Ako vyzerali Majstrovstvá Českej republiky 2020?

Uplynulý víkend sa u našich českých susedov sa v meste Frenštát pod Rahoštěm uskutočnila súťaž Majstrovstvá Českej republiky. Dievčatá, súťažiace v nominácii bikinifitness, boli rozdelené do piatich výškových kategórií. Bližšie sa na ne pozrite s našou redaktorkou Barborou LABUDOVOU.

Bikinifitness do 160cm

V tejto kategórii súťažilo 8 dievčat. Rozhodcovský panel umožnil predviesť svoju individuálnu prezentáciu všetkým pretekárkam, a teda sa v tejto kategórii konalo priamo finále. Mimo TOP 6 skončili súťažiace Andrea Šmejkalová (163) a Michaela Siláková (110).  Na 6. mieste skončila Aneta Bublíková (175). Podľa môjho názoru stratila najmä kvôli spodnej časti tela, ktorú by sa žiadalo ešte trochu stiahnuť. Zvláštne je, že vo finále udelili rozhodcovia rovnaký počet bodov tretiemu, štvrtému aj piatemu miestu, konkrétne Tereze Jirkovskej (120), Nikole Zívalovej (103) a Sabine Sofilkaničovej (93).

Práve Sabina bola tá, ktorej sa podarilo umiestniť v TOP 3 napriek tomu, že v podstate zdieľala jedno miesto s ďalšími dvomi pretekárkami. Práve Sabina bola v mojich očiach z tejto trojice najlepšia. Myslím si, že ak trochu zapracuje na proporčnosti (najmä na objeme gluteálov), bude TOP 3 obsadzovať aj na iných súťažiach. Nikola Zívalová (103) skončila štvrtá a Tereza Jirkovská (120) piata. Práve Tereza by v mojom pomyslenom rebríčku skončila v TOP 3 spolu s víťazkou a spomínanou Sabinou Sofilkaničovou. Prečo? Najväčšie sklamanie tejto kategórie je pre mňa pretekárka, ktorá skončila na 2.mieste -  Markéta Härtl (123). Formou a pripravenosťou patrí do nominácie bodyfitness, rozhodne však nie medzi bikini.

Pretekárky si musia vyberať nomináciu, v ktorej chcú súťažiť, objektívne. Nasmerovať by ich mali práve rozhodcovia, a preto by sa nemalo stávať, že pretekárka, ktorá do tejto nominácie nepatrí, skončí na popredných miestach. Víťazkou kategórie do 160cm sa stala najmladšia pretekárka v tejto kategórii Anna Zdražilová (133). Anička je pekná, dobre pripravená pretekárka, no do budúcnosti by som dávala pozor na objem spodnej časti tela (ak chce ostať v nominácii bikinifitness, nohy treba skôr zosubtílniť ako naberať) a na pózing – najmä v prednom postoji by jej oveľa viac lichotil širší postoj.

Bikinifitness do 165cm

Kategória do 165cm mala 9 dievčat, ktoré sa ukázali aj v semifinálovom kole. Do TOP 6 napokon postúpili tieto dievčatá: Andrea Šantrúčková (96), Sabina Horáková (106), Olga Nehasilová (115), Lucie Thielová (117), Kamila Brzobohatá (130) a Veronika Kubenková (160). Víťazkou sa stala Kamila Brzobohatá (130). Forma, prezentácia aj celkový look bol na vysokej úrovni. Po finálových I-walkoch nikto nemusel pochybovať, že práve Kamila zvíťazí.

Strieborný stupienok víťazov získala Sabina Horáková (106). Sabina by mala zapracovať na prezentácii. Na pódiu pôsobila neisto, pri prednom a zadnom postoji zbytočne krčila kolená, čo ubralo celkovému dojmu z jej vystúpenia. Na jej mieste by som zvolila aj vyšší spodný diel plaviek (alebo si ho aspoň vytiahla vyššie), aby si opticky neskracovala nohy. Bronzovú pozíciu obsadila výrazná blondínka Olga Nehasilová (115). Formou by sa Olga veľmi hodila do nominácie fitmodel. Ak chce súťažiť v bikinifitness, musí ešte popracovať na proporčnosti (najmä objeme spodnej časti tela).

Na 4.mieste skončila Veronika Kubenková (160). Veronika do nominácie bikinifitness žiaľ nepatrí. Na túto nomináciu je príliš maskulatúrna, naopak, vo wellness fitness však mohla získať miesto v TOP 3. Lucie Thielová (117) skončila na 5.mieste. Stopercentná pripravenosť v tejto nominácii nie je žiaduca, čo opakujeme stále dokola. Andrea pôsobila oproti svojim súperkám veľmi strhane a sucho. Na tomto vzhľade sa mohla podpísať aj nesprávna superkompenzácia. TOP 6 uzavrela pretekárka Andrea Šantrúčková (96). V mojich očiach je však jednoznačne vyššie. Veľmi pekná symetria, dlhé nohy a atraktívny vzhľad – presne to má byť obraz bikinifitness.

