Adriána Halasová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Koho by ste na slovenskej SAKFST scéne nemali prehliadať a na koho sústrediť svoju pozonosť? Podľa Sone KOLCUNOVEJ by to mala byť bikinifitnesska Adriána!

Adriána Halasová má šestnásť rokov, pochádza zo Streženíc pri Púchove a trénuje pod koučovským dohľadom Sabiny Plevákovej – toľko stručná charakteristika ďalšej súťažiacej, ktorú sme mali možnosť túto jeseň po prvýkrát zhliadnuť na slovenských pódiách v kategórii bikinifitness. Aké súťaže Aďa absolvovala a aké umiestnenia si z nich odniesla?

  • 8. miesto ... 2016 Mozolani Fitness Cup (bikinifitness do 166cm)
  • 3. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (bikinifitness nad 164cm)

Adriána HALASOVÁ- aká bola moja cesta k fitness?

„Od malička som športovala. Dva roky som sa venovala tancu, no potom som sa ho musela vzdať, pretože som sa presťahovala na internát,“ hovorí o svojich športových začiatkoch súčasná študentka súkromného bilingválneho gymnázia v Trenčíne. „Hľadala som, aký šport by ma bavil najviac. Zavítala som do posilňovne a cvičím už rok a pol,“ opisuje prvé kontakty s týmto športom Adriána. Čím dlhšie sa však venovala tomuto športu a cvičila vo fitku, tým viac nachádzala motiváciu v bikinárkach a iných fitnesskách.
„Mojím najväčším vzorom bola Sabina, no nikdy som nečakala, že by som niekedy mohla trénovať pod jej vedením,“ povedala v našom rozhovore Aďa, ktorá zároveň vysvetlila, prečo si vybrala súťaženie v bikinifitness. „Vždy som sa chcela stať modelkou, no keďže na to nemám potrebnú výšku, byť bikinifitnesskou mi pripadalo ako vhodná kompenzácia,“ prezradila Adriána, ktorej sa však sprvu pozdávala aj kategória fitness. Dokonca sa snažila aj trénovať a pripraviť sa na súťaže v tejto kategórii, no sama uznala, že časť zostavy musí mať človek v sebe už od malička a keď s gymnastikou začnete v neskorom veku, nepôjde až to tak dobre.

Adriána HALASOVÁ- aká bola príprava na moje prvé súťaže?

„Často som od ľudí počúvala, že budem nervózna a nebudem zvládať školu, ale bolo to práve naopak. Pripravila som sa na to, že to bude veľmi náročné, no išlo to omnoho ľahšie,“ hovorí o svojej príprave Adriána, ktorá tiež vyzdvihla svoju trénerku, ktorá jej ako skúsená pretekárka vedela vždy poradiť a nastaviť stravu tak, aby bola jej forma najlepšia práva v deň súťaže.
Do prípravy Adriána samozrejme zaradzovala aj trénovanie póz . Ako ho charakterizuje po svojej prvej súťažnej sezóne? „Keďže som 2 roky tancovala, ten prirodzený pohyb už bol vo mne. Bolo však potrebné doladiť detaily a tak sme na nich so Sabinou pracovali. Pózujem aj mimo sezóny, len tak pred zrkadlom, pretože pózovanie som si zamilovala,“ hovorí o svojom tréningu prezentácie na pódiu Aďka.
„Pokladám za dôležité najmä aby mala bikinifitnesska originálnu prezentáciu, charizmu, sympatiu a pekný úsmev,“ delí sa Aďa o názor na najdôležitejšie faktory pre zaujatie rozhodcov. Adriána nezanedbala ani výber plaviek, ktorými sa prezentovala na súťažných pódiách v Dubnici a Žiline. „Plavky sa mi musia na prvý pohľad zapáčiť a jednoznačne musia byť výrazné, aby som v nich zaujala aj ja. Najradšej ich dopĺňam jednoduchými doplnkami,“ opísala svoje kritériá výberu Adriána.

Adriána HALASOVÁ - aké sú samotné súťaže?

