2021 Bikini Olympia Preview: Koho uvidíme na pódiu?

Už tento víkend sa uskutoční najočakávanejšia a najsledovanejšia súťaž vôbec – 2021 Mr. Olympia. Od minulého roka má Olympia nové dejisko v Orlande. Kto sa predstaví na Floride a kto patrí k najväčším favoritkám?

Ukáže sa viacero Európaniek

Tentokrát sa na Floride ukáže oveľa viac Európaniek ako počas minulých rokov. Na veľkom O stage-i uvidíme pretekárky z Talianska, Španielska, Francúzska, Rakúska, Fínska, Dánska aj Poľska. Dve skúsené Talianky majú na svojom konte mnoho vynikajúcich úspechov. Reč je o Francisce StoicoAlessii Facchin. Pre Francescu to bude už 3. Olympia. V rokoch 2019 ani 2020  sa jej, bohužiaľ, nepodarilo prebojovať do TOP 15. Podarí sa jej to tento rok? S istotou to tvrdiť nemôžeme, no pomôcť jej mohlo súťaženie v Amerike, vďaka ktorému ju rozhodcovia lepšie poznajú. Francesca je v USA už tretí mesiac a všetok čas využila na súťaženie na IFBB PRO súťažiach. Stihla získať víťazstvo na IFBB Phoenix PRO, 2. miesto na súťaži San Antonio PRO a 5. miesto na Tampe PRO. Práve to je dôkaz, že sa jej forma rozhodcom páči. Alessia je o niečo tvrdšia pretekárka. Na svojej prvej Olympii minulý rok taktiež skončila za bránami semifinále na 16. mieste.

My v redakcii sa veľmi tešíme na formu debutantiek Ivanny Escandar zo Španielska a Allison Testu z Francúzska. Obe majú skúsenosti z Elite PRO, odkiaľ sa rozhodli odísť a bojovať o IFBB PRO kartu v NPC. Obom sa to v priebehu minulého roka podarilo a dnes sa nachádzajú v dejisku najväčšej IFBB PRO súťaže! Ivanna je mimoriadne atraktívna pretekárka s krásnou formou. Nevýhodou by mohla byť jej výška, keďže patrí k najnižším pretekárkam v štartovom poli. Veľmi sa teším na jej svieži look a verím v čo najlepšie umiestnenie. Allison je presný opak. Je to tvrdá pretekárka s väčším svalovým objemom, čo jej bolo mnohokrát vyčítané v Elite PRO. Netajila sa tým, že nominácia na Bikini Olympia je jej snom. Tento rok sa jej podarilo ho splniť víťazstvom na 2021 Europe PRO. Jej nevýhodou je fakt, že Allison ešte nesúťažila na IFBB PRO súťažiach v Amerike a pre rozhodcov bude úplným nováčikom.


Zdroj: npcnewsonline.com

Ďalšou debutantkou bude Rakúšanka Kristina Brunauer. Len 23 ročná pretekárka získala kvalifikáciu na Olympiu na súťaži Mr. Big Evolution PRO v Portugalsku. Bude to pre ňu rozhodne perfektná skúsenosť, no čaká ju však extrémna konkurencia. Skúsené pretekárky budú mať pred ňou určite navrch. Rovnaká nevýhoda čaká Dánku Stine Hansen. Myslím, že obe ukážu zo seba to najlepšie, no z Floridy odídu bez semifinálového umiestnenia.

Táto Olympia bude druhá pre poľskú pretekárku Adriannu Kaczmarek aj pre Fínku Nooru Mähonen. Obe sa rovnako, ako ostatné spomínané, minulý rok neprebojovali do TOP 15. Adrianna aj Noora však ukázali formu, za ktorú sa rozhodne nemusia hanbiť. Adrianna sa tento rok nominovala na Olympiu víťazstvom na IFBB PRO súťaži v Poľsku. Nepochybujem, že ukáže dotiahnutú formu, trošku mi však vadí jej výraz na stage-i – oproti iným pretekárkam vyzerá dosť neprirodzene. Noora je len 24 ročná pretekárka, na pódiu však vyzerá veľmi suverénne a prirodzene. Na jej výstup sa veľmi teším, uvidíme, či presvedčí aj rozhodcov.


