2022 Majstrovstvá Európy: Kto dominoval v nominácii Bikini? 2. časť

Poďme sa spoločne pozrieť na tie najlepšie pretekárky, ktoré sa predstavili v nominácii Bikini na 2022 Majstrovstvách Európy vo vyšších kategóriách. Ako sa umiestnili Slovenky?

Bikinifitness do 166cm

Bikini do 166cm zviedli mimoriadne vyrovnaný súboj. Pretekárky na 1.-5. mieste delilo od seba len pár bodov. Ukrajinka Violeta Palamarchuk (185) je výnimočná najmä vďaka dĺžke nôh. Pri porovnaní s ostatnými pretekárkami vyzerá opticky najvyššie a práve vďaka nohám má tiež najvýraznejšiu symetriu. Výrazný X-shape v prednom a zadnom postoji ju napokon posunul až na prvé miesto výsledkovej listiny, aj keď len o jediný bod. V semifinále bodovo víťazila Poľka Ewelina Weiss (195), víťazka juniorskej kategórie, ktorá napokon získala striebro. Ewelina pôsobila na pódiu o niečo jemnejšie ako Violeta. Od začiatku eliminácie viditeľne dominovala aj medzi ženami.

Tretie miesto získala Alica Klinkeová (194) z Česka. Podľa môjho názoru strácala najmä kvôli kratším nohám a dlhšiemu trupu, čo však nedokáže ovplyvniť a môže s tým len pracovať vďaka rôznym zmenám v looku a pózingu. Čo sa týka pripravenosti, jej forma bola o niečo ostrejšia ako tá, ktorú ukázala Violeta či Ewelina. Alica pôsobila v ženskej kategórii ešte o niečo lepšie, než medzi začiatočníčkami, kde sa jej podarilo získať titul majsterky Európy. Štvrtá skončila Sanna Paasimaa (192) z Fínska, ktorá predviedla o čosi mäkšiu formu a bronzový náter, ktorý trochu pokazil celkový dojem z jej vystúpenia. Švédka Frida Lindholm (190) ukázala krásnu symetriu. V zadnom postoji však trochu strácala najmä v oblasti gluteálov. Napokon to stačilo na 5.miesto. Posledná finálová priečka patrí Matei Kosinec (184) z Chorvátska.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Slovensko v tejto kategórii reprezentovali dve pretekárky - Petra Primusová (193) a Janka Stachová (196). Najmä do Janky vkladalo mnoho sledovateľov veľké nádeje na dobrý výsledok. Ako som spomínala v preview pred ME, Janka nabrala počas svojej súťažnej prestávky dosť svalovej hmoty a aktuálne patrí k ,,väčším” bikinám.

Petra Primusová získala 9. miesto a Janka Stachová 10.miesto s rozdielom 3 bodov. Podľa medzinárodných rozhodcov je Janka pravdepodovbe mimo Bikini trendu, ktorý aktuálne kraľuje. Navyše, ako sama napísala na instagrame, sa neukázala vo svojej najlepšej forme. Najväčším nedostatkom ostáva širší pás, ktorý je viditeľný aj napriek dostatočnej šírke chrbtových svalov. Petra má medzi ženami, naopak, ešte čo to doháňať, čo je však pri jej mimoriadne mladom veku pochopiteľné. V zásade však predviedla dobrý výkon a so svojimi výsledkami môže byť spokojná.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikinifitness do 169cm

Tejto kategórii kraľovala skúsená Estónka Agne Kiviselg (938). Po rokoch súťaženia sa jej podarilo konečne zvíťaziť na jednej z majstrovských súťaží. Napriek tomu, že jej výsledné skóre bolo jednoznačné, šliapala jej na päty Slovenka, ktorá získala striebro. Bianka Láskavá (944) je proporčne lepšia ako Agne. S trochou šťastia a s lepšou prezentáciou by ju dokázala poraziť, čomu nasvedčujú aj výsledky po semifinálovom porovnávaní. Bianka však určite vie, že v prezentácii má ešte veľké rezervy. Ak sa jej podarí ideálnu formu dobre odprezentovať, dosiahne výborné výsledky na akejkoľvek súťaži.

Bronz získala Fínka Mia Pellinen (943). Krásna blondínka dokázala zaujať na prvý pohľad. Ukázala symetrickú postavu a prepracované svaly. Po individuálnej prezentácii sa dotiahla na Láskavú a striebro jej nakoniec ušlo len o jediný bod. Štvrtá skončila Francúzska Alizee Juras (948). Alizee na seba strhávala pozornosť výrazom a dokonalým lookom, zaostávala však pripravenosťou a šírkou pásu (najmä v prednom a zadnom postoji). Ak chce ostať súťažiť v bikini nominácii, nohy musia byť trochu štíhlejšie. Na 5. Mieste skončila Nemka Lisa Maus (934). Lisa sa mi páčila najmä v zadnom postoji, celkový dojem však kazil príliš tmavý náter. Posledné finálové miesto získala Poľka Anna Dolata (942), masters pretekárka, ktorá oproti zvyšku TOP 6 výrazne zaostávala, no zároveň dáva signál, že aj s masters pretekárkami treba počítať.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Spomeniem tiež druhú Slovenku v tejto kategórii - Adelu Jancikovú (940). Adela má len 18 rokov a napriek tomu sa dokázala stať vicemajsterkou Európy v juniorskej kategórii. Adelka má obrovský potenciál, na stagei je ako doma, a preto verím, že ju v bikinifitness čaká sľubná budúcnosť. V porovnaní so ženami je zjavné, že ide o ,,mladé svaly”. Napriek tomu sa nestratila a získala 9.miesto zo 16 pretekárok. Veľmi chválim takmer dokonalú prezentáciu.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikinifitness do 172cm

