2022 Elite PRO World Championships: Poznáme meno novej šampiónky!

Aká bola súťaž 2022 Elite PRO World Championships a kto nás na najlepšej Elite PRO súťaži v histórii zaujal najviac? Prečítajte si článok.

Už je to nejaký ten rok, odkedy sa súťaž Arnold Classic Europe spojila s Elite PRO Majstrovstvami sveta a tieto názvy tak môžu pretekári používať takmer synonymne. Víťaz Elite PRO Arnold Classic Europe sa totiž automaticky stáva novým Elite PRO svetovým šampiónom. V nominácii Bikini sa na pódium postavilo neuveriteľných 26 pretekárok a line-up bol nabitý menami, ktoré poznajú priaznivci IFBB veľmi dobre. Za obrovskú chybu však pokladám, že príležitosť ukázať svoj I-walk dostali len dievčatá v TOP10 – to je veľká škoda. V ideálnom prípade by dostali príležitosť ukázať svoj I-walk všetky dievčatá – podobne, ako to bolo napríklad na 2022 Ms. Universe Prague. Samozrejme, trvalo by to o čosi dlhšie, no pretekárky absolvujú dlhú a náročnú prípravu a cestu do dejiska súťaže a preto si zaslúžia dostať príležitosť ukázať sa v tom najlepšom svetle – v I-walku. Ako sa napriek tomu darilo profesionálkam, ktoré do španielskeho mesta Sevilla pricestovali?

15 pretekárok neprešlo elimináciou

Nabitý line-up bol síce fantastickou správou pre Elite PRO a celé IFBB, no pre 15 pretekárok znamenala konečnú už eliminácia. Spomeniem preto niekoľko zaujímavých pretekárok, ktoré na pódiu stáli za pozornosť aj napriek tomu, že sa do semifinále nedostali.

Veľmi príjemným prekvapením bolo, že sa na súťažné pódiá vrátila Jana TEDER, ktorá patrí medzi najvýraznejšie tváre masters bikini a preto očakávam, že jej kroky smerujú najmä k súťaži v Kladne, kde sa budú konať majstrovstvá sveta Elite PRO. Jana prišla v skvelom looku, forma by však mohla byť do Kladna o čosi tvrdšia.

Veľmi som sa tešila aj na vystúpenie Theresy OSTERREICH, ktorá bola v dobrej forme, no celkovou vizážou na pódiu zanikla a nepridal tomu ani pózing – keby sa inšpirovala napríklad pózingom víťazky tejto súťaže, Theresina forma by dostala vyniknúť v úplne inom svetle. S podobným problémom sa pasovala aj Ophelie GAVA.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Pochvalu si však zaslúžia Romancia JULES, Avernell MODEST a Josephine Elvina MATTHEW. Hoci sa nedostali do semifinále, tieto dievčatá sú dôkazom, že Elite PRO sa posúva a všetky majú dobré proporcie a krásny úzky pás, no ak chcú uspieť medzi fantasticky pripravenými Európankami, musia popracovať na pózingu a na pódium priniesť tvrdšiu formu.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Michelle SEAFORTH sa, bohužiaľ, z eliminácie tiež nedostala ďalej. Michelle bola po minuloročnom treťom mieste taktiež jednou z favoritiek a preto ju tento výsledok určite sklamal. Treba však podotknúť, že aj keď má veľmi dobrú symetriu a bola prirodzene štíhla a predviedla pekný look, oproti dievčatám v TOP5 zaostávala najmä tvrdosťou svalov.

Pár riadkov musím venovať aj Jane JEŘÁBKOVEJ. Na Janu, ako víťazku Arnold Classic, boli kladené nároky hneď od začiatku, no o tom, s akou rezervou prišla na pódium, sama vie. Ako sama v príspevku na Instagrame spomínala, chcela formu „dotiahnuť“ manipuláciou s vodou, no napriek tomu, že svaly boli pomerne viditeľné, nebola to jej najlepšia forma – bola viditeľne väčšia ako súperky. Jana by však určite chcela napraviť druhé miesto z Mr. Universe Prague v jari a doma získať zlato. Preto je skvelé, že mala možnosť odskúšať si nový look, ktorý jej neuveriteľne svedčal a verím, že ho ešte uvidíme. Som zvedavá, koľko práce stihne Jana spraviť za dva týždne, ktoré delia Diamond Cup Prague od ACE.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Prekvapivé semifinále

Jedenáste miesto si domov odniesla Leanna CARRINGTON, ktorú by som rada označila za najväčšie prekvapenie súťaže. Ak by svoje pekné proporcie podčiarkla ešte lepšou formou, pózingom a istejším prejavom, mohla zamiešať karty ešte viac.

