2019 Grand Prix Slovakia - aká bola súťaž bikinifitnessiek?

Slovenské bikinifitnessky absolvovali počas víkendu poslednú súťaž, ktorou sa mohli nominovať na Majstrovstvá sveta v Bratislave. Aký priebeh mala Grand Prix Slovakia v Piešťanoch? 

Súťaž v Piešťanoch definitívne uzavrela domáce súťaže pre seniorských a juniorských pretekárov. O Grand Prix Slovakia sme už na našom portáli písali. Veľmi sa teda teším, že mnoho mojich predpokladov sa naplnilo a objavilo sa aj pár prekvapení. NAMAXIMUMSúťaž sama o sebe bola veľmi dobre zorganizovaná a nič jej nemôžem vytknúť. „Kino sedenie“ vyhovovalo fotografom, čierne pozadie taktiež. Súťaž bola zaujímavá pre divákov, dokázali takmer úplne naplniť priestor, pre pretekárov boli k dispozícii viaceré šatne a pomerne veľký backstage.
Na stage sa pozeralo dobre a čo bolo kľúčové pre úplne všetkých – súťaž bola veľmi rýchla. Deväť kategórii nastupovalo na pódium vo svižnom tempe, blok semifinálových a finálových vystúpení dokonca neprerušilo ani oceňovanie- to bolo naplánované na koniec pre všetky kategórie. Čo dodať - vďaka organizačnému úsiliu p. Primoraca videli sme kvalitnú súťaž.

Ako však vyzerali bikinifitnessky, ktoré na tejto súťaži len 2 týždne pred Majstrovstvami sveta vo fitness žien v Bratislave bojovali o nomináciu?

Bikinifitness do 160cm

V tejto kategórii sme videli hneď finále, pretože pretekárok bolo len šesť.

 • Na šiestom mieste sa umiestnila Erika VALACHOVIČOVÁ (49). Erika ma zaujala už na súťaži vo Vranove, kde súťažila v kategórii ZAČIATOČNÍK. Som zvedavá aký progres spraví, či dokáže svoju formu a tiež prezentáciu v budúcnosti vylepšiť. Ak to zvládne, bude určite konkurencieschopnou pretekárkou.
 • Na piatom mieste skončila Pavlína FARKAŠOVÁ (60), ktorá musí do budúcna popracovať na pózingu. Ak zapracuje na svojich nedostatkoch a pridá svoj nežný úsmev, bude určite úspešná.
 • Na štvrtom mieste skončila Katarína KLIMASOVÁ (62). Musím povedať, že s Katkiným umiestnením tak trochu nesúhlasím. Klimasová prišla dobre pripravená, dokonca sa začala aj viac usmievať, za čo ju veľmi chválim. Napriek tomu, že čierne bikini pri čiernom pozadí na súťaži nie sú práve najvýraznejšie, Katka bola výrazne lepšie pripravená, ako na predchádzajúcich súťažiach. Avšak to neznamená, že pred ňou nie je kopa práce. Osobne sa však teším na to, ako bude napredovať a verím, že je vychádzajúcou hviezdou bikinifitness na Slovensku.
 • Na treťom mieste skončila Michaela KANUŠĆÁKOVÁ (68). Miške sa podaril počas úvodného I-walku nemilý kúsok, keď si pri chôdzi vykopla topánku pred seba a musela si ju znova obuť (práve to by malo byť mementom pre všetky bikinifitnessky - plast na topánkach sa po nahriatí roztiahne, preto by ste si mali kupovať topánky, ktoré sú vám o číslo menšie). Mišku to, samozrejme, rozhodilo a to, že znervóznela bolo potom viditeľné aj na jej prejave. Prišla však dobre pripravená a nebyť chybičiek, Miška mohla poraziť aj Beátu Graňákovú, nakoľko medzi týmito dvoma dievčatami bol rozdiel len dvoch bodov.
 • Striebro putovalo do rúk Beáty GRAŇÁKOVÁ (65). Beátu o tesnejší boj o prvé miesto pripravilo pravdepodobne pózovanie, ktoré by mohla pri I-walku trochu spomaliť a v póze vydržať dlhšie. A forma, ktorá bola o čosi mäkšia ako jej súperiek. Neistota bol aja v pózingu.
 • V kategórii zvíťazila Zuzana KARDOŠOVÁ (69). Zopakujem slová Barbory Labudovej z reportu z Dubnice nad Váhom - Kardošová z Lahti a Kardošová z Piešťan sú dve rozdielne osoby. Zuzke sa podarilo znova o čosi stiahnuť a na pódiu pôsobila veľmi sebavedomo. Napriek tomu, že by sme jej stále mohli vytknúť objem stehien, ak sa bude Zuzka stále zlepšovať zo súťaže na súťaž a znova pritvrdí, bude zaujímavé sledovať jej vystúpenie už tento weekend na 2019 IFBB Majstrovstvách sveta juniorov a budúci týždeň na 2019 IFBB Majstrovstvách sveta žien.

