2021 Elite PRO Praha: Karina Gavrikova obhájila prvenstvo!

Po roku sa opäť uskutočnil septembrový Diamond Cup v Prahe. Účasť pretekárov nebola veľmi vysoká ani v amatérskych, ani v Elite PRO kategóriách, ktoré sa v Prahe ukázali dve. Nazrime spoločne do výsledkovej listiny kategórie Elite PRO Bikini.

Minulý rok sme na súťažnom pódiu v Hoteli Hilton videli 5 krásnych Elite PRO Bikini pretekárok. Rovnaký počet pretekárok sa ukázal na Elite PRO show aj tento rok. Sklamaním pre mňa je, že súťažiť prišli iba 2 Elite PRO bikinifitnessky. V roku 2020 to boli 3 pretekárky – Karina Gavrikova, Veronika Zemanová a Slovenka Lucia Košecká. Minulý víkend prišli do Prahy súťažiť práve prvé dve menované. Štartové pole však doplnili dievčatá, ktoré bodovali v amatérskom OVERALL poradí.

Na poslednom piatom mieste skončila víťazka kategórie do 166cm Izabela DYBALA. Poľská pretekárka  ukázala dotiahnutú formu, výrazné proporcie a veľmi pekný, mladistvý look. Len málokto by tipoval, že aktívne súťaží už aj v kategórii Master´s Bikinifitness. Práve v tej získala na tejto súťaži striebro, a teda má za sebou veľmi úspešný víkend. V OVERALL poradí získala 3. miesto, čím si vybojovala Elite PRO kartu, a zároveň miesto vo večernej Elite PRO show. Izabela má však dlhší driek a kratšie, celkom osvalené nohy. Plné kvadricepsy nohy ešte opticky skracujú, a preto nedokázala konkurovať ostatným pretekárkam. S tým, ako sa ukázala v Prahe, však môže byť nad mieru spokojná. Som zvedavá, či jej ďalšie kroky poputujú na Majstrovstvá sveta vo fitness alebo na niektorú z Elite PRO Shows.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Štvrté miesto obsadila neprehliadnuteľná Theresa OESTERREICH. Theresa je skúsenou pretekárkou, no až tento rok začala „zbierať ovocie“. Po absolútnom víťazstve na Malte a 4. mieste na Arnold Classic Europe si na svoje konto pripísala ďalšie prvenstvo. Theresa zvíťazila v kategórii nad 172cm a získala 2. miesto v absolútnom poradí. Svojou nezvyčajnou výškou je na pódiu doslova ako tŕň v oku – nie je nikoho, kto by si ju nevšimol. V porovnaní s dievčatami, ktoré si vybojovali TOP 3, jej však chýba svalový objem. Veľmi sa teším na to, čo predvedie na Majstrovstvách sveta vo fitness.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bronzové umiestnenie získala domáca, česká pretekárka Veronika ZEMANOVÁ. Po obhájení TOP 5 výsledku na 2021 Elite PRO Majstrovstvách sveta Veronika avizovala, že súťaž v Prahe bude tento rok jej poslednou. Ukázala takmer identickú formu ako v Seville. Veronika je veľký srdciar a makač, už len preto by sme jej v redakcii dopriali to najlepšie umiestnenie. Oproti dievčatám na prvom a druhom mieste je však Veronika vyššia, väčšia a ostrejšia, čo ju koniec-koncov obralo o hodnotnejší kov. Viem, že Zemanová bude budúci rok zasa o čosi lepšia. Veľmi by som si priala ju vidieť o niečo subtílnejšiu a so zlatom na krku. Uvidíme, či sa moje „sny“ splnia. 


Zdroj: eastlabsphoto.com

Striebro sa na krku lesklo Ruskej bikini hviezde Anastasii ZOLOTAYI. Rovnakú medailu si odniesla aj zo španielskej Sevilly. Nie je to prvýkrát, čo sa Anastasiia postavila medzi Elite PRO pretekárky. Svojimi výsledkami medzi tými najlepšími dokazuje svoje kvality. Forma v Prahe sa mi vzdala byť o niečo mäkšia ako tá, ktorú ukázala v Španielsku. Napriek tomu získala absolútne prvenstvo medzi amatérskymi bikinifitnesskami a druhé miesto v Elite PRO show. Je len otázka času, kedy sa rozhodne definitívne vymeniť divíziu a súťažiť v Elite PRO nastálo. Osobne si však myslím, že si chce splniť ešte posledný cieľ a získať ten najcennejší kov na Majstrovstvách sveta. Čo myslíte? Podarí sa jej to?


Zdroj: eastlabsphoto.com

Víťazkou sa už druhýkrát v poradí stala Karina GAVRIKOVA. Po jej posledných výsledkoch môžeme konštatovať, že sa takáto Gavrikova rozhodcom mimoriadne páči. Formu ukázala štandardne dobrú, vlastne si ani nepamätám súťaž, na ktorej by nebola dostatočne pripravená. Pri Karine mi však, bohužiaľ, na pódiu chýba WOW efekt, ktorý by víťazka mala vyvolať. Trošku mi prekážala aj jej mimika, ktorú som si všimla už na viacerých súťažiach. Karina je však jednou z najúspešnejších Elite PRO pretekárok a tento fakt nemôže nikto spochybniť. Gratulujeme jej k víťazstvu!


Zdroj: eastlabsphoto.com

Tento týždeň sa môžete tešiť aj na report amatérskych pretekárok z Diamond Cup Praha. Nezabudnite sledovať náš web a Instagram, aby vám neunikli žiadne novinky zo sveta bikinfiitnes.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!