2021 Bikini Olympia: Ako vyzerali najlepšie pretekárky?

Olympia weekend je nenávratne preč a my už poznáme mená tých najlepších IFBB PRO pretekárov za rok 2021. To, na čo sa naša pozornosť upierala najviac, bola nominácia Bikini. Pozrime sa spoločne na to, kto z 35 pretekárok z celého sveta ukázal to najlepšie.

Spoločná 16 priečka

Pretekárky, ktoré neprejdú semifinále, ostávajú na spoločnom 16. mieste. Tie, ktoré rozhodcovský panel zaujali, sa umiestnia od 15. miesta vyššie. Na spoločnej 16. priečke ostali tieto pretekárky:

 • Vania Auguste
 • Ariel Barley
 • Kristina Brunauer
 • Sara Choi
 • Carolina Collazos
 • Eli Fernandez
 • Ivanna Escandar
 • Jasmine Gonzalez
 • Stine Hansen
 • Reijuana Harley
 • Adrianna Kaczmarek
 • Maria Julia Lemos
 • Ashlyn Little
 • Jimi Marley
 • Gabrielle Messias
 • Ji Bin Park
 • Emily Plajer
 • Francesca Stoico
 • Sierra Swann

Upozornila by som na niektoré z tejto skupiny dievčat. V pozitívnom slova zmysle spomeniem Saru CHOI a Ivannu ESCANDAR. Sara svojim minuloročným umiestnením dokázala, že je konkurencie schopná aj v Amerike. Tento rok ukázala opäť krásny look a elegantnú prezentáciu. O miesto v TOP 15 ju podľa môjho názoru pripravila nedotiahnutá forma. V porovnaní s ostatnými nebola Sara dostatočne prerysovaná. Ivannu Escandar dobre poznáme ešte z Elite PRO. Ivanna bola pripravená dokonale a za svoj výkon sa rozhodne nemusí hanbiť. Mimoriadne chválim look, s ktorým žiarila a vyzerala doslova ako bábika. Škoda, že to rovnako nevideli aj rozhodcovia, ja som ju však videla vyššie. Nevýhodou je však jej výška – Ivanna má menej ako 160cm. Vedľa vyšších pretekárok s dlhšími nohami zaostáva.

V negatívnom slova zmysle spomeniem Jasmine GONZALEZ Ashlyn LITTLE. Od oboch pretekárok sa čakal nielen lepší výsledok, ale lepšia forma, ktorou by sa mali minuloročné finalistky prezentovať. Jasmine aj Ashlyn vyzerali na pódiu mäkko a stratili sa medzi menej skúsenými súťažiacimi.

Francúzska bikinistar v TOP 15

Na 15. priečke skončila dvojnásobná Ms. Olympia v kategórii Fitness Erin STERN. Veľmi sa mi páčil najmä jej zadný postoj. V prednom postoji v mojich očiach trošku zaostávala oproti mladším pretekárkam. Štrnáste miesto patrí pretekárke z Talianska Alessii FACCHIN. Ukázala štandardnú formu, na ktorej jej nie je čo vytknúť, no musím povedať, že som namiesto nej videla v TOP 15 Ivannu Escandar. Trinásta skončila Jourdanne LEE. Jourdanne musí zapracovať na objeme zadných stehien a zadku, čím viditeľne zaostávala. Upozorním pri nej aj na tetovania, ktoré by mali byť na takejto prestížnej súťaži rozhodne prekryté.

Na 12. mieste skončila Allison TESTU. Odkedy je Allison súčasťou IFBB PRO, jej prestíž niekoľkonásobne stúpla a začali si ju všímať fanúšikovia z celého sveta. Francúzka ukázala adekvátnu formu a nový look, ktorý perfektne doplnili nové červené bikini. Napriek veľkému svalovému objemu, ktorým bola vždy známa, pôsobila štíhlo a elegantne. Dvanástym miestom potvrdila, že má našliapnuté správnym smerom. TOP 10 ušlo o jednu priečku pretekárke Jessice WILSON. Jessica vyzerala naozaj veľmi dobre, chýbala jej len výraznejšia definícia hamstringov.

