Aké výsledky dosiahli bikiniftnessky na Majstrovstvách sveta vo fitness? 2. časť

Barbora LABUDOVÁ vám priblíži, ako vyzerala súťaž bikinifitnessiek na Svetovom šampionáte v Bratislave pomocou podrobného reportu z kategórii do 166cm, do 169cm, do 172cm, aj nad 172cm. 

Tento víkend sa v Bratislave uskutočnil vrchol jesennej súťažnej sezóny 2019. Majstrovstvá sveta privítali vyše 300 športovkýň a športovcov z rôznych kútov sveta. Posvieťme si na nomináciu Bikini Fitness spolu s Barborou LABUDOVOU.  V  1. časti reportu sme si priblížili štyri nižšie výškové kategórie. Pozrime sa na tie zostávajúce.

Bikini Fitness do 166cm

Do druhej najpočetnejšej kategórie nastúpili rovnako, ako do poslednej spomínanej, 3 slovenské reprezentantky - Jana Stachová (289), Juliána Zaukolec Melišová (291) a Klaudia Medžová (293). Z 24 dievčat sa podarilo do TOP 10 postúpiť až dvom Slovenkám, Mladučkej Stachovej a o niečo skúsenejšej Medžovej.

Juliána Zaukolec je najskúsenejšia pretekárka z menovanej trojice. Napriek tomu sa Julke počas krátkej eliminácie nepodarilo rozhodcov zaujať. Elimináciu tejto kategórie som nevidela, neviem tak zhodnotiť jej pódiovú prezentáciu. Podľa toho, čo ukazujú fotky súdim, že doplatila na masívnejšie stehná a proporčnosť - do TOP 10 postúpili subtílnejšie pretekárky s výrazným V-čkom.

Klaudia Medžová (293) sa tento rok na pódiách ukázala oveľa subtílnejšia, ako jej predchádzajúce súťažné sezóny. V minulosti mala Klaudia problém dotiahnuť spodnú časť tela, v Bratislave však ukázala dotiahnutú formu a pekný look, ktorým sa napokon dokázala prebojovať do finále. Rovnako, ako v prípade Simony Hostačnej - Medžová má útly driek, no kratšie nohy, ktoré budú pre ňou oproti súperkám nevýhodou. Estónku Annu Fedorovu (273) prekonala o jediný bod, so svojim výsledkom teda môže byť nad mieru spokojná - kvôli vyrovnanosti súperiek pokojne mohla ostať za bránami finále.

Najväčším prekvapením tejto kategórie bola naša juniorská reprezentantka Janka Stachová (289). Po nešťastnom minulom týždni v Budapešti (na Majstrovstvách sveta juniorov skončila za bránami finále – na 7. mieste) Janka napravila nedostatky. Ukázala sa v najlepšom svetle a stala sa vicemajsterkou sveta v tejto kategórii! Výsledková listina jasne ukazuje bodový náskok pred zvyšok štartového poľa. Okrem cenného kovu však z Bratislavy odchádzala s pocitom, že porazila oveľa skúsenejšiu pretekárku svetovej úrovne, akou je Ekaterina Stoianova (292) z Ukrajiny. Tá napokon získala bronz. Janka musí v offseason pracovať na zoštíhlení pásu, ktorý je jej najväčším nedostatkom. Týmto výsledkom dokázala, že patrí k najlepším slovenským juniorkám.

Stachovú prekonala jedna z najlepších bikinifitnessiek sveta - Španielka Anna Sorokina (296). O Anninom víťazstve som nepochybovala už pred začiatkom súťaže. Sorokina chodí zo súťaže na súťaž lepšia a túto jeseň sa jej mimoriadne darí. Na poslednej súťaži (Diamond Cup Rím) získala absolútne prvenstvo a teda právo požiadať o Elite PRO kartu.

Štvrté a piate miesto napokon získali Češka Monika Špačková (277) a Ruska Irina Kovalenko (280), pričom Moniku od bronzovej priečky delil len jediný bod.

Bikini Fitness do 169cm

Medzi 18 pretekárkami nastúpila aj Slovenka Klaudia Fujasová (316). Do TOP 10 sa jej postúpiť nepodarilo. Prečo? Na pódiách sme ju poslednýkrát videli v jari 2017, tento rok sa ukázala pomerne masívnejšia. Z môjho pohľadu zaostávala pripravenosťou spodnej časti tela, čo bolo najviac viditeľné v prednom a zadnom postoji. Pre Klaudiu to bola po Majstrovstvách Európy v 2017 určite ďalšia skvelá skúsenosť a dúfam, že ju na pódiách ešte uvidíme.

Víťazkou kategórie je pre mňa (doteraz) nie veľmi známa Ruska Oksana Zavalskaya (309). Na víťazstvo som spočiatku tipovala striebornú Linu Kudrické (302), vo finálových porovnávaniach sa však ukázalo, že za Ruskou zaostáva - najmä šírkou pásu a v zadnom postoji. Rozdiel medzi prvým a druhým miestom bol napokon len jeden bod.

Bronz získala Nemka Lisa Maus (317), ktorý si vybojovala aj na juniorskom svetovom šampionáte v Budapešti.

