2021 BFC Cup: Ako vyzerali bikinifitnessky?

Prečítajte si o tom, ako vyzerali bikinifitnessky na skvelej fitness show BFC Cup Liberec, na ktorej sme sa zúčastnili počas uplynulého víkendu. Kto zvíťazil a kto zaujal?

Posledný víkend bola redakcia portálu Bikinifitness.sk súčasťou vynikajúcej fitness Show! V českom meste Liberec sa uskutočnila tradičná súťaž BFC Cup pod vedením Petra Březnu. Siedmy ročník bol iný práve medzinárodnou účasťou. Bolo to tak po prvýkrát, kedy sa z BFC Cup-u v Liberci stala medzinárodná súťaž a tí najlepší pretakári bojovali o Elite PRO karty. Napriek vysokému dátumu a nižšiemu počtu pretekárov sme videli výbornú súťaž.

Treba oceniť výbornú organizáciu, ktorú kontroloval počas celého priebehu súťaže sám Peter Března. Už na piatkovej registrácii nás prekvapil veľkolepý stage, ktorý pripomínal tohtoročnú Siberian Power Show. Svetelné obrazovky, reflektory a para boli pripravené pre domácich aj zahraničných pretekárov. Verím, že  vynikajúca úroveň súťaže priláka budúci rok do Liberca mnoho súťažiacich.
Pozrime sa spoločne, ako vyzerali pretekárky v nominácii bikinifitness.

Beginner Bikinifitness

V kategórii začiatočníčok sa ukázali 4 bikinifitnessky. Víťazkou sa stala Nemka Julia Rahm (17). Vekom juniorka vyzerala oproti svojim súperkám sviežo, ukázala celkom obstojnú prezentáciu, no veľkým mínusom bola jej forma. Julia bola veľmi mäkká a práve preto ma jej víťazstvo prekvapilo. Celkový dojem kazil aj príliš tmavý náter - často opakovaná chyba, ktorá vám môže pokaziť celkový výsledok. Za najväčšiu favoritku som považovala Alicu Pospíšilovú (18), ktorá ukázala adekvátnu formu a nerobila zbytočné chyby v základných postojoch. Bronzovú medailu získala Viktorie Grigorjeva (14). Málo skúseností z pódia sa odrazilo najmä na prezentácii. Posledné miesto získala Marina Makovii (15). Marina je veľmi atraktívna žena, na pódiu sa na ňu pozeralo veľmi dobre. Na súťaženie v bikinifitness však nemá ideálnu stavbu tela - dlhý trup, širšia panva a krátke nohy sú najmenej ideálne proporcie pre túto nomináciu.

Zdroj: eastlabsphoto.com

Junior Bikinifitness

Spomedzi 5 juniorských pretekárok si najvyššie umiestnenie vybojovala Sára Hrubá (63). Sára bola najmladšou pretekárkou so všetkých súťažiacich (má len 17 rokov!). Ukázala pekné proporcie a útly pás. Myslím však, že by nemala ísť do väších objemov, takouto formou je konkurencie schopná aj medzi ženami. Striebro získala Tereza Kovaříková (64), ktorá na pódiu vyzerá veľmi prirodzene. Hneď vás zaujmú najmä jej dlhokánske štíhle nohy. Verím, že ak sa jej do ďalšej sezóny podarí zoštíhliť pás, dosiahne vynikajúce výsledky aj na medzinárodných súťažiach. Na 3. Mieste skončila krásna Veronika Skácelová (66). Z celého vystúpenia jej môžem vytknúť len prechod do predného postoja - Veronika napína chrbát veľmi zvláštnym pohybom ramena dozadu. Ak sa jej tento zlozvyk podarí odstrániť, jej prezentácia bude na velmi vysokej úrovni. Forma bola lepšia ako na Majstrovstvách sveta - bola subtílnejšia a pozeralo sa na ňu veľmi dobre. Štvrté miesto získala Janka Kawuloková (62). Formou zaostávala oproti TOP 3 a veľkou nevýhodou bola najmä jej výška - dievčatá s medailovým umiestnením majú výšku nad 170cm, pričom Jana patrí do najnižšej kategórie. Posledná skončila víťazka začiatočníčok Julia Rahm (65).

