Aký bol 2020 svetový šampionát vo Fit Model?

Aj fit modelky dostali v roku 2020 príležitosť súťažiť. Vďaka Christine Vedernikovej sa mohli zúčastniť aj boja o tituly majsteriek sveta.

Kategória fit model je milovaná a nenávidená mnohými priaznivcami fitness sveta. Nesporne je však súčasťou IFBB a pre mnohé súťažiace predstavuje odrazový mostík k súťaženiu v bikinifitness. Práve preto je pre dievčatá lákavá nielen po vizuálnej stránke. Prezentovať sa v krásnych šatách a jednodielnych plavkách, ktoré môžu pomôcť zakryť drobné nedokonalosti. Všetko o kategórii fit model si môžete prečítať v tomto článku.

V Lotyšsku sa vďaka úsiliu Christiny VEDERNIKOVEJ konala predminulý víkend ďalšia súťaž pre fit modelky. Majstrovstvá sveta vo fit model kategórii sa aj napriek neistote, zavretým posilňovniam a strachu z pandémie tešili hojnej účasti z viacerých krajín. Samozrejme chýbalo zopár kvalitných pretekáriek, no ich neúčasť im nemôžeme vyčítať. Súťaž aj napriek tomu bola kvalitná. Organizácia celej súťaže (ktorú ste mohli sledovať vďaka miestnej televízii aj live) bola znova skvele zvládnutá a pretekárky si užili veľkolepú show, blikajúce reflektory a skvele pripravené pódium. Súťaž v Rige je vďaka Vedernikovej a jej tímu jednoducho zážitok na celý život, kde sa dievčatá cítia na pódiu ako skutočné kráľovné. Ako vyzerala súťaž v jednotlivých kategóriách?

Fit model do 163cm

Po tom, ako hviezda kategórie fit model Sofia Maloletova oznámila, že sa definitívne chce pripravovať na súťaženie v kategórii fit model, bolo jasné, že trón po nej musí prebrať niekto ďalší. Tušila som, že to bude Samanta Balode a som veľmi rada,  že sa moja predtucha potvrdila. O výhre Samanty Balode(1) nepochyboval asi vôbec nikto. Niektorí si ju možno pamätajú ešte ako bikinifitnessku, no jej look, prezentácia a forma, ktorú predviedla na Majstrovstvách sveta 2020 boli do detailu vyšperkované. Oceňujem aj zmenu šiat. Myslím si, že nové fialové jej sedia omnoho viac ako červené z minulého roka. Na druhom mieste skončila Kristina Mickiene(4) z Litvy, ktorá pri pózingu dvíhala ramená o čosi vyššie, než by bolo vhodné, no predviedla symetrickú, jemne osvalenú postavu, ktorá je vo fit model rozhodujúca. Tretie miesto si odniesla Martyna Pietryszyn(3) z Poľska, ktorá zaujala zlatými šatami v druhom kole. Štvrté miesto putovalo na Ukrajinu vďaka Tetiane Prykhodko(2). Piata skončila Diana Kivacka(5) z Lotyšska a šieste, posledné miesto patrilo Karolin Nomm(6) z Estónska.

Fit Model do 168cm

Jednoznačné prvenstvo v tejto kategórii patrilo Anastasii Galimovej(11). Anastasia zaujala najmä extrémne útlym pásom a dobrým vzhľadom. Typicky elegantná, ruská prezentácia bola taktiež obrovskou výhodou. Pre štíhlu Anastasiu však môže byť fit model nateraz aj „konečnou“ destináciou, kde sa môže vypracovať na svetovú špičku. Nad prestupom by mala rozmýšľať až keď sa jej svalový objem zväčší. Druhé miesto si uchmatla taktiež Ruska Nataliia Popova(10). Jej najväčšou výhodou sú široké ramená, ktoré opticky zužovali pás a vytvárali dojem figúry v tvare presýpacích hodín. Tretie miesto získala Ana Kiseliova(8), ktorá mimoriadne zaujala vzhľadom a prezentáciou. Verím, že na sebe bude pracovať – v kategórii fit model má totiž veľký potenciál. Na štvrtom mieste skončila Johanna Nikkanen(12), ktorá by svojím svalovým objemom mohla konkurovať aj bikinifitnesskám. Piata priečka sa ušla Agnese Shaburovej(7) a šiesta Inite Kirshakmene(9).

Fit Model nad 168cm

Víťazkou v tejto kategórii sa stala Ukrajinka Maryna Polapa(18). O víťazstve Maryny nepochyboval málokto a v redakcii sme jej držali prsty, aby si po nie práve ideálnom výsledku z Majstrovstiev Európy napravila chuť. Podarilo sa. Aj keď víťazstvo nedosiahla s ideálnym skóre, bolo úplne jednoznačné. Musím však pochváliť aj ďalšie pretekárky. V tomto roku sa mi páčila rozmanitosť večerných šiat, v ktorých sa fit modelky ukázali. Konečne sa upustilo od jednoduchej červenej a dievčatá vyzerali naozaj skvelo. Striebro si domov odniesla Ilona Balvas-Mnoholietnia(22), pre mňa prekvapenie tejto súťaže a veľmi príjemne pôsobiaca pretekárka. Olga Sibanova(16) sa umiestnila na treťom mieste. Očakávala som však, že na treťom mieste sa umiestni Karina Kondratieva(13), ktorej sa ušla v konečnom hodnotení piata priečka. Predbehnúť ju stihla Anastassiya Chshekotilova(21), ktorá sa umiestnila na štvrtom mieste. TOP6 uzavrela Linda Berzina(17) z Lotyšska.

Fit Model OVERALL

Titul overall majsterky sveta si domov odniesla Samanta Balode, k čomu jej srdečne blahoželáme. Jej víťazstvo bolo jednoznačné a určite všetci uznajú, že aj spravodlivé.

V redakcii bikinifitness.sk máme veľkú radosť, že kategória fit model sa dostáva do povedomia fanúšikov. Ak nechcete zmeškať novinky z tejto kategórie, určite nás sledujte aj na našom instagrame.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!