Jej prvou súťažou bol Mozolani fitness cup, kde skončila len šestnásťročná ambiciózna bikinifitnesska na 8. mieste a finálová TOP6 jej „ušla“ len o pár bodov. „Vôbec som nečakala, že by som mohla skončiť na ôsmom mieste. Mojím zámerom bolo nebyť posledná a na mojej prvej súťaži to napokon dopadlo veľmi dobre. Bola tam veľká konkurencia a ja som sa na pódiu cítila dobre, čo prispelo k výsledku,“ hovorí mladá pretekárka, ktorá sa predstavila v kategórii s naozaj tvrdou konkurenciou žien, ktoré bojovali o nomináciu na majstrovstvá sveta do Bialystoku.
Už o dva týždne sa konali ďalšie preteky, kde sme na stagei mohli vidieť Adriánu- bola nimi Veľká cena Dubnice. Aké pocity mala Aďa tam? „Cítila som sa veľmi dobre, prišla som si túto súťaž užiť a aj napriek stiesnenejším priestorom vládla v backstagei veľmi dobrá atmosféra. Chcela som najmä ukázať to, čo sme so Sabinou usilovne budovali a nesklamať,“ opísala svoje pocity pred vystúpením na súťažné pódium Adriána. V Dubnici si Adriána napokon vybojovala 3.miesto za Klaudiou Medžovou a Timeou Trajteľovou. „Bola som neskutočne šťastná. Stáť na pódiu s omnoho skúsenejšími pretekárkami a užívať si „stupeň víťazov“ bolo pre mňa veľmi emotívne,“ opísala svoje pocity Aďa.  
Tá v rozhovore mnohokrát spomínala svoju trénerku a zároveň svoj najväčší vzor- úradujúcu vicemajsterku sveta v bikinifitness žien a víťazku svojej kategórie a overall víťazku z Majstrovstiev sveta junioriek, ktorá sa presúva v roku 2017 do PRO tábora. „Jej úspechy sú pre mňa tou najväčšou motiváciou. Mať pri sebe človeka ako je ona, ktorý dokázal tak veľa je veľký dar. Myslím si, že nad bikinifitnesskou by mala byť určite ženská ruka. Pripraviť dievča na súťaž, správne jej nastaviť pózing či jedálniček podľa mňa zvládne lepšie trénerka ako chlap,“ povedala o prístupe k tréningu Adriána.

Adriána HALASOVÁ – aké cviky by ste určite mali zaradiť do tréningu?

Napriek tomu, že Adriána pokladá zverejňovanie svojho tréningu za prezrádzanie tajnej ingrediencie, podelila sa s nami o sériu cvikov na zadok a brucho, ktoré by ste mali do svojho tréningu určite zaradiť, ak sa snažíte o spevnenie a vyformovanie postavy a ktoré pomohli aj jej samej.
Aké cviky odporúča na zadok?

  • drepy (5 sérií po 8-15 opakovaní)
  • ďalej výpady na mieste ( 4x 15-20 opakovaní na každú nohu, odporúča zaradzovať ako jeden z posledných cvikov)
  • abdukcia (4x 10-15 opakovaní)
  • podľa Adi by ste nemali vynechať ani mŕtve ťahy (4x 10-15 opakovaní)

A čo odporúča Adriána na brušné svalstvo?

  • dvíhanie nôh vo vise (4 série po 15 opakovaní priamo, 5 na pravú a 5 na ľavú stranu)
  • odporúča aj klasické „skracovačky“ (4x 25-30 opakovaní)
  • striedavé priťahovanie opačného kolena a opačného lakťa zvané bicykel (4x 40-60 opakovaní)
  • účinné je podľa nej aj dvíhanie nôh do sviečky (4x 12-15 opakovaní)

Adriána HALASOVÁ- ciele a poďakovania

Adriána sa púšťa do prípravy na nadchádzajúcu sezónu so smelými cieľmi- v jari 2017 by sa chcela nominovať na ME a reprezentovať Slovensko. Komu však patrí jej poďakovanie za jesennú sezónu 2016?
„Jedno veľké ďakujem patrí mojej trénerke Sabine Plevákovej , vďaka ktorej som to všetko dokázala. Je to osoba, ktorá nie je pre mňa len trénerkou ale tiež vizážistkou, kozmetičkou, kaderníčkou, lekárkou, choreografkou a hlavne úžasnou kamarátkou a motiváciou. Veľmi si vážim, že aj počas svojej prípravy sa v tom najlepšom dokázala postarať aj o mňa. A samozrejme rodine, ktorá to všetko so mnou prežíva a zo srdca ma podporuje. Čitateľom by som tiež chcela odkázať aby nepremárnili svoje voľné chvíle ale venovali ich tomu čo naozaj milujú,“ hovorí v rozhovore Adriána Halasová, ktorej budem v jej ďalšej príprave držať prsty a veľmi sa teším na to, s čím príde v jari. Určite ju budem na slovenskej scéne pozorne sledovať nielen ja, ale aj celý team EastLabs.sk a BikiniFitness.skReklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!