2020 Romania Muscle Fest PRO: Ako vyzerala súťaž bikinifitnessiek?

V Rumunskom meste Bukurešť sa minulý víkend uskutočnila súťaž Romania Muscle Fest, ktorej súčasťou bola aj PRO súťaž. Ako vyzerali pretekárky v kategórii Bikini PRO? Napovie vám report od Barbory LABUDOVEJ.

Na PRO stage v Bukurešti sa postavilo 14 bikinifitnessiek. Výsledky tejto súťaže boli pre nás mimoriadne zaujímavé najmä preto, že tu súťažili aj nedávne Elite PRO pretekárky Ivanna Escandar a Allison Testu. Obe zahviezdili aj napriek tomu, že bola táto súťaž ich druhým štartom v IFBB PRO. Ich výsledky si priblížime o trochu neskôr.

Za pomyselnou hranicou TOP 10 skončili pretekárky Natasha Tovar, Leonida Clobu, Patricia Frits a Elodie Purame. Posledné miesto zostalo pretekárka Elodie Purame (113). Toto umiestnenie mala podľa mňa však získať Leonida Clobu (107), ktorá skončila dvanásta. Leonida totiž svalovým objemom stehien nezodpovedá kritériám nominácie bikinifitness. Na 13. mieste skončila Patricia Frits (109), ktorá mohla pokojne skončiť aj v TOP 10. V semifinále sa medzi dievčatami, ktoré napokon skončili na najlepších priečkach, rozhodne nestratila. Bola najvyššia spomedzi všetkých dievčat, dominovala dlhými štíhlymi nohami. Jedenáste miesto získala Natasha Tovar (117). Natasha je veľmi atraktívna žena, ak by bola o niečo ostrejšia, skončila by vyššie. Vzhľadom pripomína Ivannu Escandar.

Na 10. mieste skončila Jade Kelsie Wolfenden (119). Toto umiestnenie mohla získať spomínaná Patricia Frits. Nad Jade dominuje symetriou, proporciami aj celkovým vzhľadom. Deviate miesto zastala pretekárka Laura Ziv (120). Tá by rozhodne nemala zväčšovať objem spodnej časti tela – v základnom postoji boli stehná v porovnaní so súperkami masívnejšie. Ôsme miesto zaujala bikinifitnesska, o ktorej sme doposiaľ veľa nepočuli napriek tomu, že pochádza z Česka. Petra Voldanová (118) aktuálne súťaží vo farbách Anglicka. Formu, ktorú ukázala v Bukurešti, bohužiaľ, celkom prepálila. Je samozrejmé, že sa v IFBB PRO vyžaduje patričná pripravenosť a tvrdosť, Petra však bola oproti pretekárkam z TOP 5 ako sušienka. Je to síce škoda, no každou prípravou sa naučíme niečo nové. Verím, že Petra pozmení postup prípravy a príde o čosi plnšia. Elisabeth Perez Galdon (110) sme videli už aj na predošlých súťažiach. Ukázala sa v štandardnej forme. Musí popracovať na výraze, pretože ju celkovým vyžarovaním iné pretekárky doslova valcujú. Skončila siedma.

Finálová šestka žiarila krásnymi ženami. Posledné miesto v TOP 6 uchmatla Sara Fratella (132). Sara by mala popracovať na symetrii, pretože v základnom postoji neboli jej krivky výrazné tak, ako to bolo u víťazky či ostatných dievčatách v TOP 5. Dúfam aj, že sa na ďalšej zo súťaží bude o niečo viac usmievať – opakujeme to stále dokola, na pódiu sa však vyžaduje prirodzený úsmev so zubami. Piate miesto získala krásna Ivi Escandar (108). Ivanna sa nemohla rozhodnúť lepšie – kritériá NPC jej sedia ako uliate. Myslím, že mohla skončiť aj vyššie. Jej najväčšou nevýhodou je jej výška – Ivanna bola v Bukurešti vôbec najnižšou pretekárkou, preto v porovnávaniach oproti súperkám stráca.

Štvrtá Noora Mahonen (111) na tejto súťaži potvrdila svoje kvality. Len 23 ročná Fínka má krásne proporcie a exotický vzhľad. Som naozaj veľmi zvedavá na jej vystúpenie na 2020 Bikini Olympia, ktorá sa tento rok uskutoční v Orlande. Pretekárka z tretieho miesta bola (minimálne pre mňa) najväčším prekvapením tejto súťaže. Eszter Oczella (112) z Maďarska ukázala takmer dokonalú formu, oslnivý úsmev a pekný ženský vzhľad. Zadný postoj má takmer dokonalý, v prednom sa však miestami zdalo, že sa trochu predkláňa dopredu. Jej výhodou je útly driek a dlhé nohy. Eszter rozhodne prekvapila, teším sa na jej ďalšie vystúpenia.

Druhé miesto získala Allison Testu (116), pre tých, ktorí sledujú Elite PRO divíziu ide o starú známu pretekárku. Allison bola v Elite PRO takmer po každej súťaži označovaná za príliš tvrdú či príliš veľkú pretekárku. Rozhodnutie prestúpiť do NPC pre ňu bolo najlepším rozhodnutím. Podaril sa jej štart ako z rozprávky – hneď na prvej súťaži získala PRO kartu a na prvým dvoch IFBB PRO súťažiach skončila na popredných miestach. Allison je veľký dríč, rozhodne si zaslúži naše uznanie. Onedlho sa môžete tešiť aj na interview.

Kráľovnou sa v Bukurešti stala Talianka Francesca Stoico (114). Týmto víťazstvom však získala oveľa viac ako korunu a medailu – nominovala sa ním na 2021 Bikini Olympia. Francesca sa tak ukáže na Olympii 3 roky po sebe. Bude zaujímavé sledovať ju na Big O stage-i aj tento rok. Oproti TOP pretekárkam z USA má o niečo masívnejšiu vrchnú časť tela. Uvidíme, či to americkí rozhodcovia ocenia rovnako, ako tí európski.

Dnes sa v talianskom historickom mestečku odohráva slávna súťaž San Marino PRO, kde sa na jednom pódiu opäť stretne Francesca, Allison, Eszter, Ivi, Laura, Patricia aj Leonida. O výsledkoch tejto súťaže vás budeme informovať na našom instagrame BikiniFitness.sk.

Všetky fotografie nájdete na NPC NEWS ONLINE

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!