2021 Arnold Classic: Poznáme novú Ms. Bikini International

Cez víkend sa uskutočnil očakávaný Arnold Classic v Columbuse, ktorý bol pre pretekárov tentokrát „zahrievacím“ kolom pred Olympiou. Pozrime sa spoločne na to, ako vyzerali bikinifitnessky v boji o titul 2021 Ms. Bikini International.

Všetky pretekárky, ktoré sa v Columbuse predviedli, sme si predstavili v preview pred súťažou. Akú formu predviedli a aké umiestnenie si pripísali na Arnold Classic konto?

Pri prvom vzhliadnutí výsledkovej listiny bolo pre mňa veľkým prekvapením posledné miesto. Na desiatej priečke skončila podľa rozhodcov Švajčiarka Priscila LEIMBACHER. Pri sledovaní livestream-u sa nám v redakcii Priscila páčila. Jej stavba tela je v Bikini PRO raritou, no práve to u nej považujem za veľké plus. Patrí vždy k najvyšším pretekárkam na stage-i, a preto jej dĺžka nôh väčšinou nemá konkurenciu. Po vzhliadnutí fotiek však musím povedať, že forma z Columbusu rozhodne nebola jej životnou. Oproti ostatným dievčatám pôsobí mäkko, a práve to považujem za dôvod, prečo nezískala lepšie umiestnenie. Na Olympiu sa Priscila tento rok nenominovala, preto si myslím, že na Arnolde chcela ukázať čo najlepšiu formu. Prekaziť finálny výsledok však môže mnoho faktorov.


Zdroj: npcnewsonline.com

Na deviatom mieste vidíme Gabrielle MESSIAS. Gabi je skúsená pretekárka, no forma sa jej tentokrát nepodarila. Avšak, z opačnej strany, ako spomínaná Priscila. Gabrielle formu „prepískla“ a do Columbusu prišla veľmi vysušená. Napriek tomu, že je Gabrielle krásna žena, prepálená forma spôsobila zlý dojem z celého vystúpenia. Skrátka sa na ňu nepozeralo dobre. Sama však po súťaži uznala, že s touto formou spokojná nie je a že sa musí prispôsobiť kritériám tejto kategórie. Vytkla by som aj účes, ktorým je už chronicky známa. Myslím, že by jej look osviežili rozpustené vlasy. Gabi uvidíme aj o 2 týždne na Olympii, som veľmi zvedavá, či dokáže prísť jemnejšia.


Zdroj: npcnewsonline.com

Ôsma skončila exotická Jourdanne LEE. Jourdanne je vždy na stage-i neprehliadnuteľná. Aj v Columbuse vyzerala veľmi dobre, avšak si celkový dojem z formy pokazila pózovaním. V prednom NPC postoji sa žiada panvu vyrotovať viac do strany. Tým, že pravý bok tlačila dopredu, si opticky rozšírila pás a vytlačila brucho. Ak sa jej podarí odstrániť tieto nedostatky, bude vyzerať fenomenálne.


Zdroj: npcnewsonline.com

Pred súťažou som sa veľmi tešila na osí pás Jasmine GONZALEZ. V prednom postoji totiž Jasmine boduje na každej súťaži vďaka útlemu, no dlhšiemu drieku a guľatému zadku. Moje očakávania však tentokrát nenaplnila. Jej forma sa mi zdala mäkšia ako zvyčajne. Jej koža vyzerala dosť hrubo, najmä v prednom postoji.  Útlejšia a o niečo ostrejšia Jasmine sa mne, a zjavne aj rozhodcom, páči oveľa viac. Posledným víťazstvom na 2021 Pacific USA sa nominovala na 2021 Bikini Olympia. Dúfam, že mi o 2 týždne Jasmine splní môj sen a vráti sa k pôvodnému look-u s vyžehlenými vlasmi. Je pravda, že kučierky sú jej poznávacím znakom, no po skrátení ich dĺžky majú vlasy priveľký objem a Jasmine tento look zmenil na nepoznanie.


Zdroj: npcnewsonline.com

Posledné miesto v TOP 6 získala skúsená Breena MARTINEZ. Prekvapila a prišla vo vynikajúcej forme a v novom look-u. Ten sa páčil rozhodcom aj nám v redakcii. Je dôležité podotknúť, že 2021 Arnold Classic bola päťdesiata PRO show v jej kariére! Breenu si na stage-i pamätajú určite aj starší fanúšikovia bikinifitness a je obdivuhodné, že dokáže stále dosahovať výborné výsledky. Osobne som Breenu videla o priečku vyššie. Tento rok ju však v Orlande na najväčšom pódiu neuvidíme.