Štvrtá skončila česká pretekárka Renáta Součková (300). Veľmi pekná pretekárka, páčila sa mi najmä v zadnom postoji (v prednom mi prekážala šírka pásu).

Na 5. mieste skončila reprezentantka Číny Yuxue Zhang (314) a na šiestom Poľka Wiktoria Gasior (306).

Bikini Fitness do 172cm

V tejto kategórii sa ukázalo 23 pretekárok, vrátane dvoch slovenských dievčat - Paulína Melišková (323) a Natália Remiášová (327). Paulína doplatila na pokyny hlavného rozhodcu Pawla Fileborna - ako maskulatúrna pretekárka skončila svoje vystúpenie na majstrovstvách v eliminácii. Paulína sa porovnala s tými najlepšími a myslím, že sama vie, kde sú jej nedostatky. Za uplynulé roky sa trend v nominácii bikinifitness dosť zmenil, do aktuálneho trendu však Paulína nezapadá.

Natália Remiášová má veľkú výhodu krásnej tváre a výnimočnej stavby tela - na svoju výšku je ale veľmi útla. Rozhodcom sa však páčila a dostala sa do TOP 6, kde napokon získala 5. miesto. Do budúcna musí zapracovať na prezentácii - na pódiu nebola istá. Dúfam, že ju uvidíme aj v lepšej forme, pretože pri chôdzi a v zadnom postoji bolo vidno, že je oblasť zadku o niečo mäkšia.

Na 6. mieste skončila Evgeniia Filatova (340) z Ruska. TOP 3 tvorili Daria Kononova (338), Alla Kireeva (329) a Magdalena Stawisinski (333). Daria síce bola najlepšie pripravenou pretekárkou v tejto kategórii, jej víťazstvo ma však prekvapilo. Patrila totiž k pretekárkam s väčším svalovým objemom. Na 4. mieste skončila Češka Jana Jeřábková (342).

Bikini Fitness nad 172cm

Najmenej početná kategória šampionátu, v ktorej súťažilo 14 pretekárok. Ale ak by som napísala, že 13 pretekárok a Maslovskaya, nebola by som ďaleko od pravdy. Galina bola totiž opät neprekonateľná.

V tejto kategórii nastúpila Miška Pančušková (346), najviac diskutovaná slovenská bikinifitnesska za uplynulý týždeň. Na jej vystúpenie a zvlášť na umiestnenie, ktoré dosiahne, som bola veľmi zvedavá. Ak by sa opakoval neúspech z Budapešti (Miška tam postúpila do semifinále, ale bola až v 3. porovnávaní a skončila mimo finále), bol by to jasný odkaz, že sa medzinárodným rozhodcom nepáči. V Bratislave však Miška zmenila plavky a look, za čo má palec hore. Make-up od profesiónalnej vizážistky správne podčiarkol to, čo mal, Miška vyzerala o niečo jemnejšie. Miškina forma zodpovedala tomu, čo sme videli počas sezóny. V porovnaní s najlepšími na svete v jej výškovej kategórii sa však ukázalo, že musí prichádzať na pódium subtílnejšia. Ako problém vidím objem stehien - opäť, v porovnaní s ostatnými mala stehná masívnejšie, najmä v oblasti nad kolenom. Po prvýkrát túto sezónu som v Miškinej prezentácii badala neistotu, napriek tomu však bola na pódiu elegantná. Pančušková sa dostala do finále a napokon získala 5. miesto. Po minulom týždni si to naozaj zaslúžila, treba však povedať, že napriek tomu, že postúpila, postúpiť nemusela. Ak chce byť na medzinárodnej scéne úspešná, formu musí stavať podľa aktuálneho trendu. Po kritériách výberu hlavného rozhodcu je odkaz jasný - v žiadnom prípade nemôže prísť ďalšiu sezónu objemnejšia a formu treba zosubtílniť.

Trendom a vzorom by mala byť Galina Maslovskaya (350), ktorá suverénne zvíťazila a získala tiež titul Absolútnej majsterky sveta. Galina bola so zvyškom štartového poľa takmer neporovnateľná - stelesňuje všetko, čo by ideál bikinifitness mal mať.

Striebro získala juniorská Majsterka sveta, Češka Natalie Myslíková (359). Natálii nič nechýbalo - dobrá pripravenosť, proporčnosť a pekný vzhľad jej zabezpečili prvé vyvolávanie a napokon titul vicemajsterky sveta.

Bronz získala Ruska Ekaterina Voropaeva (347) s najdlhšími nohami v kategórii. Na 4. mieste skončila ďalšia Ruska Anna Bolovina (355). V prednom postoji jej chýbala šírka pliec. TOP 6 v tejto kategórii doplnila Daria Lis (354) z Poľska.

Jesenná súťažná sezóna je takmer za nami. Čakajú nás už len majstrovské súťaže masters a to v amatérskej aj Elite PRO kategórii. Dúfam, že naše dievčatá využijú offseason naplno, že budú pracovať na svojich nedostatkoch (vždy je na čom pracovať!) a že ich uvidíme v budúcom roku lepšie, pripravenejšie. Už teraz sa teším na to, čo prinesie jarná sezóna 2020. Verím, že aj niekoľko nových, talentovaných pretekárok.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!