Desiate miesto si domov odniesla Veronika ZEMANOVÁ. Samozrejme, že pre minuloročnú finalistku pravdepodobne išlo o sklamanie, no Veronika sa nemá za čo hanbiť. Prišla dobre pripravená, predviedla krásny look, na pódiu na seba vie strhnúť pozornosť a v jej prípade v žiadnom prípade nemusíme hovoriť o nedostatku svalovej hmoty (naopak, dávala by som si pozor na objem kvadricepsov nad kolenom), no medzery má v pózingu. Hoci Veronike neuškodil vyžadovaný „semi-flexed“ latissimus, keďže chrbát ma široký dosť, rotácia v panve znemožňuje porovnať si ju v rovnakej póze s ostatnými pretekárkami. V jej prípade by som sa však papierovo predpísaného pózingu nebála – pás ma dostatočne úzky a rotovať nemusí. Uvidíme, aká pre ňu bude súťaž v Prahe.

Veroniku dokázala prekonať Mascha STUTZ, čo bolo pomerne prekvapujúce, keďže aj Veronika v minulosti dostávala niekoľkokrát feedback, že je „veľká“. Mascha tiež patrí medzi osvalenejšie pretekárky, čo jej pri aktuálnom trende nemuselo hrať do karát, no na pódiu medzi ostatnými dievčatami tiež rušivo pôsobil pózing, pri ktorom sa Mascha celým telom nakláňa dopredu a na stranu.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Asi najväčším sklamaním súťaže však bolo umiestnenie Liny BEJARANO REAL. Lina sa na stage vrátila ako úradujúca Ms. Universe PRO a mnohí (vrátane mňa) ju pokladali za veľkú favoritku. Bohužiaľ, Lina nedokázala priniesť package, s akým bojovala o TOP umiestnenia minulý rok, bola omnoho mäkšia a účes jej nesvedčal. Navyše sa začala rotovať pri pózingu v páse. Dúfam, že sa na pódiá vráti, aby znovu dokázala, že patrí medzi tie najlepšie.

Monika ŠPAČKOVÁ v novom looku a so siedmym miestom na konte zažila porovnávania, ktoré nepochopil asi nikto. Keď bola vyvolaná do prvého porovnania, všetci sme si mysleli, že pre aktuálnu Ms. Europe je vymaľované. Nechali si ju však aj do druhého porovnávania a Monika pózovala a pózovala... Až sa do finálne nedostala. Sama som jej po súťaži povedala, že som mala pocit, akoby jej niekto povedal, aby nenapínala svaly. Mohlo to byť spôsobené teplom na pódiu či záverom prípravy, no aj z fotografií a videí od EastLabs teamu je jasné, že  Monike sa akoby pred očami rozhodcov zhoršovala forma. Iste, našli by sme aj iné drobnosti – z bočnej póze zatiahnutejšie bruško, širší úsmev alebo nižšie posadený vrch plaviek lepšie upevnený na krku – ktoré by mohli celkový dojem z jej vystúpenia zlepšiť, no Monika sa mohla (vzhľadom na trend tvrdších a osvalenejších dievčat v TOP5) pokojne do finále pozrieť a nikto by proti tomuto rozhodnutiu nemohol povedať ani pol slova. Verím, že v Prahe sa pokúsi o reparát.

Pred bránami finále ostala aj Melissa SEAFORTH. Minulý rok Melissa neprešla elimináciou, tento rok ju len krok delil od finále – tomu sa hovorí progress. Krásny exotický look však má v prípade Melissy stále jeden drobný nedostatok – pripravenosť. Melissa totiž patrí k pretekárkam, ktoré sú prirodzene mäkšie a keď sa pozrieme na TOP5, predbehli ju len dievčatá, ktoré mali výrazne nižšie percento tuku.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Kto sa prebojoval do finále?

