Aký bol 2021 Svetový pohár vo Fit Model? Tieto pretekárky boli neprehliadnuteľné!

Ďalšia súťaž pod hlavičkou IFBB International sa uskutočnila v Rige. Na pódium sa postavili tie najlepšie Fit Modelky na svete. Ako súťaž vyzerala?

Každý priaznivec fitness a kulturistiky vie, že Santa Susanna je tradičným dejiskom Európskych šampionátov, pre prestížnu Olympiu bolo roky typické Las Vegas. Fit Model sa aktuálne dostáva do povedomia fanúšikov nášho športu a začína sa automaticky spájať s Lotyšskom a mestom Riga. Práve prezidentkou Lotyšskej federácie je totiž Christina VEDERNIKOVA, ktorá sa venuje kategórii Fit Model a už roky usporadúva skvelé podujatia, najmä Fit Model World Cup a Svetový šampionát v tejto nominácii. Aj počas tohto roka sme mohli vidieť dobre zorganizovaný Svetový pohár - s dobrým komentárom, rýchlym spádom a pri pohľade do výsledkových listín môžeme konštatovať aj postup smerom vpred v oblasti rozhodovania. Vo všetkých kategóriách sme totiž videli pretekárky aj v šatách aj v jednodielnych plavkách. Kedysi dostali možnosť predviesť sa vo večerných šatách len finalistky v jednotlivých kategóriách. Po prvýkrát sme tiež videli pretekárky rozdelené do viac než troch kategórií – v Rige ich bolo až päť. Aké výsledky dosiahli Fit Modelky v jednotlivých kategóriách?

Fit Model do 160cm

Jednoznačne najväčšou favoritkou v tejto kategórii bola Rimma KOTELNIKOVA, aktuálna overall šampiónka zo Siberian Power Show a víťazka Ruského pohára vo Fit Model. Rimma bola neprehliadnuteľná od prvej chvíle, keď vykročila na pódium a osobne som nepochybovala o tom, že zvíťazí. A úplne jednoznačné to bolo aj v očiach rozhodcov, Rimma zvíťazila so 7 bodmi. Jasne druhá napokon skončila Nataliia CHEREVYCHNA z Ukrajiny. Bola pre mňa príjemným prekvapením aj preto, že Nataliia je pre mňa dôkazom toho, že pretekárky môžu byť v tejto nominácii úspešné, aj keď nemajú osí pás. Zaujala ma aj pretekárka z tretieho miesta, Ksenia ZAVODOVSKAIA, ktorá predviedla výraznejšie osvalené nohy a uspela aj napriek tomu, že disponuje (vo fitness nomináciách) nie veľmi populárnou širokou panvou. Martyna PIETRYSZYN z Poľska obsadila 4. miesto, piata sa umiestnila Karina GLAZKOVA. Napriek tomu, že vo Fit Model nie je potrebný (a ani žiaduci) veľký svalový objem, Diana KIVACKA je dôkazom toho, že istý stupeň pripravenosti je nevyhnutný, popri svojich súperkách totiž pôsobila príliš mäkko. Pri pózingu by som odporúčala zamerať sa na tlačenie ramien smerom nadol, pri prílišnom vyťahovaní pliec dohora zaniká krk pretekárky a pôsobí to neprirodzene. Kivacka sa umiestnila šiesta.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Fit Model do 164cm

V tejto kategórii súťažilo najviac pretekárok, na stage sa postavilo až 11 Fit Modeliek. Štíhla a dobre pripravená Karyna NIKOLAIEVA z Ukrajiny u rozhodcov jednoznačne dominovala v kategórii do 164cm a dokázala zvíťaziť. Mne sa Karyna najviac páčila v zadnej póze, kde pôsobila veľmi sebaisto a predviedla najlepšie proporcie. Osobne som očakávala väčší súboj s Anastasiiou MOROZOVOU, ktorá získala striebornú medailu, no tá strácala najmä v pózingu a prednej póze. Na treťom mieste sa umiestnila Julija IVANAUSKIENE. Na štvrtom mieste sme napokon videli Dinu TULEUOVU. Dina má prirodzene širokú panvu a na to, aby dosiahla štíhlosť nôh, akou disponovali jej súperky, by potrebovala ešte dlhšiu prípravu. Piate miesto obsadila Jekaterina MALNACHA. Elena KUZMINA skončila na šiestom mieste, pričom jej forma bola oproti ostatým pretekárkam o čosi ostrejšia. Štvrté, piate a šieste miesto delil vždy len jeden bod.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Fit Model do 168cm

