Aký bol 2020 Arnold Classic Bikini International

Súťaž Arnold Classic USA je za nami. Minulý víkend sa rozhodlo o šampiónoch jednotlivých nominácii na jednom z najprestížnejších pódií. To, ako vyzerala nominácia Bikini International, sa dozviete v tomto článku od Barbory LABUDOVEJ.

V semifinálovom kole nastúpilo na veľkolepé pódium v Convention Centre Hall 16 pretekárok, ktorých mená sme si priblížili v preview pred súťažou. Niektoré dievčatá mimoriadne vynikali, niektoré naopak sklamali – pripravenosťou či prejavom. Po I-walkoch nasledovali jednotlivé vyvolávania, podľa ktorých nám bolo jasné, kto bude súčasťou TOP 6. Do prvého vyvolávania sa dostali: Isa Pecini, Etila Santiago Santos, Jennifer Ronzitti, Janet Layug, Angelica Teixeira a Priscilla Leimbacher. Po treťom porovnávaní opätovne vyvolali na pódium Isu, Janet a Angelicu. V tomto momente bolo všetkým jasné, kto bude bojovať o víťazstvo. Do večernej finálovej show postúpilo všetkých 16 dievčat (do finále postupuje na týchto súťažiach 15 dievčat), a tak mali možnosť ukázať sa ešte raz. Po krátkej prezentácii pretekárok začal rozhodcovský panel vyvolávať dievčatá od posledného vyvolávania.

Tretie porovnávanie Daraja HILL (11.miesto), Alessia FACCHIN (12.miesto), Alexandria ROSS (13.miesto), Justine MUNRO (14.miesto), Yeshaira ROBLES (16.miesto), Mahsa AKBARIMER (15.miesto).

Od začiatku súťaže bolo jasné, kto skončí na poslednom mieste. Yeshaira ROBLES výrazne zaostávala oproti zvyšku štartového poľa. Je na prvý pohľad zjavné, že má veľký problém s diastázou, čo veľmi kazí dojem z jej predného postoja. V zadnom postoji taktiež veľmi strácala oproti každej súperke vo vyvolávaní.
Spolu s Jennifer Ronzitti boli najstaršími štartujúcimi na AC – obe majú neuveriteľných 37 rokov. Yeshaira súťaží v Pro divízii od roku 2011 a myslím, že svoje najväčšie úspechy má už za sebou (v roku 2013 skončila druhá na Olympii). Napriek tomu, treba uznať, že počas svojej prípravy ale aj celej kariéry odviedla bezpochyby veľký kus práce.

Na 15. mieste skončila Mahsa Akbarimer, ktorá na mňa pôsobila najmenej žensky.
Na vystúpenie Justine MUNRO som bola veľmi zvedavá. Na pódiu stála naposledy v roku 2017, kedy patrila medzi TOP pretekárky každej súťaže. Na Arnold Classic nastúpila dobre pripravená, avšak v inej forme ako doposiaľ. Za veľké plus považujem to, že výrazne zoštíhlila stehná. Objem zadku však ostal rovnaký, dokonca mám pocit, že sa zväčšil. Navyše pôsobila veľmi neisto, jej prezentácia nebola dostačujúca. Justine skončila na 14. mieste, čo je najhoršie umiestnenie jej 10 ročnej kariéry Bikini Pro.
Z tejto šestice ma najviac oslovila Alexandria ROSS. Táto atraktívna pretekárka získala IFBB Pro kartu len minulý rok. Zaostávala najmä svalovým rozvojom, myslím však, že má veľký potenciál a mohla by byť jednou z vedúcich pretekárok ,,novej generácie“.
Na 12. mieste skončila talianska pretekárka Alessia Facchin. Rozhovor s ňou z jej amatérskych čias môžete nájsť na našom portáli.
11.miesto patrí Daraji Hill, ktorá dominuje spodnou časťou tela.

Druhé vyvolávanie: Beatriz BISCAIA (7.miesto), Romina BASUALDO (8.miesto), Marcia GONCALVES (9.miesto), Camile PERIAT (10.miesto).

