Alexandra Handlovská - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Nemali by ste prehliadnuť slovenskú šampiónku vo wellness fitness Alexandru HANDLOVSKÚ a to vám potvrdí v tomto článku aj naša redaktorka Soňa KOLCUNOVÁ. 

Juniorská zverenkyňa Mariána Šišku Alexandra Handlovská bola pre nás jedným z najväčších prekvapení slovenských pódií- zo súťaží si odniesla titul majsterky Slovenska medzi ženami aj juniorkami a dnes by málokto povedal, že s cvičením začínala pre nespokojnosť s postavou.

Alexandra HANDLOVSKÁ – cesta k fitness bola kľukatá

Presne tak, Alexandra začala s cvičením pred piatimi rokmi preto, že bola nespokojná so svojou postavou. „Celý život sa venujem tancu, takže svalový základ som získala pri tancovaní,“ vysvetľuje Handlovská. Vďaka umeleckej škole, ktorú absolvovala si prešla všetkými druhmi tanca od baletu cez jazz až po ľudové tance. „V tanečnom súbore som pôsobila skoro 15 rokov,“ hovorí Alexandra.
„Koncom augusta na dovolenke v Egypte som spadla v sprche a utrpela som otras mozgu. Vtedy sa asi niečo „pohlo“ a začala som sa na seba pozerať inak. Nechcela som byť tou, ktorej hovoria, že je krv a mlieko,“ vysvetľuje Handlovská. Celá jej cesta na súťažné pódiá začala v septembri 2018, keď sa Alexandra rozhodla schudnúť, čo podľa jej slov nebolo vždy jednoduché a po začatí spolupráce s trénerom prišli aj krízy. „Najväčšia kríza, ktorú som neustála bola pre mňa v Istanbule, kde som si sama naordinovala neplánovaný a nedovolený cheat-day,“ spomína Alexandra.
Jedným z dôvodov, pre ktorý sa rozhodla Alexandra súťažiť a veľkou motiváciou pre ňu bola aj úspešná slovenská bikinifitnesska Andrea Neumannová. „Povedala mi, že na to má každý a ak niečo naozaj veľmi chcem tak nemám nikomu a ničomu dovoliť, aby mi to pokazil,“ vracia sa v spomienkach Alexandra. Aj ona chcela, tak ako dnes mnoho začínajúcich dievčat, súťažiť v kategórii bikinifitness.
Napokon sa však rozhodnutie, ktoré padlo len deň pred súťažou, ukázalo ako šťastné. „Moja posing trénerka Miška Fábová mi navrhla súťaženie v kategórii wellness fitness. Podľa nej mám viac svalstva na nohách a medzi bikinami by som vyčnievala,“ zhrnula Handlovská radu od trénerky, ktorú si vzala k srdcu.
Aj napriek nepriazni sa teda postavila na pódiá a zožala skvelé úspechy. „Asi každý by čakal, že som mala neskutočnú oporu a každý tu bol pre mňa, no opak je pravdou. Z každej strany to bola samá urážka, narážka, nadávky, opovrhovanie, výsmech a nedôvera. Myslím však, že toto bolo základom môjho úspechu- povedala som si, že idem po všetko, čo vraj nemôžem mať,“ vysvetľuje Alexandra, ktorá našla len pár priateľov, ktorí jej verili od začiatku do konca.

Alexandra HANDLOVSKÁ – dva štarty, dva tituly majsterky Slovenska

„Zatiaľ som absolvovala len Majstrovstvá Slovenska žien v Nitre a Majstrovstvá Slovenska juniorov v Hnúšti,“ hovorí Alexandra, ktorá premenila oba svoje štarty na zlaté medaily. „Jednoznačne spomínam radšej na prvú súťaž,“ povedala v rozhovore Alexandra a špeciálne spomína na video vytvorené EastLabsom, ktoré zachytáva jej emócie na pódiu a výhru.
Čo však pokladá Alexandra Handlovská za svoje najväčšie víťazstvo? „Mojím najväčším víťazstvom je asi to, že som zdravá, vďaka čomu mám možnosť každý deň robiť niečo pre túto spoločnosť, posúvať sa ďalej a pracovať na svojej forme a osobnosti,“ vymenúva Handlovská.
A k víťazstvu podľa slov talentovanej wellness fitnessky prispeli aj plavky, ktoré si však nemohla nechať ušiť na mieru. „Chcela som kráľovskú modrú, pretože som sa v nej videla ako víťazka,“ vysvetľuje Alexandra, ktorá si napokon vysnené plavky zohnala kúpou od dievčat, ktoré v nich už súťažili.
Zaujímavý názor sme si v rozhovore vypočuli od Alexandry aj v ohľade vizáže na pódiu. „Podľa môjho názoru vôbec nejde o make-up ani vlasy . Ide o to sebavedomie a charizmu, ktorú súťažiaca musí mať v sebe . Takže najdôležitejšie je podľa mňa zvoliť si také líčenie a úpravu vlasov, aby sa žena cítila krásna a atraktívna,“ hovorí Handlovská a dopĺňa, že pre ňu je najlepším make-upom úsmev.

Alexandra HANDLOVSKÁ – vzor má medzi bikinifitnesskami

„Mojím aktuálnym cieľom je dokončiť školu. Momentálne sa potrebujem povenovať tejto časti môjho života a taktiež plánujem zapracovať na príprave na ďalšiu sezónu a na stage sa postaviť v čo najlepšej forme,“ vysvetľuje Alexandra. Jej najväčšia motivácia plynula z toho, že chcela všetkým dokázať, že môže byť majsterkou, čo sa jej napokon v jarnej sezóne podarilo hneď dvakrát.
„Čiže za moju najväčšiu motiváciu považujem víziu svojho cieľa,“ dopĺňa Handlovská, pre ktorú je najväčším vzorom ruská bikinifitnesska Alina Malykhina. My budeme Alexandre aj naďalej držať prsty a sme zvedaví na to, v akej forme ju najbližšie uvidíme na súťažnom pódiu.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!