Alessia FACCHIN - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Zo svetovej scény bikinifitness do centra vašej pozornosti dávame taliansku hviezdu Alessiu FACCHIN. V profilovom článku od Sone KOLCUNOVEJ.

Zo svetovej scény sme sa s teamom prizreli aj ďalšej Talianke. Jej meno je Alessia Facchin a žije v Benátkach. Pod vedením Ekateriny Abramovej sa jej kolotoč súťaží začal už v roku 2014. Aké výsledky má odvtedy za sebou?
Top 15 ... 2015 European Championship

  • 2015 Olympia Amateur Malaga ... 8. miesto
  • 2015 Olympia Amateur Liverpool ... 7. miesto
  • 2016 Olympia Amateur Marbella ... 5. miesto
  • 2016 Nathalia Melo Classic ... 1. miesto a absolútna víťazka
  • 2016 EVLS Prague ... 5. miesto, junior bkinifitness
  • 2016 Diamond Cup Liverpool ... 4. miesto
  • 2016 FitBalance Cup ... 1. miesto a absolútna víťazka
  • 2016 IFBB Diamond Cup Athens ... 2. miesto
  • 2016 Ludus Maximus Italy ... 1. miesto

Alessia FACCHIN - aká bola moja cesta k fitness?

Dvadsaťtriročná Talianka sa k fitness a posilňovaniu dostala cez modeling. Áno, čítate správne, aj táto súčasná talianska hviezda v bikinifitness sa predtým, než začala cvičiť, venovala modelingu. „Plávala som, hrávala volejbal a tenis, no nesmela som naberať objemné svaly,“ hovorí tejto svojej predchádzajúcej aktivite Alessia. „Telo som musela mať štíhle, ale jednoliate, bez výrazných svalov. Som rada, že sa teraz môžem vidieť silná, s vyformovanou postavou,“ opisuje Facchin zmenu svojej postavy, ktorá sa začala jednoduchým chcením zmeniť svoje telo na silnejšie s plnšími tvarmi. S postupným pribúdaním svalovej hmoty a sledovaním sveta fitness prichádzala ďalšia otázka. Čo bolo teda motiváciou súťažiť u mladej, ambicióznej pretekárky, pracujúcej ako osobná trénerka a výživová poradkyňa? „Chcela som vedieť aké to je. Vyzvať samú seba do boja a zistiť, kde sú moje hranice,“ prezrádza Alessia. Tá sa stretla s veľkým pochopením aj v rodine, ktorá jej tak poskytla skvelé zázemie. „Moja rodina je rada, keď som šťastná a preto ma v tom odzačiatku podporovali. Ocko so mnou bol na všetkých súťažiach a podporoval ma, za čo som veľmi vďačná,“ komentuje reakcie vo svojom okolí Alessia.

Alessia FACCHIN - moja príprava na súťaže

„Stáť na pódiu medzi bikinifitnesskami prvýkrát bol pocit, aký som dovtedy nezažila. Aj keď som už na pódiu stála ako modelka, vtedy som bola priveľmi vystrašená a rozrušená. Bolo to neskutočné. Nedokážem to opísať slovami,“ vracia sa k pocitom zo svojej prvej súťaže Alessia, ktorá sa zároveň púšťa do vysvetľovania: „Každý mesiac a každý deň sa vaše telo mení. Musíte ho počúvať a prípravu na súťaž tomu prispôsobovať, preto boli u mňa prípravy na súťaže rôzne.“ Pre Alessiu je momentálne súťažou na ktorú najviac spomína jej posledná súťaž, na čo má celkom jasné dôvody. „Chýba mi ten pocit súťaže a samotný stage a tak rada spomínam na túto poslednú súťaž, ktorú mám v najčerstvejšej pamäti,“ povedala v rozhovore pre bikinifitness.sk Talianka. Alessia zároveň pokladá za svoj najväčší úspech samotné pokračovanie v súťažení a jej postupne rastúcu silu. „Bikinifitness sa stalo mojím životom. Je veľmi pekné, že aj na súťažiach môžem byť s mojou rodinou, ktorá ma podporuje,“ prezradila svoje pocity Alessia. Aká je príprava v podaní mladej, ambicióznej bikinifitnessky Alessie Facchin?

