2021 Grand Prix Pepa Opava: Aká bola súťaž?

V Opave sa konala medzinárodná súťaž pre amatérov a tiež Elite PRO súťaž. Náš tím v dejisku nechýbal.

Grand Prix Pepa patrí medzi najstaršie súťaže, na ktoré majú pretekári možnosť vycestovať. Organizátor Stanislav PEŠAT tvorí roky výbornú súťaž, ktorú sa mu v tomto roku podarilo posunúť zasa o čosi ďalej a každý, kto sa jej nezúčastnil, má čo ľutovať. Okrem súťaže amatérov sa pridala v roku 2021 aj súťaž Grand Prix Pepa Elite PRO. Okrem toho, že sa na súťaži (aj medzi amatérmi)  bojovalo o finančné odmeny (dokopy sa na jednodňovej súťaži rozdalo 500 000 CZK, čiže takmer 20 000 eur), bola atmosféra naozaj jedinečná, súťaž bola dynamická a zaujímavá. Ako vyzerali jednotlivé kategórie?

Elite PRO Bikini

Medzi profesionálkami zvíťazila Brigitta BEKEFI. V Česku je Brigitta veľmi úspešná a obľúbená aj napriek objemu, akým disponuje. Je pravda, že na pódiu pútala pozornosť a bola veľmi prirodzená. Stále si však myslím, že pózing s vyrotovanou panvou by rozhodcovia nemali prehliadať a nemal by byť prípustný. Brigitta taktiež súťažila v topánkach na platforme, čo by nemalo byť dovolené. Druhá skončila Beatrice ASTOLFI, ktorá prekvapila dobrou formou aj príjemným lookom. Jej striebro bolo jednoznačne zaslúžené. Víťazka amatérskeho superfinále Dovile PAULAVICIUTE si uchmatla tretie miesto a medzi profesionálkami sa rozhodne nestratila.

Štvrté miesto si domov odniesla medailistka z Ms. Bikini Universe Ophélie GAVA. Jana TEDER, s ktorou som pred súťažou hovorila o tom, že plánuje dať si od súťaženia pauzu, sa v Opave umiestnila na piatom mieste. Nevýhodou bola aj farba náteru, ktorá bola červenšia a odlišná od farby tváre, čo pôsobilo rušivo. Posledné, šieste miesto si odniesla Reet REIMETS. Zaujímavé je, že okrem Brigitty nemal svoje miesto nikto zo žien také jasné. Rozdiel medzi druhým a šiestym miestom bol 4 body.

Bikini do 166cm

V nízkej kategórii bikinifitnessiek sme mohli vidieť hviezdu minulého roka, poľskú pretekárku Patrycju KAZMIERCZAK. Patrycja bola jasnou favoritkou a napokon aj zvíťazila, no predpokladám, že pred Majstrovstvami sveta ešte spraví niekoľko zmien a jej forma bude ostrejšia a stiahnutejšia. Druhá skončila Aiste URBONAVICIUTE z Litvy. Nájdená pretekárka na seba strhávala pozornosť nielen divákov, ale aj rozhodcov. Zaujala aj tretia Alexandra HIRČOVÁ, ktorej by však určite omnoho viac pristal postoj s vystretými nohami, ktorý by zvýraznil jej symetriu. Išlo o jednu zo svalnatejších pretekárok a som veľmi zvedavá, či sa prebojuje medzi tie najlepšie aj na Majstrovstvách sveta. Musím priznať, že z Markéty MARTINÁSKOVEJ sa spúšťal zrak len veľmi ťažko. Taký výrazný X-shape som nevidela už dávno a Markéta je navyše prirodzene veľmi pekné dievča. Vekom je stále juniorka a tak dúfam, že sme o nej nepočuli naposledy. Pozor si však musí dávať na objem svalstva. Aneta VRABELOVÁ si domov odniesla piate, Martina SLETSJOEE šieste miesto. Dokopy v kategórii súťažilo 12 žien.

