2021 Diamond Cup Ostrava: Aká bola súťaž amatérskych bikinifitnessiek?

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnila súťaž 2021 Diamond Cup Ostrava, kde súťažili aj amatérske bikinifitnessky. Kto zaujal Soňu Kolcunovú?

Kino Luna v Ostrave sa stalo dejiskom ďalšej súťaže pod hlavičkou IFBB International. Príležitosť to bola najmä pre Slovenky a Češky, ktoré si dokopy zo ženských bikini kategórií odniesli 9 cenných kovov (z 15 možných) a jasne dominovali. Aj napriek tomu, že na organizátorov sa zosypala kritika za osvetlenie, ktoré podľa niektorých pretekárok kazilo dojem z výslednej formy, bolo sa na čo pozerať. Kto nás zaujal v kategóriách do 162cm, do 166cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm?

Bikini do 162cm

V tejto kategórii malo Slovensko hneď dve reprezentantky. Dominika SLUŠNÁBarbora VOSÁTKOVÁ pôsobia roky pod koučkou Jull Zaukolec a obe sa predstavili aj na Majstrovstvách Európy. Aj tentokrát bola (naj)úspešnejšou Vosátková, ktorá dokázala zvíťaziť. Na pódiu predviedla zmenený look, za ktorý ju chválime a je jasné, že so životnou formou to Barborka myslí vážne.Zaslúžené druhé miesto získala Sarah NEUHEISEL z Nemecka, ktorá však bude musieť do budúcna popracovať na výraznejšom X-shape. Predviedla však zaujímavý I-walk a zaujala najmä v zadnom postoji.

Tretie miesto si domov odniesla Ludmila WOJDAK z Poľska. Vekom masters pretekárka zaujala širokým úsmevom, no v budúcnosti si kvôli šírke panvy bude musieť dávať pozor na proporčnosť. Štvrtá sa umiestnila Jessica HAUSWIRTH, piate miesto obsadila Dominika SLUŠNÁ. Dominika patrí všeobecne medzi menej osvalené bikini s mäkšou formou, výrazný progress však zaznamenala vo vizáži, ktorá pôsobila lepšie, ako na Majstrovstvách Európy. Na šiestom mieste zo šiestich pretekárok skončila Češka Roksana ROSHKANIUK.

Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikini do 166cm

V Česku mimoriadne obľúbená a takmer neporaziteľná Renáta SOUČKOVÁ sa predstavila práve v tejto kategórii a znova uspela. Nebol to žiaden tvrdý boj, Renáta uspela s ideálnym skóre 3 pravdepodobne aj vďaka svojej príjemnej prezentácii a schopnosti upútať pozornosť. Pri pohľade na prvých 6 priečok z Majstrovstiev Európy v Renátinej kategórii však môžeme konštatovať, že rozhodcovia na TOP podujatiach hľadajú skôr štíhlejšie, menej výrazne osvalené nohy, zatiaľ čo Součková disponuje stále väčším objemom. Je však vidieť, že o svojich chybách vie a pracuje na nich – rozdiel vo forme na 2020 Fitness Mania Classic a 2021 Diamond Cup Ostrava je obrovský a veľmi potešujúci.

Druhé miesto obsadila Beatrice ASTOLFI z Talianska. Skvelým návratom na pódium sa môže pochváliť Júlia KAROVÁ, Slovenka, ktorá si však svoje miesto našla v reprezentácii Česka a na krku jej už visela aj zlatá medaila z majstrovstiev sveta v kategórii masters. So svojou formou aj celkovým dojmom na pódiu môže byť Karová spokojná, odniesla si dve medaily – bronz zo ženskej a striebro z masters kategórie. Je škoda, že Júliin talent si napokon všimli až v Česku a skvelé výsledky nedosahuje pod našou vlajkou, jej talent je však nepopierateľný.

Štvrté miesto obsadila neprehliadnuteľná Slovenka Alexandra SUBOTIĆ. Osobne som dúfala v jej umiestnenie v TOP3, no rozhodcovia pravdepodobne jednoducho hľadali o čosi tvrdšie formy. Atraktívna česká pretekárka Denisa ADAMUSOVÁ skončila piata, Andrea ŠANTRUČKOVÁ šiesta.

Bikini do 169cm

Do Ostravy cestovali dve veľké slovenské želiezka v ohni a Natália KAPUSTOVÁ súťažila práve v kategórii do 169cm. Aj napriek tomu, že si stále stojím za tvrdením, že Natálii by menší objem svalstva v oblasti nad kolenami pristal viac, v kategórii uspela absolútne zaslúžene. Rozdiel, ktorý môžeme vidieť pri porovnaní fotiek z Majstrovstiev sveta juniorov 2020 a z 2021 Diamond Cupu Ostrava je veľký a potešujúci. Natálii držíme prsty.