Nové tváre v TOP 10

Na 10. mieste skončila Lucia MALAVAZE. Celkový dojem z formy a dotiahnutého looku pokazili rozsiahle tetovania. Jej forma bola však adekvátna. Lauren DANNENMILLER má za sebou náročný polrok. Len prednedávnom jej, bohužiaľ, zomrel otec. Napriek tomu Lauren pokračovala v príprave a dotiahla ju do úspešného konca. S 9. miestom aj s tým, čo ukázala, môže byť nadmieru spokojná. ôsma priečka patrí Romine BASUALDO. Romina sa tento rok rozhodcom mimoriadne páči, preto stačilo prísť pripravená a „obhájiť“ dobré meno zo súťaže Bikini International. Romina bola na Olympii o čosi plnšia a musím uznať, že táto forma jej pristane oveľa viac. Siedme miesto získala pretekárka Jennifer RONZITTI. Táto žena má určite recept na mladosť! Mám pocit, že vyzerá z roka na rok lepšie, aj keď ju od štyridsiatky delí už len pár mesiacov. Na pódiu žiarila a som rada, že sa po roku vrátila do TOP 10. Pred „bránou“ TOP 5 zostala Daraja HILL. Ako som písala v Olympia preview, od Daraji som očakávala výborný výkon a umiestnenie. Daraja nesklamala. V prednom postoji vyzerala fenomenálne a od 5. miesta ju delili len 3 body.

Najlepšie Bikini PRO pretekárky za rok 2021

Na 5. mieste skončila Elisa PECINI. A ako som napísala vyššie – ani 5. miesto nebolo také jednoznačné. Daraja jej totiž slušne šliapala na päty. Úprimne som si na základe predchádzajúcich súťaží myslela, že Isa skončí vyššie. Avšak musím konštatovať, že jej toto umiestnenie patrí. Na Elisu sa už dávno nepozerá tak dobre, ako v roku 2019. Je to smutné, no pravdivé. Prekvapením bola pretekárka na 4. mieste. Maureen BLANQUISCO je nádherná, výnimočne atraktívna žena. Bola jedna z mála, ktorej prezentácia vás zaujala natoľko, že ste ďalší priebeh súťaže sledovali so zatajeným dychom. Ukázala krásnu formu, no ak chce budúci rok útočiť na TOP 3, potrebuje zapracovať na zadnom postoji, aby mohla konkurovať dievčatám so zadkom ako Ashley či Lauralie. Ďalším príjemným prekvapením bola Ashley KALTWASSER. Ashley ukázala inú formu ako na predošlých súťažiach. Prišla mäkšia, no zároveň vyzerala subtílnejšie a elegantnejšie. Tvrdosť Ashley nepristane a zmenou záveru prípravy spravila veľmi dobre. S 3. miestom môže byť po dlhej a náročnej sezóne nadmieru spokojná – tento rok dosahovala výborné výsledky na 12 súťažiach!

Boj o Ms. Bikini Olympia

Najväčší boj zviedli Jennifer DORIE Lauralie CHAPADOS. Jennino víťazstvo sme predpovedali, no napriek tomu to v samotnom priebehu súťaže nemala také jednoznačné. Výsledková listina ukazuje rozdiel JEDINÉHO BODU, ktorý rozhodol o víťazstve Jennifer Dorie. Čo to znamená? Rozhodcovia sa nevedeli jednoznačne dohodnúť, či uprednostnia subtílnu, no elegantnú formu alebo prerysovanú formu a dych berúci zadný postoj. Myslím, že mnoho fanúšikov potichučky priali víťazstvo Lauralie a ja osobne dúfam, že ju budúci rok uvidíme na tej najvyššej pozícii.

Aby ste nezmeškali žiadne novinky zo sveta bikinifitness, sledujte aj náš INSTAGRAM, kde postupne pridáme formy všetkých TOP pretekárok z Bikini OLYMPIE! Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!