Teraz už viem, čo je pre mňa najlepšia cesta. Mám rýchly metabolizmus, takže nepotrebujem extrémne znižovať sacharidy, ani zaradzovať nadmerné množstvo kardia. Momentálne šesťkrát do týždňa trénujem a to zvyčajne poobede, pretože tento čas môjmu telu vyhovuje najviac a môj tréning trvá hodinu a pol až dve. Počas dňa jem 5-6krát. Kurča, zemiaky, zelenina, ryža a ryby sú moje zvyčajné menu, čo síce nie je veľmi kreatívne, no pre súťažiace to nie je nič nezvyčajné, museli sme sa naučiť s týmito jedlami vychádzať,“ smeje sa pri opise svojej stravy Alessia, ktorá však rovnako ako všetky fitnessky má aj svoje obľúbené cheat meals, čiže jedlá, ktoré si dovolí jesť len občas pre ich zvýšený kalorický príjem- u Facchin je to zvyčajne sushi alebo veľká pizza, ako sa sama v rozhovore priznala. Alessia tiež apeluje na dievčatá s prosbou uvedomenia si rozdielu medzi ženami a dievčatami, ktoré súťažia a tými, ktoré chcú byť fit a mať peknú postavu. „Ak by za mnou prišlo dievča s prosbou o pomoc v príprave, najprv by som sa jej spýtala, či to naozaj chce. Prináša to so sebou mnoho striktných pravidiel a zmenu života. Ak chce človek súťažiť, musí to robiť z vlastného presvedčenia a akceptovať všetko, čo toto rozhodnutie prináša,“ odpovedá na moju modelovú situáciu, kde by Alessiu Facchin oslovilo dievča s prosbou o pomoc v príprave. Ona sama sa však na túto cestu odhodlala a pozorovanie zmien na sebe ju ženie v pred už tri roky aj v súťažnej sfére.

Ako volí jednotlivé prvky vizáže na pódiu? „Pomáha mi moja trénerka Ekaterina Abramova. Je skutočná odborníčka a vždy mi povie, čo by som si mala obliecť pre najlepší efekt na pódiu,“ hovorí Alessia, ktorá uprednostňuje jemný, elegantný a jednoduchý look, čo podporuje aj líčenie v harmónii s bikinami, ktoré v make-upe zvýrazňuje čiernou, bielou a sivou, ktoré na pódiu dobre vynikajú.

Ako trénuje Alessia FACCHIN?

Ciele, vzory a poďakovania Alessie FACCHIN

Úspešná Talianka v rozhovore prezradila aj to, ako si predstavuje svoje ďalšie pôsobenie na domácich a medzinárodných pódiách. „V jari by som mala súťažiť na troch-štyroch súťažiach. Tou prvou bude Arnold Classic Ohio, na ktorú sa už neskutočne teším. Ďalej to bude Diamond Cup na Malte, po ktorom sa rozhodnem, kde nastúpim ďalej,“ povedala Alessia, pre ktorú je tiež najväčším oddychom čas strávený s priateľmi a rodinou, alebo relax vo wellnesse. „Som sama pre seba tou najväčšou motiváciou. Vidieť, ako sa moje telo mení mi vždy dodáva silu a pevnú vôľu, no inšpiruje ma Nathalia Melo, s ktorou som sa zoznámila na Nathalia Melo Classic v Dubline. Mám ju veľmi rada. Je ľudská a priateľská s úžasnou postavou,“ hovorí o svojej motivácii vo svete fitness Alessia, ktorá tiež spomína Anitu Herbert. Príjemnú spoluprácu s Alessiou Facchin sme zakončili jej odkazom a poďakovaniami, ktorými chcela vyjadriť vďaku najmä ľuďom, ktorí pri nej stáli počas jej cesty vo svete fitness. „Ako prvej chcem poďakovať mojej rodine. Mamke a otcovi, bez ktorých by som to určite nezvládla. Ďalej Mircovi Casellimu, ktorý je mojou motiváciou a najlepším priateľom. Bol prvým krokom v mojej príprave, mojím prvým trénerom, ktorý ma donútil sa posúva vpred a dodával mi silu. A mojej súčasnej trénerke Ekaterine Abramovej za jej silu a prácu so mnou, nesmierne si vážim, že vo mňa verí,“ hovorila v poslednej časti nášho rozhovoru Alessia. Ako posledný si nechala odkaz, ktorým chce apelovať na mladé talenty, začínajúce fitnessky, no aj na skúsenejšie pretekárky či dievčatá, ktoré jednoducho milujú cvičenie. „Fit život je dobrý život. Byť fit je dobré pre vaše srdce aj telo, dodáva to sebavedomie a pomáha psychike. Ak sa máte radi, ostatní vás budú mať radi, pretože žiarite, preto musíte robiť to, čo skutočne milujete,“ dodáva na záver motivačne Alessia Facchin, s ktorou sa mi spolupracovalo naozaj dobre a teším sa na jej ďalšie pôsobenie na pódiách. V akej forme sa ukáže? Verím, že v tej najlepšej! In bocca al lupo, Alessia!Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!