Ms. Europe PRO: Aká bola súťaž profesionálnych bikinifitnessiek?

Za nami je výnimočná súťaž - prvá edícia Ms. Europe Elite PRO. Ako hodnotí súťaž, na ktorej uspela Yana KUZNETSOVA, naša redaktorka Barbora LABUDOVÁ.

Posledný súťažný víkend bol výnimočný. Prečo? Po prvýkrát sme spoznali tých najlepších Elite PRO pretekárov s titulom Mr. & Ms. Europe PRO. V horúcej Santa Susanne sa opäť zišli pretekári a delegáti z rôznych krajín, aby vo veľkom štýle mohli ukončiť jarnú sezónu 2021. Súčasťou tohto šampionátu bola aj amatérska súťaž, ktorá však nelámala rekordy v počte súťažiacich. Poďme si teda spoločne priblížiť, ako vyzerali Elite PRO bikinifitnessky, ktoré bojovali o historicky prvý titul Ms. Europe PRO.

Pred bránami finále

Na veľkolepom stage-i sa ukázalo 9 bikinifitnessiek. Okrem stálic, ktoré môžeme vidieť na väčšine Elite PRO shows sa ukázali aj nové tváre. V Santa Susanne sa rozhodla súťažiť Monika Špačková, pre ktorú bola prvá oficiálna Elite PRO súťaž Elite PRO Ostrava. Úplný nováčik medzi Elite PRO bikinifitnesskami je však Bosnianka žijúca v Dubaji Lejla SEČIĆ. Tá sa po niekoľkých víťazstvách na medzinárodných súťažiach napokon rozhodla prestúpiť medzi tie najlepšie. So šéfredaktorkou BikiniFitness Soňou Kolcunovou sme sa zhodli, že formou prekvapila. Medzi skúsenými profíčkami rozhodne dokázala zaujať. Môžeme však konštatovať, že ju na poslednú 9. priečku zhodila práve forma. Lejla bola pripravená dobre, no vzhľadom na to, že bola najvyššou pretekárkou v štartovom poli, bude treba formu do budúcna ešte stiahnuť, najmä v spodnej časti tela a v oblasti drieku. Výraznejšia symetria zmení celkový dojem z jej pôsobenia. Zaujímavé by bolo sledovať, ako by si počínala v konkurencii Elite PRO pretekárok z rovnakej výškovej kategórie, akými sú Galina Maslovskaya, Ramona Źiauberyté či Natalia Odintsova.

Na 8. mieste skončila atraktívna Španielka Victoria PEREZ. V Santa Susanne sa ukázala najlepšie, ako mohla, napriek tomu však oproti TOP 5 zaostávala. Jej forme sa nedá nič vytknúť, na jej postave však nie je nič, čím by na seba upútala pozornosť. Ak sa jej podarí zvýrazniť proporcie, jej forma bude takmer ideálna. Útly pás a dlhé štíhle nohy ponúkajú Victorii výhodu, ktorú treba jednoznačne využiť.

Siedma skončila víťazka 2020 Fitness Manie PRO a Grand Prix Pepa PRO Brigitta BEKEFI. Na jej poslednej súťaži v Ostrave sa jej podarilo získať striebro. Prečo teda v Santa Susanne nebojovala o najlepšie umiestnenia? Ak sa pozrieme na jej posledné najväčšia úspechy, všetky ocenenie získala v Česku. Náhoda? Možno, no nemusí byť. Za dôvod tejto úspešnej triády považujem fakt, že bikinifitness trend je v Česku o niečo tvrdší ako v iných európskych krajinách. Brigitta skutočne je pretekárkou s väčším objemom najmä v spodnej časti tela. Pri jej aktuálnej forme jej stehná nepôsobia veľmi rušivo najmä kvôli tomu, že jej stavba tela disponuje kratším driekom a dlhšími nohami. Oproti nižším a útlejším pretekárkam sú však jej svalnaté stehná a ramená faktor, ktorý jej body skôr uberá ako pridáva. Na Brigittinom mieste by som hľadala spôsob, ako postavu zosubtílniť a zjemniť, aby pôsobila ženskejšie a jemnejšie. Je pravda, že v bikinifitness treba rozhodcov zaujať, rozhodne však nie svalovým objemom. Na to sú tu iné súťažné nominácie.

