2022 Majstrovstvá Európy: Kto dominoval v nominácii Bikini?

Poďme sa spoločne pozrieť na tie najlepšie pretekárky, ktoré sa predstavili v nominácii Bikini na 2022 Majstrovstvách Európy. Ako sa umiestnili Slovenky?

Kto sledoval 2022 Majstrovstvá Európy, ten vie, že to bol skutočný maratón. Súťažilo sa od svitu do mrku (a ešte dlhšie) a ženské Bikini kategórie sa dostali na pódium až počas posledného dňa a to vo večerných hodinách. Najvyššie kategórie súťažili až po polnoci a preto je skutočne obdivuhodné, že sa dievčatá dokázali na pódiu odprezentovať plné energie a s úsmevom. Poďme sa spoločne pozrieť na tie najlepšie pretekárky. Aj v tomto prípade musíme zdôrazniť, že počas konania Majstrovstiev Európy 2022 platil zákaz štartu pre ruských a bieloruských pretekárov. Ako sme sa počas posledných rokov presvedčili, najmä Rusky sú silné súperky a ich povestná Bikini škola na seba často strháva všetku pozornosť. Je otázne, ako by vyzerali výsledky, ak by prišli aj ruské pretekárky, no isté je, že väčší priestor dostali „hviezdy“ z ostatných častí Európy.

Bikini do 158cm

Kategória do 158cm bola druhou najpočetnejšou kategóriou na šampionáte, keďže v nej súťažilo až 23 pretekárok. Pri absencii ruských pretekárok bola pre mňa z celého lineupu najvýraznejším menom Amelie TRISSON (109). Krásna Francúzka predviedla dotiahnutú formu, ktorú si preverila už na Malte, kde získala druhé miesto. Dokázala ju však vyšperkovať k dokonalosti a absolútne oprávnene získala aj vďaka podmanivému celkovému looku a peknému pózingu zlato. Ukrajinka Oleksandra PATUSHENKO (107) má na svoju výšku mimoriadne dlhé nohy, čo je výhodou a tiež prišla v krásnej forme, no oproti Amelie strácala kvôli o čosi širšiemu pásu. Asi každého zaujala Nadia AUNG (124) z Nórska ktorá na seba dokázala strhnúť pozornosť. Nadia si bude musieť dať v budúcnosti pozor na objem stehien, no ak dokáže prísť o čosi lepšie pripravená a vytiahne si spodný diel plaviek o čosi vyššie, čo jej opticky predĺži nohy, bude jednou z najlepších v akomkoľvek line-upe. Regina KRUKOVSKAJA (105) z Estónska vynikala najmä v zadnej póze, no podobne ako pri wellness nominácii, aj tu pravdepodobne rozhodcovia hľadali tvrdšiu formu, než ukázala Regina. Je to však mimoriadne krásna pretekárka.

Piate miesto si domov odniesla Rumunka Flavia FURDUI (116), ktorá na pódiu tiež pôsobila veľmi pekne. Šiesta skončila Noora PAUKKU z Fínska, ktorá podobne ako jej tímové kolegyne pútala pozornosť lookom, no rozhodcovia by ju pravdepodobne posunuli vyššie, ak by predviedla tvrdšiu formu. Na ôsmom mieste skončila Slovenka Barbora JANÍKOVÁ, ktorá je vekom ešte stále juniorka. Osobne som nevidela dôvod, prečo by Janíková pripravenosťou nemohla preskočiť siedmu Trude ERIKSEN, ktorá pôsobila masívnejšie. Janíková však musí zapracovať na X-shape, opticky jej najmä v prednej póze „chýbal“ chrbát a túto symetriu, bohužiaľ, nedohnala ani krásnymi bočnými postojmi.

Bikini do 160cm

Práve v tejto kategórii, kde sme mohli na pódiu vidieť priamo semifinále s 15 pretekárkami, súťažila aj neskoršia OVERALL víťazka Maria SAVA (130). Rumunka na pódiu pôsobila naozaj sviežim dojmom a hoci sme jej počas rokov aj my často vytýkali, že má „kužeľovitý“ trup a neustále vyzeral jej vršok oproti nohám dominantný, už pri semifinále pôsobila inak, než počas predchádzajúcich šampionátov. Mia dokázala prísť absolútne ideálna a hoci by som uprednostnila o niekoľko centimetrov širší postoj, ktorý by podčiarkol jej X-shape, vďaka skvelej forme zvíťazila zaslúžene. Musím však priznať, že ma veľmi prekvapila aj Litovka Viktorija VOLODKOVIC (139). Krásny X-shape, dobrý pózing a žiarivý prejav však asi chceli rozhodcovia v len o kúsoček „plnšej“ podobe, čo by jej pridalo aj v bočných pózach, kde mali jej súperky vo finále výraznejšie glutály. Bronz si domov odniesla Daria BRATIKOVA (125) z Ukrajiny.

