2021 Majstrovstvá Slovenska juniorov sú za nami: Kto nás zaujal?

Súťažná sezóna na Slovensku sa skončila podujatím v Hnúšti. Na pódiu sme videli niekoľko skvelých juniorských pretekárok. Kto nás zaujal?

Hnúšťa je už tradičným dejiskom majstrovstiev Slovenska juniorov. Svoju stálu destináciu neopustila súťaž ani tento rok. Vrcholná súťaž prilákala dokopy 16 juniorských bikinifitnessiek, ktoré boli napokon rozdelené do troch výškových kategórií. Pre porovnanie, v roku 2019 bolo bikinifitnessiek 31. Aj napriek koronavírusu, ktorý tento počet značne ovplyvnil, sme na pódiu videli hneď niekoľko nových tvárí, ktoré neodradili ani zavreté fitness centrá či dodatočné opatrenia v súvislosti s pandémiou. Pripomeniem, že všetky súťaže organizované na Slovensku bolo možné sledovať online vďaka VAFEC Creative Productions a stále sú dostupné na TOMTO linku. Aká bola súťaž v jednotlivých kategóriách a ktoré bikinifitnessky nás na pódiu zaujali?

Bikini do 160cm

V kategórii sa predstavilo 5 pretekárok, pričom najväčšou favoritkou bola jednoznačne aktuálna držiteľka Elite PRO karty a majsterka Slovenska zo ženskej kategórie Barbora VOSÁTKOVÁ. Barbora to tento rok myslí so životnou formou vážne a vôbec by ma neprekvapilo, keby sa rozhodla využiť aj možnosť prestupu do Elite PRO. Zvíťaziť dokázala so súčtom 7 bodov, pričom disponovala o čosi väčšou tvrdosťou svalov ako zvyšok pretekárok. Vosátkovú môžeme za jarnú sezónu jednoznačne pochváliť!

Jednou z najzaujímavejších nových tvárí je však Natália KORNUTOVÁ. Zverenkyňa Kataríny KLIMASOVEJ má geneticky dobrý X-shape, no potrebuje viac pódiových skúseností a väčšiu istotu. Oproti jej vystúpeniu v Santa Susanne, kde si odkrútila svoju premiéru, však dosiahla progress a na súťaži v Hnúšti patrila medzi najvýraznejšie bikinifitnessky. Domov si odniesla striebornú medailu. Mariana SMINČÁKOVÁ získala bronz, no musí popracovať na pózingu, pretože v Hnúšti sa počas pódiovej prezentácie viditeľne triasla a občas zabúdala na úsmev. Ide však o perspektívnu pretekárku s peknými proporciami.

Štvrté miesto získala Viktória SZERENCSÉSOVÁ z klubu Fitness-KA - len devätnásťročný talent spod rúk Lucie KOŠECKEJ . Viki patrila medzi najkrajšie ženy na pódiu, no aj napriek tomu jej nohy pôsobili (aj kôli širšej pavne) na pódiu objemnejšie. Predpokladám, že v budúcnosti sa s trénerkou zamerajú buď na zoštíhlenie nôh, alebo pridajú objem a smer bude jasný – kategória wellness. Posledné, piate miesto obsadila Eva FABIÁNOVÁ.


Zdroj: Livestream od spoločnosti VAFEC Creative Production

Bikini do 166cm

Na pódiu sme znova videli päť pretekárok, pričom zvedavá som bola najmä na vystúpenie Claudie HALACHANOVEJ, ktorá ma zaujala počas skorších súťaží. O víťazke však nebolo pochýb, Natália RYBOVIČOVÁ predviedla dominantný X-shape, ktorý doplnila dobrou formou. Halachanová napokon skončila druhá, pričom ju aj tímovú kolegyňu Timeu DŽAČOVSKÚ (4. miesto) musím pochvíliť za to, aké pózy si vybrali do svojho I-walku. Predviesť I-walk zložený zo štvrťobratov (nasledujúcich za sebou aj vo vyvolávaní) je totiž ako zahodiť výherný tiket do koša. Práve v I-walku prišiel čas ukázať svoje prednosti a pózy, v ktorých vyzeráte najlepšie. Štvrťobraty sú teda nielen nudné, ale dokonca aj zahodenou šancou. Ako príklad môže slúžiť Ekaterina RYKOVA. Sama dobre vie, že jej silnou stránkou rozhodne nie je zadná póza. Na 2020 Elite PRO Majstrovstvách sveta sme tak videli I-walk bez zadnej pózy.

