Alica Heverová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Koho zo SAKFST scény by ste určite nemali prehliadnuť a na koho sa viac sústrediť? Redaktorka Soňa Kolcunová vám predstaví bikinifitnessku Alicu.

Len sedemnásťročná Myjavčanka už absolvovala dve súťažné sezóny - prvú sama označuje ako skúšobnú, v ktorej chcela zakúsiť atmosféru súťaží. V tejto sezóne zlepšila formu a už dvakrát sa prebojovala do semifinále, no finálová TOP6 je stále pre Alicu Heverovú, ktorú trénuje Rudolf Kopčok nedosiahnutou métou. Na programe má ešte jednu súťaž v jesennej/zimnej sezóne 2016. Podarí sa jej prekonať v tomto roku jej najlepšie umiestnenie? Aké vlastne to najlepšie umiestnenie bolo a na ktorých súťažiach sme mohli Alicu vidieť?

 • neprešla elimináciou ... 2016 SAKFST Majstrovstvá Slovenska juniorov (bikinifitness do 163cm)
 • neprešla elimináciou ... 2016 SAKFST Majstrovstvá Slovenska žien (bikinifitness do 163cm)
 • 9. miesto ... 2016 Tatranský pohár (bikini fitness do 166cm)
 • 13. miesto ... 2016 Mozolani Fitness Cup (bikini fitness do 163cm)
 • 10. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (bikini fitness do 164cm)


Alica HEVEROVÁ - aká bola jej cesta k bikinfitness?

Na školskej úrovni sa venovala 7 rokov basketbalu, ktorý tvoril podstatnú časť jej pohybovej aktivity. Keď však prestala, pocítila absenciu pohybu aj na svojom tele. „Cvičím ešte len rok a pol. Hlavným dôvodom bolo, že som dosť pribrala a chcela som schudnúť,“ vysvetľuje Alica. „Najprv som začala s kruhovým cvičením. Neskôr som chvíľu pracovala vo fitku a práve vtedy som začala cvičiť s váhami, čo ma začalo veľmi baviť a trénera som si zohnala až na začiatku tohto roka,“ opisuje svoje začiatky študentka gymnázia v Myjave Heverová, ktorú veľmi motivovali bikinifitnessky, ktorých fotky mala na očiach počas celej svojej cesty.
„Prišiel čas keď som si povedala, že to veľmi chcem skúsiť aj ja a tak som sa pustila do prípravy,“ opisuje krátky čas pred začiatkom prvej prípravy Alica. „Nevedela som, čo všetko bude takáto príprava obnášať a nevedeli to ani moji blízki ale podporovali ma,“ hovorí o reakciách v okolí Alica, ktorá tiež v rozhovore opísala svoje sympatie voči kategórii bikinifitness, ktoré pramenili najmä v jemne osvalenej, ženskej postave, ktorou sa na pódiu prezentujú bikinifitnessky.
 

Alica HEVEROVÁ - aké je súťaženie?

Ali absolvovala doposiaľ dve súťažné sezóny. Tú prvú - jarnú 2016, nazvala v našom rozhovore skúšobnou práve preto, že si chcela skúsiť pózovanie a súťažný tlak či diétu bolo zámerom tejto „skúšobnej sezóny“. Ako ju hodnotí sama Alica Heverová? „Moja prvá sezóna, ktorou bola tá jarná v roku 2016 bola na prípravu veľmi náročná. Bolo potrebné stále zhadzovať a nemala som žiadnu formu,“ opísala jar tohto roka Alica. „Táto druhá príprava bola omnoho lepšia. Užívam si to, viem do čoho idem a tak je to o poznanie jednoduchšie. Táto príprava bola a je veľmi príjemná. Dokonca som získala aj sponzora - firmu najprotein.sk, ktorej by som chcela touto cestou veľmi pekne poďakovať.“
Sama gymnazistka vzápätí priznáva, že sa jej nedarí tak, ako by chcela, no výrazne jej výsledky kompenzujú skúsenosti ktoré naberá a kontakty, ktoré získava na súťažiach a chce na sebe ďalej pracovať a zlepšovať sa. Celý náš rozhovor s Alickou prebehol v zákulisí na Veľkej cene Dubnice, kde napokon obsadila 10.miesto, no všimli si ju a v reporte zmienili aj šéfredaktori Bikinifitess.sk a EastLabs.sk - Igor Kopček a Saskia Cakoci . Ako sa v Dubnici na nominačnej súťaži na MS juniorov cítila?

