2020 Bikini Olympia report: Poznáme novú kráľovnú svetového bikinifitness

Napriek aktuálnej situácii sme mali možnosť vidieť na 2020 Olympia Weekende vysoký počet pretekárov, najvyšší práve v nominácii Bikini PRO. Kto zo 40 dievčat napokon uspel?

Menný zoznam pretekárok sme vám priniesli v Bikini Olympia preview. Zo všetkých kvalifikovaných sa Olympie napokon nezúčastnili 4 dievčatá – Thistle Guevara z Filipín, Claire Lehndorf z Nového Zélandu, Raphaela Milagres z USA a Camile Periat, rovnako z USA.

Aké výsledky dosiahli Európanky?

Zo všetkých európskych pretekárok, ktoré sme spomenuli v preview, sa do TOP 15 nedostala ani jedna. Najbližšie však k tomu mali Hannah Ranfranz (31), Ada Kaczmarek (21) Alessia Facchin (14), ktoré boli súčasťou štvrtého porovnávania. Tá, ktorá túto sezónu dosiahla najväčšie úspechy – Francesca Stoico (36), bola porovnávaná v poslednom callout-e. Ani jedna z nich sa však za to, čo predviedla v Orlande, rozhodne nemusí hanbiť. Oči mnohých fanúšikov sa upierali práve na Poľku Kaczmarek. Adriana predviedla adekvátnu formu a prezentáciu, avšak v porovnaní s ostatnými pretekárkami viditeľne zaostávala svalovým objemom. Niektorí by mohli tvrdiť, že jej chýbala aj ostrosť a kresba svalov, ktorá bola u niektorých konkurentiek omnoho výraznejšia.

Sklamaním je, a myslím, že nie len pre mňa, výsledok pretekárky menom Beatriz Biscaia (3). Túto mladučkú pretekárku sme tento rok videli na súťažiach 2020 Europa PRO a 2020 Battle of Texas, kde ukázala peknú formu, krásny look a elegantnú prezentáciu. V reportoch z týchto súťaží som však predpokladala, že formu smeruje práve do Orlanda. Beatriz, bohužiaľ, pôsobila na pódiu v porovnaní s konkurentkami príliš subtílne a mäkko. Jej prejav patril rozhodne medzi TOP 5 prezentácií. Nedotiahnutá forma ju však vyradila z boja o dobré umiestnenie, a tak skončila na delenom 16. mieste. Verím, že je to po minuloročnej 12. priečke pád, ktorý ju nakopne ďalej pracovať na svojich nedostatkoch. Pripomeňme si, že mladučká Biscaia má len 19 rokov a je najmladšou Bikini PRO pretekárkou vôbec.

Príjemné prekvapenie súťaže

Za najväčšie prekvapenie súťaže považujem doposiaľ menej známe pretekárky. Sara Choi (7)Hye Kyeong Hwang z Južnej Kórey a Thajka Nittaya Kongthun (24). O všetkých sme pred Olympiou počuli málo, keďže bikini pretekárky z týchto krajín možno na medzinárodných súťažiach vidieť len málokedy. Všetky 3 pretekárky však ukázali veľmi dobrú formu, pekné proporcie a atraktívny vzhľad. Dve z nich získali miesto v TOP 15 – Sara Choi získala 15. miesto a Nittaya Kongthun 13. priečku. Práve Nittaya bola najlepšou pretekárkou z tejto trojice. Na pódiu vyzerala mimoriadne uvoľnene a žensky. Typ formy, ktorú Nittaya predviedla, je podľa mňa mimoriadne atraktívny. Väčší svalový objem by v tejto nominácii (ani v Bikini PRO) nemal byť žiaduci. Tieto dievčatá si v Amerike urobili veľmi dobrú vizitku. Verím, že ich uvidíme na ďalších PRO shows v USA už čoskoro. Rozhodne si zaslúžia bojovať o tie najlepšie umiestnenia.

Ostatné miesta mimo TOP 10 obsadili: Jennifer Ronzitti (33) (11. miesto), Monica Ellis (13) (12. miesto) a Daraja Hill (18) (14. miesto). Práve od Jennifer sme čakali umiestnenie v TOP 10. Oproti minulému roku urobila Jennifer veľký progres, no zdalo sa mi, že v Orlande nebola natoľko uvoľnená, ako na jej poslednej súťaži, kde s prehľadom zvíťazila. Ak však berieme na vedomie, akej konkurencii čelila, 11. miesto na Olympii je v jej veku stále úctyhodný výsledok.

TOP 10

Na 10. mieste skončila „stará známa“ Breena Martinez (28). Breena patrí rovnako, ako Jennifer, k staršej generácii. Ukázala však to najlepšie, čo mohla. Jej žltý look bol navyše veľmi príjemným osviežením.

Jasmine Gonzalez (16), ktorú sme spomínali aj v preview, zaujala nielen našu redakciu. V prednom postoji porazila aj ostrieľanejšie pretekárky, musí však ešte popracovať na proporčnosti. V zadnom postoji jej oproti konkurentkám chýbal objem a guľatosť zadku. Umiestnila sa deviata.

Ôsmu priečku získala túto sezónu mnohokrát chválená Ashlyn Brown (5). Sympatická blondínka sa napriek svojej výške, ktorá pre ňu mohla byť obrovskou nevýhodou, s prehľadom prebojovala do TOP 10. So svojim prvým vystúpením na Olympii môže byť nad mieru spokojná.