Finálová pätica vyzerala podľa čísel od najnižšieho takto – Kimberly Percival, Anastasiia Zolotaia, Karina Gavrikova, Melina Keltaniemi a Lejla Secic. Výsledky aj samotné zloženie finále nejedného fanúšika bikini nominácie prekvapili.

Piate miesto získala Lejla ŠEČIĆ. Prekvapilo ma, že zvolila vysoko zopnuté vlasy, ktoré boli najmä doménou bodyfitnessiek. Lejle sa podarilo zoštíhliť pás a celkovo lepšie vybalansovať postavu, no je pred ňou ešte kus práce, aby bol X-shape výraznejší. Lejla však má jedinečný dar strhnúť na seba na stagei pozornosť a hoci jej výška je veľkou výhodou, na pódiu sa na ňu tentokrát veľmi dobre pozeralo.

Melina KELTANIEMI, niekdajšia dvojnásobná víťazka Elite PRO Majstrovstiev sveta skončila na štvrtom mieste a určite dúfala v boj o víťazstvo. Od tretieho miesta ju delil jediný bod. Melina  predviedla nový look, ktorý ma veľmi milo prekvapil a v zadnej póze vyzerala famózne. Ak by sa výsledky posudzovali podľa zadnej pózy, Melina by mohla aj vyhrať. Problémom však bola predná póza, v ktorej Melina vyzerala neprirodzene a jej kvadricepsy príliš muskulatúrne. Elegantnejšie unožená noha a menší svalový objem by jej svedčal omnoho viac. Nehovoriac o tom, že X-shape, ktorý v zadnej póze mala, sa spredu strácal. Melina už podľa mojich informácií "zhodila" niekoľko kíl svaloviny. Som preto zvedavá, čo predvedie na ďalších Elite PRO súťažiach.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Ako vyzerá naša nová TOP3?

Bronz získala Karina GAVRIKOVA. Karina prišla v životnej forme. Tí prítomní v hale, to mohli sledovať už chvíľu pred oficiálnym začiatkom sobotňajšej Elite PRO Show, keď si Karina nacvičovala I-walk na stagei. Bola dostatočne štíhla, dostatočne osvalená, mala dobrý X-shape a výraznú prezentáciu. Aj napriek tomu je tu však drobnosť, ktorá hrá proti Karine – jej vek. S vysokou pripravenosťou je spojená aj kvalita pokožky, ktorá sa vekom stráca. Je to však skvelým signálom pre Elite PRO Masters – myslím, že v Kladne uvidíme fantastickú Karinu, ktorá môže znovu uchmatnúť víťazstvo.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Kimberly PERCIVAL skončila na striebornej priečke. Kimberly je výnimočná pretekárka a je až prekvapivé, ako ľahko sa dokázala adaptovať na európske trendy a priniesť na pódium presne to, čo európski rozhodcovia hľadali. Look bol krásny, pózing veľmi elegantný. Kimberly si však musí dávať pozor na objem stehien. Kvôli mimoriadne úzkemu pásu vyzerajú jej nohy automaticky objemnejšie a preto sa môže stať, že ich začnú rozhodcovia vidieť ako príliš veľké pre bikini nomináciu. V čom ešte mohla strácať na víťazku? Zolotaia vyzerala v jednotlivých postojoch tvrdšie. Ani rozhodcovia však neboli jednoznačne rozhodnutí o víťazke. So zlatou medailistkou prehrala Kimberly len o jediný bod.  


Zdroj: eastlabsphoto.com

Pred rokom ušla z pódia, keď ju na Ruskom pohári prekonala Irina PIMENOVA a získala „len striebro“ a situáciu musela riešiť národná federácia. Neskôr prestúpila do Elite PRO a v jari zvíťazila na Siberian Power Show, kde všetkým vyrazila dych. Aká je teda naša tohtoročná kráľovná Anastastiia ZOLOTAIA? Krásna, prefektne upravená, s viditeľne separovanými svalmi, no výrazným X-shapeom a neprekonateľnou ladnosťou pri pózingu. Je veľkým šťastím, že Anastasiia sa rozhodla prestúpiť do Elite PRO! Ruska súťažiaca aktuálne pod vlajkou Elite PRO priniesla prvé víťazstvo pre ruskú školu na Elite PRO Majstrovstvách sveta a dokonalosť v každej póze.


Zdroj: eastlabsphoto.comReklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!