Zdroj: npcnewsonline.com

Nebudú chýbať skúsené pretekárky

2021 Bikini Olympia bude už ôsmou Olympiou pre pretekárku Ashley Kaltwasser. Zo 7 Olympií na troch zvíťazila. Posledné roky sa však jej umiestnenie pohybuje od 4. – 7. miesta. Posledné dva roky Ashley súťažila takmer na všetkých IFBB PRO Shows a jej perfektnú pripravenosť dokazuje aj výsledok z 2021 Bikini International, kde skončila na 4. mieste. V Columbuse sa však postavilo na pódium len 10 pretekárok, preto sa pokojne môže stať, že bude mať Ashley problém udržať sa v TOP 10. Verím, že Ashley po tejto súťaži rozumne zváži, či sa ešte oplatí súťažiť ďalej alebo je čas so cťou odísť do súťažného dôchodku. Ďalšou rekordérkou v počte Olympií je Jennifer Ronzitti. Skúsená pretekárka tento rok oslávila vek 39 rokov, čo je naozaj len ťažko uveriteľné. Jennifer vyzerá stále skvele a len málokto by tipoval, že dávno patrí k master´s pretekárkam. Sme zvedavé, čo ukáže na svojej 6. Olympii. Minulý rok skončila na 11. mieste.
Romina Basualdo sa na Olympia stage naposledy postavila v roku 2018. Túto sezónu Romina boduje a naposledy sa jej podarilo získať 5. miesto na 2021 Bikini International.


Zdroj: npcnewsonline.com

Nominovali sa aj nové tváre

Tento rok sa v Orlande ukáže aj mnoho nových tvárí z USA - Jimi Marley, Emily Plajer, Sierra Swann, Jessica Wilson, Reijuana Harley a Erin Stern. Vyzdvihla by som práve poslednú pretekárku, pre ktorú to bude niekoľká Olympia, no prvá v kategórii Bikini. Erin Stern je totiž dvojnásobnou Ms. Figure Olympia. Po rokoch sa rozhodla prestúpiť medzi Bikini a na jej vystúpenie sa veľmi teším. Zaváži fakt, že dvakrát zvíťazila v inej kategórii? 

Kto získa titul 2021 Bikini Olympia?

Napriek tomu, že sa na Olympiu nominovalo pomerne veľa pretekárok, budú tu chýbať jedny z najväčších favoritiek. Prvou je minuloročná víťazka Janet Layug, ktorá pred niekoľkými týždňami oznámila, že sa na Olympia stage tento rok nepostaví. Druhou je dvojnásobná víťazka Olympie Angelica Teixeira, ktorá má na neúčasť na Olympii ten najkrajší dôvod – o pár týždňov sa stane mamou. Z hry vypadla aj nádherná Etila Santiago, ktorá minulý rok bodovala a získala 3. miesto. Tá sa tento rok na Olympiu nenominovala.

Z pretekárok, ktoré sa na pódium určite postavia, zdôrazním tieto mená: Lauralie Chapados, Jennifer Dorie, Daraja Hill a Elisa Pecini. Pre mňa sú práve tieto pretekárky najväčšie favoritky, medzi ktorými sa bude rozhodovať o tohtoročnej šampiónke. Najlepšie vykročené má smerom k titulu Jenn Dorie, ktorá je minuloročná vice-šampiónka a tohtoročná víťazka 2021 Bikini International. Jennifer je krásna pretekárka, so subtílnou, ženskou formou a dokonalým lookom. Verím, že na Olympii ukáže životnú formu a bude bojovať aj o životný úspech.

