Bikinifitnessky na 2022 Arnold Classic Europe: Kto na pódiu zaujal?

Ako vyzerali účastníčky amatérskej súťaže na 2022 Arnold Classic Europe? Kto nás zaujal av kategóriách do 158cm, do 160cm, do 162cm a do 164cm? Prečítajte si report! 

Súťaž 2022 Arnold Classic Europe sme mali možnosť sledovať z bezprostrednej blízkosti a na pódiu sa objavilo niekoľko známych bikinifitnessiek aj nové tváre, ktoré nás prekvapili. Celú súťaž výrazne ovplyvnili nové pokyny týkajúce sa pózingu. Hlavný rozhodca a predseda rozhodcovskej komisie Pawel Filleborn totiž všetky dievčatá pravidelne upozorňoval, aby nerozťahovali chrbát. Latissimus má podľa nových pravidiel byť „semi-flexed“, takže napoly roztiahnutý. Tieto upozornenia dievčatá rozladili ešte viac, než keď boli pred niekoľkými mesiacmi po prvýkrát na pódiu napomínané, aby preniesli váhu na jednu nohu. Na druhej strane bolo jasné, že veľa dievčat sa pripravuje na neskoršie súťaže a formy neboli stopercentné. Poďme sa pozrieť na to, kto na pódiu dominoval.

Bikini do 158cm

Najpočetnejšia kategória v nominácii bikini bola práve tá najnižšia. A na stage sa postavilo aj niekoľko známych mien. V eliminácii sme videli 19 pretekárok, do semifinále však postúpilo len 10. Z dievčat, ktoré sa medzi TOP10 nedostali ma mrzelo najmä umiestnenie Švédky Camilly JOHANSSON. Camilla má dobré proporcie a hoci nemala dotiahnutú formu a v zadnej póze výrazne zaostávala, v osobnom hodnotení som ju mala vyššie ako napríklad Clarissu PAJUKOSKI z Fínska. Tá sa do semifinále dostala a skončila na 9. mieste, ho jej forma mala obrovské nedostatky. Percento tuku bude musieť výrazne znížiť a elegantnejší pózing by bol tiež zlepšením. Desiate miesto obsadila Francúzka Aurelie PELATAN. Viktoria NASKOVA súťažiaca pod IFBB Flag si domov odniesla ôsme miesto. Prekvapilo ma umiestnenie Roberty NASTASE, na ktorú som sa veľmi tešila. Nastase v minulom roku zaujala aj na najväčších súťažiach a preto je veľká škoda, že neprišla v dotiahnutejšej forme. Medzi juniorkami jej forma stačila na tretie miesto, no medzi ženami jej chýbala tvrdosť a istota pri pódiovej prezentácii.

Robertu pritom prekonala proporčne veľmi podobná Myroslava KULYK, ktorá však mala ešte mäkšiu formu ako Nastase a preto by mi vôbec nevadilo, ak by si umiestnenia vymenili. Kulyk pravedpodobne Robertu prekonala istotou na pódiu a výrazným lookom. Veľmi ma však potešila Noora PAUKKU, ktorá skončila na piatom mieste. Noora potrebuje, podobne ako mnohé fínske pretekárky, väčšiu pripravenosť, no na pódiu bola neprehliadnuteľná. Štvrté miesto si odniesla Nadia AUNG, ktorá prišla veľmi dobre pripravená a je vidieť, že od jari dosiahla progress. Niekoľkokrát ju však museli napomínať rozhodcovia kvôli pózingu.

Tretie miesto obsadila Alena BAHDANETS súťažiaca pod IFBB Flag. Ak by Alena prišla v tvrdšej forme, poľahky by mohla konkurovať aj víťazke kategórie a veľmi ma prekvapila. Má dobré proporcie a verím, že sa jej forma do ďalších súťaží zlepší. Strieborná Daria KAIHARODAVA mala rovnaký počet bodov ako súťažiaca na treťom mieste. Daria má skvelú pódiovú prezentáciu, no taktiež zaostávala pripravenosťou. Tú mala jednoznačne na najlepšej úrovni Amelie TRISSON, ktorú videli ako jednoznačnú víťazku od prvej chvíle aj rozhodcovia. Verím, že Amelie bude bojovať o TOP priečky aj na Majstrovstvách sveta v Kórei.

Bikini do 160cm

V tejto výškovej kategórii súťažilo len 6 bikinifitnessiek, no videli sme hneď štyri dobre pripravené pretekárky. Šieste miesto obsadila Margot RIQUEBOURG a piate Zoriana LOIK, ktoré však oproti pretekárkam na prvých štyroch priečkach zaostávali pripravenosťou. Štvrtá Alejandra RODRIGUEZ súťažila okrem bikini aj v nominácii Fit Model. Bohužiaľ, musím konštatovať to, čo hovorím neustále, keď dievčatá spájajú tieto dve nominácie. Buď budete priemerné v oboch, alebo si zvolíte jednu a budete v nej najlepšie. Každá z týchto nominácií ma totiž iné požiadavky a trendy a preto je lepšie zamerať sa na jeden cieľ.

