Neuniklo našej pozornosti 12/21: Novinky, ktoré by ste mali vedieť

Prinášame vám ďalšie novinky zo scény bikinifitness, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť. Tentokrát svet bikinifitness zasiahla aj tragédia.

Ďalší týždeň vo svete fitness a kulturistiky priniesol niekoľko noviniek, ktoré by vám nemali uniknúť. Okrem fantastických správ týkajúcich sa pripravovaného Siberian Power Show sa v Rusku konali ďalšie súťaže, na ktorých môžeme sledovať talentované pretekárky. V posledných dňoch však pribudla aj jedna mimoriadne tragická správa.

Yana KUZNETSOVA mieri na Siberian Power Show

Ak ste si mysleli, že vidieť po viac ako roku na pódiu Galinu MASLOVSKUYU bude zážitok, držte si klobúky. Lineup na Siberian Power PRO bude totiž ešte lepší. K menám dvoch známych bikinifitnessiek (Helena MANG a Galina MASLOVSKAYA) totiž pribudla aj Yana KUZNETSOVA. Už niekoľko dní sme sa v redakcii rozprávali o forme, v akej Yana aktuálne je. Bolo jasné, že by takúto stiahnutú formu nedržala, ak by sa nechystala vyjsť na pódium. Stále sme však neboli stopercentne presvedčené o tom, že jej kroky povedú na Siberian Power PRO.

Yana nás však potešila počas týždňa správou, že na Siberian predsa len pocestuje. Sledovať jej súboj s Galinou bude jednoznačne veľmi zaujímavé. Pripomeniem, že tieto dve bikinifitnessky spolu na pódiu už stáli – v roku 2019 na Nocco Nordic PRO. Vtedy skončila Yana tretia a Galina štvrtá. Zlato na tejto súťaži brala domov domáca Fínka Melina KELTANIEMI a druhá skončila aktuálna šampióna Oksana BRYGIDYR.

Ako sa zlepšila Ekaterina RYKOVA?

Ďalším menom, ktoré doplní lineup na Siberian Power PRO bude Ekaterina RYKOVA. Ekaterina v roku 2019 na Majstrovstvách sveta v Bratislave nepostúpila ani do semifinále. Aj to pre ňu možno bolo impulzom využiť už skôr získanú IFBB Elite PRO kartu a v roku 2020 jasne ohlásila prestup medzi profesionálky. Ekaterina súťažila na 2020 Elite PRO Majstrovstvách sveta a získala siedme miesto. Aj v jej prípade sme viac-menej tušili, že čas nástupu na pódium sa blíži. Ekaterina to počas týždňa oficiálne potvrdila na svojom Instagrame a tak sa začalo odpočítavanie.

Na našom Instagramovom profile sme sa tiež pýtali, kto podľa vás zvíťazí na Siberian Power PRO. Aj keď karty môžu zamiešať ďalšie pretekárky, niektorí (vrátane fotografa Ondreja ČEČETKU) veria Ekaterine. Najviac ľudí si myslí, že zvíťazí Yana KUZNETSOVA.

Súťaženie na Slovensku je neisté

Aktuálna pandemická situácia je naozaj nepriaznivá. Aj keď postupne dochádza k veľmi miernemu poklesu čísel, viacerí tušíme, že k masovému uvoľnovaniu opatrení tak skoro nedôjde. Na Slovensku aktuálne nie je isté kedy a či vôbec sa súťaže uskutočnia. Na webovej stránke federácie je stále zverejnený kalendár, podľa ktorého by sa už 10.4 mala uskutočniť súťaž Grand Prix 365. To zatiaľ vyzerá ako nereálny scenár.

