2021 Ms. Universe PRO: Linna REAL to dokázala!

Linna Bejarano REAL si povedala, že druhých miest už bolo dosť. Kto nás zaujal na 2021 Ms. Universe PRO v kategórii Bikini?

Súťaž Ms. Universe PRO sa konala len dva týždne po 2021 Arnold Classic Europe PRO. Aj napriek tomu chýbalo na pódiu hneď niekoľko veľkých mien a niekoľko nových pribudlo. Vďaka platforme IFBB Streaming sme mohli vrcholné podujatie, na ktorom uspela okrem iného v kategórii bodyfitness aj Slovenka Adela ONDREJOVIČOVÁ, sledovať online. Poďme sa bližšie pozrieť na kategóriu Bikini, ktorej na nás čakalo niekoľko prekvapení.

Zmenila sa však aj celková organizácia súťaže. Hoci bola o čosi dlhšia, priestor na individuálnu prezentáciu dostali všetky bikinifitnessky, ktoré najprv prichádzali na pódium po jednom, predviedli I-walk a nasledovali porovnávania v číselnom poradí a neskôr vyvolávania. Každá pretekárka tak dostala možnosť ukázať sa pred rozhodcami a na pódiu stráviť viac času, čo je výrazným posunom k lepšiemu.

Pred bránami finále

Na posledných troch miestach sa umiestnili Ana Paula Araujo LAHR, Beatrice ASTOLFILisa Marie GRAHAM. Oproti ostatným pretekárkam, ktoré sme mali možnosť sledovať na pódiu im chýbajú skúsenosti a určite budú pracovať aj na forme. Aktuálnym trendom v bikinifitness je výrazný X-shape, úzky pás aj dobrá pripravenosť a preto budú musieť pracovať, aby na pódium priniesli čo najlepšiu formu.

Pristavím sa však pri deviatej Mariette KIIANLINNE. Spoločne s Barborou LABUDOVOU sme Mariettu pozorne sledovali, keďže sa mi zapáčila už na ACE 2021. Marietta sa potrebuje „vysúťažiť“ a čo najviac zvýrazniť svoje prednosti, medzi ktoré patrí aj atraktívny vzhľad a úzky pás. Prísť o čosi lepšie pripravená s výrazným X-shapeom pre ňu môže byť vstupenkou do finále na Elite PRO súťažiach. Verím, že sa to Mariette podarí už čoskoro.

Na ôsmom mieste napokon skončila Brigittu BEKEFI. Brigita prišla s novým lookom, ktorý jej mimoriadne pristal, no už v minulosti sme upozorňovali na Brigitin štýl pózovania, pri ktorom rotuje panvu. Napriek tomu, že Brigitta disponuje naozaj geneticky širokými ramenami a podarilo sa jej v minulosti zvíťaziť na niekoľkých súťažiach v Elite PRO, tentokrát neuspela. Nevýhodou môže byť aj to, že oproti ostatným pretekárkam pôsobí o čosi mohutnejšie. 

Siedme miesto si odniesla Reet REIMETS. Na Reet sa v tejto sezóne dobre pozerá, má pekný look a hoci geneticky nedostala do vienka najideálnejšie proporcie, poriadne na nich zapracovala. Aj napriek tomu ju však od TOP6 delilo niekoľko bodov.

Jana TEDER sa umiestnila na šiestom mieste. Od finále ju delili len 4 body, čo určite zamrzí. Jana však ukázala znova peknú prezentáciu a typicky jemnú formu. Teder má príjemné vystupovanie a aj mimo pódia patrí medzi tie najpriateľskejšie bikinifitnessky. Potrebovala by však zvýrazniť X-shape na čom bude určite počas najbližšieho obdobia pracovať, keďže sa jej očividne páči súťažiť aj napriek tomu, že vekom už patrí medzi masters pretekárky.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Ako vyzerala TOP 5?

Piata skončila Ophelie GAVA. Od poslednej Elite PRO súťaže očividne pracovala na forme aj celkovom looku. Ako poznamenala naša redaktorka Andrea FEDOROVÁ, Ophelie ju zaujala aj napriek tomu, že nepatrila medzi najznámejšie tváre na pódiu a v Elite PRO súťažila Francúzka dosiaľ len párkrát. Nevýhodou, danou geneticky, však je hrubší trup a kratšie nohy tejto pretekárky, ktoré však môže dostať do dobrej formy a štíhlosťou a plnosťou svalov konkurovať úspešnejším pretekárkam.

Hanna SKVORTSOVA, Ukrajinka, ktorá sa po dlhšej dobe ukázala v tomto roku opäť na súťažiach predviedla ostrejšiu formu. Hanna dlhodobo súperí s menej výrazným X-shapeom, no v Marbelle bola jednoducho neprehliadnuteľná. Jasne patrila medzi tie najlepšie pretekárky a dokázala svojím pózingom prekonať aj geneticky lepšie stavané dievčatá. V Hanninom prípade by som však rada videla široký úsmev – niekedy pôsobí ako v kŕči. Zamrzí však, že od bronzu ju delili len dva body. 

Bronz putoval do Španielska zásluhou Victorie PEREZ. Victoria má mimoriadne dlhé nohy, ktoré jej poskytujú výhodu a myslím, že popracovala aj na zvýraznení symetrie. Spoločne s Karinou GAVRIKOVOU sa však málo navažujú na jednu nohu, čo môže spôsobiť problém v očiach rozhodcov. V budúcnosti sa určite bude sústrediť na pózing. Victoria bola na pódiu veľmi pekná a elegantná a teším sa na jej ďalší progress.

Striebro si tentokrát odniesla Karina GAVRIKOVA, ktorej hlavným cieľom je, predpokladám, stať sa znova Elite PRO Masters majsterkou sveta. Karina patrila medzi ostrejšie pretekárky zo štartového poľa. Je vidieť, že súťaženie si užíva a na pódiu je ako doma. Som teda zvedavá, koľko súťaží ešte v tomto roku absolvuje!


Zdroj: eastlabsphoto.com

Linna Bejarano REAL si však pravdepodobne povedala, že žiadne druhé miesta a žiadne prekvapenia už neakceptuje. Po Diamond Cupe Malta, na ktorom jej všetci priali prvé miesto a po Arnold Classic Europe 2021, kde získala druhé miesto s rovnakým počtom bodov ako víťazka, bola jej motivácia veľká. A my v redakcii sme Linne veľmi držali prsty. Dobrá symetria, plné a dobre pripravené svaly, doladený look, ktorý sa tentokrát niesol v modrých tónoch a pózing podľa pravidiel. Linna jednoducho žiarila, bola neprehliadnuteľná pri každom pohybe a rozhodcov si získala úplne jasne, keďže dosiahla ideálne skóre 5 bodov. Ostáva dúfať, že Linna neprestane súťažiť a bude sa neustále zlepšovať. Dodám, že s Linnou sme pripravili aj špeciálny rozhovor, na ktorý sa môžete tešiť už počas najbližších dní. Nová Ms. Universe Bikini je zo Španielska a veríme, že TOP formu bude ukazovať aj naďalej.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Aby ste nezmeškali akékoľvek novinky zo sveta bikinifitness, sledujte nás na našom INSTAGRAME.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!