Ako vyzerali Bikini PRO pretekárky na Arizona PRO a Battle of Texas?

Tento víkend sa oči fanúšikov bikinifitness upriamili nielen na súťaž v Opave, o ktorej písala Soňa Kolcunová, ale aj na dve PRO shows, ktoré boli pre kvalifikovaných atlétov posledným štartom pred 2020 Olympiou. Kto súťažil na súťažiach Arizona PRO a Battle of Texas PRO v nominácii Bikini PRO?

Phoenix ovládla nádherná Jennifer

Na súťaži Rising Phoenix Arizona PRO súťažilo tak, ako každý rok, mnoho profíkov, ktorí sú nominovaní na najprestížnejšiu súťaž – na Olympiu. V kategórii Bikini PRO súťažilo vo Phoenixe 27 pretekárok. Pozrime sa na TOP 10 v tejto kategórii.

Desiate miesto získala mladučká Michelle Simmons (61). Dvadsaťtri ročná Američanka získala PRO kartu absolútnym víťazstvom na 2020 NPC Universe len minulý mesiac. PRO show v Arizone bol jej debut medzi profesionálmi. To, že sa spomedzi toľkých pretekárok dostala na chvost TOP 10, je rozhodne dobré znamenie. Musí však dať pozor na objem stehien – už teraz je v porovnaní so súperkami väčší.

Na 9. mieste skončila atraktívna Julia Schroeder (59). Zaujala najmä v zadnom postoji, forma však mohla byť ostrejšia. Sethia Daigle (44), ktorá sa o týždeň ukáže aj na veľkom stage-i v Orlande, ukázala zmenu looku. Nebol však osviežením, práve naopak – tmavé vlasy na nej pôsobia veľmi tvrdo. Pravdepodobne skúšala aj iný záver prípravy, ktorý však nedopadol najlepšie – pri pohybe na stage-i ale aj v prednom postoji mala vyvalené brucho. Toto rozhodne nebola forma, s akou by sa mala reprezentovať na Olympii. Siedme miesto získala Courtney Eichorn (46) disponuje peknými proporciami, forma však nebola na PRO divíziu dostatočná. Na jej mieste preto mohla pokojne skončiť spomínaná Julia. Atraktívna Marisa Woo (67) skončila na 6. mieste. Výrazne by jej pomohlo, ak by sa v prednom postoji viac vyrotovala. Pri jej aktuálnom prednom postoji totiž stráca – jej pás vyzerá oveľa širší, ako v skutočnosti je.

Všetky pretekárky, ktoré obsadili na Arizona PRO miesta v TOP 5, sú nominované na Olympiu. Na 5. mieste skončila Európanka, poľská bikinistar Adrianna Kaczmarek (47). Adrianna si na konto pripísala ďalšie vysoké umiestnenie a teda ďalšie bodíky (ak ich získa dostatok, nominuje sa na 2021 Bikini Olympiu). Jej úspechy sú rozhodne dobrým impulzom aj pre iné európske Bikini PRO pretekárky, ktoré sa doposiaľ (vo všeobecnosti) cítili na amerických súťažiach ukrivdené. Poľka vyniká mimoriadne útlym pásom a takmer dokonalou symetriou. V Arizone oprášila fialové plavky zo súťaže Europa PRO, ktoré sú rozhodne lepšou voľbou ako biele. Rozhodne nie som jediná, kto sa na jej vystúpenie na Olympii veľmi teší.

Štvrté miesto získala stará známa Breena Martinez (50). Skúsená Američanka sa pripravuje na svoju ŠIESTU Olympiu. V Arizone potvrdila, že patrí medzi najskúsenejšie bikini pretekárky v IFBB PRO. Vytkla by som jej len šírku pásu – ak nebude dych a brucho na stage-i kontrolovať, hrúbka pásu bude oproti iným dievčatám s osími pásmi stále väčším handicapom. Bronzovú priečku získala výrazná Daraja Hill (49). Daraja disponuje ikonickou siluetou, podľa ktorej ju ľahko spoznáte. Široký chrbát, útly pás a guľatý zadok vytvárajú výrazný X-shape. Po 2. mieste na Atlantic Coast PRO je toto jej ďalší fenomenálny výsledok. O Ashlyn Brown (42) píšeme od začiatku sezóny. Na konto si pripísala ďalšie 2.miesto. Niet jej čo vytknúť. Som zvedavá, v akom svetle sa ukáže na jej prvej Olympii.

