Ako docieliť krásnu a zdravú pokožku?

S blížiacimi sa súťažami má stále viac pretekárok problém s unavenou pokožkou. Ako docieliť krásnu a zdravú pokožku? 

Takmer každá z nás venuje veľké množstvo času starostlivosti o svoju pleť. A o to viac by sa jej mali venovať dievčatá, ktoré súťažia vo fitness kategóriách, pretože musia na pódiu vyzerať takmer dokonalo.
Hladká pokožka, žiadne akné, vyrážky, či celulitída. Našej pokožke na kráse nepridáva ani súťažný náter, ktorý je síce nevyhnutný, no hrá veľkú rolu vo vysúšaní pokožky.
A čo samotná súťažná príprava? Ďalší odporca peknej pleti. Počas prípravy na súťaž musíme byť v kalorickom deficite, čo znamená, že prijímame obmedzené množstvo kalórií, mikronutrientov a makronutrientov. Kvôli náročným tréningom sa denno-denne potíme, čo taktiež v určitej miere dráždi našu pokožku.
A čo taký „peak week“? Finálny týždeň pred samotnou súťažou je k pokožke naozaj nekompromisný. Odvodňovanie, ktoré tento týždeň zahŕňa, dodáva tvári „smrtkový“ výraz. Takže ak chceš tomu predísť, musíš sa veľmi dobre starať o svoju pokožku počas celého roka.
Teraz vám rozpíšem pár základných rád, ktoré môžu pomôcť ženskej pokožke, aby vyzerala mlado, zdravo a krásne. V prvom rade záleží na tom, aký typ pokožky máš. Rozoznávame tri základné typy pokožky – suchá, mastná a citlivá. Tým, že zistíš akým typom pokožky sa vyznačuješ, môže ti to výrazne pomôcť v správnej starostlivosti o pleť i pokožku celého tela. Tým, že používaš nesprávne produkty ( alebo rôzne populárne internetové tipy a triky) pre tvoj typ pokožky, môžeš si akurát tak uškodiť.
Vystavíš svoje telo rôznym nepríjemnostiam ako napríklad zhoršenie akné, vysušenie, či podráždenie pokožky, a pod. No ak odhliadneme od spomínaných druhov pokožky, môžeme sa s čistým svedomím spoľahnúť na základné kroky (presnejšie 3+1) v starostlivosti o pleť, ktoré by si každá žena mala osvojiť.

 • • ČISTENIE – Na to, aby sme zbavili „špiny“, či pachu naše telo, stačí nám sa jednoducho osprchovať. V prípade raz za čas použiť peeling, podotýkam raz za čas! To znamená maximálne 2 krát za týždeň.
  No čo tvár? Tvár máme oveľa viac citlivú ako telo a preto vyžaduje dôkladnejšiu starostlivosť. Takže ako by sme sa mali o ňu starať? Kľúčom je zvoliť správny odličovač. Pravdepodobne vyskúšaš viac než jeden, kým nájdeš ten pravý, ktorý ti na 100% vyhovuje.
  Čisti si pleť 2-krát denne – Vždy ráno po prebudení a taktiež aj každý večer, aby si zmyla z tváre make-up. Ak máš suchú pleť, používaj olejnaté odličovače. Ak je tvoja pleť mastná, zvoľ radšej odličovače s pridanými alkoholmi, ktoré tvár mierne vysušujú. A ak sa tvoja tvár vyznačuje citlivosťou, dôkladne si čítaj nápisy na výrobkoch a kúp si ten, ktorý je určený na senzitívnu pleť.
 • • KRÉM – používaj ráno, po vyčistení pleti, aby bola počas celého dňa chránená a hydratovaná. Taktiež používaj krém aj po večernom odlíčení.
 • • MASKA – používaj jeden, či dva krát do týždňa – opäť dbaj na to, aby si si vybrala takú, ktorá bude najlepšie sedieť tvojmu typu pleti
 • • OPAĽOVACÍ KRÉM – jeho dôležitosť vrcholí hlavne počas leta. Aplikuj opaľovací krém 15 minút pred tým, ako ideš von.

Existuje mnoho nepochopiteľných internetových DIY (urob si sám) typov a trikov ako sa starať o pokožku. No väčšina z nich ti akurát tak spôsobí kožné problémy alebo jej podráždenie namiesto toho, aby ti ju pomohlo skrášliť. Napríklad:

 • • Citrónová šťava – je príliš kyslá a môže spôsobiť tmavé škvrny, ktoré sa objavia po vystavení pokožky slnku. Môže tiež vysušiť a podráždiť pokožku.
 • • Sóda bikarbóna – môže znížiť obsah vody v pokožke, vystresovať ju a nesmierne vysušiť.
 • • Cesnak – môže spôsobiť alergické reakcie, ekzémy, rôzne zápaly, či vodnaté pľuzgiere.
 • • Zubná pasta – natieranie si pasty na vyrážky je starý známy trik. Niekomu môže pomôcť, pretože ingrediencie obsiahnuté v paste dokážu zabiť mikróby a pohltiť nadbytky oleja. No vo väčšine prípadov pokožku jednoducho riadne vysušia a parádne podráždia.

Čo z toho teda vyplýva? Starajte sa o svoju pokožku počas celého roka, nezanedbávajte ju. Môže sa to negatívne odraziť na vašom celkovom vzhľade a aj na "celkovom looku" na pódiu. Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!