Dynamic Cup Dolný Kubín - aká bola súťaž bikinifitnessiek?

Barbora LABUDOVÁ sledovala súťaž 2019 Dynamic Cup priamo v Dolnom Kubíne. Čo hovorí na súťaž bikinifitnessiek a kto ju zaujal?

Spolu s členmi Eastlabsphoto teamu Jakubom KOPČEKOM a Stanom HRICKOM sme súťaž sledovali z prvých radov divadelnej sály. Predovšetkým treba uznať riaditeľovi súťaže Petrovi Kokoškovi skvelú organizáciu - súťaž prebehla celkom rýchlo, bez akýchkoľvek komplikácií. Navyše, finalisti získali okrem trofeje a diplomu mnoho hodnotných darčekov od sponzorov. Myslím, že 3. ročníkom usporiadatelia dosiahli, že sa súťažiaci budú do Dolného Kubina veľmi radi vracať. Poďme sa spoločne pozrieť, kto a v akej forme súťažil v nominácií bikini fitness.

Bikinifitness do 166cm

V kategórii nastúpilo 15 dievčat. Osobne ma veľmi zaujímalo vystúpenie Beátky Graňákovej (103), ktorá patrí medzi slovenskú špičku. V Kubíne súťažila po takmer ročnej pauze. Svojim vzhľadom, prezentáciou a celkovým vystúpením potvrdila, že bude bojovať o repre tričko na 2019 IFBB Majstrovstvá sveta žien. Napriek tomu, že ešet neprišla v TOP forme, svoje súperky porazila takmer bez problémov a s prehľadom získala zlato.

Na 2. mieste skončila, túto sezónu zatiaľ ,,večne druhá” Miška Kanuščáková (100). Miška je veľmi kvalitná pretekárka, osobne mám však pocit, že jej túto sezónu niečo chýba. Neviem povedať, či to spôsobuje nervozita, v prednom postoji však pôsobí veľmi neisto. Napriek tomu, že prišla na pódium pripravená lepšie ako Beáta, Miška pri nej zanikala. Veľmi by som jej dopriala nejaké víťazstvo, som zvedavá, čo ukáže na nominačnej súťaži v Piešťanoch.

Na 3. mieste skončila Patrícia Majerčíková (105). Napriek chvále v predošlých reportoch musím povedať, že ma tentokrát trochu sklamala. Do Kubína prišla v značne horšej forme ako do Vranova a Popradu. Neviem, čo sa stalo, na pódiu však pôsobila mohutne a osobne som ju videla na nižšom umiestnení.

Príjemným prekvapením bola naopak Dominika Slušná (89), ktorá v semifinále bojovala v druhom porovnávaní o posledné voľné miesta vo finálovej 6. Vo finále o niečo zlepšila predný postoj a napokon skončila na 4. mieste. Vynikala uzučkým pásom.

5. miesto patrilo Pavlíne Farkašovej. Veľmi pekná bikina, má potenciál. Som zvedavá, ako sa jej bude dariť v juniorskej kategórii.

Top 6 uzatvára Linda Peťková (99), ktorá na Amix Patriot Fitness Weekend-e zažiarila v kategórii nováčik. Linda vymenila vlny za hladký rovný účes, čo považujem za veľké plus. Nemám jej čo vytknúť, dala by som si však pozor na zväčšovanie objemu stehien - najmä v porovnaní s Dominikou a Pavlínou má masívnejšiu spodnú časť tela.

Mimo finále spomeniem Terezu Petríčkovú (95), ktorá bola súčasťou prvého aj druhého vyvolávania v semifinále, do finále sa však nedostala. Sama mi potvrdila, že má veľký problém s ovládaním trémy - na pódiu pôsobí v strese, kŕčovito. Z hľadiska som si všimla, že jej veľmi nelichotí tmavé líčenie očí - v jej prípade by som skúsila zemité odtiene (odtiene hnedej) a prejasniť očné viečka zlatými tieňmi. Čierne smokey eyes v jej prípade nie sú najlepšou voľbou. Terezka má krásnu symetriu, plnosť svalov a je dobre pripravená, treba však veľmi popracovať na výraze a pohybe na pódiu.

Nedá mi nespomenúť Líviu Vysockú (102), ktorá ako vždy velmi vynikala. Všimla som si, že v bočných postojoch veľmi dvíhala rameno - treba si na to dať pozor.

Bikini fitness nad 166cm

Pre mňa jednoznačnou víťazkou kategórie sa stala Natália Remiášová (120). Mimoriadne krásna tvár, symetria a proporcie, na pódiu pôsobí veľmi žensky. Jediné, čo by som jej vytkla je úprava tváre, konkrétne pier. Natália nastúpila na pódium s nenalíčenými perami aj v Kubíne. Rozhodne by som zvolila výrazný rúž. Veď prečo nedotiahnuť dokonalý vzhľad do bodky?

Na 2. mieste skončila Denisa Knaperková (118). Treba povedať, že Denisa vyzerá na pódiu túto sezónu ako ryba vo vode.

Na 3. mieste skončila juniorská víťazka z Vranova nad Topľou Natália Lamancová (121).

Jana Remiášová (116) sa oproti minulému týždňu zlepšila - poskočila o jedno miesto vyššie na 4. priečku. Som veľmi zvedavá na jej ďalšie súťaže.

Klaudia Fujaszová (115) prišla do Kubína v podstatne lepšej forme ako do Vranova. Má trošku neštandardný predný postoj, napriek tomu musím povedať, že ma Klaudia na pódiu baví. Prezentáciu má dotiahnutú do bodky a je vidno, že si je v postojoch a prechodoch istá. Pozor však na pohyb rúk, niekedy je menej viac. Klaudia skončila piata.

Na poslednom finálovom mieste sme videli Simonu Babicovú (111). Myslím, že neprišla vo svojej najlepšej forme, som na ňu zvedavá v Piešťanoch.

Nedá mi nespomenúť problém Klaudie Bartkovej (112). Apelujem na každú súťažiacu - pred každým nástupom na pódium si nezabudnite skontrolovať celkový vzhľad - vlasy, make-up, náter a plavky. Chýbajúca ,,kontrola správnosti” vrchného dielu plaviek možno Klaudiu obrala o finále. V pamäti mi utkvela ešte jedna súťažiaca - Mária Renáta Hadas (117). Mimoriadne krásna žena, pre nomináciu bikinifitness by som však zvolila plavky bez akéhokoľvek vzoru.

Už tento víkend sa vidíme na súťaži Veľká cena Dubnice. Tu sa rozhodne, kto sa nominuje a nastúpi na 2019 IFBB Majstrovstvá sveta juniorov v Budapešti. Tie, ktoré v Dubnici nebudete - nezabudnite sledovať livestream na našom instagrame.

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!