Víťazkou sa stala Jennifer Ronzitti (57), ktorá vo Phoenixe doslova žiarila. Niet pochýb o tom, že ukázala životnú formu a úžasný look. Jennifer vyšperkovala všetky nedokonalosti – plavky, farbu vlasov, vizáž, ale aj malé chybičky v základných postojoch. Všetko to má na svedomí výsledný WOW efekt, ktorým vyrazila dych nielen rozhodcom v Arizone. Verili by ste, že má o 10 rokov viac, ako dievčatá na druhom a treťom mieste? Ja teda rozhodne nie!

Vráti sa Angelica Teixeira na trón?

Na štartovnej listine Battle of Texas svietilo niekoľko známych mien. Kto sa spomedzi 21 profesionálok prebojoval do TOP 10?

Posledné miesto v TOP 10 získala Candice Hendricks (50). Veľmi atraktívna pretekárka mi pripomenula Bikini PRO z Ruska – Dianu Volkovu. Deviata skončila exotická Isha Barrow (42). Celkový dojem pokazila zlým pózovaním – v prednom postoji je málo vyrotovaná, čo spôsobuje, že si opticky rozširuje pás. Je to veľmi častá chyba, s ktorou sa stretávame u mnohých pretekárok v NPC aj IFBB PRO. Blondínka Carla Garthwaite (46), ktorá je nominovaná na Olympiu, ukázala dobrú formu aj atraktívny vzhľad. Vytkla by som jej držanie tela – pri pohybe na pódiu aj v prednom postoji jej ramená padajú mierne dopredu. Carla, ktorá sa okrem súťaženia v bikinifitness venuje aj líčeniu pretekárok, získala 8. miesto.

Exotická kráska Priscilla Aquilla (40) skončila na 7. mieste. Okrem krásnej tváre zaujala aj krásnym telom – Priscilla dominovala dlhými štíhlymi nohami a útlym driekom. Určite o nej budeme ešte počuť. Pred bránami TOP 5 skončila Gina Scafoglio (57). Gina má krásne proporcie a navyše ukázala adekvátnu formu.

V TOP 5 vidíme 4 pretekárky, ktoré sa ukážu aj na najprestížnejšej súťaži – Bikini Olympia 2020. Na piatom mieste skončila portugalská kráska Beatriz Biscaia (43). Beatriz sa od 2020 Arnold Classic výrazne zlepšila, čo dokázala už druhým miestom na 2020 Europe PRO. Je to prirodzene krásna pretekárka, ktorá vie spraviť formu a zároveň ju patrične predať. Oproti pretekárkam trošku zaostávala pripravenosťou, verím však, že v Orlande ukáže svoju životnú formu. Štvrtá skončila exotická Jasmine Gonzalez (49), ktorá je na pódiu naozaj neprehliadnuteľná. Má mimoriadne útly pás a krásne proporcie, ktoré ju robia výnimočnou pretekárkou. Ak by upravila predný postoj a o niečo vytočila opornú nohu, pás by vynikol ešte viac. Napriek tomu, že je debutantka, sa Jasmine na Olympii rozhodne nestratí. Týmto umiestnením dokázala, že bude konkurenciou aj pre omnoho skúsenejšie pretekárky.

Tretie miesto získala Hannah Ranfranz (56), ktorá svoju formu smeruje taktiež na Olympiu. Hannah má krásnu symetriu a je bezpochyby veľmi dobre pripravená, zaostáva však vrchnou časťou tela – v porovnaní s ostatnými sú jej paže príliš štíhle, musí zapracovať na objeme ramien, bicepsu aj tricepsu. Na 2. mieste skončila nie veľmi známa pretekárka – Jimi Marley (54). Od minulého roka formu a look vyšperkovala natoľko, že porazila všetky dievčatá okrem dvojnásobnej Bikini Olympia Angelicy Teixeiry. Na instagrame spomenula, že ju rozhodcovia chcú nabudúce vidieť o niečo subtílnejšiu. Ak sa jej to podarí, bude patriť medzi najlepšie IFBB PRO pretekárky.

Angelica Teixeira (59) si na Battle of Texas prišla vybojovať meč, ktorý každý rok získa víťazka tejto súťaže. Podľa jej slov jej práve táto trofej po 38 PRO shows v zbierke chýbala. Ukázala sa v perfektnej forme, v nových bikinách a s iskrou v očiach. Na pódiu ukázala to najlepšie, čo mohla a svojim súperkám zanecháva jasný odkaz: I'm back!

Boj najlepších bikinifitnessiek sveta, ktorý uvidíme na veľkom pódiu v Orlande už o týždeň, bude rozhodne napínavý a veľmi vyrovnaný. Nenechajte si ujsť 2020 Bikini Olympia preview, ktorý bude online budúci týždeň.

Kto sa už nevie dočkať Olympia weekend-u? Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!