365 Grand Prix Trnava: Skvelá súťaž, kde pretekárky ukázali svoje kvality

Okrem svetových súťaží sa konajú aj tie slovenské a niektoré sú na poriadne vysokej úrovni. Ako vyzerala súťaž 365 Grand Prix v Trnave?

Ivana GUŤANOVÁ a Martin GAJŇÁK pripravili v Trnave skvelú súťaž. Hoci pre niektorých môžu byť priestory hotela Holiday Inn o čosi menšie, než sú štandardné dejiská súťaží (tými roky bývali kultúrne domy či kinosály), aktuálne zúri pandémia. Počet ľudí bol teda o čosi nižší a hotelová sála sa stala ideálnym priestorom. Súťažiacim bolo navyše poskytnuté ubytovanie so zľavou priamo v objekte, nástrek v dejisku súťaže a priestranný backstage, kde sa mohli pripraviť. To všetko výrazne zvyšuje komfort súťažiaceho počas posledných hodín pred nástupom na pódium. Navyše pozadie na stage-i bolo čierne, čo je (zo skúseností fotografa) omnoho lepšie, než led obrazovky alebo rozsiahle plagáty plné rôznofarebných obrázkov rovno za telami pretekárov. Organizácia bola dobre zvládnutá a súťaž sa zbytočne nenaťahovala. 

V Trnave sme videli takmer všetky ženské kategórie, ktoré aktuálne sú v portfóliu IFBB a ani sme netušili, koľko prekvapení nás na pódiu čaká. Priestor na súťaženie dostali bodyfitnessky, wellness fitnessky, fitnessky, fit modelky aj bikinifitnessky. Kto nás prekvapil najviac?

Wellness fitness plné prekvapení

Natália POPROCKÁ patrila dva roky k špičke v bodyfitness. Krásna pretekárka, ktorú sme pred časom vyspovedali aj v našom PODCASTE, vtedy prezradila, že sa jej páči aj nominácia Women’s physique. Ako uviedla vo svojom príspevku na sociálnej sieti, počas leta sa definitívne rozhodla pre nomináciu wellness fitness a podriadila tomu aj tréningy a prípravu. Hoci na súťaž v Trnave neplánovala prísť, zverenkyňa skúseného Miloša ŠNAJDERA dokázala zvíťaziť v kategórii junioriek a striebro si odniesla z kategórie žien. Natália vie, kde má rezervy a keďže formu smeruje na neskoršie súťaže, uvidíme ju omnoho štíhlejšiu. Medzi ženami zvíťazila Natáliina tímová kolegyňa Veronika KUČEROVÁ, ktorá je v tomto roku mimoriadne aktívna a súťaženie ju očividne baví. Celá TOP6 však mimoriadne prekvapila, okrem týchto dvoch dám sme totiž videli aj Eriku VALACHOVIČOVÚ. Aj vás prekvapilo, že počujete jej meno v súvislosti s wellness fitness? Erika sa rozhodla zmeniť kategóriu taktiež nedávno, predtým totiž súťažila v bikini. Erika nabrala hmotu v spodnej časti tela a teraz jej neostáva iné, než zbierať súťažné skúsenosti a skvalitňovať formu. A prekvapenia pokračujú. Po čase sme na pódiu videli Katarínu JURÍČKOVÚ, geneticky skvele stavanú pre túto nomináciu. Katka musí veľa súťažiť, doladiť pózing a prepracovať formu a konkurovať by mohla aj wellness fitnesskám z Európy. Piatu priečku si totiž domov odniesla Michaela NEMCOVÁ, vicemajsterka sveta z roku 2019. Michaela predviedla nový, svieži look, no vo forme mala ešte viditeľné rezervy, o ktorých vie a komentovala ich aj na svojej sociálnej sieti – poriadnu šarapatu údajne narobili aj jej „ženské“ dni. Posledné miesto v TOP6 si vybojovala Sarah SOMBATIOVÁ, mladá a talentovaná pretekárka, ktorú pripravuje Vladimír HOLOTA.


Natália Poprocká premiérovo vo wellness fitness. Zdroj: redakcia bikinifitness.sk

Nové aj staro-nové hviezdy v bikinifitness

Bikinifitnessky súťažili v troch kategóriách, pričom sme na pódiu videli pomerne nové tváre aj skvelé staré známe súťažiace. Hneď v kategórii do 162cm sme mohli sledovať nabitú súťaž. Zvíťazila totiž Beáta GRAŇÁKOVÁ, ktorá od Majstrovstiev sveta 2019 nesúťažila a len o bod prekonala majsterku sveta z roku 2019 Katarínu KLIMASOVÚ. Aj vy sa už tak tešíte na vystúpenia našich dievčat v zahraničí? Na treťom mieste skončila na jar hviezdiaca Barbora VOSÁTKOVÁ. Mimoriadne nás však zaujala Vanessa GERŠIOVÁ, skvelý mladý talent trénujúci pod taktovkou Nikoly KLIMOVEJ. Piate miesto patrilo Zuzane SATMARYOVEJ, ktorá už predtým svoje kvality ukázala na Diamond Cupe v Prahe a šiesta skončila Marianna MIKUŠOVÁ.