Monike ŠPAČKOVEJ finále uniklo len o chlp. Rozhodne treba vyzdvihnúť look, ktorým na seba Monika strhávala pozornosť. Od poslednej súťaže sa jej podarilo o čosi stiahnuť a formu celkovo vylepšiť. Myslím však, že aj Monika bude súhlasiť s tvrdením, že to nebola jej životná forma. V prednom postoji pôsobila isto, to sa však, bohužiaľ, nedá povedať o jej pohybe na javisku. Prezentáciu treba trénovať tak, aby jednotlivé pózy a kráčanie po stage-i neboli pre pretekárku stresovým faktorom. Neistota je totiž veľmi viditeľná. (Jej prezentáciu mohlo ovplyvniť aj spálenie zo slnka z predchádzajúceho dňa, ktoré Monika ukázala aj na sociálnej sieti. Hovorila o zarezávaní plaviek do spálených miest, a nepríjemný pocit jednoznačne mohol ovplyvniť jej prezentáciu.- pozn.) Svoj takmer dokonalý vzhľad trebalo už len podčiarknuť širokým úsmevom, ktorý sme nevideli ani v Španielsku. Verím, že sa Monike podarí zapracovať na všetkých „chybičkách krásy“ a že na ďalších súťažiach využije svoj potenciál naplno.

Boj o titul

Piate miesto získala známa česká pretekárka Veronika ZEMANOVÁ, ktorá dosahuje stabilné výsledky naprieč rôznymi súťažami. Ukázala dotiahnutú formu, na akú sme u nej zvyknutí. Jej vystúpeniu v podstate niet čo vytknúť. Treba len podotknúť, že jej najväčším nedostatkom je širšia kostra, čo bolo viditeľné najmä v TOP 5, kde sa s ňou porovnávali útlejšie pretekárky.

Na štvrté miesto po finálovom porovnávaní klesla Nemka Sandra DOBRUNZ. V semifinálovom kole bola totiž porovnávaná v TOP 3. Na nižšiu priečku ju odsunul podľa môjho názoru fakt, že v TOP 3 boli výškou porovnateľné pretekárky. Sandra pôsobila oproti nižším dievčatám masívnejšie. V Santa Susanne ukázala lepšiu formu ako v Ostrave, myslím však, že by mala zapracovať na vizáži. Líčenie, najmä líčenie očí mohlo vyzerať naživo dokonalo, na fotkách jej však oči trošku „utekajú“. Rovnako ako pózovanie, súťažné líčenie má zvýrazniť všetky plusy a zakryť nedostatky.

Bronz na tejto súťaži získala bikini stálica Hanna SKVORTSOVA. Napriek chybičkám v prezentácii (trasenie panvou, dvíhanie kolien pri chôdzi a pod.) sa jej podarilo zaujať a vybojovať si pozíciu v TOP 3. Hanna bola veľmi dobre pripravená a zaujala aj súťažným lookom. Chválim tiež vhodný výber plaviek – mnoho súťažiacich po augmentácii volí košíkovú podprsenku, ktorá vo väčšine prípadov nesedí príliš dobre. Hanna za svoje vystúpenie na Ms. Europe PRO získava jednotku a dúfam, že ju tento rok uvidíme aj na iných Elite PRO Shows.

O víťazke sa tentokrát rozhodovalo medzi dvojicou Karina GAVRIKOVA – Yana Kuznetsova. Karina má za posledný pol rok na svojom konte množstvo ocenení, čo dokazuje jej kvality. Jej forma bola v rámci možností bez chýb, Karina by však mohla zapracovať na svojom looku. Účes na jednu stranu jej podľa môjho názoru veľmi nelichotí. To, na čom môže ešte zapracovať, je jej I-walk, v ktorom by mohla ešte viac ukázať svoje plusy a zakryť svoje nedostatky.

KorolevaYana KUZNETSOVA sa nedala zahanbiť. Ukázala bezchybnú formu, prezentáciu aj vizáž. Z Yany ide energia, ktorú na stage-i jednoducho nemá hocikto. Už po prvej prezentácii v semifinále bolo jasné, že bude bojovať o prvý titul Ms. Europe PRO. Myslím, že viaceré budete súhlasiť, ak poviem, že Yana je okresaný diamant, aký nemá páru. Kvalita svalov, celková symetria a spôsob, akým to všetko dokáže predať je to, čo by sa od nej mali učiť iné pretekárky. O jej prvenstve sme však počas súťaže nemali úplné presvedčenie najmä kvôli minulým Elite PRO svetovým šampionátom, kde ju rozhodcovia videli na štvrtom a piatom mieste. Rozhodcovia to však v Santa Susanne videli rovnako, ako my v redakcii, a tak sa Ruska stala historicky prvou Ms. Europe PRO. Bikini kráľovná si tento titul rozhodne zaslúžila nielen svojím vystúpením, ale aj tým, čo všetko spravila pre tento krásny, no mnohokrát nepochopený šport.

Podľa informácií od Elite PRO sa mala tejto súťaže zúčastniť aj Španielka Linna Real, ktorá na súťaž napokon nenastúpila. Organizácia Elite PRO plánuje z tejto súťaže spraviť každoročný turnaj, ktorý  naberie na prestíži a popularite podobne, ako najvýznamnejšia súťaž Arnold Classic Europe. Prvým Mr. Europe PRO sa stal poľský kulturista Mateusz Zagorowski.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!