Najobľúbenejšou pretekárkou zo štartového poľa je pre mňa osobne Lauralie. Ako som písala v Arnold Classic preview, tento rok zapracovala na svojich nedostatkoch. Nevýhodou je však väčší svalový objem v spodnej časti tela, dlhší trup a kratšie nohy. Lauralie zvedie, podľa mňa, najväčší boj s Elisou Pecini. Lauralie dominuje celkovým lookom, ktorý Elisa už, bohužiaľ, nemá dokonalý ako v 2019, kedy sa stala víťazkou. Je však veľmi náročné vyhodnotiť, k čomu sa rozhodcovský pane prikloní tentokrát. Výsledky z posledných súťažiach však jasne napovedajú, že je Elisa vo výhode. Karty podľa mňa zamieša aj Daraja Hill. Daraja sa ukázala na súťaži Tampa Pro, kde skončila na 2. mieste (v Tampe zvíťazila Elisa). Musím sa priznať, že sa mi v Tampe páčila o niečo viac ako Elisa. Daraja má nádherný predný postoj, dlhé štíhle nohy, guľatý zadok a útly pás. Chýba jej však trošku objemu v sedacích svaloch, najmä v porovnaní s Jennifer a Lauralie. Myslím však, že si tieto dievčatá vybojujú miesta v TOP 5. V akom poradí a kto doplní TOP 5? O tom rozhodne panel už tento víkend!


Zdroj: npcnewsonline.com

Ako vyzerala Press konferencia? 

Vo štvrtok sa pred štartom 2021 Olympia Weekendu konala tradičná Press konferencia, vďaka ktorej sme mali možnosť počuť vyjadrenia pretekárok ešte pred samotným štartom na súťaži. Nový formát konferencie v tomto roku pozostával z moderátora Boba Cicherilla a niekoľkých pretekárov prichádzajúcich na pódium vždy iba z jednej kategórie. Profesionáli následne počas niekoľkých minút odpovedali pred publikom na otázky. Nomináciu bikinifitness reprezentovali Jenn DORIE, Isa PECINI, Lauralie CHAPADOS a Ashley KALTWASSER. Zatiaľ čo Ashley a Isa hovorili o tom, že všetko bude jasné až v sobotu, Jenn a Lauralie boli sebavedomejšie. ,,Jediná, koho som na Olympii nikdy neporazila je Angelica TEIXEIRA a tá je teraz tehotná," vyjadrila sa Lauralie. Víťazka Arnold Classic v ktegórii Bikini Jennifer DORIE zasa sebavedomo komentovala, že titul je nekompromisne jej. 


Zdroj: instagram.com/mrolympiallc

Kompletný zoznam pretekárok nominovaných na 2021 Bikini Olympia:

 • Vania Auguste (USA)
 • Ariel Barley (USA)
 • Romina Basualdo (USA)
 • Maureen Blanquisco (USA)
 • Kristina Brunauer (Austria)
 • Melissa Carver (Australia)
 • Lauralie Chapados (USA)
 • Sara Choi (South Korea)
 • Carolina Collazos (USA)
 • Lauren Dannenmiller (USA)
 • Jennifer Dorie (Canada)
 • Alessia Facchin (Italy)
 • Eli Fernandez (Mexico)
 • Ivanna Escandar Fernandez (Spain)
 • Jasmine Gonzalez (USA)
 • Stine Hansen (Denmark)
 • Reijuana Harley (USA)
 • Daraja Hill (USA)
 • Adrianna Kaczmarek (Poland)
 • Ashley Kaltwasser (USA)
 • Jourdanne Lee (USA)
 • Maria Julia Lemos (Brazil)
 • Ashlyn Little (USA)
 • Chen Qi Liu (China)
 • Noora Mahonen (Finland)
 • Lucia Malavaze (USA)
 • Jimi Marley (USA)
 • Gabrielle Messias (USA)
 • Ji Bin Park (South Korea)
 • Elisa Pecini (Brazil)
 • Emily Plajer (USA)
 • Jennifer Ronzitti (USA)
 • Erin Stern (USA)
 • Francesca Stoico (Italy)
 • Sierra Swann (USA)
 • Allison Testu (France)
 • Jessica Wilson (USA)


Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!