Bikinifitness do 164cm

Prvé vyvolávanie v tejto kategórii bolo jasné. Mimo neho spomeniem Dajanu DULOVCOVÚ (72), ktorá sa rozhodla nezakryť veľké tetovania, ktoré pôsobia hlavne na hrudi veľmi rušivo a podobne ako to robí reprezentantka Michaela Pančušková, by som odporučila tetovania prekryť.

 • V TOP6 skončila na poslednom, šiestom mieste, Alexandra BAČOVÁ (73). Bačovú si všímam odkedy sa zúčastnila Bikinifitness Campu. Jej najväčšou výhodou je úzky pás a schopnosť zaujať. Ak sa bude aj naďalej systematicky zlepšovať, má veľký potenciál.
 • Na piatom mieste skončila Martina VELECKÁ (77). Nominovaná na MS juniorov v Budapešti sa Martina predviedla v štandardne dobrej forme. Zmena plaviek jej prospela a po súťažení v naturálnej federácii sa dobre prispôsobila trendu v IFBB. Som zvedavá na Martinino vystúpenie na medzinárodnom pódiu.
 • Štvrté miesto patrilo Veronike VIERIKOVEJ (28). Veronika sa dostala do TOP6 aj vo wellness kategórii a aj napriek tomu, že súťaží na pomedzí týchto dvoch kategórií, stále som zástancom toho, že pretekárka by mala „staviť karty“ na jednu kategóriu a nie skúšať obe. Veronika je však veľmi pekné dievča, ktoré má potenciál v oboch kategóriách a preto sa musí rozhodnúť a pripraviť sa v jednej kategórii najlepšie ako vie.
 • Na treťom mieste skončila Dominika SLUŠNÁ (79). Dominika pózuje odlišne ako zvyšok štartového poľa a pri jednotlivých pózach sa vytáča do strany. Avšak vie zaujať a jednou z jej silných stránok je úzky pás.
 • Skvele sa znova pozeralo na Alexandru SUBOTIČ (45). Táto pretekárka ma jednoducho na pódiu baví. V čelnom postoji už stála o čosi užšie ako v Dubnici nad Váhom. Pre mňa je Alexandra výnimočnou pretekárkou, ktorú budem na medzinárodnej scéne pozorne sledovať.
 • Víťazkou kategórie sa stala Simona HOSTAČNÁ (76). Ako som predpokladala, ukázala svoju dobrú, ostrú formu a spomedzi súperiek táto skúsená reprezentantka jasne vyčnievala. Simona na seba vie upútať pozornosť a potvrdila jasnú pozíciu favoritky. Dokáže poraziť aj medzinárodnú konkurenciu? Uvidíme už onedlho.

Bikinifitness do 169cm

V tejto kategórii sa predstavilo 11 pretekárok. Mimo finále nemôžem nespomenúť dve pretekárky. Prvou je česká pretekárka Magdaléna Fejfarová (94). Úradujúca juniorská Majsterka sveta zaujala, no medzi Slovenkami neuspela. Či to bolo mäkšou formou, alebo tým, že ju domáci rozhodcovia jednoducho nepoznajú? To sa nikdy nedozvieme.

Ďalšou mimo finále bola Terézia Petríčková (93). Na Terézii mi počas celej súťažnej sezóny „nehrajú“ plavky, teraz pridala netradičný účes. Petríčková mala však počas celej sezóny peknú formu a postupne sa „našla“ aj v ostatných dôležitých elementoch súťaženia v bikinifitness. Myslím, že mi nikto nebude protirečiť, ak ju zaradím k objavom jesennej sezóny.