V tejto kategórii sa najväčší boj odohral medzi prvou a druhou pretekárkou. O dva body napokon uspela Viktoriia LYTVYNENKO pred Nataliiou POPOVOU. Ostáva však pravdou, že po finálovom kole v šatách vyzerala Viktoriia o čosi lepšie aj napriek jasne širším ramenám, ktorými disponuje Nataliia. Viktoriia LYTVYNENKO predviedla štíhlu formu, no bola výborne pripravená, čo podčiarkla peknou prezentáciou – práve to bol recept, ktorým dokázala poraziť úradujúcu víťazku Ruského pohára POPOVU. Viktoria PETROVICH obsadila tretie miesto a jednoznačne pútala pozornosť, ak bude aj naďalej pracovať na svojej jemnej forme, môže patriť medzi TOP pretekárky na svete. Na štvrtom mieste skončila Maryna HUTOVSKA, ktorá v porovnaní s prvou a druhou pretekárkou disponovala väčšími a prepracovanejšími svalmi na vrchnej časti tela. Na piatom mieste skončila Mariia ROMANOVA, na šiestom Zoia KIRZON.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Fit Model do 172cm

Spomedzi šiestich pretekárok v tejto výškovej kategórii získala víťazstvo Regina SEREBRIAKOVA so štíhlym vrchom tela a výraznejšie prerysovanými nohami. Na druhom mieste skončila Karina KONDRATIEVA, dlhoročná pretekárka v tejto nominácii, ktorá však disponuje širším pásom. Sofia SHCHOLKINA domov brala bronzovú medailu a v mojich očiach bol súboj medzi ňou a KONDRATIEVOU podobne tesný, ako u rozhodcov. Karina získala druhé miesto so 16 bodmi a Sofia na treťom mieste dostala od rozhodcov 18 bodov. Oksana ALEKSANDROVA zo štvrtého miesta musí pracovať na pózingu, keďže aktuálne pravidlá určujú pózovanie s váhou na jednej nohe. Piata skončila Anna KOTOVA, ruská pretekárka, ktorú môžeme vídať okrem Fit Model aj v kategórii bikini a artistic fitness. Šieste miesto si domov odniesla Agnese SHABUROVA.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Fit Model nad 172cm

Anastassiya CHSHEKOTILOVA zvíťazila spomedzi šiestich pretekárok v kategórii najvyšších Fit Modeliek. Krásna forma, ktorú predviedla je jednoznačne jednou z najlepších, ktoré sme na šampionáte videli. Úprimne nesúhlasím s umiestnením Kateryny MYRONIUK, ktorá úplne jednoznačne získala druhé miesto. Osobne som na tomto mieste videla skôr Milannu KHIMICH, absolútnu šampiónku z Ruského pohára. Milanna má o čosi výraznejšie svaly, no podľa mňa je stále jednou z najlepších Fit Modeliek na svete. Štvrté a piate miesto si podelili pretekárky z Lotyšska – Evita Rheina Benke, respektíve Julia ZHEZHELA. Posledné miesto obsadila Estónka Elvi OSSIPOV.


Zdroj: eastlabsphoto.com

OVERALL

V súboji o absolútne prvenstvo uspela o jeden jediný bod Rimma KOTELNIKOVA. Rimma je jednoznačne novou kráľovnou tejto kategórie a v redakcii sme veľmi zvedavé, ako bude vyzerať jej vystúpenie na 2021 Fit Model Majstrovstvách sveta. Už roky s Barborou LABUDOVOU hovoríme o potrebe presne určiť hranice medzi jednotlivými kategóriami a zaviesť pravidlo, podľa ktorého by dievčatá mohli súťažiť v jednej nominácii. Nie je predsa možné byť ideálnou bikini pretekárkou a Fit Modelkou zároveň. Práve Rimma sa môže stať ikonou kategórie Fit Model.

Ako je to s kategóriou Fit Model na Slovensku?

Aj Slovenky sa už môžu predviesť v tejto najjemnejšej ženskej fitness kategórii. Vďaka uloženému livestreamu z Majstrovstiev Slovenska na portáli vafec.sk môžeme vidieť, že niektoré dievčatá predviedli formu výrazne osvalenejšiu, tieto postavy by na medzinárodných súťažiach neuspeli. Treba tiež dbať na to, aby plavky pretekárok spĺňali štandardy pre Fit Model kategóriu. Osobne súhlasím s tým, že Lívia SIMANOVÁ predviedla formu najvhodnejšiu pre túto nomináciu a zviťazila zaslúžene.


Zdroj: vafec.skReklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!