16 pretekárok. Medzi nimi nájdeme mnoho známych tvárí z Ameriky, Brazílie aj Európy. Začneme tradične Európankami. Priscillu Leimbacher si mnohé pamätáme z veľa amatérskych súťaží. Švajčiarka aktuálne býva v Brazílii a trénuje pod jedným z najznámejších amerických PRO trénerov – Kimmom Oddom. Priscilla sa zúčastnila aj 2019 Bikini Olympia. Svoju formu dokonale prispôsobila trendu NPC a som veľmi zvedavá, ako sa jej bude dariť na tejto súťaži a v blízkej budúcnosti. Druhou Európankou na štartovej listine je Talianka Alessia Facchin. Ešte v amatérskych súťažných časoch sme s touto dnes už PRO pretekárkou dokonca mali možnosť robiť rozhovor, ktorý si môžete prečítať TU. Určite bude zaujímavé sledovať, ako si bude Alessia počínať v tejto tvrdej konkurencii. 

Medzi najväčšie favoritky radím Janet Layug, Elisu Pecini a Angelicu Teixeiru. Minulý rok túto súťaž vyhrala Janet Layug a víťazka 2019 Bikini Olympia, Isa Pecini, získala striebornú priečku. Ako dokáže krásna Brazílčanka zamiešať karty tentokrát? Osobne si myslím, že budú práve tieto dve spomínané bojovať o víťazstvo. V hre je však stále aj dvojnásobná víťazka Olympie Angelica Teixeira. Angelica na svojom instagrame oznámila, že tento peak week je o niečo iný, ako tie predchádzajúce. Uvidíme, ako zmena superkompenzácie ovplyvní jej formu, dovolím si však tvrdiť, že Elisu neporazí. Elisa totiž dominuje mimoriadne štíhlym pásom, aký nemá ani jedna z nominovaných pretekárok. Za jednu z najväčších Isinych výhod považujem tiež dĺžku nôh – vďaka nim vyzerá v porovnávaniach opticky vyššie, zároveň však nestráca na objeme stehien.

Určite by ste nemali prehliadnuť niekoľko mien. Veľmi ma prekvapilo, keď som na štartovej listine videla meno Justine Munro. Atraktívnu Kanaďanku si určite pamätáte z niekoľkých Olympií. Po takmer dvojročnej pauze sa Justine postaví na pódium – a to hneď na jednej z najväčších súťaží. Justine bola vždy neprehliadnuteľná objemom spodnej časti tela, vďaka ktorej by sme ju v dobe, kedy súťažila, mohli porovnávať s wellness fitness pretekárkami z IFBB amatérskej scény. Som zvedavá, v akej forme sa ukáže a ako bude schopná konkurovať najväčším favoritkám (vedľa ktorých stála už pred tým na mnohých súťažiach). Beatriz Biscaia je najmladšou pretekárkou na Arnold Classic. Táto IFBB Pro bikinigirl má IBA 19 rokov! V takom mladom veku dokonca minulý rok získala 12.miesto na Bikini Olympia. Je to krásna pretekárka s obrovským potenciálom, treba však podčiarknuť, že má pred sebou ešte veľmi veľa práce. Som zvedavá na jej progres od poslednej súťaže. Zaručene neprehliadnete ani Etilu Santiago Santos (práve túto bikinu som spomínala v podcaste s Honzom Kavalírom). Vyniká výzorom a šarmom, vždy však strácala v zadnom postoji. Uvidíme, ako sa dokázala od septembra zlepšiť.

V Columbuse nebudú chýbať ani ostrieľané IFBB Pro pretekárky ako Romina Basualdo, Marcia Goncalves či Jennifer Ronzitti. Tieto dievčatá väčšinou „prejdú“ cez sito v semifinále, tentokrát to však budú mať ťažšie v boji s mladšími pretekárkami, ktoré by mohli zaujať práve pre to, že nie sú „staré známe“.

Zoznam súťažiacich 2020 AC Bikini International:

 •  Mahsa Akbarimehr (Irán)
 •  Romina Basualdo (Argentína)
 •  Beatriz Biscaia (Kanada)
 •  Alessia Facchin (Taliansko)
 •  Marcia Goncalves (Brazília)
 •  Daraja Hill (USA)
 •  Janet Layug (USA)
 •  Priscila Leimbacher (Švajčiarsko)
 •  Justine Munro (Kanada)
 •  Elisa Pecini (Brazília)
 •  Camile Periat (USA)
 •  Yeshaira Robles (USA)
 •  Jennifer Ronzitti (USA)
 •  Alexandria Ross (USA)
 •  Etila Santiago Santos (Brazília)
 •  Angelica Teixeira (Brazília)

Semifinále Bikini International sa uskutoční v sobotu 7.3., v časovom rozmedzí 12- 4 PM amerického času. U nás budete môcť sledovať semifinále na livestreame medzi 19:00-23:00. Finále sa následne uskutoční medzi 7-10 PM (2:00-5:00).

Všetky informácie a výsledky nájdete, samozrejme, na našom instagramovom profile @bikinifitness.sk. Nech vyhrá tá najlepšia!Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!