Ako dopadli bikinifitnessky na 2019 Elite PRO svetovom šampionáte masters?

V Tarragone sa uskutočnili posledné tohtoročné majstrovstvá sveta Elite PRO. Patrili kategórii masters a Slovensko reprezentovala naša jediná pretekárka v Elite PRO Radka SZOMBATHOVÁ. Ako dopadli bikinifitnessky na šampionáte? Povie Soňa KOLCUNOVÁ.

Radka Szombathová je aktuálne jedinou bikinifitnesskou zo Slovenska súťažiacou v Elite PRO divízii (aktuálne Slovensko nemá ani žiadne vážnejšie adeptky na vstup do profesionálnej divízie), no našej krajine robí dobré meno. Radka sa vydala smerom, ktorý bol po rozdelení federácií novinkou- aj masters súťažiaci majú vlastnú kategóriu v Elite PRO. Szombathová sa v tomto roku zúčastnila hneď na niekoľkých súťažiach medzi masters profesionálmi a jednoznačne ukázala, že táto kategória je presne pre ňu. Vždy dokázala obsadiť medailovú priečku a inak to nebolo ani počas víkendových Majstrovstiev sveta Masters Elite PRO.

Niektorých možno prekvapilo, s kým nastúpila na súťažné pódium – veru tak, aj hviezda ruského bikinifitness Oksana OLEJNIK (1) je už vekom masters pretekárka. Oksanu sme len pred pár týždňami videli bojovať medzi ženami na Elite PRO šampionáte na rovnakom mieste- v Tarragone. (Pripomeniem, že medzi ženami sa prebojovala do TOP10, no na finále to u nej nestačilo.)
Ako sa zdá, Oksana naozaj racionálne posúdila, akým smerom sa uberajú trendy a na pódium prišla v o čosi mäkšej, no stále dostačujúco prepracovanej forme s neustále atraktívnym vzhľadom a vyšperkovanou prezentáciou. Výrazný pomer medzi šírkou pliec a pásom, istá chôdza a pózing, ktorý zvýraznil jej prednosti- po triumfe na Elite PRO súťaži v Cancúne si Olejnik domov nesie aj zlatú medailu a titul prvej šampiónky Elite PRO masters v kategórii bikinifitness.

Na druhom mieste skončila naša reprezentantka, Radka SZOMBATHOVÁ (2). Radke určite nepomohlo to, že Oksana od nej je výrazne vyššia a všeobecne je známe, že aj v overall súťažiach to majú nízke bikinifitnessky o čosi ťažšie. Radke však nie je čo vytknúť. Latku v kategórii masters nasadila práve ona na súťaži v Skopje kde vyhrala a je z nej stabilná pretekárka, ktorá zo sezóny na sezónu zlepšuje všetky svoje nedostatky.
Radka je jednoznačne bikinifitnesskou, ktorá by sa nestratila ani medzi ženami. Po opätovnom prezeraní fotiek a videí z Tarragony môžem povedať len to, že Slovensko Radka vzorne reprezentuje a ukazuje, že kategória masters nie je pre "prežitky bikinifitness scény".

Bronz si domov odniesla Irina ZHELEYKO (7). Tú som si osobne zapamätala výraznejšie po kauze "zužovania pásu" na pôvodných fotkách od EastLabsPhoto. Avšak verím, že tentoraz si ho už Irina zužovať nebude musieť- jej forma sa mi zdala lepšia ako na predošlých súťažiach, hoci stále dopláca na (pre bikinifitness) neštandardnú figúru s užšími ramenami a širokou panvou a širším pásom. Irina predviedla tradične atraktívny vzhľad a vkusnú prezentáciu, čo ju postavilo na jasné tretie miesto.

Štvrté miesto obsadila Anna PETERSON (5) z Holandska. Výnimočne pekná pretekárka, ktorá však za TOP3 zaostávala tvrdosťou formy. Ak vyšperkuje aj pózing (pri tom som si všimla, že ťahá ramená píliš hore, čo jej skracuje krk) môže byť určite hviezdou masters bikinifitness v Elite PRO.

Poslednú finálovú priečku obsadila Lisa Marie GRAHAM (8) z Veľkej Británie. Lisa má veľmi pekne proporčnú postavu a vyniká najmä úzkym pásom a eleganciou. Taktiež veľmi pekná pretekárka, ktorá však podľa mňa zaostávala svalovým objemom.

Mimo finále ostali tri pretekárky. Na šiestom mieste skončila Lucia Di Pancrazio, ktorá pútala najmä svojím netradičným účesom- v záplave dlhých vlasov si vystačila s krátkymi ryšavými. Lucia má tiež veľmi dobre rozvinuté svalstvo vrchnej časti tela, na ceste k úspechu bude však musieť popracovať aj na svaloch nôh a prezentácii.
Zaujala ma aj krásna Katerina Jakubcova, súťažiaca za Veľkú Britániu. Pretekárka s potenciálom, u ktorej bude kľúčové zvládnutie pózingu. Verím, že pre Katerinu boli Majstrovstvá sveta Elite PRO masters skúsenosťou, ktorá ju nakopne do ďalšej práce. Posledné a teda 8. miesto obsadila Onnela Raudsepp z Estónska.

Myslím, že Majstrovstvá sveta Elite PRO masters podčiarkli to, že táto kategória nie je zbytočná a naopak má veľký potenciál. Touto súťažou sa zároveň skončila séria Elite PRO majstrovstiev a zároveň jesenná sezóna, ktorá bola viac náročná, no zároveň plná emotívnych momentov a krásnych zážitkov pre mnohé bikinifitnessky. Bola to sezóna, v ktorej sme zažili vzostupy a pády slovenského bikinifitness a preto som veľmi rada, že sme sezónu spolu s Radkou Szombathovou zakončili emotívnym titulom vicemajsterky sveta profesionálok. Počas celého roka sme sa snažili vám prinášať čo najaktuálnejšie novinky prostredníctvom nášho webu aj Instagramu a veríme, že spoločne s nami budete sledovať aj jarnú sezónu 2020.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!