Ako vyzerala súťaž EVLS Prague Amateur Show?

Dvadsiaty siedmy august sa niesol v znamení EVLS. Športovci a mnohí priaznivci fitness a kulturistiky pricestovali do pražského Hotela Hilton s očakávaním veľkolepej show. Ako vyzeral desiaty ročník jednej z najprestížnejších fitness & bodybuilding súťaží?

Tím BikiniFitness.sk mal byť podľa pôvodných plánov súčasťou EVLS. Napokon sme však boli, bohužiaľ, po nedostačujúcej komunikácii s organizátormi akcie nútené do Prahy nevycestovať. Pripomienky k organizácii vyšli tiež z úst viacerých pretekárov. Nedotiahnuté veci, ktoré sa síce na prvý pohľad zdajú ako maličkosti, ako napríklad dlhé čakanie na registrácii či v backstagei a iné, môžu pri organizácii takého veľkého eventu prerásť do obrovských problémov, ktoré skomplikujú súťaž pretekárom, promotérom aj členom mediálnej zložky, ktorí sa snažia tento šport popularizovať. Pevne dúfame, že si organizátori uvedomujú medzery v organizácii a komunikácii a že sa im podarí do októbra, kedy sa má uskutočniť EVLS Prague PRO Show, všetky nedostatky odstrániť.

Ako však vyzerali ženské kategórie na EVLS?

Women´s Fitness

Táto kategória bola prísne sledovaná najmä slovenskými fanúšikmi, ktorí očakávali vystúpenie Michaely PAVLEOVEJ. Miška sa vrátila na pódium po vyše ročnej pauze. Po získaní tých najcennejších titulov v IFBB sa rozhodla prestúpiť do NPC a bojovať o tie najlepšie umiestnenia. Veľkým sklamaním bolo obsadenie tejto kategórie – Miška v nej súťažila sama. Myslím, že je to situácia, s ktorou nerátal nikto z jej tímu. Na súťaži takých veľkých rozmerov, za akú EVLS považujeme, súťažili minulé roky desiatky pretekárov. Tentokrát bol ich počet oveľa nižší, čo bolo badateľné v každej kategórii.

Odhliadnuc od toho ukázala Miška formu, ktorou fanúšikom vyrazila dych. Nádherné proporcie, perfektná pripravenosť, elegantná prezentácia, energická fitness zostava a nádherná vizáž robia z Mišky prvotriednu pretekárku. Sme presvedčené, že by si získala popredné priečky aj v početnej konkurencii. Tešíme sa na jej ďalší štart v NPC.


Zdroj: ronnie.cz

Women´s Wellness Fitness

V dvoch výškových kategóriách sa ukázali len 4 wellness pretekárky. Class A vyhrala Enelina KOZLONSKA (250), na druhom, no zároveň poslednom mieste, skončila Laurene GAUDELIER. Enelina ukázala proporcie, ktorými by mohla konkurovať mnohým wellnesskám v tejto divízii.

Class B ovládla česká pretekárka Kristýna SEIDLOVÁ (24). Tá ukázala bezchybnú formu a veľmi svieži look. Žlté plavky boli rozhodne dobrá voľba. Týmto jednoznačným víťazstvom obhájila, že je najlepšou českou wellnesskou. Konkurentka Bojana KOSTIČ nemala ani najmenšiu šancu Kristýnu poraziť. Opäť musím vysloviť, že je veľká škoda, že sme v tejto nominácii, ktorá posledné roky nabrala na popularite, nevideli viac pretekárok, ktoré by vytvorili očakávanú show.


Zdroj: ronnie.cz

Women´s Bikini

Devätnásť bikinifitnessiek sa ukázalo v 5 ženských a 1 juniorskej kategórii.

Class A do 155cm vyhrala jediná pretekárka v tejto kategórii, Alice VASTANO. Alice nemala žiadne súperky, preto bolo jej prvenstvo úplne samozrejmé. Ukázala však 100%-nú pripravenosť, ktorá v mojom ponímaní však bola už na hrane. Rozumiem tomu, že sa snažila priblížiť trendu, ktorý v NPC bikini aktuálne kraľuje. Alice však pôsobila dosť strhane.

Class C do 163cm privítala 6 pretekárok, z nich dve Češky a jednu Slovenku. Víťazkou sa stala domáca pretekárka Nicola VACHOVÁ. Nikča mi formou aj lookom veľmi pripomína Francescu Stoico. Ukázala výborný level pripravenosti, jej proporcie a osvalenie sú však oproti súperkám výrazne väčšie. Upozornila by som aj na jej prezentáciu, ktorá miestami nepôsobila sexy, ale vulgárne. Predklon, ktorým začína svoj I-walk, nevyzerá veľmi atraktívne. Striebro získala druhá česká pretekárka Martina SLETSJOEE. Ďalšia pretekárka, ktorá sa rozhodla opustiť rady IFBB a pretekať v NPC. Musíme však uznať, že jej NPC pristane rozhodne viac. Martina vyzerala výborne, škoda chýb v prezentácii. Ak by pózovala s väčším sebavedomím a bez „zakopnutí“, mohla aj zvíťaziť. Na 3. mieste skončila mladučká Poľka Oliwia MULARCZYK, ktorá zvíťazila v juniorskej kategórii. Oproti Nicol a Martine zaostávala svalovým rozvojom, ide však o pretekárku s veľkým potenciálom. Štvrtá skončila Marta JELIN a piata Slovenka Mia CHOBOTOVÁ, ktorú pripravuje Lucia Košecká. Mia súťažila pred pár rokmi v SAFKST. Odvtedy sa stala mamičkou dvoch detí. V prednom postoji strácala v oblasti gluteálov, ukázala však výbornú pripravenosť. Prajeme jej veľa šťastia na ďalších NPC súťažiach. Posledné, 6. miesto získala Ivana Suskovic-Mihcek.