Bikinifitness do 170cm

Po finálových I-walkoch bolo celkom jasné, kto bude bojovať o prvenstvo. Trojica Grassingerová (138) – Pauříková (139) – Součková (149) boli zjavne to najlepšie, čo sa v tejto kategórii ukázalo.  Denisa Grassingerová (138) predviedla dotiahnutú formu, výrazný X-shape a atraktívny vzhľad. V jej prípade však treba dať do ďalších sezón pozor na nohy – väčší objem v tejto nominácii nie je žiaduci. Skončila na bronzovej priečke. Som veľmi rada, že z ostávajúcej dvojice zvíťazila subtílnejšia pretekárka – Kristýna Pauříková (139), ktorá vynikala krásnymi proporciami a štíhlymi líniami svalov. Prvenstvo získala zaslúžene, som zvedavá na jej ďalšie súťaže.

Renátu Součkovú (149) sme spomínali v reporte z 2019 Majstrovstiev sveta žien, kde sa umiestnila v TOP 6, ako o dobrej a perspektívnej pretekárke. Zdá sa, že sa jej podarilo zúžiť vytýkanú šírku pásu, čo však mohlo mať na svedomí aj prehnané predkláňanie v prednom a zadnom postoji. Na tieto chyby si treba dať pozor – na medzinárodných súťažiach za to bude upozorňovaná pódiovým rozhodcom. Niet pochýb, že bola favoritkou mnohých fanúšikov českého bikinifitness. V mojich očiach ju na 2.miesto posunul práve toľko krát spomínaný objem stehien, ktorý v Renátinom prípade hraničí s nomináciou wellnessfitness. Rozhodne by som uvažovala nad zmenou tréningu, aby boli nohy o niečo subtílnejšie.

Na 4.mieste skončila Marcela Kotková (140), na piatom Zuzana Prudíková (154) a na šiestom Kateřina Lafata (174). V kategórií súťažilo 7 dievčat, všetky sa ukázali v individuálnych I-walkoch.

Bikinifitness do 172cm

Z ôsmich pretekárok získala jednohlasné víťazstvo Jana Jeřábková (100), čo určite nikoho neprekvapilo. Úspechom na 2020 Diamond Cup-e Malta (report z tejto súťaže nájdete na našom YouTube kanáli) dokázala, že túto sezónu o nej budeme počuť ešte veľa. Na striebornej pozícii sa umiestnila tvrdšia pretekárka Sylvie Moocová (151). Vidíme tu stále prítomný problém udania trendu v nomináciách – pretekárka na 2. mieste je odlišná ako tá na prvom, ktorá má udávať trend. Sylvii sa dokonca podarilo zvíťaziť v kategórii Masters.

Oveľa viac ma zaujala pretekárka z bronzovej priečky Sára Hrubá (141), ktorá má IBA 16 ROKOV! Jej zjav naozaj veľmi klame, pretože svalovým rozvojom aj celkovým vzhľadom pôsobí ako skúsená seniorská pretekárka. Sára má veľmi veľký potenciál, teším sa, kedy ju znova uvidíme na iných súťažiach. Práve ona bola najväčším prekvapením tejto súťaže. Bikinky na štvrtom a piatom mieste mali rovnaký počet bodov. O priečku vyššie sa umiestnila Nikola Dohnalová (98). Nika je atraktívna pretekárka, no forma, ktorú na tejto súťaži ukázala, mohla byť dotiahnutá oveľa lepšie. Na 5.mieste skončila Nela Sejtková (118) a na šiestom Kristína Havlíková (137).

Bikinifitness nad 172cm

Prvenstvo nielen v tejto kategórií, ale aj v absolútnom poradí, získala Natalie Myslíková (132). Natalie vyzerala výborne. Túto sezónu ju uvidíme pravdepodobne v nových zelených bikinách, ktoré prvýkrát ukázala práve na tejto majstrovskej súťaži. Jej jediným mínusom ostáva šírka pásu, ktorá trošku uberá celkovému dojmu v prednom postoji. Naty predviedla bezpochyby najlepší I-walk spomedzi všetkých pretekárok. Strieborné miesto získala Veronika Skácelová (128). Dominuje pekným X-shapeom, pozor však na výraznú separáciu stehien. Bohužiaľ, musím sa opakovať, v tejto nominácii je to nežiaduce!

Bronz si v tejto kategórii uchmatla Eva Budina (148). Pozor na vizáž – účes by mal pôsobiť prirodzene a uhladene. Myslím, že bude vhodnejšie, ak nabudúce zvolí účes s cestičkou. Eve sa podarilo získať aj striebornú medailu v kategórii Masters. „Bramborová“ medaila išla do rúk Veroniky Müllerovej (99). V jej prípade mi chýbala pripravenosť – forma bola v porovnaní so súperkami veľmi mäkká. Na 5. mieste skončila Radmila Kabrhelová (160) a TOP 6 uzavrela Barbora Slavíková (95).

Česká scéna rozhodne disponuje kvalitnými pretekárkami, na ktoré sme zvedavé na medzinárodných súťažiach. Treba však zdôrazniť, že by sa od rozhodcov žiadalo prísnejšie vymedzenie hraníc a požiadaviek jednotlivých nominácii. Mnoho pretekárok totiž stále disponuje svalovým rozvojom, ktorý presahuje nomináciu bikinifitness.

Všetky fotky sú požičané na ukážku zo stránky www.ronnie.cz .Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!