Bulharka Neli STOYANOVA (133) skončila na smolnom štvrtom mieste, no pravdepodobne jej to patrične vynahradila zlatá medaila z Fit Pairs, ktorú získala spoločne s Carlosom HERNANDEZOM. Piate miesto získala Marjo VOUTILAINEN (136) z Fínska, ktorá bola tiež najstaršou pretekárkou vo finále a so svojim umiestnením vo finále môže byť rozhodne spokojná. O osem bodov dokázala poraziť Poľku Katarzynu PRZEPIORU, ktorá oproti súperkám o čosi zaostávala svalovým objemom, ale má výhodu dlhých nôh a preto predpokladám, že na sebe bude pracovať a ešte o nej budeme počuť. Výsledok pravdepodobne mrzí aj Poľku Magdalenu ORZECH, ktorá však pôsobila na pódiu veľmi útlo.

V tejto kategórii nesúťažila žiadna Slovenka, no pozorne sme sledovali Češku Nataliu GONZALEZ, ktorá skončila na jedenástom mieste. Natalia vzbudila záujem a diskusiu po svojom OVERALL víťazstve na 2022 Majstrovstvách Českej republiky. Predpokladám, že Natalia dostala pokyn formu „stiahnuť“ zo svalov (čosi podobné sa udialo pri Júlii KAROVEJ v roku 2020, ktorá dokázala domov doniesť titul majsterky sveta) a mala som pocit, že na pódiu sa veľmi nenapína. Natalia má výhodu mimoriadne úzkeho pásu a v budúcnosti sa bude pravdepodobne musieť rozhodnúť, či dá prednosť plnším a pravdepodobne prirodzene vyrysovanejším svalom (v búrlivej diskusii na našom Instagrame opakovane poprela užívanie zakázaných látok) v nominácii bodyfitness, alebo sa prispôsobí trendu, aký aktuálne vládne v nominácii Bikini.

Bikini do 162cm

Z dvadsiatich pretekárok sa do semifinále prebojovalo 11 dievčat, z ktorých musíme hneď na začiatok spomenúť dve, ktoré sa do finále nedostali. Najzvučnejším menom bola jednoznačne Natalia CZAJKOWSKA (146), absolútna majsterka sveta juniorov a majsterka sveta žien. Natalia však nedokázala priniesť formu, s ktorou by zabodovala. Nebola dostatočne stiahnutá a tak jej nohy pôsobili dominantne a predpokladám, že ani make-up nevyšiel Natalii úplne podľa predstáv. Som zvedavá, či sa Natalia odhodlá ešte súťažiť v jari alebo na jeseň. Zaujala aj Turkyňa Hande AKOSMAN (141), ktorá má šialene úzky pás, no mala svetlý náter, ktorý nepôsobil dobre a počas súťaže mala problém navážiť sa na jednu nohu a tak podčiarknuť svoju formu pózingom. S rovnakým počtom bodov ako šiesta pretekárka ostala pred bránami finále Hanne EIDE (142) z Nórska.

V kategórii sa napokon odohral jeden z najnapínavejších súbojov, keď bola mladučká víťazka juniorskej kategórie Marcelina WOZNIAK (148) z Poľska získala striebro len o jediný bod. Víťazkou sa stala Holanďanka Yana Igorivna POMOZYBIDA (160). Ani jednej z týchto pretekárok nie je čo vytknúť, Marcelina bola veľkou favoritkou najmä v zadnom postoji a rozhodli naozaj len drobnosti. Ďaleko od tejto dvojice však neutekala ani tretia Julia DRU (159) z Francúzska, ktorá však má o čosi širšiu panvu.

