Čaká nás Grand Prix Slovakia - nominačná súťaž na Majstrovstvá sveta žien 2019

V Piešťanoch sa uskutoční Grand Prix Slovakia - čisto ženská súťaž, na ktorej uvidíme dievčatá, ktoré by chceli zabojovať o reprezentačné tričko.

Grand Prix Slovakia sa uskutoční už 16.11 a BikiniFitness a EastLabs team je už pripravený znovu vyraziť na cesty. Vzhľadom na gradujúcu formu pretekárok, ktoré sa predstavili počas jesennej sezóny už na viacerých súťažiach je pochopiteľná domnienka, že mnohé pretekárky za kľúčovú súťaž sezóny považujú práve tú v Piešťanoch. Nominačná súťaž sa uskutoční len pár dní pred MAJSTROVSTVAMI SVETA ŽIEN 2019 V BRATISLAVE. Dnes zostáva do tohto vrcholu sezóny 18 dní. Súťaž bude čisto ženská a preto má veľký potenciál byť zároveň divácky atraktívna. Súťaž bude mať pravdepodobne rýchly spád, súťažných kategórií pre ženy je len 9. Uvidíme bodyfitnessky do 163cm a nad 163cm, fitnessky v rovnakých kategóriách (taktiež do a nad 163cm), open kategóriu wellness fitness a až 4 kategórie bikinifitnessiek. Tie sa predstavia v kategóriách do 160cm, 164cm, 169cm a nad 169cm.

Práve bikinifitnessky sledujeme najpozornejšie a teda som sama zvedavá, ako zmenili formu a dotiahli detaily ženy, ktoré sme nemali možnosť vidieť na súťaži v Dubnici nad Váhom (tam súťažili len juniorky a masters pretekárky) a Dolnom Kubíne. Osobne dúfam, že uvidíme znova na domácom pódiu aj Simonu HOSTAČNÚ, ktorá súťažila v jesennej sezóne na Amix Patriot Fitness Weekende vo Vranove nad Topľou a pred pár dňami absolvovala súťaž IFBB Amateur World Cup v Tarragone, kde skončila na šiestom mieste. Som zvedavá v akej príde Simona forme, či potvrdí svoju pozíciu jednej z najlepších slovenských pretekárok a keďže patrí medzi nižšie bikinifitnessky, zaujímavý bude jej súboj s dievčatami, ktoré budú v jej kategórii.

Najnabitejšou bude pravdepodobne najnižšia kategória, kde by sa mali predstaviť Beáta GRAŇÁKOVÁ, Zuzana KARDOŠOVÁ a Michaela KANUŠČKÁKOVÁ. Osobne verím, že Beáta príde v zlepšenej forme oproti súťaži v Dolnom Kubíne, kde ešte bolo viditeľné, že na „finálnej forme“ sa pracuje a Beátka potrebovala stiahnuť. Dokáže poraziť slovenský mladý fenomén (ktorý sa mimoriadne páči rozhodcom) v podobe Zuzany Kardošovej? A ako zamieša karty Miška Kanuščáková a ostatné pretekárky, ktoré patria do tejto nízkej kategórie?

Osobne by som rada spomenula aj víťazku kategórie ženy - ZAČIATOČNÍK z 2019 AMIX Patriot Fitness Weekend-u Katarínu KLIMASOVÚ, ktorá má v mojich očiach obrovský potenciál a dúfam, že sa na súťaži objaví. Karty určite zamieša aj Barbora VOSÁTKOVÁ, ktorá sa dokázala vždy na súťažiach predstaviť v dobrom svetle.

Z vyšších kategórií spomeniem Janku STACHOVÚ- neviem si predstaviť, ako inak dokáže Janka dotiahnuť svoju formu, je to veľmi stabilná pretekárka, ktorá sa rýchlo učí a verím, že aj medzi ženami sa nestratí (to ostatne dokázala aj víťazstvom na Tatranskom pohári).