Master Bikinifitness

Jednoznačnou víťazkou sa stala Petra Černá (68). Ukázala veľmi peknú formu a look, v ktorom vyzerala veľmi mladistvo. Za mínus považujem prezentáciu - Petra po nastúpení na stage nepredviedla I-walk. Vzdať sa svojho času na pódiu je veľká chyba. Na 2.mieste skončila Adéla Stonawská (71). Ukázala veľmi peknú formu, na tele nebolo vôbec poznať, že ide o Master pretekárku. Adél musí zapracovať na bočných postojoch, kde robila chyby. Bronz získala dobre pripravená Estónka Evelyn Raig (69), ktorú prekonala Strieborná Adela len o 1 bod. Na 4. mieste skončila Nemka Sandra Gauck, na 5. Maďarka Eva Papp (72) a na poslednom mieste začiatočníčka Marina Makovii (73). Poslednou súťažiacou tejto kategórie bola Maďarka Mariann Miterli (74), ktorá získala ocenenie pre najstaršiu pretekárku súťaže.

Bikinifitness do 166cm

Zo 6 pretekárok zvíťazila Veronika Pluskalová (82). Zverenkyňa Lenky Myslivcovej ukázala veľmi peknú formu, atraktívny look a dobrú prezentáciu. Treba dať pozor na zbytočný oredklon v zadnom postoji, najmä v tom nepredpísanom, ktorý ukázala počas I-walku. Na päty jej šliapala Eliška Neradová (85), ktorá získala len o bod viac. Eliška bola o niečo plnšia, a tak záviselo len na preferencií rozhodcov, akú Bikini formu uprednostnia. Tretie miesto získala Adéla Stonawská (83). Štvrtá Kamila Bruknarová (86) neukázala svoju najlepšiu formu. Je to však pretekárka s veľkým potenciálom. Na svoju výšku má mimoriadne dlhé nohy, čo bude jej výhodou pri súťažení vo svojej výškovej kategórii. Piate miesto získala Jana Kawuloková (87) a posledné miesto Marina Makovii (84).

Bikinifitness do 172cm

Krásna juniorka Tereza Kovaříková (91) zvíťazila v tejto kategórii s ideálnym skóre. Na 2. mieste skončila Nela Sejtková (92), ktorá ukázala bezchybný look, no musím povedať, že formou sa mi viac páčila tretia Barbora Krouželková (90). Štvrté miesto získala Karolína Hebká (89). Tá sa mi veľmi páčila, škoda, že nenamerala o milimeter viac. Dostala by sa tak do vyššej kategórie, kde mohla medzi vyšším počtom pretekárok bez problémov získať bronzovú medailu.

Bikinifitness nad 172cm

Víťazkou sa stala Veronika Špániková (98). Veroniku Skácelovú (96) prekonala o jediný bod, no práve druhá menovaná sa mohla poľahky stať víťazkou. Špániková bola dobre pripravená, no pripravenosť v nominácii bikinifitness nie je všetko. Dlhá sezóna sa podpísala na celkovom vzhľade jej postavy a bohužiaľ, pôsobila veľmi strhane a príliš štíhlo. Navyše sa počas finálového porovnávania ani raz neusmiala, čo považujem za veľké mínus. Juniorka Skácelová predstavovala tentokrát plnú formu a krásne proporcie, preto si podľa mňa zaslúžila víťazstvo. Na 3. mieste skončila Kristína Berná (94). Za veľký nedostatok považujem nafúknuté brucho, ktoré mohlo spôsobiť nesprávne cukrovanie. Napriek tomu, že Týna bola pripravená (štruktúra svalov bola viditeľná pri pohybe na pódiu), pôsobila mäkko. S lepšou formou sa predstavila Estónka Evelyn Raig (95), ktorá skončila až na 5. mieste. Štvrté miesto získala Nemka Sandra Gauck.

OVERALL Bikinifitness

Absolútnou víťazkou sa stala Veronika Pluskalová. Ona a druhá v absolútnom poradí Veronika Španíková získali Elite PRO karty. Verím však, že obidve objektívne zvážia svoje možnosti a s prestupom do Elite PRO ešte počkajú.

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!