Nemka Simona KOFFLER si domov odniesla striebro. Na treťom mieste skončila Anna WROBLEWSKA z Poľska. Upútala najmä úzkym driekom, no jej svalový objem na nohách bude čo chvíľa skôr vhodný do wellness kategórie. Práve preto som na treťom mieste videla skôr Denisu GRASSINGEROVÚ. Deniska napokon skončila na štvrtej priečke s rovnakým počtom bodov ako tretia pretekárka, no v mojich očiach bola jej forma do bikini nominácie omnoho vhodnejšia. Grassingerová ju podčiarkla dobrou prezentáciou a atraktívnym vzhľadom. Piata skončila Veronika BEČVAŘOVÁ.

Bikini do 172cm

Najpočetnejšou kategóriou bola práve táto. Predstavilo sa v nej 10 pretekárok, pričom Slováci fandili najmä aktuálnej majsterke sveta Anete Tichej, ktorá dokázala získať medailu aj na 2021 Majstrovstvách Európy. V kategórii však uspela Sylvie MOOCOVÁ, pretekárka, ktorá sa dokáže vždy kvalitne pripraviť. Sylvie zvíťazila aj medzi masters bikinifitnesskami. Na druhom mieste sa pred Tichou o jeden jediný bod umiestnila Karolína HEBKÁ. Je jasné, že na Anete sa už podpísala dlhá súťažná sezóna, no stojím si za tvrdením, že bola jasne lepšia, ako jej česká kolegyňa. Hebká zaostávala v pózingu, ktorý si dnes v bikini nominácii striktne vyžaduje váhu na jednej nohe a proporčne je do bikini tiež vhodnejšia Tichá. V očiach rozhodcov pravdepodobne rozhodla tvrdosť formy – v Ostrave uspeli mimoriadne definované svaly, ktorými Hebká (najmä v oblasti ramien a six packu) disponovala. Karolína sa musí sústrediť na doladenie detailov a vďaka prirodzenej ženskosti môže na pódiách ešte bodovať. Pre Anetu TICHÚ však nie je dôvod vešať hlavu. Potrebné je napraviť drobné chybičky (na ktorých spolu s Beátou GRAŇÁKOVOU neustále pracujú) a oddýchnuť si.

Nela SEJTKOVÁ zo štvrtého miesta, piata Teresa KOCHTereza JAKUBIČKOVÁ zo šiesteho miesta sú taktiež perspektívnymi pretekárkami a všetky tri by som zaradila medzi príjemné prekvapenia súťaže. Musia však neustále pracovať na X-shape a dbať na zásady pózingu, ktoré aktuálne IFBB presadzuje. Pózing s váhou na jednej nohe môže totiž množstvu dievčat pomôcť. V tejto kategórii súťažila aj Slovenka Paulína MELIŠKOVÁ – aj napriek zmenenému looku obsadila až deviatu priečku.

Bikini nad 172cm

Stále juniorská pretekárka Natálie ŽITKOVÁ súťažila v bikini nad 172cm a bola jasnou víťazkou. Rovnako ako v očiach našich redaktoriek, tak aj v očiach rozhodcov. Natálie je veľkým talentom na českej bikini scéne. Kľúčové však pre ňu bude formu neprepáliť a prísť primerane pripravené bez zbytočne veľkého svalového objemu. Ak sa jej podarí ostať štíhla a dobre pripravená, môže bez pochýb bodovať aj na TOP podujatiach Európy a sveta. Úspešný boj o druhé miesto zviedla Slovenka Natália LUKAČKA. Tej sa v Česku darí. V minulom roku získala Elite PRO kartu v Opave, tento rok sa jej podarilo v tvrdšej konkurencii odísť so striebrom. Natália predviedla zmenený look, ktorým na seba strhávala pozornosť a v kombinácii s dobrou formou to nemohlo dopadnúť inak, než ziskom striebra.

Natália uspela pred Maschou STUTZ z Nemecka o jeden bod. Od Masche pravdepodobne rozhodcovia očakávali tvrdšiu formu. Štvrté miesto obsadila Petra ZVONIČKOVÁ. Na piatom a šiestom mieste boli napokon znova české pretekárky – Tereza NOSKOVÁ a Eva BUDINA.

Bikini OVERALL

V boji o absolútne víťazstvo uspela Renata SOUČKOVÁ, no Elite PRO kartu získala okrem nej aj pretekárka z druhej priečky v overall poradí – Natálie ŽITKOVÁ. Čo sa týka tohto poradia, víťazstvo Součkovej bolo jednoznačné. Možnosť postaviť sa na stage s Elite PRO bikinifitnesskami však využila len Žitková, Součková si súťaženie medzi profesionálkami skúsila už v decembri 2020.

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!