2022 Mr. Universe Prague: Kto zaujal v súťaži PRO bikinifitnessiek?

Kto zaujal na súťaži 2022 Mr. Universe Prague, kde sa predstavili profesionálne bikinifitnessky? Počas súťaže nás čakalo viacero prekvapení!

Súťaž Mr. Universe Prague bola jednoznačne udalosťou jarnej súťažnej sezóny. Tím okolo prezidenta Svazu kulturistiky a fitness Českej republiky Romana Hajabáča si dal skutočne záležať a pripravili jedinečnú súťaž s neuveriteľne dobrým osvetlením pódia, atmosférou, nádhernými medailami a trofejami, ktoré mohol účastníkom PRO aj amatérskej časti súťaže závidieť každý. Z pôvodne dvojdňovej súťaže sa stala jednodňová, čo môžeme pravdepodobne pripísať tomu, že pre niektorých boli hlavnou udalosťou IFBB Majstrovstvá Európy, po ktorých prípravu ukončili, no verím, že mnohí z nich pri pohľade fotografie zo súťaže oľutovali.

Profesionálna časť súťaže však bola (čo sa týka bikini nominácie) skvele obsadená. Na pódium sa postavilo dvanásť žien, ktoré znova potvrdili, že v Elite PRO máme nielen skvele pripravené, ale aj krásne pretekárky. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako súťaž vyzerala.

Pred bránami TOP5

Bohužiaľ, miest vo finále je len 5 a to stavalo divákov aj rozhodcov do ťažkej pozície – vybrať si z nabitého line-upu favoritky bolo výzvou. Dvanáste, respektíve jedenáste miesto si odniesli Jessica JONSSON zo Švédska a Ralitsa KASHINOVA z Bulharska. Aishu KAIPOVU sme v tomto roku mohli vidieť už na Siberian Power PRO v ruskom Krasnoyarsku, kde si však neodniesla umiestnenie v TOP5. Aisha sa však pripravovala ďalej a prišla sa ukázať aj fanúšikom do Prahy. Predviedla však najmä v oblasti nôh pripravenosť, akú neraz ukazujú profesionálne bodyfitnessky či ešte muskulatúrnejšie kategórie, hoci v objeme svalstva problém nebol. Dosiahnuť takúto formu je mimoriadne obdivuhodné, no rozhodcovia Aishu odsunuli na desiatu priečku.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Deviata priečka napokon patrila Aleksandre DIMITROVEJ, ktorá si však za svoj progress zaslúži veľkú pochvalu. Aleksandra patrí vždy k najnižším pretekárkam v line-upe, čo býva niekedy problémom. Oproti minulému roku však dosiahla posun vpred viditeľný najmä na zadnej póze a predviedla krásny look. To sa podarilo aj Veronike ZEMANOVEJ, ktorá bola po dlhej dobe znova mimo TOP5 (za celý rok 2021 sa jej to stalo len na súťaži na Malte, pričom na domácej scéne sa jej vždy darilo). Veronika má geneticky o čosi inú stavbu tela, pričom z radov rozhodcov po súťaži zaznelo, že Veronika by mala ubrať z tréningu ramien. Celkovo však dosiahla krásny ženský výzor, ktorý neostal u fanúšikov bez povšimnutia a predviedla premyslený I-walk, v ktorom podčiarkla svoje silné stránky.

Siedma priečka patrila na tejto súťaži Francúzke Ophelie GAVA. Ophelie predviedla krásny a úplne iný look, než minulý rok a znova sa tým potvrdilo, že aj make-up a účes znamenajú na pódiu veľa. Dôležité však je poznamenať, že Ophelie pózuje viditeľne trochu inak, než zvyšok jej súperiek. Pred bránami finále zostala aj Agne KIVISELG. Agne v tejto sezóne vyhrala, čo mohla a dobrý výsledok sa od nej očakával aj v Prahe. Agne si dokonca medzi súťažami vymenila plavky (zatiaľ, čo v amatérkach súťažila vo fialových, v Elite PRO stavila na zlatý look z Majstrovstiev Európy) a znova predviedla svoj charizmatický I-walk a veľmi dobrú formu. Agne dostala v tomto roku už niekoľko signálov, že je skvelá pretekárka a vie prísť v dobrej forme, ktorou vie konkurovať aj profesionálkam. Uvidíme, či sa Agne v dohľadnej dobe rozhodne prestúpiť do Elite PRO natrvalo.


Zdroj: eastlabsphoto.com

TOP5 plná hviezd

Na piatom mieste skončila napokon Lejla SECIC, ktorá taktiež zmenila look a podarilo sa jej prísť oproti minulému roku v osvalenejšej a pripravenejšej forme, vďaka čomu patrila k tvrdším pretekárkam na stagi a sama si pri porovnávaní podľa jej slov uvedomuje, ako veľmi sa jej forma za posledné mesiace zmenila. Oproti minulému roku však zmenila aj pózing a tentokrát pózovala v predklone ramenami a trupom k rozhodcom.