Príjemným prekvapením súťaže bola aj Terézia STRAKOVÁ. Hoci išlo o jej prvú súťažnú sezónu, dokázala bodovať a ukázala, že je perspektívnou pretekárkou. Ak zapracuje na drobnostiach, môže byť jednou z pravidelných medailistiek. Na piatom mieste skončila Viktória BARANSKÁ.


Zdroj: Livestream od spoločnosti VAFEC Creative Production

Bikini nad 166cm

So šiestimi pretekárkami išlo o najpočetnejšiu juniorskú kategóriu, v ktorej sa predstavila aktuálne jedna z najlepších slovenských bikinifitnessiek – Natália KAPUSTOVÁ. Natália vyhrala úplne jasne, je vidieť, že je vysúťažená a na pódium si zvykla. Podobne, ako som spomínala v reporte z 2021 Diamond Cupu Ostrava, jej progress od jesene 2020 je veľký. Vo vizáži, v pódiovej prezentácii aj vo forme. Keďže Kapustová určite o drobných nedostatkoch vie, som zvedavá, čo prinesie na pódium počas ďalšej sezóny.

Zaujímavé bolo aj vystúpenie Viktórie GÉMEŠIOVEJ. Viktória sa na svojom Instagrame už vyjadrila, že na svojej forme vidí mnoho nedostatkov a určite jej ich netreba pripomínať. Viktória však zbiera cenné skúsenosti a ak sa jej podarí zoštíhliť nohy adekvátne k mimoriadne úzkemu drieku, môže byť ďalšou TOP bikinifitnesskou na Slovensku. Teší ma aj vystúpenie Márie SVITANOVEJ. Majku si pamätám aj zo súťaží v roku 2019 a jej forma, ktorú predviedla v jarnej sezóne je neporovnateľne lepšia. Systematickou prácou na pózingu a proporciách môže dosiahnuť ďalší posun vpred.

Na štvrtom mieste videli rozhodcovia Adelu ZAVRŠANOVÚ. Piate miesto získala Vanda SZÓRADOVÁ a šieste jej tímová kolegyňa z klubu 365 Gym Hana PÁPAYOVÁ.


Zdroj: Livestream od spoločnosti VAFEC Creative Production

Veľká cena Hnúšte – Bikini ženy

Bikinifitnessky dostali príležitosť nastúpiť na pódium aj vďaka Veľkej cene Hnúšte, ktorá sa konala súčasne s Majstrovstvami Slovenska juniorov. Tentokrát však dostali príležitosť v kategórii žien. A zrodilo sa prekvapenie. Prvá a druhá pretekárka z najvyššej juniorskej kategórie sa „pobili“ o zlato v neuveriteľnom súboji – obe získali rovnaký počet bodov (9), pričom napokon uspela Viktória GÉMEŠIOVÁ. Čo sa zmenilo od súboja spred niekoľkých minút, kde Kapustová porazila Gémešiovú o 5 bodov? Nikto nevie. Gémešiová môže však byť s výsledkom jednoznačne spokojná a Natália KAPUSTOVÁ po niekoľkých víťazstvách zažila pocit druhého miesta. Ako sa však ukázalo v jari 2021, aj vedieť prehrávať je dôležité.

Na treťom mieste skončila víťazka kategórie do 166cm Natália RYBOVIČOVÁ. Zaujímavý súboj zviedli Lívia VYSOCKÁ Mária SVITANOVÁ, štvrté miesto napokon získala skúsenejšia Vysocká. Viac skúseností a vyladenejšia pódiová prezentácia pravdepodobne v očiach rozhodcov pôsobili lepšie, pre Svitanovú však ide o dobrý impulz do ďalšej práce. Šieste miesto obsadila Mária MEDVEĎOVÁ, ďalšia zaujímavá bikinifitnesska na slovenskej scéne. Napriek tomu, že nedisponuje geneticky najužším pásom na seba dokázala Medveďová strhnúť pozornosť a určite ju finálové umiestnenie motivovalo pracovať na sebe ďalej.

Spomedzi žien zaujala aj Veronika MIŽIALKOVÁ, ktorú však rozhodcovia zosunuli vo výsledkovej listine na ôsme miesto. Napriek tomu, že Veronika bola neprehliadnuteľná, zavážiť mohla definovanosť svalstva či objem.


Zdroj: Livestream od spoločnosti VAFEC Creative Production

Čo dodať na záver? Všetkým bikinifitnesskám, ktoré sa napriek komplikáciám rozhodli súťažiť v jari 2021 patrí poklona. Poradiť si museli nielen s diétou a náročnými tréningami, ale aj s opatreniami a neistotou, niektoré dokonca aj s pozitívnymi testami na koronavírus. Všetkým Slovenkám držíme prsty a sme radi, že fitness na Slovensku stále žije! Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!