2022 Elite PRO Prague: Kimberly Percival neohrozenou kráľovnou

V pražskom Hiltone sa konalo ďalšie pokračovanie Elite PRO Show Prague. Kto obstál v jednom z najnabitejších line-upov tohto roka?

V sobotu sa bezprostredne po 2022 Diamond Cup Prague konala Elite PRO Show, v rámci ktorej sa predstavili pretekári v nomináciách bodybuilding a bikini. Najmä súťaž bikinifitnessiek s bohatou medzinárodnou účasťou vzbudila v divákoch búrlivé emócie a súťaž naozaj „mala grády“. V Prahe uplatňuje organizátor a prezident SKFČR ten najlepší možný postup – všetky dievčatá, ktoré prídu (aj v eliminácii) majú možnosť predviesť svoj I-walk a reálne si zasúťažia. Na pódiu strávia viac ako päť minút pri štyroch štvrťobratoch a práve to by sa v Elite PRO malo stať pravidlom – nechajme každú bikinifitnessku predviesť svoju jedinečnú individuálnu prezentáciu. Nevýhodou bolo okrem svetla, v ktorom tvrdosť foriem zanikala, že súťaž sa časovo posunula (aj kvôli časovému posunu amatérskej súťaže) a tak sa mnoho divákov rozhodlo nečakať do neskorých nočných hodín a hala bola prázdnejšia, než sa očakávalo. Kto uspel v najnabitejšom line-upe po Arnold Classic Europe?

Koniec v eliminácii

Z eliminácie ďalej nepostúpilo šesť pretekárok, no nedá sa tvrdiť, že by niektorá z nich prišla nepripravená. Posledné miesto obsadila Johana HERMANS (332), predposledné Ralitsa KASHINOVA (335). Ralitsa ma svojou formou príjemne prekvapila, no jej nevýhodou je prirodzene dlhší trup a určite sa bude snažiť napraviť aj pózing, pri ktorom netreba zbytočne dvíhať ramená dohora. Štrnáste miesto pripadlo Lorene OBRA CALVO (322). Lorena pôsobila na pódiu veľmi sviežo, no potrebovala by o čosi tvrdšiu formu a najmä zoštíhlenie nôh, vďaka čomu vynikne X-shape. Alina BESTEROVA (331) dosiahla od súťaže Ms. Europe PRO neuveriteľný progress, na pódiu ukázala svieži look a zlepšila sa aj pripravenosť a X-shape ktorý ukázala. Alina na seba môže byť rozhodne hrdá, no mala by na sebe ďalej pracovať. Maria-Andreea OSVAT (333) skončila dvanásta, no v prednej póze bolo viditeľné, že Maria potrebuje zapracovať na objeme stehien, ktorý bol priveľký. Ak by predviedla stiahnutejšiu formu najmä v oblasti nôh, mohla bojovať aj o vyššie priečky. Reet REIMETS (321) ušlo semifinále len o máličko. Reet vyšperkovala svoj look v Prahe k dokonalosti, no potrebovala prísť v stiahnutejšej forme, no verím, že jej súťažná sezóna ešte nekončí a uvidíme ju na pódiu aj v životnej forme, vďaka ktorej by mohla atakovať vysoké priečky.

Semifinále nabité známymi menami

Desiate miesto si vybojovala Jana TEDER (323), ktorá (predpokladám) smeruje svoju formu na víkendové Majstrovstvá sveta Elite PRO Masters v Kladne. V Prahe vyzerala výborne, Jana má prirodzene pekný pózing. Chýbala jej tvrdosť svalov, no verím, že v Kladne sa jej podarí tento aspekt dotiahnuť a bude patriť medzi favoritky.

Renata SOUČKOVÁ (327) skončila deviata, čo bolo po dobrých umiestneniach z jari iste veľkým sklamaním. Mrzelo ma, že Renata sa napokon nepredstavila na pódiu Arnold Classic Europe, kde mohla podľa výsledkov z jari patriť medzi najväčšie favoritky. Pravdou však je, že Renata do Prahy neprišla vo svojej najostrejšej forme a pri súperkách pôsobila mohutnejšie. Už bezprostredne po súťaži vydala Renata video na sociálnej sieti, v ktorom tvrdí, že po tomto umiestnení je rozhodnutá zmeniť federáciu alebo vyskúšať inú nomináciu (konkrétne na moje prekvapenie nespomenula wellness, ale bodyfitness). Renatina budúcnosť je tak nateraz otázna, no som presvedčená, že keby prišla v štíhlejšej, lepšej forme, mohla sa umiestniť vyššie. Prekvapila ma však aj ostrosť jej vyjadrovania smerom k Monike ŠPAČKOVEJ, ktorá prišla v skvelej forme a zaslúžene si vybojovala miesto v TOP3. Uvidíme, kam Renatine kroky povedú tentoraz.

So svojím ôsmym miestom však môže byť nadmieru spokojná Natalia DIAZ GONZALEZ (328), ktorá taktiež reprezentuje Česko. Natalia musí popracovať na vybalansovaní formy, X-shapeu a tiež na výraznosti svojho looku a elegancii pózingu. Nie som si istá, či by dokázala zaujať v obrovskom line-upe, aký sme videli napríklad na Arnold Classic Europe.

