2021 Elite PRO World Championships: Aká bola súťaž bikinifitnessiek?

Profesionálne majstrovstvá sveta sú za nami. Čo priniesla súťaž bikinifitnessiek a čím zaujala nová Elite PRO šampiónka?

V roku 2021 sa konali Elite PRO Majstrovstvá sveta v historickom španielskom meste Seville. Po dvoch dňoch skvelej amatérskej súťaže sa v sobotu 18. septembra uskutočnili Elite PRO Majstrovstvá sveta, ktorých tradičnou súčasťou je aj nominácia bikinifitness. Oproti minulému roku sme videli menej pretekárok a bohužiaľ žiadna z nich nebola zo Slovenska. Mohli sme držať prsty tiež len jednej českej bikinifitnesske – Veronike ZEMANOVEJ. Napriek tomu sme videli skvelú súťaž na vysokej úrovni. Kto uspel a kto prekvapil?

Eliminácia

Sedem pretekárok neprešlo elimináciou na 2021 Elite PRO Majstrovstvách sveta. Do semifinále postupovalo desať najlepších bikinifitnessiek a medzi ne sa „nezmestila“ napríklad ani Hanna SKVORTSOVA z Ukrajiny, do ktorej mnohí vkladali nádeje. Oproti súťaži Ms. Europe, na ktorej Hanna uspela, mi však chýbal výraznejší X-shape. Hanna však bola výborne pripravená. Do semifinále sa neprebojovala ani Aisha KAIPOVA, ktorá predviedla mimoriadny X-shape s výraznými ramenami, no pri pohľade do výsledkových listín môžeme usúdiť, že rozhodcovia pravdepodobne hľadali o čosi menšie, dobre pripravené svaly. V eliminácii skončila aj Lucia DI PANCRAZIO a Melissa SEAFORTH. Rada by som upozornila aj na Mariettu KIIANLINNU z Fínska. Ak zapracuje na X-shape, môže sa v nasledujúcich rokoch priblížiť výsledkom, aké dosahovala jej krajanka Melina KELTANIEMI.


Zdroj: eastlabsphoto.com

TOP 10: Kto sa dostal blízko finále?

Desať pretekárok, ktoré sme mohli vidieť v semifinále, zviedlo náročný boj. Všetky dievčatá boli dobre pripravené a na pódiu doslova žiarili. Na desiatom mieste skončila Reet REIMETS, dlhoročná Elite PRO pretekárka, ktorá má o čosi širší pás. Prišla však dobre pripravená a bolo viditeľné, že zapracovala na vizáži, ktorá bola naozaj krásna. Aleksandra DIMITROVA, tretia zo súťaže Elite PRO Malta, skončila deviata. V ružových plavkách naozaj žiari, no vyššie umiestnenie jej ušlo pravdepodobne aj kvôli menej výraznému X-shapeu a pózingu, pri ktorom prenesenie váhy na jednu nohu nebolo až tak výrazné. Na ôsmom mieste sme napokon mohli vidieť Victoriu PERÉZ. Bohužiaľ, Victorii sa na pódiu začala roztekať súťažná farba, čo bolo miernou nevýhodou. Zvolila však veľmi pekné plavky a vizáž, čo sa týka formy, pravdepodobne bude potrebné v jej prípade zvýrazniť X-shape.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Siedme miesto z tejto súťaže putovalo do rúk Lejly ŠEČIĆ, ktorá v tomto roku úspešne súťaží medzi profesionálkami. Lejla predviedla dobrú pripravenosť a atraktívny vzhľad. Má krásne dlhé nohy a na pódiu sa na ňu dobre pozerá vďaka elegantnej prezentácii, na ktorej tréningu spolupracuje s Irinou DELIEVOU. Lejla však potrebuje viac hmoty na ramenách a popracovať na šírke chrbta, aby zvýraznila požadované línie. Šieste miesto napokon obsadila Jana TEDER z Estónska. Jana je veľmi milá a pokorná pretekárka, ktorá však svedomito pracuje na zlepšeniach. Posun vidím osobne v pózingu aj zlepšení proporcií postavy. Jana navyše zmenila look a vyzerá mimoriadne mlado! Verili by ste, že je už mastes pretekárka?

TOP5: Toto je absolútna špička v Elite PRO

Do TOP5 sa prebojovali Veronika ZEMANOVÁ, Michelle SEAFORTH, Karina GAVRIKOVA, Kimberly PERCIVAL a Linna BEJARANO. Vo finále sme videli aj I-walky a spomenúť musím aj to, že každá z finalistiek je mimoriadne skúsená a na svoju individuálnu prezentáciu boli dobre pripravené. Videli sme tak výborné, dychberúce finále.