Zdroj: npcnewsonline.com

Na 5. mieste skončila ďalšia skúsená pretekárka Romina BASUALDO. V Columbuse ukázala peknú formu, páčila sa mi najmä v zadnom postoji. Oproti ostatným pretekárkam má však veľkú nevýhodu – svoju výšku. Romina má len 160cm, a práve na tohtoročnom Arnold Classic bola výrazne nižšia ako ostatné dievčatá. Neviem si pomôcť, no Romina na mňa pôsobí na pódiu trošku v kŕči, najmä kvôli jej výrazu tváre. Aj to je dôvod, prečo som ju očakávala na nižšej priečke ako spomínanú Breenu. Romina sa predstaví aj o 2 týždne na Bikini Olympii.


Zdroj: npcnewsonline.com

Prvé vyvolávanie

TOP 4 dievčatá vedeli už od vyhlásenia 1. callout-u v semifinále, že bojujú o tie najvyššie umiestnenia. Videli sme súboj medzi najväčšími favoritkami súťaže – Lauralie CHAPADOS, Jennifer DORIE, Ashley KALTWASSERElisa PECINI. Pri prvom vyvolávaní rozhodcovia porovnávali v strede Jennifer a Elisu, čo bolo predzvesťou konečného poradia.

Po druhom vyvolávaní sa do stredu pódia vrátili TOP 3 pretekárky – Lauralie, Jennifer a Isa. Ashley tak bolo jasné, že jej pripadne štvrtá pozícia. Ukázala formu, akú sme videli na mnohých súťažiach. Ničím však neprekvapila. Úprimne sa neviem rozhodnúť, či sa mi Ashley ako pretekárka stále páči. Svalový objem je v jej prípade už dostatočne veľký. Myslím, že má na svojom konte obrovské množstvo úspechov, ktoré jej nikto nikdy nevezme. No sama by mala po blížiacej sa Olympii prehodnotiť, či sa stále oplatí súťažiť v bikinifitness. Povedzme si na rovinu – myslím, že už dosiahla svoje maximum.


Zdroj: npcnewsonline.com

Bolo veľmi zaujímavé sledovať boj medzi TOP 3 dievčatami. Rozhodcovia si porovnávali dievčatá niekoľkokrát, pričom každá bola porovnávaná aj zo strednej – víťaznej pozície. Nevedela som, či dajú rozhodcovia prednosť objemu, svalovej definícii alebo ženskosti.

Na 3. mieste napokon skončila Lauralie. Tá ukázala v Columbuse svoju zatiaľ najlepšiu formu. Svalový objem, ktorý za posledný rok dosiahla, je neuveriteľný. V zadnom postoji vyzerala fenomenálne. Avšak, každá minca má dve strany – čím budú jej nohy a zadok objemnejšie, tým budú opticky kratšie. Na telo pretekárky treba stále prihliadať ako na celok a pracovať nie len na jednotlivých partiách, ale aj na celkovej symetrii. Lauralie zatiaľ symetrická je, no dúfam, že sa jej to podarí udržať aj do budúcna. Jej look bol krásny a myslím, že je Lauralie ako žena aj športovkyňa mimoriadne sympatická pre mnoho fanúšikov. Práve to môže byť v budúcnosti jej veľkou výhodou. Veľmi sa teším na to, čo predvedie v Orlande a dúfam, že sa jej podarí aspoň takýto výsledok.


Zdroj: npcnewsonline.com

Vice-šampiónkou sa napokon stala Isa PECINI. Tá sa predviedla za posledný rok aj v lepšom, aj v horšom svetle. Forma jej na Arnold Classic vyšla, no musím priznať, že sa mi Isa z 2019 páčila omnoho viac. Za posledný rok nabrala dosť svalovej hmoty a napriek útlej a štíhlej kostre je tento progres dosť výrazný. Jej najväčšou výhodou ostáva útly pás, aj keď už nie je to, čo býval. S tým však treba pri naberaní svalovej hmoty rátať. Obávam sa, že sa neuberá úplne správnym smerom. Zatiaľ jej to však vychádza a uvidíme, ako sa jej podarí vylepšiť minuloročný výsledok z Olympie.


Zdroj: npcnewsonline.com

2021 Ms. Bikini International sa stala minuloročná Vice Ms. Bikini Olympia Jennifer DORIE. Jennifer patrí k obľúbeným pretekárkam nielen medzi fanúšikmi. Treba uznať, že Jennifer bola krásna ako celok. Krásny look, forma, elegantná prezentácia. Jennifer ukázala celý balíček všetkého, čo by mala ideálna bikinifitnesska mať. Mala najdefinovanejšiu formu? Nie. Mala najväčší svalový objem? Nie, ani ten. Práve to by si mali uvedomiť ostatné pretekárky a prispôsobiť kritériám BIKINI svoju prípravu. Nie len pred súťažou, ale aj tú v off season. Jennifer gratulujeme a tešíme sa na to, čo ukáže v Orlande.


Zdroj: npcnewsonline.com

Čo myslíte? Stane sa Jennifer DORIE tohtoročnou kráľovnou Bikini PRO? Získa titul Ms. Bikini Olympia? Uvidíme o 2 týždne! Nezabudnite nás sledovať.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!