Uplynulý víkend bol nabitý súťažami: Kto dominoval v zahraničí a na Slovensku?

Uplynulý víkend bol súťažami najnabitejší za celú doterajšiu jarnú sezónu. Súťažilo sa totiž na Slovensku aj v zahraničí.

23. až 24. apríla 2022 sa konal celý rad súťaží, na ktorých sa predstavili tisíce wellnessiek, bikinifitnessiek a súťažiacich z iných kategórií. Konal sa totiž Ruský pohár, kde sa predstavili aj medailistky z 2021 Majstrovstiev sveta či 2021 World Cup, ale tiež Majstrovstvá Poľska, kde sa vrátili na pódium veľké a známe mená či Norway Grand Prix, kde získala Elite PRO kartu Češka Týna Flídrová. Tiež sme však sledovali súťaž na Slovensku, majstrovstvám v Česku sme dokonca venovali samostatný REPORT, keďže overall víťazka v nominácii bikini vyvolala diskusiu so zapojením aj medzinárodných rozhodcov, na ktorú sme museli a chceli reagovať. Navyše – Adela ONDREJOVIČOVÁ si domov doniesla ďalšiu medailu. Poďme si to teda spoločne zrekapitulovať.

CZAJKOWSKA aj STAWISIŃSKI opäť na pódiu

Poľské bikinifitnessky budú pri absencii ruských atlétok patriť medzi najväčšie favoritky na 2022 Majstrovstvách Európy, ktoré sa uskutočnia o necelé 2 týždne. Pripomenúť musíme najnovšie rozhodnutie IFBB, podľa ktorého je štart ruským a bieloruským športovcom povolený na medzinárodných podujatiach mimo tých majstrovských. Poľský šampionát pútal pozornosť najmä vďaka veľkým menám, ktoré sa vrátili na pódium. V prvom rade išlo o Nataliu CZAJKOWSKU, ktorá však nevyhrala. Napriek krásnemu looku skončila druhá za Marcelinou WOZNIAK, no obe sú určite pripravené čo najlepšie reprezentovať svoju krajinu na Majstrovstvách Európy a plánujú sa ešte zlepšiť. Okrem toho sme na pódiu videli aj Magdalenu Stawisiński, ktorú si mnohí pamätajú ešte z roku 2019, keď skutočne žiarila. Prvé miesto v absolútnom poradí si domov odniesla strieborná medailistka z ACE 2021, Wiktoria Bryniczka. Tá však prekvapila oproti ostatným dievčatám výraznejšími svalmi (a najmä v prípade objemu nôh veríme, že si na ich rast v budúcnosti dá pozor).


Zdroj: instagram.com/nataliaczajkowska_

Adela ONDREJOVIČOVÁ znovu prvá

Nomináciu bodyfitness v Elite PRO sprevádza od začiatku roka 2022 istá smola. Súťaže sa aj kvôli nie veľmi priaznivej pandemickej a neskôr aj geopolitickej situácii na začiatku roka presúvali a preto bodyfitnesskám zostala posledná možnosť súťažiť – a to na Malte. Najznámejším menom v štartových listinách medzi bikinifitnesskami v amatérskej časti súťaže bola pravdepodobne Amelie TRISSON, ktorá napokon obsadila vo svojej kategórii druhé miesto a porazila ju Nelly STOYANOVA s výrazným X-shapeom (nakoniec aj víťazka OVERALL súťaže).

Bodyfitnessky súťažili v Elite PRO časti súťaže len štyri. Adela ONDREJOVIČOVÁ, ktorá sa nenechala odradiť nepriaznivou situáciou získala ideálne skóre a je jasné, že si feedback po 2021 Arnold Classic Europe vzala k srdcu a predviedla jemnejšiu, krásnu a dotiahnutú formu a pekný look. Adela sa však v poslednej dobe vyjadruje na Instagrame veľmi neurčito a preto sme aj my zvedaví, kam povedú jej kroky v najbližšom období, keďže sa objavili aj špekulácie, že znova prestúpi do NPC. Išlo by o rovnaký krok, aký spravila v minulom roku jej veľká konkurentka Tereza LINHARTOVÁ, ktorej sa podarilo takmer okamžite nominovať sa na Figure Olympiu. Či sa dočkáme česko-slovenského súboja na pódiu Figure Olympie, je nateraz otázne.


Zdroj: instagram.com/adelaondrejovicova

Vyhrá Agne KIVISELG titul majsterky Európy?

Tvrdiť, že 2022 Norway Grand Prix Halmar bola one-man show, by bola veľká lož. Na pódiu sme v nórskom Osle videli množstvo dobrých pretekárok, čo potvrdzuje aj to, že nie vo všetkých kategóriách vyhrávali dievčatá jednoznačne. Najviac však jednoznačne zaujala Agne KIVISELG, ktorá bola hlavnou hviezdou na 2022 Nocco PRO Qualifier a dostala sa do TOP5 aj v rámci Elite PRO Jan Tana Classic. Agne je tento rok veľmi dobre pripravená a určite bude chcieť zabojovať aj o titul 2022 Majsterky Európy. To, či domov napokon odíde so zlatou medailou, uvidíme už o pár dní.