Tretie miesto obsadila Sarah NEUHEISEL. Sara prišla veľmi dobre pripravená, no oproti súperkám na prvom a druhom mieste jej chýbal v prednej póze výraznejší X-shape. Striebro si napokon domov odnášala úradujúca OVERALL majsterka Európy Maria SAVA. Mia predviedla nový look, ktorý bol mimoriadne krásny, no predpokladám, že aj jej finálna forma, s ktorou bude bojovať o najvyššie priečky na najprestížnejších súťažiach jesennej sezóny, bude o čosi tvrdší. Najväčším prekvapením celej bikini súťaže však bola jednoznačne Viktorija VOLODKOVIC. Od Majstrovstiev Európy 2022 (kde ju, mimochodom, porazila práve Sava) sa Viktorija neuveriteľne zlepšila, dosiahla hádam najdominantnejší X-shape na celej súťaži, podarilo sa jej zoštíhliť pás a jednoznačne zvíťazila medzi ženami aj juniorkami.

Bikini do 162cm

S jedenástimi pretekárkami sme v tejto kategórii vstúpili rovno do semifinále. Z dievčat, ktoré neprešli do finále musím spomenúť hlavne dve mená – Julia DRU získala na Majstrovstvách Európy v roku 2022 bronz a preto som od nej očakávala dobrú formu. Absolútne ma však prekvapilo, že Julia prišla na pódium úplne nepripravená – bez viditeľných rysov svalov a s niekoľkotýždňovou medzerou v príprave. Som zvedavá, ako sa jej bude dariť na ďalších súťažiach. Perspektívnou pretekárkou je však Venla VIERTO z Fínska. Ak dokáže dotiahnuť detaily svojej formy, môže pomýšľať aj na lepšie umiestnenia, ako je ôsme miesto z Arnold Classic Europe.

Šieste miesto vo finále obsadila Barbara ALVAREZ BENEITEZ. Anamarija BASRAK skúšala ešte pred rokom súťaženie vo wellness, kam sa presunula z bikini. V tomto roku ma prekvapila už na registrácii, keď mi jej tréner a manžel Filip DROPULIC prezradil, že sa znova rozhodla súťažiť v bikini a pripravila sa za 31 dní. Vysoko vyčesané, zopnuté vlasy, podľa mojej mienky nie sú najlepším riešením, no forma samotná u Anamarije bola v celku dobrá, no objemu nôh sa stále úplne nezbavila a bude potrebovať ešte veľa ďalšej práce. Zivile AUGUSTYTE obsadila štvrté miesto a musím zopakovať to, čo som povedala po Majstrovstvách Európy – Zivile je dobre pripravená, no musí pracovať na zúžení pásu a zvýraznení X-shapeu.

Ukrajinka Nataliia CHURYLO si domov odniesla bronz. Aj v jej prípade chýbala forme o čosi väčšia tvrdosť najmä v spodnej časti tela, no podarilo sa jej zvýrazniť X-shape a v zadnej pozícii vyzerala veľmi dobre. O dva body ju zdolala Marcelina WOZNIAK z Poľska, ktorá na ACE získala dve striebra. Úprimne, nevadilo by mi, ak by Marcelina zvíťazila. Bola vo veľmi dobrej forme, pózuje veľmi elegantne a má potrebnú charizmu. Zlato si však jednoznačne vybojovala Natalia HRABARCHUK, ktorá bola o čosi menej osvalená ako Marcelina, no dobre pripravená a reprezentovala štíhlejší trend v bikini.

Bikini do 164cm

V kategórii súťažilo 14 bikinifitnessiek. Z tých, ktoré neprešli ďalej zo semifinále musím spomenúť perspektívnu Ellen TULLINEN, ktorá je vekom už masters pretekárkou, no na pódiu pôsobila na svoj vek veľmi dobre. Vo svojej masters kategórii získala bronz. Okrem nej zaujali aj pretekárky na siedmom a ôsmom mieste - Antonia GERSTENBERGERAnna KUCHARSKA.

V TOP6 si posledné, šieste miesto, vybojovala Iryna HRABOVSKA, ktorá však bude potrebovať zvýrazniť X-shape. Piate miesto patrilo Karyne DOBRIANSKEJ z Poľska. Karyna má výrazne širšiu panvu, no na pódiu predviedla pôsobivú formu a som veľmi zvedavá, ako sa jej bude dariť na ďalších súťažiach, keďže niekedy znamená široká panva pre rozhodcov automaticky nižšie umiestnenie. Wilma BROGREN bola na pódiu neprehliadnuteľná, hoci neprišla v najtvrdšej forme a na štvrtom mieste skončila s rovnakým počtom bodov ako Dobrianska. Prekážal mi však pózing, pri ktorom bok presúvala na jednu stranu, čo nepôsobí dobre. Wilma by si však mala tiež dávať pozor na objem kvadricepsov nad kolenami, ktorého je veľmi ťažké sa zbaviť.

TOP3 dievčatá mali v kategórii do 164cm všetky rovnaký počet bodov, čo dokazuje, že ani rozhodcovia sa nevedeli o víťazke jednoznačne rozhodnúť. Napokon však bronz získala Wiktoria BRYNICZKA, ktorá prišla v ideálnej forme, hoci v minulosti mala tendenciu byť dosť tvrdá a muskulatúrna. Tentokrát chýbala k zisku zlata len troška šťastia. Podobne na tom bola aj Oleksandra SUMANIEIEVA z Ukrajiny, ktorú som na pódiu takmer nespoznala! Oleksandra vyzerala fantasticky, bola dobre pripravená, mala krásnu prezentáciu a nič nezanedbala. Víťazstvo však napokon získala na ACE už po druhýkrát Anna WOZNIAKOWSKA, ktorá priniesla veľmi svieži look a veľké zlepšenia po každej stránke.

Druhú časť reportu vám prinesieme už onedlho. Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!