Pripomeniem, že v oficiálnom IFBB kalendári sú Majstrovstvá Európy ako vrchol jarnej súťažnej sezóny naplánované na 13-17. mája. Je otázne, kto z TOP slovenských pretekárov bude plánovať formu smerom k tejto súťaži a ako bude napokon prebiehať výber pretekárov. Konať sa mali aj online slovenské ONLINE súťaže, no po zmene kalendára nemajú priradený presný dátum a informáciu o nich nenachádzame ani na oficiálnej Facebookovej stránke.


Zdroj: safkst.sk

Bikinifitnessky v Rusku dostávajú príležitosti na súťaženie

Rusko pokračuje v organizovaní regionálnych súťaží. Cestovať netreba ďaleko – súťaží sa zúčastňujú pretekári, ktorí bývajú v danej oblasti a zbierať môžu cenné skúsenosti, ktoré im pomôžu na celonárodnej scéne či dokonca na medzinárodných súťažiach. Počas víkendu sme sledovali najmä Pohár Leningradskej oblasti a Pohár Moskovskej oblasti, z ktorých prinášali novinky portály GetBig.Tv respektíve Bodybuilding Illustrated.

Absolútne víťazstvo si z Pohára Moskovskej oblasti odniesla Sofia KRYUCHKOVA (32). Videli sme však, že súťažilo viacero dievčat, ktorým sa podarilo uspieť na Dudushkin Fitness Family. Alina FROLOVA (35) si napríklad odniesla víťazstvo v kategóriách NOVICE aj juniorky a bronz získala vo svojej výškovej kategórii. Viktoriia CHERMNYKH (97) získala striebro v kategórii junioriek a tiež fit modeliek a zvíťazila v kategórii do 172cm. Spomeniem aj to, že trénerkou posledných dvoch spomínaných je Anna DUDUSHKINA.


Zdroj: Bodybuilding Illustrated

Absolútnou víťazkou Pohára Leningradskej oblasti sa stala Anastasia SOLOVYEVA (88). Je však potrebné vyzdvihnúť aj výnimočný výkon Poliny SEMENOVEJ(153). Napriek tomu, že má len 19 rokov sa jej podarilo získať zlato v kategórii NOVICE, zlato v juniorkách a tiež vo svojej ženskej výškovej kategórii. Spomenúť musíme aj Rimmu KOTELNIKOVU (55), ktorá zvíťazila v kategórii Fit Model.


Zdroj: Getbig.TV

Bikini svet smúti za Karen PANG

Len niekoľko hodín pred písaním tohto článku svet zasiahla smutná správa. Tragicky zahynula kanadská bikinifitnesska Karen Pang, ktorá bola trojnásobnou národnou šampiónkou v bikini. Ako informovala webová verzia kanadského týždenníka Muscle Insider, príčinou smrti bola tragická nehoda na snežnom skútri. Karen síce už aktívne nesúťažila, no tento svet nikdy neopustila. Ako pripomína Muscle Insider, len nedávno pritom spustila svoj nový projekt – Podcast WuPang Clan: Ain’t Nuthin to Flex With. Ten je stále dostupný aj na YouTube.

Mladú šampiónku sledovalo viac než 45-tisíc ľudí a desiatky priateľov ju označili v spomienkových príspevkoch na sociálnych sieťach. Z fotografií je jasné, že Karen vyžarovala výnimočnú energiu nielen na pódiu. Caroline de Campos, ktorú na Instagrame sleduje vyše dvoch miliónov ľudí (mimochodom, ide o profesionálnu bikinifitnessku z federácie WFBB), na Karen spomína takto: „Zanechala si kúsok v každom, kto ťa poznal. Karen bola počas troch rokov mojou prvou makeup artistkou v LA. Úžasná osoba, taká talentovaná, vždy úprimná a vtipná. [...] Ľúbim ťa, budeš nám chýbať Karen. Odpočívaj v pokoji, anjel.“ Aj my z redakcie BikiniFitness.SK sa pripájame a prajeme rodine Karen Pang úprimnú sústrasť.


Zdroj: Instagram/muscleinsider

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!