Beáta Graňáková, Katarína Klimasová a Vanessa Geršiová v Trnave. Zdroj: redakcia bikinifitness.sk

V kategórii do 169cm sme videli viacero kvalitných pretekárok. Začnime napríklad Natáliou TRGOVOU, ktorá vyhrala aj titul absolútnej víťazky. Natália pôsobí na pódiu veľmi sviežo a u rozhodcov vyhrávala v prvom aj druhom kole, hoci na chrbát jej podľa bodov „dýchala“ Natália KAPUSTOVÁ, ktorá odštartovala ešte len svoju druhú sezónu, no aj napriek tomu môžeme hovoriť o skúsenej pretekárke, pretože na medzinárodnej pôde si skúsila už nejednu súťaž. Predpokladám však, že Kapustová smeruje svoju formu na vrcholnú súťaž jesennej sezóny, ktorou budú majstrovstvá sveta o takmer mesiac v Santa Susanne. O tom, ako by dopadol súboj medzi Trgovou a Kapustovou u medzinárodných rozhodcov môžeme zatiaľ iba polemizovať. Natália RYBOVIČOVÁ si domov odniesla bronz, štvrté miesto brala Patrícia HAMALOVÁ, ktorá súťažila aj vo fit model. Sama som zvedavá, čo bude pre Patríciu napokon finálnou nomináciou, pretože stáť na hrane dvoch, pričom každá sleduje iné kritériá, je pomerne náročné. Marta MATUŠÍKOVÁ získala piate miesto, Simona LUKÁČOVÁ šieste.


Zdroj: instagram/natalia.trgova_ifbb

Najväčší boj zviedli dievčatá o prvé miesto v kategórii nad 169cm. Michaela PANČUŠKOVÁ Aneta TICHÁ mali zhodný počet bodov v prvom aj druhom kole. Napokon sa víťazkou stala Pančušková, no rozhodnutiu úplne rozumiem. Michaela sa v mnohom zlepšila. Pravdepodobne sa s chladnou hlavou pozrela na záznamy a svoju formu z jari a zhodnotila, čo musí na pódium priniesť, aby sa rozhodcom páčila. Zafunguje to aj na medzinárodnej pôde? Uvidíme čoskoro! Na druhej strane Aneta je mladou, práve začínajúcou hviezdou, ktorá má na konte titul majsterky sveta a uspela na mnohých medzinárodných súťažiach. Výhodou je pre ňu mimoriadne úzky pás výrazný X-shape. Zaujímavou pretekárkou je aj Daniela FIGUROVÁ, ktorú trénuje Tomáš REZÁK. Danka musí pracovať na pózingu, no vidím v nej veľký potenciál. Na štvrtom mieste skončila Darina VLČÁKOVÁ, na piatom skúsenejšia pretekárka Jana REMIÁŠOVÁ. Oľga ŠMIDRIAKOVÁ získala posledné miesto v TOP6.


Zdroj: Instagram.com/fit.m.p

Na Fit Modelky sa prišli pozrieť všetci

Spomínam si, ako sa v roku 2019 hovorilo, že Fit Model by nemal byť súčasťou IFBB. A vôbec, že to nie je fitness nominácia. Ako sa však postupne ukazuje, byť úspešná vo Fit Model na medzinárodnej úrovni nie je také jednoduché a už vôbec nejde o bikinifitnessky oblečené do jednodielnych plaviek. Povedal to aj José María García, ktorý roky pôsobí na poste hlavného rozhodcu na vrcholných IFBB súťažiach – táto kategória by mala byť pre ženy dosiahnuteľná a na pohľad pekná pre každého. A potvrdilo sa to aj v Trnave. Na vlastné oči som videla, koľkých ľudí – kulturistov, ženy s veľkými aj menšími svalmi, chlapcov, ktorí snívajú o postave, akú má Križánek aj dievčatá - oslovila táto nominácia. Hoci sa predstavili len tri pretekárky, vidieť ich chceli všetci. Aj tí, ktorí prišli promovať svoje produkty do stánkov pred vstupom na súťaž.

Víťazkou vo Fit Model sa stala spomínaná Patrícia HAMALOVÁ, ktorá je očividne rozhodnutá v tomto roku veľa súťažiť. Predpokladám, že pracovať bude aj na pózingu, keďže sa určite chce prepracovať medzi najlepšie pretekárky a perspektívne súťažiť aj na medzinárodnom pódiu. Dievčatá z Ruska, Lotyšska či Ukrajiny dávajú na svoj pózing veľký dôraz a každý pohyb musí byť maximálne elegantný, bez zbytočne zodvihnutých ramien či pokrčených kolien. Druhá skončila naša kolegyňa Barbora LABUDOVÁ. Po súťažení v bikinifitness si vybrala nomináciu, ktorá jej genetike vyhovuje najviac a je odhodlaná na sebe pracovať, aj keď v sobotu stála na súťažnom pódiu po niekoľkých rokoch. Baška musí byť na ďalšej súťaži ostrejšia, no na pódiu jednoznačne ukázala, že roky práce dokáže pretaviť do dokonalého pódiového looku, ktorým oslovila desiatky ľudí a predviedla pózing, ktorý by bodoval aj na medzinárodných súťažiach. Bronz si domov odniesla Ľubomíra HROMKOVÁ, ktorá spolupracuje s mimoriadne skúsenou a uznávanou Nataliou NAZARENKO. Hoci je Ľubka vekom už masters súťažiaca a na svojej ceste to nemala ľahké, stále ukazuje, že dokážete všetko na svete, ak to skutočne chcete. Bude to Ľubka skúšať vo fitmodel na medzinárodnej scéne? Čas ukáže.


Vyhlásenie výsledkov v kategórii Fit Model. Zdroj: redakcia bikinifitness.sk

365 Grand Prix v Trnave bol výnimočnou súťažou. Ak nechcete zmeškať žiadne novinky zo sveta bikinifitness, sledujte nás na našom instagrame!Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!