 • Na šiestom mieste skončila Simona BABICOVÁ (92). Súťažnú sezónu teda zakončila so cťou aj po zdravotných problémoch a som veľmi zvedavá, aké zmeny urobí vo svojom ďalšom vystúpení na pódiu.
 • Piata skončila Klaudia FUJASZOVÁ (109). Návrat na súťažné pódiá sa podaril a Klaudia môže byť so svojimi vystúpeniami počas celej sezóny spokojná.
 • Štvrté miesto obsadila Juliána ZAUKOLEC (91). Julka stavila na profesionálny make-up a účes, čo rozhodne zohralo v jej vystúpení svoju úlohu. Čo sa týka formy, myslím, že Julka má počas celej jesennej sezóny objemnejšie nohy ako v jari. Avšak svoj cieľ splnila - podarilo sa jej nominovať na MS žien v Bratislave. Ako obstojí v konkurencii najlepších pretekárok sveta? Uvidíme.
 • Bronz vzala domov Denisa KNAPERKOVÁ (80), tretie miesto obsadila s rovnakým počtom bodov ako štvrtá Zaukolec. Čo sa formy týka, Denisa o čosi „stiahla“ a predviedla sa v štandardne dobrej fazóne. Osobne som videla Knaperkovú o priečku vyššie.
 • Striebro však domov brala Klaudia MEDŽOVÁ (90). Klaudia môže byť s výsledkom nadmieru spokojná, aj keď do vystúpenia na Majstrovstvách sveta žien o dva týždne bude musieť popracovať na drobnostiach v prezentácii, pózingu a do budúcna zvážiť aj zmenu plaviek za lepšie sediace, ktoré nebudú pod prsiami veľmi odstávať. Za svoje odhodlanie počas celej súťažnej sezóny si však zaslúži pochvalu. Čakať sa oplatilo a konečne uspela. Na medzinárodnom pódiu si Klaudiu určite pozorne všímajte!
 • Víťazkou sa stala Janka STACHOVÁ (97), ktorá dokonca podľa výsledkových listín po semifinále figurovala na druhom mieste za Medžovou. Vo finále však súťaž začína odznova a Janke sa znova podarilo bodovať svojím prirodzeným prejavom. Sledovať ju na medzinárodnom pódiu bude určite zážitok, aj keď Janka vie, že jej najväčším hendicapom oproti súperkám bude pás, ktorý sa naučila pekne maskovať v čelnom postoji - v zadnom si takto pomôcť nemôže. To z našich reprezentantiek uspeje na MS žien v Bratislave? Necháme sa prekvapiť.

Bikinifitness nad 169cm

Aj v tejto kategórii bolo finále viac-menej jasné. Stálice nič nepodcenili a vo finále sme videli kvalitný súboj dobre pripravených pretekárok.

 • Na šiestom mieste skončila Klaudia BARTKOVÁ (106). Najvýraznejšia Bartkovej chyba? Spodný diel plaviek si prilepila o telo obojstrannou lepiacou páskou. Tá sa nanešťastie počas finále odlepila a Klaudii ostal na tele pásik belej pásky, čo nevyzeralo práve najlepšie. Pochvalu si však určite zaslúži za formu a prezentáciu, v ktorej robí pokroky.
 • Na piatom mieste skončila Diana ZUBERIOVÁ (107).
 • Štvrtú priečku obsadila Jana REMIÁŠOVÁ (105) a len o málo jej ušlo tretie miesto. Musím priznať, že mäkšia verzia Jany Remiášovej sa mi páči omnoho viac ako tá z jarných súťaží.
 • Bronzové miesto obsadila v štandardne ostrej forme Paulína MELIŠKOVÁ (110). Tradičný súboj o prvé miesto sa teda zopakoval - Natália Remiášová verzus Michaela Pančušková mal síce jasnú víťazku, no mňa nikdy neprestane baviť sledovať tieto dve pretekárky na pódiu.
 • Natália REMIÁŠOVÁ (101) na druhom mieste zvolila na tejto súťaži aj výraznejšie líčenie, čo jej zaručene prospelo. Predviedla svoju elegantnú formu v plnej paráde.
 • Víťazkou sa stala výraznejšie osvalená Michaela PANČUŠKOVÁ (108), ktorá sa zo súťaže na súťaž zlepšuje. Aj keď si stále myslím, že by Pančušková nemusela dvíhať pri pózovaní jednu nohu na špičku, verím v jej úspech na medzinárodnej scéne. Vekom stále juniorka je podľa mňa aj aktuálne najlepšie pripravenou ženskou pretekárkou na Slovensku.

Už o pár dní nás čakajú 2019 IFBB Majstrovstvá sveta juniorov v Budapešti, týždeň po nich prídu dlho očakávané 2019 IFBB Majstrovstvá sveta žien v Bratislave. O nominovaných pretekárkach budeme informovať v ďalších článkoch. Určite sledujte livestream z majstrovstiev prostredníctvom nášho instagramu a pozorne sledujte slovenské reprezentantky, ktoré rozhodne môžu na veľkých pódiách zamiešať karty.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!