Dve miesta za hranicou TOP 5 skončila trojnásobná víťazka Bikini Olympie Ashley Kaltwasser (22). Ashley je na Bikini jednoducho už príliš – príliš objemná, príliš hranatá a asi už aj príliš „opozeraná“. Po minuloročnom 6. mieste ju rozhodcovia posunuli ešte o priečku nižšie. Veľmi rušivo pôsobí aj jej chôdza, na ktorú každý rok upozorňujeme. Napriek tomu, že v posledných rokoch získava stále nižšie umiestnenie, práve prezentáciou a štýlom chôdze sa Ashley chcú pravdepodobne priblížiť iné pretekárky. Či je to správne rozhodnutie musia posúdiť rozhodcovia. Medzi subtílnosťou a objemom tento rok zvíťazila na plnej čiare subtílnosť. Jasným dôkazom sú výsledky ostávajúcej šestky pretekárok.

Prvé vyvolávanie

Do prvého callout-u rozhodcovia vyvolali šesticu pretekárok – Isa Pecini, Angelica Teixeira, Etila Santiago, Janet Layug, Jennifer Dorie a Lauralie Chapados. Myslím, že nikto nepochyboval o tom, že všetky z menovaných obsadia niektoré z miest v TOP 10. Oči sa však upriamovali najmä na minuloročnú víťazku Pecini a dvojnásobnú šampiónku Teixeiru. V momente, keď do stredu rozhodcovia postavili trojicu Santiago, Layug a Dorie, začali všetci o víťazstve jednej zo spomínanej dvojice pochybovať.

Isa Pecini predviedla svoj I-walk (ako každý minuloročný šampión) až ako posledná. Na to, akú formu napokon ukáže, sme boli mimoriadne zvedavé aj my v redakcii. Isa však nadobudla oveľa väčší svalový objem. Napriek tomu, že si zachovala útly pás, bola jej spodná časť tela tak masívna, že nezapadala dokonca ani do bikini ideálov IFBB PRO. Ak by súťažila v amatérskej IFBB International, patrila by do nominácie wellness fitness. Treba uznať, že v prednom postoji Isa vyzerala dobre, avšak neporovnateľne s minulým rokom. V pohybe dokonca vyzerali jej stehná a zadok ako v offseason. A tak minuloročná šampiónka spadla z trónu dokonca pod hranicu TOP 5. Pecini netajila svoje sklamanie ani pri vyhlásení výsledkov, ani na sociálnych sieťach. Tvrdí však, že si je vedomá svojich nedostatkov, a že všetok čas, ktorý má, využije na ich odstránenie.

Piate miesto získala kráska Lauralie Chapados (6). Jej prípravu som počas posledných týždňov sledovala a čakala som na to, čo napokon predvedie na veľkolepom stage-i v Orlande. Lauralie ukázala suverénne najkrajší zadný postoj v tejto nominácii. Rozhodcom sa však mohol zdať mäkší, aký mohli vidieť u zvyšku TOP 5. V mojom rebríčku by skončila Lauralie na 4. mieste.

Na štvrtú priečku rozhodcovia posunuli Angelicu Teixeiru (37). Tá mi však k zvyšku TOP 5 akosi nesedí. Ako som už spomenula, u rozhodcov tento rok zvíťazila subtílnosť nad objemom, no Angelica do tohto trendu vôbec nezapadá. Z roka na rok je (rovnako, ako Ashley) objemnejšia a ostrejšia. Som rada, že sa aj bikinifitness v IFBB PRO začalo uberať naspäť smerom k ženskosti, symetrii, plným tvarom a kráse.

Tohtoročná TOP 3 by sa mohla okrem súťaže v bikinifitness pokojne zúčastniť aj súťaže krásy. Tretia skončila brazílska kráska Etila Santiago (35). Postup o 5 priečok z minuloročného 8. miesta je úspechom, o ktorom môžu niektoré pretekárky len snívať. Etila si však tento výsledok rozhodne zaslúžila – predstavuje všetko to, čo sa vám vybaví pod pojmom bikinifitness. U Etily je to navyše podčiarknuté mimoriadnou krásou.

Do Jennifer Dorie (11) sme v preview nevkladali veľkú dávku nádeje. Treba však uznať, že prekvapila. Ukázala subtílnu formu, pekné proporcie a výnimočný look. Poskočila tak o 3 miesta a získala druhý najcennejší kov – striebornú medailu, ako ocenenie pre vice-šampiónku 2020 Bikini Olympia. Osobne sa mi páčila o niečo viac Etila, boli však veľmi vyrovnané a až do vyhlásenia výsledkov nebolo jasné, ako rozhodcovia určia konečné poradie.

Vysnívané víťazstvo

Po I-walku neuveriteľne krásnej Janet Layug (25) bolo jasné, že jej forma je tento rok tou najlepšou, akú kedy ukázala. Jej prezentácia bola doslova dych berúca. Progres, ktorý za posledný rok urobila, je viditeľný. Podarilo sa jej „nalepiť“ aj ten kúsok svalovej hmoty, ktorý jej chýbal na to, aby vytvorila ideálnu symetriu aj napriek svojim proporciám. Tie neboli nikdy ideálne, a práve tie boli pravdepodobne dôvodom, ktorý ju neprestajne odsúval na druhú a tretiu priečku. K tomuto progresu jej podľa môjho názoru pomohol tréner bikini hviezd Kim Oddo, s ktorým začala Janet tento rok spolupracovať.

Ak by som spomedzi všetkých 40 pretekárok mala vybrať jednu, ktorej by som víťazstvo priala úplne najviac, bola by to práve Janet. Po rokoch, kedy patrí medzi špičku Bikini PRO pretekárok, získala Janet tento víkend čerešničku na torte – vytúžené víťazstvo. A nie hocijaké. K titulu šampiónky Bikini International sa pripojil titul Bikini Olympia a my jej k nemu z celého srdca gratulujeme!

Nezabudnite sledovať aj náš instagram, kde vám budeme pravidelne prinášať fotografie a videá z Bikini Olympie 2020!Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!