Víťazkou tejto kategórie sa stala Francúzka Jade Henot (954). Jade pútala krásnym lookom aj výrazným X-shapeom. Oproti Ukrajinke z 2.miesta Angeline Sogokon (953) pôsobila veľmi jemne a žensky. Angelina strácala najmä na šírke pásu. Pripravená bola o čosi lepšie, no prepracované stehná pôsobili trochu tvrdo. Bronz získala poľská masters pretekárka Magdalena Stawisinski (962), ktorá na pódiu vyzerá veľmi mladistvo a štíhlo.trochu mi prekáža, že u nej opakovane vidíme rovnaký look - stage makeup sa posúva dopredu rovnako, ako všetky aspekty tohto športu. Veľmi rada by som ju videla so zmeneným účesom a prepracovanejším pleťový makeupom. Magdalenina tvár je oproti náteru veľmi svetlá a navyše má studený podtón - pri súťažnom líčení treba skôr siahať po teplejších tónoch.

Na 4. mieste skončila Ukrajinka Viktoriia Yablonska (964). Viktoriia patrila k viac osvaleným pretekárkam, svalovým objemom by nezanikla ani v kategórii bodyfitness, preto bol pre mňa tento výsledok prekvapením. Piate miesto v tejto kategórii patrí Slovenke Darine Vlčákovej (958). Darinke sa podarilo zvíťaziť vo svojej juniorskej kategórii, preto mnohí rátali s tým, že bude patriť k lepšej polovici pretekárok. Strácala však v bočných postojoch - bok prinoženej nohy by mala dvíhať vyššie, aby si opticky predĺžila nohy, dvihla zadok a ešte viac zvýraznila útly pás. Od lepšieho umiestnenia ju delili len 2 body. Na 6. Priečke skončila česká pretekárka Tereza Jakubíčková. Terka strácala príliš tmavým nástrekom. V prednom postoji jej stehná pôsobia rušivo, keďže ich objem je v porovnaní so zvyškom tela pre nomináciu bikinifitness hraničný. Treba tomu prispôsobiť tréning, ale aj prezentáciu. Po menších zmenách v základnom postoji by Terka mohla vyzerať štíhlejšie, čo ju môže posunúť aj vo výsledkových listinách.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikinifitness nad 172cm

Najvyšším bikinám kraľovala Nemka Mascha Stutz (986). Formou aj prezentáciou dokázala, že je veľmi skúsená pretekárka. Juniorky by jej svalovému rozvoju mohli konkurovať len velmi ťažko, môžeme však diskutovať o tom, či je toto forma a pripravenosť, ktorá je adekvátna v nominácii bikini. Na jej vystúpení mi prekážal tiež trochu ,,kŕčovitý” výraz. O dva body viac získala Dovile Paulaviciute (973). Tá získala minulý rok absolútne víťazstvo na súťaži Grand Prix Pepa Opava. Formu sa jej podarilo ešte o niečo zlepšiť a na Majstrovstvách Európy tak zaslúžene získala cenný kov. Ona a Masha patrili k najvýraznejším postavám tejto kategórie. Svitlana Novytska (984) u mňa zvíťazila celkovým dojmom. Po pódiu sa pohybovala veľmi prirodzene a ladne. Ak by ukázala o trochu lepšiu pripravenosť, bola by to prvá adeptka na víťazstvo. Je pravda, že objemom strácala oproti spomínanej dvojici, no v bikinifitness nehľadáme najväčšie ramená z kategórie. Lyselle Toom (981) skončila na 4. mieste s väčším bodovým rozdielom. Napriek čiernym plavkám ju bolo na pódiu vidno. Piata skončila bulharská pretekárka Yelizaveta Malakova (987) a šiesta Antonina Konkova (975) z Gruzínska. Yelizaveta Vynikala celkovým stylingom, oproti TOP 4 však strácala kvôli kratším nohám.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Slovenkám sa v tejto kategórii, bohužiaľ, vôbec nedarilo. Dorastenka Alica Švábiková (978) bola medzi ženami príliš štíhla. Navyše robila zbytočné chyby v bočných postojoch. Stáť na pódiu s 23 pretekárkami však bola určite skúsenosť na nezaplatenie. Medzi juniorkami získala 5. miesto z 8 pretekárok.

Michaela Pančušková (976) je už stálica slovenskej reprezentácie. Od jesene sa snažila zhodiť čo to zo svalovej hmoty, ktorá jej bola vyčítaná. Krátko pred súťažou avízovala, že sa necíti dobre. Nech už sú dôvody akékoľvek, Miška sa ukázala na ME vo svojej najhoršej forme vôbec. Forma, prezentácia, aj vizáž signalizovali, že niečo nie je v poriadku - kazila základný postoj, kde stála zbytočne naširoko, v bočných postojoch kričalo nedotiahnuté bruško. Ani Miška napokon neprešla elimináciou. Veríme, že sa po tejto nepríjemnej skúsenosti dá doporiadku a že si ďalšiu súťažnú sezónu napraví renomé.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikini OVERALL

Absolútnou víťazkou sa stala Rumunka Maria Sava. Maria bola po každej súťaži komentovanou pretekárkou. Tentokrát sa jej v Santa Susanne podarilo získať vytúženú absolutku. Mojou najväčšou adeptkou na absolútny titul bola Violeta Palamarchuk, ktorá napokon skončila celkovo na 2.mieste s rozdielom 2 bodov. Pomyselný bronz v absolutke získala Francúzka Jade Henot.


Zdroj: eastlabsphoto.comReklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!