Štvrté miesto putovalo zásluhou Lisy FROJD (158) do Švédska. Lisa určite nastupovala na pódium so želaním obhájiť titul, ktorý získala minulý rok, no musíme povedať, že hoci Lisa nestratila nič zo svojho šarmu a stále dokáže strhnúť pozornosť, víťazka a druhá WOZNIAK predviedli výraznejší X-shape. Piate miesto si domov odniesla Evelin SZALAI (150), pri ktorej sa stále neviem rozhodnúť, či by sa predsa len viac nehodila do Fit Model, v ktorom roky súťaží. Evelin bola oproti ostatným pretekárkam v TOP6 menej osvalená a mäkšia a navyše v jednotlivých pózach zbytočne dvíhala ramená a prsty držala v neprirodzených kŕčoch. Šiesta skončila Litovka Zivile AUGUSTYTE. Tá predviedla tiež oproti súperkám útlu, no pripravenú formu.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikini do 164cm

Kategória, v ktorej malo Slovensko trojité zastúpenie v podobe Simony HOSTAČNEJ, Michaely MRAVCOVEJ (167)Dominiky SLUŠNEJ (180). Slušná a Mravcová sa neprepracovali do finále, hoci musíme poznamenať, že Michaela mala rovnaký počet bodov ako šiesta Bulharka Veselina MARINOVA a tak o postupe rozhodoval počet lepších umiestnení. Na oboch by sme našli drobné „chybičky krásy“, napríklad nerozumiem, prečo ruku, ktorá nie je pri pózovaní vbok, nevystrieť pri všetkých pózach tak, ako to robil takmer celý zvyšok line-upu. Pre Slušnú nejde o prvú súťaž na medzinárodnom pódiu a tak verím, že spolu s trénerkou nájdu „formulu“, vďaka ktorej využijú Dominikin mimoriadne úzky pás a podarí sa jej „preraziť“. Pre Mravcovú však takéto umiestnenie vôbec nemá byť demotivačné, ba práve naopak. Už počas prvého medzinárodného vystúpenia dokázala zaujať. Chybičky krásy na looku – plavky, z ktorých vyčnievala podšívka – či topánky, ktoré jej boli viditeľne veľké a pri pózach v nich krčila prsty, sú možno len drobnosťami, no dajú sa ľahko odstrániť a spolu so zlepšenou formou dokážu nabudúce priniesť úspech a väčší komfort na pódiu.

Veľmi perspektívnou pretekárkou je určite aj mladučká Milena MILETIC (173) (tá má len 17 rokov!). Zaujala aj Wiktoria BRYNICZKA (174), ktorá získala titul absolútnej šampiónky na Majstrovstvách Poľska 2022, no v jej prípade už od strieborného umiestnenia na Arnold Classic Europe 2021 upozorňujem na tvrdosť, ktorá už nezodpovedá nominácii Bikini a tiež na objem stehien.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Šieste miesto si odniesla Veselina MARINOVA z Bulharska. Piate miesto putovalo zásluhou Simony HOSTAČNEJ (171) na Slovensko. Zaujímavosťou je, že pretekárky na treťom a štvrtom mieste mali zhodne 16 bodov a Simona len o bod viac – získala 17 bodov. Simona bola skvelá najmä v bočných postojoch a hoci jej bol roky vytýkaný opticky dlhší trup, aj s tým si poradila a vyzerala proporčne mimoriadne dobre. K zisku medaily tak chýbalo skutočne len málo. Smolné štvrté miesto si domov odniesla od Hostačnej o 9 rokov mladšia Elisa PEETERS (176) z Belgicka. Elisa je mimoriadne perspektívna pretekárka, no trochu zaostávala v zadnom postoji a pozor si musí dávať aj na objem stehien nad kolenami. Pri nesprávnom cvičení vzniknú v oblasti nad kolenami „gule“, ktorých sa zbavuje mimoriadne ťažko.

V TOP3 si bronzovú priečku uchmatla Kateryna SHULIAK (182), ktorá bude v budúcnosti pravdepodobne pracovať na pózingu a výraznejšom X-shape. Vo vyrovnanom súboji si striebro odnášala Švédka Melinda RENMAN (164) s útlou formou, no výrazným X-shapeom. Zvíťazila Rumunka Narcisa MARTIN (172), ktorá bola na pódiu naozaj neprehliadnuteľná a považujem ju za najväčšie prekvapenie súťaže.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Už onedlho vám prinesieme aj report z nasledujúcich kategórii v bikinifitness. Nezabudnite sledovať náš Instagram, kde vám pravidelne prinášame novinky zo sveta fitness.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!