2022 Elite PRO Jan Tana Classic: V akej forme nastúpili bikinifitnessky?

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnila druhá z Elite PRO súťaží v roku 2022. Príležitosť súťažiť dostali wellnessky, bikinifitnessky a súťažiaci v men’s physique.

Prvou súťažou v roku 2022 v Elite PRO bola Siberian Power Show v ruskom meste Krasnoyarsk. Tá však bola ovplyvnená aktuálnou geopolitickou situáciou, hoci v Elite PRO neplatí rovnaký zákaz, aký vydalo IFBB. V Rusku súťažili len 4 pretekárky Elite PRO a ďalších 10 pretekárok dostalo príležitosť súťažiť na základe svojho výsledku v amatérskej časti súťaže. Medzičasom navyše IFBB vydalo rozhodnutie, že Rusi sa môžu zúčastňovať medzinárodných súťaží v zahraničí (napríklad Diamond Cupy a rôzne iné medzinárodné pohárové súťaže), naďalej však ostávajú vylúčení z majstrovských súťaží IFBB.

Vo švédskom Štokholme sme však boli svedkami skvelej súťaže a to aj napriek relatívne nízkemu počtu súťažiacich profesionálnych bikinifitnessiek. Na pódiu sa ich predstavilo 8, všetky však boli dobre pripravené a vďaka novému štýlu I-walku, takzvanému C-walku, sa bolo na čo pozerať. V rámci C-walku dostali pretekárky najprv možnosť prejsť sa po pódiu presahujúcom v tvare písmena C až medzi divákov a následne sa vrátili pred rozhodcov, aby predviedli klasický I-walk v strede pódia. Kto uspel? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Pred bránami finálovej päťky

Na ôsmom mieste skončila Beatrice ASTOLFI, talianska pretekárka, ktorú sme na Elite PRO pódiách mohli sledovať už počas minulého roka. Bohužiaľ, myslím si, že Beatrice prišla v o čosi mäkšej forme, než napríklad na minuloročný Grand Prix Pepa Opava, kde získala druhé miesto.

Siedme miesto patrilo domácej Švédke Jessice JONSSON. Jessica vyzerala dobre najmä v bočných postojoch, kde vynikol jej úzky pás. Oproti dievčatám v TOP5 však bola jej nedostatkom o čosi plnšia forma. Taktiež si môže dovoliť vytiahnuť spodný diel plaviek o čosi vyššie, čím dokáže zvýrazniť svoje proporcie. Jessica na seba strhávala pozornosť najmä energickosťou a širokým úsmevom.

Daniela KENTON si domov odniesla šieste miesto, s rovnakým počtom bodov ako siedma Jonsson. Daniela je pre mňa veľmi príjemným prekvapením tejto súťaže a ďalším dôkazom toho, o čom hovorím už niekoľko mesiacov – Fínky sú stále lepšie a nie je to len o jednej Meline KELTANIEMI, ktorá dokázala vyhrať Majstrovstvá sveta Elite PRO dvakrát po sebe. Je to o všetkých Fínkach, ktoré zvyšujú úroveň tohto športu vo svojej krajine, na súťaže chodia dobre pripravené a rastú z nich nové hviezdy. Počítať s nimi treba aj v Elite PRO. A hoci v tomto prípade chýbala Daniele väčšia pripravenosť a pri pózingu sa na nej pravdepodobne podpísal stres, ktorý sa ukázal na dvíhaní ramien a nervóznych drobných pohyboch, teším sa na Danielu na ďalších súťažiach.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Nabitá TOP5

Piata skončila Mascha STUTZ. Nemecká PRO bikina prišla dobre pripravená, čo bolo jej najväčšou výhodou, hoci pravdepodobne si pri pohľade na súperky uvedomovala, že potrebuje o čosi zoštíhliť. Mascha však podchvíľou zabúdala na úsmev a príliš sa sústredila na jednotlivé nacvičené prechody, keď jednoducho úsmev zmizol a objavil sa až vo chvíli keď si bola istá, že stojí v postoji úplne stabilne, alebo vôbec. Všimla som si taktiež jemné vytáčanie panvy pri porovnávaní v štvrťobratoch. Výsledkom malo byť pravdepodobne optické zúženie si pásu a Mascha teda určite vie, že ide o jej slabinu, na ktorej bude musieť zapracovať.

Veronika ZEMANOVÁ sa sama na Instagrame vyjadrila, že prišla v inej forme, než na akú sme zvyknutí. Priznám sa, že som bola sama tak trochu prekvapená, pretože som čakala jej tradičnú dosť tvrdú formu (k podobnej smerovala aj Monika ŠPAČKOVÁ a preto som očakávala súboj práve medzi týmito českými hviezdami). Na vyššie priečky ju mohla pravdepodobne posunúť o málinko tvrdšia forma a užší pás, ktorý by zvýraznil Veronikin X-shape. Chvíľami som mala pocit, že Veronika v snahe vyzerať mäkšie prestala tlačiť na roztiahnutie chrbta a nechala napríklad spadnúť rameno, aby nevyzerala „príliš veľká“ alebo nezatínala svaly na nohách, rovnako však mohlo ísť aj len o obyčajnú nesústredenosť pri pózovaní. Druhé miesto mimoriadne ostrej ŠPAČKOVEJ však naznačuje, že rozhodcovia v Elite PRO stále hľadajú aj tvrdosť.  


Zdroj: eastlabsphoto.com

Koho potešil návrat Agne KIVISELG tak ako nás? Krásna Estónka súťažila v amatérskej aj v profesionálnej časti súťaže v Štokholme a tentokrát prišla na pódium ideálna. Jej svaly ostali napriek dobrej pripravenosti plné a vizáž bola krásna. Agne sama určite vie, že by potrebovala o čosi zúžiť pás, aby zvýraznila symetriu, no so svojou formou môže byť mimoriadne spokojná. Bola krásna, elegantná a mimoriadne dobre pripravená a to jej prinieslo bronzovú medailu.

Striebro si domov odniesla Češka Monika ŠPAČKOVÁ. Monika prišla v mimoriadne ostrej forme, pravdepodobne najlepšej vo svojej doterajšej kariére, skvele jej vyšiel aj nový look a pózing. So svojim vystúpením môže byť mimoriadne spokojná. Vyčítať by sa Monike dali len kozmetické detaily – zdalo sa, že vrchný diel bikín má príliš vysoko a výrazný rúž pôsobil pod svetlami na pódiu príliš neónovo.

Prvé miesto si domov odniesla Melissa SEAFORTH. Na súťaž prišla skvele pripravená a tiež ukázala pravdepodobne najlepšiu formu od začiatku svojho pôsobenia v Elite PRO. Melissa vždy dominovala svojim X-shapeom a navyše jej hrá do karát aj exotický vzhľad a tak jednoznačne zapôsobila na rozhodcov a vyhrala zaslúžene. Sama som zvedavá, v akej forme ju uvidíme nabudúce.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!