V preview pred súťažou som vás upozornila na najmladšiu súťažiacu na Arnold Classic (má len 19 rokov!) Beatriz Biscaiu. Beatriz dokázala svojim 12.miestom na Olympii, že má v IFBB Pro snubnú budúcnosť. Beatriz bola na pódiu neprehliadnuteľná. Oceňujem krásne ružové plavky, ktorými veľmi vynikala. Páčila sa mi v prednom aj zadnom postoji. O pár dní ju uvidíme na súťaži Arnold Classic Australia. Dovolím si tvrdiť, že mieri do TOP 6.
Stálica Romina Basualdo získala 8. miesto. Počas svojho I-walku mala na tvári veľmi skleslý výraz, čo jej uberalo na celkovom dojme. Pripravená bola štandardne dobre, no to, že ju porazila podstatne mladšia a menej skúsená pretekárka Beatriz, je pre ňu varovný prst.
Marcia Goncalves sa po získaní 9.miesta vyjadrila na instagrame, že so súťažením plánuje skončiť. Vyzerá to tak, že bola táto súťaž pre ňu veľkým sklamaním. Osobne si myslím, že ju rozhodcovia ohodnotili spravodlivo a že pokojne mohla byť aj o priečku nižšie.
Camile Periat sa ukázala v lepšej forme ako na minuloročnej Olympii. Svedčí o tom aj výsledok – na Olympii skončila mimo finále, tentokrát získala 10.miesto.

Prvé vyvolávanie: Jennifer RONZITTI, Etila SANTIAGO SANTOS, Elisa PECINI, Janet LAYUG, Angelica TEIXEIRA, Priscila LEIMBACHER.

Jennifer vyzerala štandardne dobre, je vážne neuveriteľné, že má táto žena 37 rokov. Napriek veku je porovnateľná konkurentka. Trošku mi vadí jej chôdza –po pódiu poskakuje, čo naozaj nebudí dobrý dojem. Celkový vzhľad, formu a jednotlivé postoje chválim. Vybojovala si napokon posledné miesto v TOP 6.
Etila Santiago Santos je veľmi výnimočná pretekárka. Na pódiu doslova svieti a rozhodne to nie je iba netradičným účesom – Etila je nádherná, charizmatická žena. Prezentuje sa veľmi dobre, na pódiu je pokojná, vyzerá uvoľnene. Za jej slabinu považujem zadný postoj – v ňom oproti svojim súperkám stráca. Som zvedavá, aké výsledky dosiahne na ďalších súťažiach – tentokrát to bolo 5.miesto, čo je bezpochyby veľkým úspechom.
Priscila Leimbacher sa dokonale prispôsobila trendu, ktorý je žiaduci v tejto divízii. Vyzerala na pódiu veľmi dobre, bola kvalitne pripravená, no zároveň nie veľmi „vysušená“. Jej svaly dominovali plnosťou a celé svoje vystúpenie podčiarkla veľmi dobrou prezentáciou. Priscila zaslúžene získala 4.miesto za aktuálnou víťazkou Bikini Olympia, dvojnásobnou víťazkou Bikini Olympia a minuloročnou víťazkou Arnold Classic.

Tak, ako som predpokladala, tieto tri pretekárky medzi sebou odviedli súboj o titul 2020 Bikini International. Rozhodcovia do stredu porovnávania umiestnili Isu a Angelicu, čo znamenalo, že sa medzi nimi bude rozhodovať o víťazke. Toto nepísané pravidlo sa potvrdilo.
Janet Layug skončila na 3. mieste. Pôsobila veľmi neisto, pri pózingu robila zbytočné chyby (sústavne ťahala rameno hore) a formou o niečo zaostávala oproti Ise a Angelice. Je pravda, že je Janet v nevýhode, ktorú predstavuje jej široká panva, napriek tomu musím povedať, že 3.miesto získala oprávnene.
Výsledkové listiny svedčia o tom, že sa rozhodcovia zhodli jednomyseľne – Angelica skončila druhá so skóre 10 a víťazkou sa stala Elisa Pecini s 5 bodmi. Angelice zmena peak weeku a prípravy prospela – musím povedať, že na pódiu vyzerala lepšie ako na Olympii. Pri I-walku bola sebaistá a vyzerala, že si súťaž veľmi užíva.

Elisa Pecini sa stala šampiónkou 2020 Bikini International úplne s prehľadom. Forma, prezentácia, vizáž – všetko bolo dotiahnuté do bodky. Elisa mimoriadne dominuje útlym pásom, dlhými nohami a krásnou tvárou. Od minulého roka sa Isa neuveriteľne zlepšila (bola ešte útlejšia, napriek tomu nestrácala na plnosti) a verím, že si v septembri príde do Las Vegas pre druhý titul Bikini Olympia. V kútiku duše budem dúfať, že opráši svoje staré krvavočervené plavky. 

Budúci víkend nás čaká súťaž 2020 Arnold Classic Australia, ktorej minuloročnou víťazkou je Janet Layug. Dokáže opraviť chyby z Columbusu a získať ďalší titul? Nenechajte si ujsť informácie o tejto súťaži a sledujte náš instagram!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!