Siedme miesto Theresy OESTERREICH (329) je dobrým znamením. Theresa sa tiež od Arnold Classic Europe poriadne zlepšila, no k dokonalosti stále niečo chýba. Theresa mala skvelú formu a veľmi dobre sa na ňu na pódiu pozeralo (má veľkú výhodu, pretože je vysoká a prirodzene na seba sťahuje pozornosť). Trochu mi vadila ofina, ktorá Therese padala do očí. Jej veľkou prednosťou sú bočné postoje, no v prednej a zadnej póze musí myslieť na to, že kolená by mali byť vystreté a jedna noha elegantne unožená. Ak Theresa zvládne pózing, nabudúce jej už na takejto súťaži TOP5 neujde.

Čo sa stalo v prípade šiestej Veroniky ZEMANOVEJ (330) je však ťažké odhadnúť. Veronika figurovala po eliminácii jasne vo finále a v hale asi nebol nikto, kto by o tom pochyboval. Stavila na nový look a hoci som mala u Veroniky vždy problém s modrou, tentokrát jej zmena celého looku naozaj prospela – nielen čo sa týka ďalšieho ,,drivu" do súťaženia. Veronika prekopala aj pózing, pri ktorom sa držala medzinárodných štandardov, čo tiež prispelo k lepšiemu dojmu na pódiu a najmä v zadnej póze jej to veľmi prospelo a X-shape patril medzi najvýraznejšie. V prednej by si však Veronika mala dávať pozor na padajúce štrasy na bokoch plaviek – práve ona patrí medzi pretekárky, ktoré túto optickú pomoc potrebujú. Jednoznačne však mala do finále postúpiť, hoci by mi nevadila aj o čosi tvrdšia forma.

TOP5

Piate miesto vo finále získala Violeta PALAMARCHUK (320) z Ukrajiny. Violeta každou ďalšou súťažou dokazuje, že medzi profesionálky sa rozhodla prestúpiť v pravý čas. Jej forma sa mi páčila, na pódiu dokázala upútať pozornosť, no Violeta tiež patrí medzi tie pretekárky, ktoré potrebujú venovať veľkú pozornosť zúženiu pásu. Patrila však jednoznačne medzi výrazné postavy v line-upe a vidieť ju v TOP5 bolo príjemným prekvapením.

Štvrtá Mascha STUTZ (319) z Nemecka znovu potvrdila, že aj pre ňu bol ten správny čas objaviť sa v Elite PRO. Mascha je dobrá pretekárka, hoci patrí medzi tie muskulatúrnejšie, no s jemnejším lookom, aký predviedla aj v Prahe, pôsobila veľmi žensky. Na pódiu predviedla dobrú formu, pekný pózing a nabrala ďalšie skúsenosti. Práve s Maschiným umiestnením súvisela vlna kritiky, ktorá sa po súťaži strhla. Ako to, že neskončila minimálne tretia?

Korunku za tretie miesto a bronzovú medailu si domov odniesla Jana JEŘÁBKOVÁ (326), ktorá, objektívne, nebola vo svojej najlepšej forme. A, bohužiaľ, s vysokou pravdepodobnosťou by sa na inej súťaži na tretie miesto nedostala. Pretekárky na štvrtom až siedmom mieste boli výrazne tvrdšie, lepšie pripravené a hoci Jana má mimoriadne peknú, elegantnú prezentáciu a je vidieť, že „pochopila zadanie“ a volí si pózy, ktoré jej naozaj lichotia, tretie miesto by jej nemala v Elite PRO priniesť len pekná prezentácia. Napriek tomu súhlasím, že Jana sa výrazne zlepšila v zadnej póze. Chýbalo jej však ešte niekoľko týždňov prípravy, aby sa ukázala v minimálne takej forme, ako počas jarnej sezóny.

Som však veľmi prekvapená z toho, koľko „hejtu“ si užila Monika ŠPAČKOVÁ (325), ktorá si vybojovala striebro. Monika sama najlepšie vie, že som na nej často nenechala ani jednu nitku suchú a vytkla som jej všetko, čo sa vytknúť malo. Tentokrát však Špačková pôsobila na pódiu fantastickým dojmom. Bola krásna, zmena plaviek za červené jej skutočne prospela, prezentácia bola elegantná a forma adekvátne tvrdá a dotiahnutá (možno až na zadnú pózu, kde za tvrdosťou, ktorú predviedla Kimberly, naozaj zaostávala). Monika spomínala, že záver prípravy s trénerom Janom CAHOM zmenili a podľa mňa to Monike naozaj sadlo. Dokonca sa vďaka skvelej atmosfére v hale dokázala aj široko usmievať – takýto fanklub by si mohla nosiť na všetky súťaže!

Kráľovnou Elite PRO Prague sa stala Kimberly PERCIVAL (318). Minuloročná víťazka a tohtoročná vicemajsterka na Majstrovstvách sveta Elite PRO sa rozhodla predĺžiť si súťažnú sezónu v Európe a spravila dobre! Kimberly je pre mnohých proporčne dokonalá, má elegantný pózing, veľmi príjemný pódiový prejav a svojou výškou aj charizmou dokáže prirodzene zaujať. Navyše nové, červené plavky, jej naozaj svedčali. Občas síce nechávala ramená pri prednej póze hore, čo pôsobilo nervózne, no celkovo bola Kimberly jasnou víťazkou už od prvého porovnávania. A podľa podpory českých fanúšikov v hľadisku by si našla druhý domov aj v stovežatej Prahe.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!