Bikini do 172cm

So siedmimi pretekárkami sme mierili rovno do finále. Začnem najväčším prekvapením kategórie a pre mňa aj celej súťaže. Tereza KOVAŘÍKOVÁ si domov odniesla zlato z juniorskej kategórie a bronz zo žien, no patrila medzi najkrajšie pretekárky, aké som v Opave videla. Terka má nádhernú prezentáciu, zvolila veľmi peknú vizáž a hoci by som si ju priala vidieť ešte v o čosi stiahnutejšej forme, Terka bola jednoducho skvelá. V tejto kategórii však zvíťazila známa Kady PARNAKU z Estónska, ktorá v tomto roku súťaží naozaj veľmi veľa. Som zvedavá, ako sa popasuje s mimoriadne dlhou sezónou a čo predvedie na Majstrovstvách sveta v Santa Susanne.

Druhá skončila Kristýna PAUŘÍKOVÁ, na ktorú sa taktiež veľmi dobre pozeralo, no musí si dávať pozor na prílišnú pripravenosť. Poľská hviezda Anna WROBLEWSKA skončila štvrtá, najmä kvôli menej výraznému X-shapeu. Na piatom mieste skončila Marta PIATAS z Poľska, Anna HARGITAY-SCHMIDT z Maďarska si domov odniesla šieste miesto.

Bikini nad 172cm

V tejto kategórii sme mali ako v jedinej aj slovenské bikinifitnessky. Zasúťažiť si prišli Jana REMIÁŠOVÁ a Michaela PANČUŠKOVÁ. Všeobecne išlo o najsilnejšiu bikini kategóriu na Grand Prix Pepa. Zvíťazila v nej Litovka Dovile PAULAVICIUTE, ktorá jednoducho zvalcovala konkurenciu aj napriek tomu, že v mojich očiach by jej slušali o čosi menej „vyprúžkované“ svaly. Dovile však zvíťazila aj v superfinále, získala Elite PRO kartu a nastúpila aj medzi Elite PRO bikinifitnesskami. Tam skončila tretia. Theresa OESTERREICH z Nemecka prišla aj na túto súťaž a patrila medzi najväčšie favoritky. V našom rozhovore pred súťažou mi povedala, že na Majstrovstvách sveta s najvyššou pravdepodobnosťou štartovať nebude a tak je jasné, že chcela získať čo najlepší výsledok. Ani druhé miesto však nie je zlé a Theresa určite príde nabudúce v ešte lepšej forme. Tretie miesto si odniesla Sára HRUBÁ.

Na štvrtom mieste napokon skončila Jana REMIAŠOVÁ. Janka vyzerala na pódiu veľmi dobre, aj keď mi na registrácii pripadala unavene. Jej klasicky dobrý look doplnila adekvátna forma a som rada, že Janka sa už nenaháňa za ostrosťou ani svalovými objemami – teraz vyzerá sviežo a veľmi pekne. Piate miesto bolo určite sklamaním pre Kristýnu BERNÚ, ktorá sa však o pár dní predstaví na Majstrovstvách sveta a určite sa pokúsi o reparát.

Šieste miesto obsadila Veronika MULLEROVÁ, ktorá mala podľa môjho názoru veľmi málo výrazný X-shape. V čom porazila Michaelu PANČUŠKOVÚ, ktorá skončila siedma? Sama netuším. Miška pôsobila o čosi objemnejšie, ako jej súperky, no o zlej pripravenosti nemôže byť reč. Vhodná bola aj poznámka niekdajšej bikini hviezdy Olívie POHÁNKOVEJ – ak vezmeme do úvahy objem, s akým zvíťazila Brigitta BEKEFI v Elite PRO bikini, Pančuškovej objem by problémom byť nemal, hoci najpravdepodobnejšie je, že ju na siedmu priečku odsunulo práve to.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!