Elite PRO Ostrava 2021: Ako dopadol súboj profesionálnych bikinifitnessiek?

Počas uplynulého víkendu sa na pódiu znova objavili profesionálne bikinifitnessky. Kto súťažil a kto uspel na 2021 Elite PRO Ostrava? Prečítajte si report od Andrey FEDOROVEJ! 

Uplynulý víkend sa niesol opäť v znamení kulturistiky a fitness, a náš tím BikiniFitness.sk si sobotný súťažný deň v Ostrave rozhodne nenechal ujsť. Priamo z miesta kinosály Luna, kde súťaž prebiehala, sme vás pohotovo informovali o výsledkoch amatérov, aj profesionálnych pretekárov, prostredníctvom instagramových profilov bikinifitness.sk a eastlabs (kde ste mohli nájsť výsledky z mužských kategórií).

Pretekári mali kvôli komplikovanej situácii, spojenej s dlhodobým zatvorením fitness centier,  obmedzenú možnosť udržať sa vo forme počas zimných mesiacov, resp. prísť v čo najlepšej forme. Aj napriek tomu je ich na pódiách aktuálne moho a organizátorom sa podarilo prichystať v Ostrave skvelú súťaž s účasťou množstva špičkových pretekárov. Diváci si prišli na svoje v rôznych ženských a mužských kategóriách a plynulý priebeh súťaže priniesol divákom rozhodne skvelý zážitok. Vyvrcholením sobotnej súťaže bola Elite PRO Show, ktorá sa odohrala vo večerných hodinách a nás jednoznačne zaujímala najmä bikinifitness kategória, v ktorej sa predstavilo mnoho známych tvárí. Aké umiestnenia si odniesli? Pozorne sme sledovali dianie a prinášame vám krátky report.

Na pódiu sa nám predstavilo 9 súťažiacich, ktoré sa najprv predviedli v I-walku a po ňom nasledovalo semifinále. Do finále rozhodcovia vybrali najlepšiu päticu žien, ktoré zabojovali o cenné kovy osobnou prezentáciou a následným spoločným porovnávaním.

Návrat Dombkovej a nová česká hviezda

Na deviatom mieste sa umiestnila česká pretekárka Eliška DOMBKOVÁ (1), hviezda pódií z minulého roka. Aj napriek peknej prezentácii a dobrej forme sa jej nepodarilo uspieť. Pred ňou sa na ôsmom mieste umiestnila pretekárka z Nemecka Sandra DOBRUNZ (4). Tá zapôsobila na divákov peknou vizážou, ktorú zvýraznila dlhými vlasmi, ale jej forma žiaľ nestačila na ostatné súperky. Siedme miesto patrilo Aishe KAIPOVEJ (7) z Kazachstanu. Aisha previedla veľmi ladnú prezentáciu, no vylepšiť by ju dokázala ešte žiarivým úsmevom. V porovnaní so súperkami bola jej forma však čosi mäkšia. Pripomeniem, že Aisha získala Elite PRO kartu na podujatí vo Francúzsku koncom mája a definitívne využila možnosť súťažiť medzi najlepšími.

Šancu porovnať sa s profesionálnymi pretekárkami po zisku PRO karty v amatérskej kategórii využila Natálie ŽITKOVÁ (3), a urobila dobre. Nie len, že si vyskúšala, aké je to stáť medzi najlepšími bikinifitnesskami, ale umiestnila sa na krásnom šiestom mieste, čím porazila niekoľko skúsenejších pretekárok. Aktuálna majsterka ČR v juniorskej kategórii súťažila na domácom pódiu, čo potvrdzoval aj jej početný funclub, ktorý ju počas celej súťaže podporoval. Natálie sa páčila aj nášmu tímu a sme veľmi rady, že pôsobila menej osvalene, ako na Majstrovstvách ČR. Je to perspektívna pretekárka, no keďže očividne nemá problém naberať svalstvo a predviesť tvrdú formu, musí si dávať pozor na aktuálny trend. Oproti pretekárkam na prvom a druhom mieste mala Natálie napríklad výraznejší six pack.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Tvrdý boj vo finále

Do finále sa prebojovala Monika ŠPAČKOVÁ (2), ktorá si odniesla piate miesto. Monika sa predviedla v nových plavkách, jej forma si však žiadala dotiahnuť. Videli sme ju už tvrdšiu. Celkový look by vylepšil aj žiarivý úsmev, čo sme o Monike už písali.

Victoria PEREZ (6), víťazka z Elite PRO France, skončila na štvrtom mieste aj vďaka jej atraktívnemu vzhľadu a peknej prezentácii. Oproti súperkám však zaostáva najmä v ramenách, ktoré by mohli byť trochu guľatejšie.

Bronzová medaila putovala do rúk domácej pretekárky Veroniky ZEMANOVEJ (10). Tá sa predviedla v tradične kvalitnej forme. Oproti súperkám síce pôsobí mohutnejšie, no celkovo jej vystúpenie vyzeralo veľmi ladne a myslíme si, že so svojou formou aj umiestnením môže byť spokojná.

Brigitta BEKEFI (5) si domov odniesla stirebornú medailu. Brigita pútala pozornosť hlavne svojim lookom a prepracovanou prezentáciou, v ktorej však stále upozorňujeme na úplne odlišný postoj, než má zvyšok štartového poľa. Pri pózingu dáva Brigitta jednu nohu mierne dozadu, čo znemožňuje rozhodcom porovnať ju v rovnakej póze s jej súperkami. V Česku sa jej však nesmierne darí, v minulom roku si z tejto krajiny odniesla dve prvenstvá.   K obsadeniu druhej priečky jej pomohla pravdepodobne najmä jej proporčnosť. Podotkla by som, že zvolila veľmi dobrý strih dolného dielu plaviek, čím zvýraznila dĺžku nôh.

Víťazkou sa stala ostrieľaná pretekárka Karina GAVRIKOVA (8). Karine to na javisku naozaj svedčí, a je vidieť, že ju tento šport baví. Predstavila sa nám v klasicky dobrej forme a s extravagantným I-walkom. Aj vďaka svojej pódiovej charizme a schopnosti strhnúť na seba pozornosť bodovala u rozhodcov, ktorí sa jednohlasne rozhodli na jej prvenstve, keďže získala 5 bodov.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Súťaž v Ostave bola pre pretekárov dobrou príležistosťou overiť si svoju formu. Fotografie od EastLabs Photo teamu sú aktuálne dostupné TU.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!