Piate miesto v ňom napokon obsadila Veronika ZEMANOVÁ. Česká pretekárka, ktorá v poslednom roku zbierala umiestnenia na TOP priečkach dokázala obhájiť umiestnenie z roku 2020. Veronika prezentuje svalnatejší trend v bikinifitness a na pódiu predviedla definovanejšiu postavu, než mnoho pretekárok zo štartového poľa. Ak by sa teda rozhodcovia zhodli na tom, že hľadajú „mäkšie“ postavy, Veroniku by to postavilo do nevýhody. Zaujala však prezentáciou aj lookom a štrasové prvky na jej plavkách pôsobili ako príjemné osvieženie, navyše má Veronika výrazný X-shape. Bolo by zaujímavé sledovať ju na jednom pódiu aj s Oksanou BRYGIDYR, Shelby NEVES, Yanou KUZNETSOVOU a Melinou KELTANIEMI. Dokázala by Češka v tejto forme poraziť aj hviezdy z predošlých rokov? Štvrté miesto získala Karina GAVRIKOVA. Osobne stále bojujem so štýlom Karininho pózingu. Oproti ostatným, mimoriadne elegantným I-walkom sme videli Karinin energický, plný prehadzovania vlasov, s minimom prenášania váhy na jednu nohu. Karina však pôsobila jemnejším a svalovo menším dojmom, než v roku 2020 a rozhodcom sa očividne páčila. Skúsenosti dokáže táto pretekárka pretaviť do skvelých umiestnení a jej miesto v TOP5 určite nie je prekvapením.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Tretie miesto obsadila Michelle SEAFORTH, najjemnejšia pretekárka spomedzi desiatky najlepších na Elite PRO svetovom šampionáte. Osobne sa mi Michelle páčila najviac v zadnej póze, v prednej mi chýbalo trochu tvrdosti. Oproti prvej a druhej priečke však v konečnom bodovom súčte strácala len 3 body. Michelle predviedla veľmi pekný I-walk a je skvelým signálom, že aj táto pretekárka z Karibiku spĺňala kritériá, podľa ktorých sú prísne posudzované pretekárky na súťažiach v Európe.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Najtvrdší boj zviedli pretekárky na prvom a druhom mieste, ktoré mali dokonca rovnaký počet bodov! Napokon na druhom mieste skončila Linna BEJARANO zo Španielska. Linna je prototypom skvelej pretekárky, ktorá prezentuje dotiahnutú formu, vhodný X-shape, elegantnú pretezentáciu a pózing v súlade s pravidlami. Vizáž bola v jej prípade omnoho lepšia ako v minulom roku a mimoriadne príjemne sa na ňu pozeralo. Aj naživo som mala problém vybrať si medzi ňou a víťazkou, pričom to všetko komplikoval fakt, že obe reprezentujú typovo rozdielne trendy. Linna patrí medzi nízke pretekárky (pôvodne súťažila v kategórii do 160cm) a som veľmi rada, že aj napriek tomu sa jej podarilo presadiť. Aj napriek tomu, že prehra s rovnakým počtom bodov ako má prvé miesto určite zamrzí, Linne nie je čo vyčítať a prvé víťazstvá v Elite PRO sú na spadnutie. Bola jednoducho neprehliadnuteľná!


Zdroj: eastlabsphoto.com

Máme novú kráľovnú!

Aj počas komentovania živého prenosu priamo z dejiska Elite PRO Majstrovstiev sveta som to spomínala – ktokoľvek by zvíťazil, išlo by o novú šampiónku nielen Arnold Classic Europe, ale aj Elite PRO World Championships. A od prvého momentu moju pozornosť pútala Kimberly PERCIVAL. Kimberly som vnímala od jej víťazstva na jednej z Elite PRO shows, no vedela som, že fotografie, ktoré dievčatá zverejňujú na sociálnych sieťach, treba brať s rezervou. Všimla som si však, že Kimberly má mimoriadne dlhé nohy, definované svaly, neuveriteľne úzky pás a panvu.


Zdroj: eastlabsphoto.com

A to všetko sa potvrdilo – od prvého pohybu na pódiu bolo jasné, že patrí medzi favoritky, ktoré nemôžete prehliadnuť a nie je to len tým, že je Kimberly mimoriadne vysoká. Dlhé nohy, krásna prezentácia, dobrý pózing, dotiahnutá forma. Antigua a Barbuda sa definitívne zapísala na bikinifitness mapu vďaka skvelému víťazstvu tejto pretekárky a nám nezostáva iné, než dúfať, že Kimberly na sebe neprestane pracovať a uvidíme ju súťažiť viac aj v Európe. Dokáže uspieť opakovane? To ukáže čas!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!