2022 Wellness International: Kto zvíťazil?

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnil dlho očakávaný Arnold Classic 2022. Po reporte z kategórie Bikini sa spoločne pozrime aj na obľúbený Wellness.

Napriek tomu, že v roku 2021 bola kategória Wellness po prvýkrát súčasťou najprestížnejšej súťaže v IFBB PRO – Olympia Weekendu, popularitu si získava raketovou rýchlosťou. V Elite PRO je Wellness veľkou súčasťou profesionálnych súťaží a wellnessky súťažili už na 2018 Elite PRO World Championships. Práve vtedy zvíťazila v tejto kategórii Angela BORGES. Dnes už súťažiaca v IFBB PRO, strieborná medailistka z 2021 Wellness Olympie a pre mnohých najväčšia favoritka na 2022 Arnold Classic. Angela však nedokázala získať zlato. Kto zvíťazil?

Mimo TOP 6

Desiate miesto si domov odniesla Casey DELONG (9), o ktorej sme na Instagrame informovali, že len pred niekoľkými týždňami podstúpila operáciu a preto na seba bola určite hrdá, že sa nevzdala, zotavila sa dokázala sa pripraviť na takú prestížnu súťaž, akou je Arnold Classic. Sama určite vie, že na konkurovanie tým najlepším potrebuje väčšiu tvrdosť svalov. Na deviatom mieste skončila Devyn CAMBRE (5), ktorá mi pripadala viditeľne nervózna a na pódiu zabúdala na úsmev.

Napokon ôsme miesto obsadila Lorena RAGUSA (6), ktorú som si všimla už na 2021 Olympii. Lorena vyzerá v prednej póze jednoducho famózne vďaka osvaleným kvadricepsom, no v bočnej je pre ňu výrazným nedostatkom široký pás.

Na siedmom mieste skončila Barbara CESAR (8). Barbara je krásna pretekárka, ktorá dokáže nepochybne pritiahnuť pozornosť a navyše nemá problém so širokým či vyfúknutým bruchom. Bohužiaľ, napríklad oproti TOP3 pretekárkam jej chýbal objem spodnej časti tela a vyššia pripravenosť. Ak však dokáže zachovať proporcie a zapracovať na sebe, môže byť neporaziteľná.


Zdroj: npcnewsonline.com

Tesne za bránami TOP 3

Šieste miesto si domov odniesla Kassandra GILLIS (10). Tá pôsobí na pódiu vďaka sympatickej tvári a vhodne zvolenej vizáži naozaj sexi dojmom a svalovej hmoty má taktiež dostatok. Problematickým sa javí najmä jej pás, s ktorým by však mohla pracovať podobným spôsobom ako to robí Angela Borges. V bočnej póze navyše pôsobila akýmsi strnulým dojmom, čo však môže byť spôsobené aj tým, že väčšina pretekárok sa po kúsok predkláňala a ruku pri pózingu vytáčali.

Piate miesto obsadila Yarishna AYALA (3). Jedna z ikon kategórie wellness, ktorej sa však zatiaľ nedarí priniesť na pódium dotiahnutú formu. Po 2021 Wellness Olympii, kde sa jej forma doslova zhoršovala priamo na pódiu kvôli vode v podkoží sa snažila zlepšiť záver prípravy. Ani tentokrát to však pravdepodobne nevyšlo podľa jej predstáv. Yarishna bola lepšia ako na Olympii, no stále bola mäkšia, ako jej súperky. Nevýhodou je pre ňu navyše aj širší pás. Ako napísala jedna z našich fanúšičiek na Instagrame, každá z týchto pretekárok je krásna, keď ju vidíte samostatne, no pri porovnaní vo vyvolávaní sú rozdiely viditeľné.

Neslávne štvrté miesto napokon patrilo pretekárke menom Julia CHITARRA (7). Julia má dokonalý tvar zadku, no tiež bojuje so širším pásom a taktiež potrebuje trochu viac svalovej hmoty na ramenách a rukách, aby dosiahla lepšiu symetriu. Julia je krásna pretekárka a navyše je jej veľkou výhodou, že je vysoká, vďaka čomu ju na pódiu určite neprehliadnete. Za formu, ktorú predviedla, sa určite nemusí hanbiť.


Zdroj: npcnewsonline.com

TOP 3 pretekárky

Pri pohľade na výsledkovú listinu vidíme, že rozhodnutie rozhodcov bolo jasné. Na treťom mieste napokon skončila Sunny ANDREWS, v USA mimoriadne obľúbená pretekárka s takmer pol miliónom fanúšikov na Instagrame. Ten síce súťaže nerozhoduje, no pri pohľade na formu Sunny musíme uznať, že ľuďom sa páči oprávnene. Sunny totiž vyniká pripravenosťou, ktorá bola viditeľná predovšetkým v zadnom postoji. V čelom postoji však bolo vidieť, že má o čosi hrubší pás, než prvé dve pretekárky.

Najväčší súboj sa podľa očakávaní uskutočnil medzi Angelou BORGESIsabellou Pereirou NUNES. Striebro si napokon odniesla Angela, hoci pre mnohých ľudí je tento výsledok sporný. Jasný rozdiel môžeme vidieť najmä v štýle pózovania – Angela stojí na napnutej nohe, zvýrazňuje zadok a snaží sa zúžiť si pás vďaka skvelej práci s brušnými svalmi, ktoré vťahuje dovnútra, čo budí až dojem vákua. Isa sa miernym predklonom dostáva do prepnutia kolena a necháva tak vyniknúť skôr kvadriceps. Obe pretekárky boli dokonalo pripravené a ukázali perfektný pózing. Musíme však pripomenúť, že pri Ise sme nemohli prehliadnuť o kúsok väčšie topánky, ktoré na seba upozorňovali najmä kúskom priestoru za pätou. U wellnessiek je však zvykom, že okolo členka majú remienok a tak nešlo o prvok, ktorý by spôsoboval viditeľné nedostatky napríklad pri chôdzi. Napokon mohli zavážiť aj detaily, akými sú napríklad Isine dlhé gluteály, ktoré tak v zadnej póze pôsobia vyrysovanejším dojmom. Bol to však mimoriadne vyrovnaný súboj!


Zdroj: npcnewsonline.com

Víťazke Isabelle NUNES blahoželáme a už sa tešíme na to, čo predvedie na ďalších súťažiach.

Už počas nasledujúceho víkendu sa uskutoční ďalšia súťaž pre wellnessky, na ktorú sa chystá aj Yarishna Ayala, ktorá si určite chce napraviť chuť a domov priniesť cenný kov. Ako to napokon dopadne? Prečítate si určite na našom Instagrame a webe! Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!