2020 Tampa PRO - Aká bola súťaž profíčok?

Po nútenej pauze sa súťažný kolotoč v USA opäť rozbieha na plné obrátky. Spoločne sa pozrime na výsledky súťaže 2020 Tampa PRO v kategórii Bikini Open, na ktoré si posvietila Barbora LABUDOVÁ.

V kategórii Bikini Open nastúpilo v Tampe neuveriteľných 40 pretekárok. Toto číslo svedčí o tom, že záujem o súťaženie sa v USA po súťažnej pauze stále zvyšuje. Negatívum tohto počtu je, že až 25 pretekárok ostalo za bránami semifinále. Poďme si priblížiť mená a formu tých, ktoré bojovali o TOP umiestnenia na tejto súťaži.

Druhé vyvolávanie

Skutočnosť, ktorá je pre mňa naozaj zvláštna je, že v Tampe rozhodcovia porovnávali 7 až 8 dievčat v jednom porovnávaní. Jedna vec je tá, že všimnúť si v takomto počte všetky dievčatá je takmer nemožné. Na druhej strane je čudné to, že organizátori sústredili vyšší počet pretekárok na pódiu v tom istom momente napriek tomu, aké opatrenia sprevádzajú aktuálne súťaže.

V druhom callout-e sa postavili na pódium tieto pretekárky: Kasey Wilson (179), Jovanna Gibbs-Arnold (160), Calysta Upperman (177), Alejandra Ballesteros (147), Jasmine Gonzalez (161), Erin Stern (175) a Lauren Adams (143).

Dievčatá v tomto porovnávaní mali jednu spoločnú vec – ani jedna z nich nemala dotiahnutú formu. Minimálne nie tak, ako mali ich súperky v prvom porovnávaní a ako si vyžaduje NPC PRO league. Na 15. mieste skončila Kasey Wilson (179), ktorá pri troške šťastia mohla skončiť o jedno/ dve miesta vyššie. Blondínka Kasey patrila k vyšším pretekárkam na pódiu, na čo koniec-koncov doplatila.
Na 14 mieste skončila Jovanna Gibbs-Arnold (160). V porovnaní so súperkami veľmi zaostávala v objeme spodnej časti tela.
Calysta Upperman (177) skončila na 13. mieste. Myslím, že kvôli čiernym bikinám na pódiu zanikala. Formou aj prezentáciou ju predčila spomínaná Kasey Wilson.

Alejandra Balesteros (147) je sympatická bikina, ktorá na pódiu vynikala vzhľadom aj farbou bikín. Jej forma bola o level lepšia ako u pretekárok, ktoré skončili na miestach za ňou. Alejandra predviedla krásne štíhle línie. Miestami mi pripomínala aktuálnu kráľovnú IFBB Pro Isu Pecini.
Pretekárka, ktorá si uchmatla 11. miesto - Jasmine Gonzalez (161), pripomína ďalšiu známu bikini hviezdu – Ashley Kaltwasser. Jasmine na pódiu vynikala celkovým vzhľadom. Veľké mínus bola forma, ktorá nebola dotiahnutá. Ak by dosiahla výraznejšiu kresbu svalov, jej zadná póza by bola v tom prípade najlepšou v druhom porovnávaní. Myslím, že o Jasmine budeme ešte veľa počuť.
Na posledné miesto v TOP 10 sa dostala Erin Stern (175). Je vám toto meno známe? Erin je totiž držiteľkou dvoch titulov Ms. Olympia – nie však v kategórií Bikini. Erin Stern je šampiónkou v kategórií Figure. 2020 Tampa PRO bol jej debutový štart v bikinách. Dokázala ním, že je stále konkurencie schopná pretekárka, aj keď bude súťažiť v inej nominácii. Na 9. mieste skončila Lauren Adams (143), s ktorou si bola Erin Stern na pódiu veľmi podobná. Lauren ukázala krásnu symetriu, pripravenosť a dokonalý vzhľad. Pokojne mohla figurovať aj v prvom porovnávaní.

Prvé vyvolávanie

V prvom call-oute sa predstavili Maya Astabie, Romina Basualdo, Ashlyn Brown, Lauren Dannenmiller, Brittney Dayne, Jennifer Dorie, Liana Martinez a Jennifer Ronzitti.

Na 8. mieste skončila Liana Martinez (165). Liana bola najnižšou pretekárkou v prvom callout-e. Na tejto súťaži bola pripravená, jej výška (a dĺžka nôh) však bola veľkou slabinou. Priečku pred Lianou skončila veľmi podobná pretekárka Maya Astabie. Za jedno z jej najväčších mínusov považujem pózovanie. Pri prednom postoji krčila nohu, ktorú majú pretekárky väčšinou vystretú. V zadnej póze však vyzerala veľmi dobre.
Posledné miesto v TOP 6 získala veľmi zaujímavá Lauren Danmenmiller. Krásna pretekárka s exotickým vzhľadom vyzerala najlepšie v zadnom postoji. V jej prípade by sa však žiadalo o niečo zosubtílniť stehná.

Na 5. mieste skončila stará známa Romina Basualdo. Romina ukázala štandardnú formu, na akú sme u nej všetci zvyknutí. Tentokrát predviedla aj veľmi pekný I-walk s úsmevom na tvári. TOP 3 o chlp ušlo pretekárke Brittney Dayne. Vynikala celkovým vzhľadom aj farbou plaviek. Najväčším plusom sú jej dlhé nohy, musí však ešte popracovať na objeme gluteálov.
Na 3. mieste skončila výrazná blondína Ashlyn Brown, ktorá dominovala aj na súťaži 2020 Northern California Championships, kde skončila na 2. mieste. Jej forma a symetria sú naozaj veľmi dobré. S prehľadom poráža svoje konkurentky aj napriek tomu, že patrí k najnižším pretekárkam v štartovom poli. Veľkým plusom sú krásne tyrkysové plavky.

Striebornú pozíciu obsadil nikto iný, ako Jennifer Ronzitti. Jennifer túto sezónu súťažila aj na 2020 Wasatch Warrior PRO, kde však pohorela. Za dva týždne, ktoré tieto súťaže delia, však urobila veľký kus práce a v Tampe ukázala všetky svoje kvality a na pódiu vyzerala veľmi sviežo. Napriek jej veku stále patrí k TOP pretekárkam v IFBB Pro.

Víťazkou tejto súťaže sa stala bezkonkurenčne finalistka z Olympie 2019 Jennifer Dorie. Jennifer už po úspešnej Olympii avízovala, že sa jej ciele zvyšujú a že pre ne spraví maximum. Ukázala sa v bezchybnej forme, ktorú odprezentovala najlepšie, ako mohla. Zvolila si svoj obľúbený look a bikini a svoje dokonalé vystúpenie zavŕšila zlatom. Jennifer naozaj nemám čo vytknúť. Dúfam, že ju uvidíme na pódiu Olympie 2020 a že sa jej podarí zopakovať umiestnenie v TOP 5.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!