2017 Amix Patriot Bikinifitness Camp - aký bol 1. turnus?

Zorganizovali sme druhý bikinifitness kemp určený výhradne pre bikinifitnessky. Aký bol 1. turnus? Ako som ho vnímala? Čo sme na ňom zažili?

SALLUT Design je Slovenská spoločnosť vyrábajúca primárne súťažné plavky pre fitness nominácie bikinifitness, fitness, bodyfitness aj nominácie kulturistika. Na trhu pôsobí od roku 2008 a hlavnou osobou spoločnosti je Michaela SALLUT. SALLUT Design je známe špičkovou kvalitou svojch výrobkov, premysleným dizajnom a výnimočným zdobením svojich výrobkov. Plavky značky SALLUT Design na súťažiach vo všetkých bodybuilding a fitness federáciách obliekajú TOP súťažacie - na Slovensku sú to napríklad IFBB PRO a IFBB Majsterka sveta v bikinifitness, šéfredaktorka portálu BikiniFitness.SK SASKIA CAKOCI, juniorská absolútna IFBB Majsterka sveta v bikinifitness a vicemajsterka sveta v kategórii žien TIMEA TRAJTEĽOVÁ a ďalšie známe súťažiace.

Vďaka úsiliu ľudí z Hotela Patriot Vranov, spoločnosti FitnessŠkola s.r.o. a stránky BikiniFitness.SK, s podporou partnerov a portálu EastLabs.SK, zorganiozvali sme pre nádejné bikinifitnessky v poradí druhý kemp určený pre túto atraktívnu nomináciu. Aký bol? Skvelý! Skvelý, intenzívny a príjemne vyčerpávajúci. Taký bol.

Po 2016 Patriot Bikini Fitness Camp-e LETO záujem o kemp samotný výrazne stúpol - a to nielen zo strany dievčat, ktoré sa o súťaženie zaujímajú, prípadne už aktívne v kategórii bikini súťažia, ale aj zo strany reklamných partnerov. Práve vďaka nim dievčatá z kempu tento víkend odchádzali nielen s novými vedomosťami a schopnosťami, ale aj s hodnotnými darčekmi, ktoré zúžitkujú v príprave, aj na súťažiach.
AMIX Nutrition, YAMAMOTO a PROM-IN sa postarali o to, aby účastníčky kempu získali darčekové balíčky naplnené doplnkami výživy a mali počas celej akcie k dispozícii ich výrobkami naplnený fitness bufet, spoločnosť NEBBIA darovala dievčatám krásne športové oblečenie, tielka s logom BF (logo našej stránky BikiniFitness.SK) zaobstaral internetový obchod LuxBody.sk (zaoberá sa distribúciou značiek TRECWEAR a FREDDY; každej zúčastnenej podaroval aj zľavový kupón na nákup tovaru).
Súčasťou kempu bola aj improvizovaná súťaž, v ktorej prvá trojica dievčat od jedného z hlavných partnerov projektu Michaely Sallut (značka SALLUT Design) získala poukážky na zhotovenie súťažných, alebo letných bikín z jej dielne. A aby toho nebolo málo, dostala každá účastníčka aj súťažný župan značky Sallut Design s vlastným menom.

A ako vyzeral program kempu? Od prvej prednášky, ktorá sa začala v piatok večer, sme sa nezastavili ani na sekundu (samozrejme okrem spánku). Tú viedol Igor KOPČEK (jeden zo zakladateľov a aktuálny šéfredaktor EastLabs.sk, autor viacerých publikácií o kulturistike a fitness, aj kníh Na rovinu o dopingu), ktorý prednášal o chybách, ktorých sa dopúšťajú pretekárky na súťažnom pódiu a o dopingu a jeho negatívnych dopadoch nielen na zdravie, ale aj psychiku dievčat.
Michaela SALLUT vysvetlila v samostatnom bloku ako majú vyzerať súťažné bikini, ako si správne vybrať tvar košíkov a spodného dielu plaviek, čomu sa pri výbere bikín vyhnúť, a ako šikovne zakryť nedostatky.
Tomáš TÓTH (kulturista a majiteľ fitness centra, osobný tréner a výživový poradca) sa venoval problematike ženského tréningu, keďže práve nevhodné postupy mnohých trénerov, ktorí nerozlišujú medzi mužským a ženským tréningom a neuvedomujú si dôležitosť špecifického prístupu k pretekárkam v kategórii bikinifitness mnohokrát viac ublížia ako pomôžu a chyby, ktoré na svojich zverenkyniach napáchajú, sú už (bohužiaľ), v mnohých prípadoch nenapraviteľné.  
Líčenie, vlasy, strava, tréning, predsúťažná diéta, jednoducho všetko, čo dievčatá na kempe zaujímalo sme vyriešili formou otázka - dopoveď spolu s Natáliou LENÁRTOVOU (IFBB PRO, bývala reprezentačná trénerka), Luciou KOŠECKOU (IFBB PRO) a Nikol RAZSYKOVOU (IFBB PRO) v záverečnom bloku kempu, ktorý predchádzal modelovej súťaži.

Ale čo je najdôležitejšie - pózovalo sa, pózovalo a pózovalo. Hodiny pózovania boli rozdelené do dvoch blokov. V doobedňajších hodinách sa dievčatá učili štvrťobraty a prechody, poobede sme sa venovali "I-walk-u", prezentácii a výrazu. Nechýbalo ani krátke poradenstvo, ktoré dalo každej účastníčke kempu možnosť nechať si ohodnotiť proporcie profesionálnymi fitnesskami a dať si poradiť, v čom by sa mali zlepšiť, na ktorých partiách viac zapracovať.
Zavŕšením celého projektu bola improvizovaná súťaž, na ktorej ukázali dievčatá porote zloženej z profesionálok všetko, čo sa na kempe naučili. A výsledok? Baby milo prekvapili. Videli sme krásu, talent a schopnosť učiť sa a zlepšovať z hodiny na hodinu. Musím povedať, že problém bol nielen vybrať tú najlepšiu, ale už aj zloženie prvej šestky sa skomplikovalo vďaka pretlaku kvalitných dievčat. Forma pritom nezohrávala žiadnu rolu a o výsledku rozhodovalo iba to, či účastníčky na seminároch dobre počúvali, a či informácie počas súťaže aj zužitkovali.

Rozmýšľam, čo ešte dodať. Snáď už len to, že nás veľmi teší záujem slovenských a zahraničných bikinifitnessiek o náš projekt, som nadšená z ich snahy neustále sa zlepšovať. Som rada, že sa rozhodli zveriť do našich rúk a neviem sa dočkať druhého turnusu ZIMNÉHO kempu, ktorý sa uskutoční už tento víkend. 

2017 Amix Patriot Bikini Fitness Camp - aký bol 1. turnus?Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!