Otáznikom pre mňa je aj Juliána MELIŠOVÁ - v akej príde forme? Vráti sa jej iskra a príde v životnej forme? Verím, že áno! Verím, že v dobrom svetle sa ukáže aj Simona BABICOVÁ, ktorá mala na posledných súťažiach viac smoly ako šťastia, pasovala sa so zdravotnými problémami len krátko pred nástupom na stage a aj s nechuťou znova sa postaviť na súťažné pódium. Simona je však veľký bojovník a verím, že v Piešťanoch jej forma bude znova taká, aká sa rozhodcom páči.

Stabilnou pretekárkou je aj Denisa KNAPERKOVÁ, na ktorú som zvedavá. PETRÍČKOVÁ, MEDŽOVÁ, BARTKOVÁ, FUJASZOVÁ, ZUBERIOVÁ, Jana REMIÁŠOVÁ – ktorá z nich uspeje a ktoré z nich prejavia záujem bojovať o dobré umiestnenie na nominačnej súťaži na významné podujatie, ktorého dejiskom bude práve Bratislava? Necháme sa prekvapiť.

Súťažiť budú veľmi pravdepodobne aj podľa mňa dve najväčšie konkurentky jesenných pódií - PANČUŠKOVÁ a Natália REMIÁŠOVÁ. Musím povedať, že súboj týchto dvoch dievčat ma pravdepodobne nikdy neprestane baviť. Obe sú krásne, Michaela je pre mňa masívnejším ideálom vysokej bikinifitnessky, ktorá dokáže pritiahnuť pozornosť všetkých v sále. Remiášová je na druhej strane nežná, menej masívna, jemná a zároveň v dobrej forme. Verím, že zvolí pri líčení oproti predošlým súťažiam znova rúž a „súboj titaniek“ slovenských vysokých bikinifitness kategórií bude znova rovnako zaujímavý.

Nedá mi nespomenúť aj wellness fitness. Je príjemnou novinkou, že wellness fitness je stabilnou súčasťou súťaží a pribúdajú talenty. Pripomeniem objav z 2019 Tatranského pohára, ktorý nás s Igorom Kopčekom zaujal - Michaelu NEMCOVÚ. Ak sa rozhodne na súťaž nastúpiť (verím, že áno, nenastúpiť by bola veľká chyba), bude pravdepodobne súperiť s JAŠKOVOU, MERGOVOU, HANDLOVSKOU, HUČKOVOU a ostatnými kvalitnými wellnesskami, ktoré majú záujem o túto kategóriu.
Súboj v tejto kategórii môže dopadnúť akokoľvek - zväčša to závisí od rozhodcovského panelu a „chuti“ jednotlivých rozhodcov, nakoľko trendy na slovenskej wellness scéne nie sú jasné. Je to predsa len podstatne mladšia kategória ako napríklad fitness alebo bodyfitness.

Dynamická, divácky atraktívna súťaž s vysokou účasťou kvalitne pripravených pretekárok - to očakávam od Grand Prix Slovakia a teším sa na súťaž pod taktovkou Nikolu PRIMORACA. Verím, že príde aj veľa kvalitných pretekárok, ktoré sme doteraz nemali možnosť vidieť a dievčatá zlepšia drobnosti, ktoré ich brzdili počas predošlých súťaží sezóny.
Podstatné bude, aby sa rozhodovalo férovo a neprihliadalo sa na to, od akého trénera je pretekárka, špeciálne na tejto súťaži, ktorej dal zväz prívlastok „nominačná“. Nech sa teda nominujú tie najlepšie a cenné kovy si odnesie špička slovenských fitness kategórií.

Náš team v zložení Labudová, Kopček ml., Bindas a ja budeme priamo v dejisku - preto nezabudnite sledovať livestream na našom instagramovom profile, kde budeme tiež okamžite pridávať čerstvé info.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!