Kristýna FLÍDROVÁ však slávi skvelý úspech – domov si odniesla Elite PRO kartu z nominácie wellness. Úprimne? Konečne! Konečne sa našla bikinifitnesska, ktorá sa reálne pozrela na svoje možnosti a prehodnotila šance na úspech a vhodnosť svojej postavy do danej kategórie. Z bikini sa stal wellness a mega úspech pre pretekárku aj trénerku Veroniku ZEMANOVÚ je na svete. My Týnke blahoželáme a sme zvedavé, akú formu predvedie na ďalších súťažiach a či sa rozhodne aj pre prestup do Elite PRO.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Súťažilo sa aj na Slovensku

Na Slovensku sa počas víkendu konali Majstrovstvá Slovenska žien. Bohužiaľ, pripomenúť musíme nové obmedzenie SAFKST – zdieľať fotografie z profilu na facebookovej stránke asociácie je možné len pre členov asociácie, ostatní (takže predpokladáme, že aj rodičia čí súrodenci pretekárov či sponzori, keďže nie všetci sú členmi asociácie) by mali mať písomný súhlas na šírenie týchto fotografií. Nemôžeme vám teda ukázať, ako to na súťaži vyzeralo, no vieme skonštatovať, aké boli výsledky. V najnižšej kategórii bikini zvíťazila Barbora JANÍKOVÁ, kategóriu do 164cm ovláda na pódiá sa vracajúca Simona HOSTAČNÁ, najpočetnejšiu kategóriu do 169cm ovládla Janka STACHOVÁ, ktorú musíme pochváliť za zjemnenie looku a v najvyššej kategórii nad 169cm uspela Darina VLČÁKOVÁ. Aktuálne sú rozoslané už aj nominačné listy a tak môžeme potvrdiť, že so všetkými týmito dámami sa uvidíme aj na 2022 Majstrovstvách Európy.

Zaujali však výsledky nominácie wellness – zvíťazila Simona BABICOVÁ. V skvelom svetle sa však prezentovali Natália KOLENIČKOVÁViktória GĚMEŠIOVÁ, rovnako ako Bianka BALOGOVÁ (objemom stehien opticky všetky prevýšili Babicovú, ktorej výrazne uberá stále sa rozširujúci pás a celkovo tak dominovala KOLENIČKOVÁ). Uvidíme, kto uspeje na medzinárodných pódiách. Krásna nominácia Fit Model bola pravdepodobne pre mnohých zlatým klincom programu, keďže ide pre mnohých o najzaujímavejšiu nomináciu na pohľad. Ovládla ju Martina KRAJČÍKOVÁ pred Barborou LABUDOVOULenkou ŠIMKOVOU. Martinu sme mohli vidieť v minulom roku aj na Arnold Classic Europe, no  stále sa nevzdala myšlienky súťažiť v bikini aj fit model. O tom, prečo nie je možné podľa oficiálnych IFBB pravidiel dosiahnuť špičkové úspechy v oboch nomináciách súčasne už chystáme článok, ktorý bude dostupný v najbližších dňoch. Jej objem svalov je však pre Fit Model skutočne hraničný a navyše má dlhodobý problém s pózingom, pri ktorom nedokáže telo dostať do jednej roviny a zboku zvýrazniť úzky pás. 


Zdroj: instagram.com/najnyy

Kto púta pozornosť v Rusku? Zapamätajte si meno Elena Sergushchenko!

V Rusku sa v rovnakom čase uskutočnil Ruský pohár, súťaž na úrovni majstrovstiev Ruska, ku ktorej smeruje snaženie tisícov pretekárov počas jarnej súťažnej sezóny. V tomto roku pútala pozornosť najmä majsterka sveta vo wellness Arina MIKHAILOVA, ktorá jasne dominovala aj vo svojej domácej krajine.

Medzi bikinifitnesskami bola najdominantnejšia Elena Sergushchenko, ktorá je MASTERS pretekárkou a po tom, ako si vybojovala absolútne víťazstvo v tejto vekovej kategórii nastúpila medzi ženy a dominovala aj tam. Ďalšou mimoriadne úspešnou pretekárkou bola aj Tatiana KONONOVA, ktorá po zisku OVERALL víťazstva trimfovala aj vo svojej výškovej kategórii a tiež Alina FROLOVA, ktorá okrem svojej kategórie v nominácii bikini vyhrala aj overall titul artistic fitness.


Zdroj: instagram.com/_pro_sto_lenka_, _k.o.n.o.n.o.v.a_, frolova_fitReklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!