Štvrté miesto putovalo zásluhou Melissy SEAFORTH do karibskej krajiny Antigua a Barbuda. Melissa má v tomto roku na konte už jedno víťazstvo zo súťaže v Švédsku. Melissa patrí dlhodobo k pretekárkam, ktoré prezentujú menej vyrysované tvary, no zato výrazný X-shape. Zatiaľ čo vo Švédsku jej formu ocenili (a tentokrát prišla Melissa o čosi lepšie pripravená), v Česku to pri uprednostnení výraznejších svalov stačilo „len“ na štvrté miesto. Sama Melissa však po súťaži na sociálnej sieti vyjadrila pokoru a so štvrtým miestom je veľmi spokojná, hoci niektorí fanúšikovia ju videli znova na jasnom prvom mieste.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Tretie miesto ostalo (tak, ako aj nasledujúce dve priečky) doma. Bronz si vybojovala Monika ŠPAČKOVÁ, ktorá túto jarnú sezónu doslova žiari. Aj naživo bolo Špačkovú doslova nemožné prehliadnuť. A nebolo to len vďaka jedinečným neónovým plavkám. V Česku dostali priestor bikinifitnessky s tvrdšou formou a Monike sa podarilo oproti Jan Tana Classic, kde skončila druhá, zapracovať na definícii svalov aj celkovom X-shape, hoci sem-tam zabúdala na úsmev. Pri videu so Špačkovej pózingom na sociálnej sieti sa objavil komentár o tom, či nejde o akýsi „nábeh“ na wellness nomináciu. Na jednej strane je pravdou, že Monika má nohy dominantné, no rozhodovanie na každej súťaži závisí aj od daného line-upu na súťaži a rolu hrá množstvo ďalších faktorov, nevynímajúc celkový dojem, pózing, X-shape a v profesionálnych súťažiach aj pripravenosť. A Špačková bodovala v každom ohľade.

Strieborná medaila putovala do rúk Jany JEŘÁBKOVEJ. Pre Janu to bola prvá Elite PRO súťaž od jej definitívneho rozhodnutia prestúpiť medzi profesionálky. A podarilo sa! Jana nastúpila vo svojej životnej forme, pričom síce reprezentovala oproti súperkám na prvom a treťom mieste jemnejšie tvary, no zaujať dokázala už od prvého momentu. Hoci boli namieste obavy z upozornení od rozhodcov, keďže Jana stála v pomerne širokom čelnom postoji bez naváženia sa na jednu nohu, za čo dostávali aj profesionálky vo Švédsku dôrazné upozornenia. To sa však tentokrát nestalo a Jana predviedla zaujímavý I-walk a napriek tomu, že s číslom 1 stála na stagi zo všetkých pretekárok najdlhšie, zvládla všetky porovnávania s úsmevom na tvári.

Najkrajšie zlaté prekvapenie však čakalo v sobotu na Renatu SOUČKOVÚ. Renáta si naposledy skúsila Elite PRO súťaž po zisku PRO karty v roku 2020 na Fitness Mania Classic IV v Kladne. Vtedy bol neprehliadnuteľný jej objem stehien, s ktorým zvádzala dlhý boj a tiež tvrdosť, ktorej sa nerada vzdávala. Rozhodla sa však postúpiť o level vyššie a tvrdo pracovala na forme, ktorú napokon pretavila do definitívneho prestupu do Elite PRO. Sama síce len niekoľko hodín pred súťažou tvrdila, že forma, ktorú predvedie nie je „úplne podľa jej gusta“, no oplatilo sa! Pri svojej Elite PRO premiére, keď sa jej podarilo prísť v jemnejšej forme a s o čosi zoštíhlenými nohami sa mohla tešiť zo zlata a dokonca aj kráľovskej korunky pre víťazku profesionálnej súťaže v bikini. Hoci aj u Renaty komentujúci poznamenávali podobné veci ako pri Monike (Součková však prišla o čosi mäkšia, hoci objem svalstva pôsobil podobne, čo mohlo zavážiť), neodškriepiteľným faktom je, že Renate sa podarilo namiešať pre rozhodcov dokonalý mix pripravenosti, objemu, charizmy, X-shapeu a celkového looku. Uvidíme, ako sa bude Renate dariť na ďalších súťažiach, kam príde obhajovať túto zlatú medailu.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Nezabudnite nás sledovať na našom Instagrame, kde vám postupne prinesieme videá a fotografie všetkých Elite PRO pretekárok, ktoré súťažili v Prahe!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!