Zdroj: ronnie.cz

Víťazka Class D do 166cm Henrieta SKUPEKOVÁ zo Slovenska žijúca v Británii získala aj absolútne prvenstvo a IFBB PRO card. Henrieta má so súťažením v NPC už niekoľkoročné skúsenosti. Ukázala krásnu formu a elegantnú prezentáciu. Musím však povedať, že sa mi look s rovnými vlasmi, aký ukázala naposledy v Alicante, k nej hodil omnoho viac. Tešíme sa na jej úspechy v PRO divízii a dúfame, že ju uvidíme na EVLS PRO v októbri. Druhé miesto získala Simona Trsťanová, ktorej sa podarilo získať striebro aj v juniorskej kategórii. Sima je veľmi perspektívna a atraktívna pretekárka, ktorá má súťažnú budúcnosť celú pred sebou. Pozeralo sa na ňu mimoriadne dobre. Sme presvedčené, že jej trénerka Lucia Košecká využije jej potenciál na maximum.


Zdroj: ronnie.cz

Class E do 170cm bola najobsadenejšou bikini kategóriou. Ukázali sa v nej 3 české pretekárky a jedna Slovenka. Pozornosť pútali najmä dve pretekárky – Anna FALTOVÁKateřina VOMÁČKOVÁ. Obe majú za sebou súťažnú minulosť v rámci národného zväzu pod hlavičkou IFBB. Annu sme na pódiu nevideli už dlho, dvadsaťjeden ročná Kateřina naposledy súťažila v IFBB na jeseň. Obom zmena jednoznačne prospela. Anna sa na svoj NPC debut pripravovala veľmi dlho v spolupráci s vyhľadávaným trénerom Troyom Thorntonom. Svedomitá príprava sa jednoznačne odzrkadlila na jej vystúpení – ukázala štíhlu siluetu, no zároveň plné svaly a dokonalý zadný postoj. Všetko podčiarkla elegantným lookom a prirodzeným pohybom na stage-i. Jediný nedostatok je pomer plecia – zadok. Vrch oproti spodnej časti o niečo zaostáva. Anna získala oprávnene zlato a my sa tešíme na jej ďalšie úspechy. Kateřina dokázala tento víkend a aj na súťaži v Bukurešti (kde získala 3x zlato v kategóriách nováčikov aj žien), že o nej budeme počuť ešte veľa.

Bronz získala Rebekka REITMAIER. Ukázala peknú formu, musí však zapracovať na proporciách, aby spodná časť tela  v prednom postoji „dobehla“ vrchnú. Štvrtá skončila Eva SAISCHEGG. Posledné miesto v TOP 5 získala Klára CONSOLATE Moravcová. Jej najväčším nedostatkom bola pripravenosť – oproti súperkám pôsobila trošku mohutne. Na 6. mieste skončila Slovenka Simona VÁCLAVÍKOVÁ, ktorú si pamätáme zo slovenských súťaží. Svoj prestup do NPC ohlásila už koncom minulého roka. Sima predviedla veľmi pekný look a prezentáciu, no vo forme má nedostatky, o ktorých sama určite vie. Oproti súperkám jej chýbal svalový rozvoj aj tvrdosť a pripravenosť. Posledné miesto získala Bianka OTVOS z Maďarska.


Zdroj: ronnie.cz

V Class F pretekali 3 súťažiace. Zvíťazila Španielka Carla TORRELL SAHUQUILLO. Ukázala výbornú pripravenosť, no pôsobila trochu tvrdo. Na 2. mieste skončila atraktívna Claudia THOMASSON. Jej forma, look aj prezentácia bola podľa môjho názoru na vyššej úrovni, ako u Carly. Claudia mohla pokojne zvíťaziť. Na treťom, no poslednom mieste skončila Csenge PALLAG.


Zdroj: ronnie.cz

Musíme zhodnotiť, že je veľká škoda nízkeho počtu pretekárov na tomto obrovskom evente. (IFBB súťaž Mr. Universe Europe pod taktovkou Romana HAJABÁČA zožala kritiku za to, že počet účastníkov bol nízky - v bikini kategóriách žien a junioriek sme však videli 38 súťažiacich, zatiaľ čo na EVLS 21 pretekárok - pozn. Soňa Kolcunová) Budeme sa tešiť na PRO časť súťaže, ktorá sa uskutoční na rovnakom mieste 29.októbra. Dúfame, že sa organizátorom podarí odstrániť nedostatky a dopriať tak pretekárom aj fanúšikom maximálny zážitok zo show.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!