„Dnes mi to nevyšlo podľa mojich predstáv. Bolo tu dosť veľa pretekárov a všetci sme v dosť malom zákulisí, čiže je tu pomerne tesno, ale na druhej strane sú tu znova úžasní ľudia s ktorými si to tu užívam a preto som tu rada,“ povedala Alica v zákulisí Veľkej ceny Dubnice. Táto mladá pretekárka sa od jari výrazne zlepšila aj v pózovaní, keďže v príprave na súťažnú jar jej tréningy pózingu začali až dva týždne pred súťažou. „Uvedomila som si, že potrebujem oveľa viac dbať na pózy, takže som pózovala tesne po neúspešných jarných súťažiach každý deň, neskôr som mala aj dni, počas ktorých som nepózovala, no trénovala som ich veľmi často. Vidím výrazný progres najmä v tom, že sa mi teraz pózuje oveľa ľahšie ako na začiatku,“ prezradila čosi o dôležitosti pózovania Alica.
Okrem pózovania vyzdvihla ako ideálnu bikinifitnessku každú pretekárku, ktorá sa vie patrične predať, je na pódiu sebavedomá a pôsobí spokojne sama so sebou. Celkový dojem určite dotvárajú plavky a doplnky. Podľa čoho ich vyberá ambiciózna Alica Heverová? „Na jar som mala peknú farbu plaviek, no zlý bol strih. Keď som sa zúčastnila v lete bikinifitness campu vo Vranove nad Topľou, zoznámila som sa s Katkou Kutmanovou, ktorá tiež súťaží v kategórii bikinifitness a zároveň šije plavky. Veľmi mi pomohla, poradila mi s takmer všetkým a dodnes s ňou nielen spolupracujem, ale som s ňou aj vo veľmi kamarátskom kontakte,“ hovorí Alica.

Alica HEVEROVÁ - ako trénuje?

Aj v rozhovore so Saskiou Cakoci uviedla, že jej vzory sú štyri najúspešnejšie bikinifitnessky na Slovensku-  sama Saskia, Olívia Pohánková, Sabina Pleváková a Timea Trajteľová. Ako teda vyzerá Alicin tréning na ceste za úspechom?
Najradšej trénuje nohy a zadok a chrbát, prsia a zadné ramená a preto sa s nami rozhodla podeliť o tréningy práve týchto partií.

Alicin tréning nôh a zadku:

 • začína drepmi (cvičí 5 sérií po 8-12 opakovaní)
 • pokračuje výpadmi (4x 10 opakovaní na každú nohu)
 • nasleduje predkopávanie (5x 8-15 opakovaní)
 • ďalej je to zakopávanie (5x 8-15 opakovaní)
 • ďalším cvikom je mŕtvy ťah (4x 10-12 opakovaní)
 • posledným cvikom na túto partiu je dvíhanie panvy s veľkou činkou (4x 15 opakovaní)

A ako vyzerá tréning chrbta, pŕs a zadných ramien?

 • zväčša začína príťahmi hornej kladky pred hlavu (5 sérií po 10-12 opakovaní)
 • pokračuje benchpressom (4x 10 opakovaní)
 • ďalej je to veslovanie s kladkou v sede (5x 8-12 opakovaní)
 • nasledujú tlaky na prsia s veľkou činkou (5x 8-12 opakovaní)
 • ďalším cvikom je pullover (4x 10-15 opakovaní)
 • pokračuje veslovaním s kladkou v predklone (4x 10 opakovaní)
 • posledným cvikom je upažovanie jednoručiek v predklone (4x 8-15 opakovaní)

Alica HEVEROVÁ - komu ďakuje a aké sú jej ďalšie súťažné ambície?

„Chcem veľmi pekne poďakovať mojej rodine, ktorá ma v tomto neskutočne podporuje. Bez nich by som tu nebola a taktiež by som svoju doterajšiu prípravu finančne „neutiahla“ sama. Diéty sú v poslednej fáze naozaj striktné a tie by som hlavne bez mojej mamičky určite nezvládla,“ vyzdvihuje Ali svoju mamu, ktorá nechýbala ani pri rozhovore v zákulisí Veľkej ceny Dubnice. „Nesmiem zabudnúť aj na môjho trénera Rudolfa Kopčoka, ktorý ma na súťaže pripravuje. ďalej ďakujem Igorovi Kopčekovi za cenné rady a Saskii Cakoci za značnú pomoc pri prezentácii a celkovom vzhľade na pódiu,“ dodáva Alica, ktorej ambície na zvyšok jesennej/zimnej sezóny 2016 sú jednoznačné.
Momentálne u nej prebieha plná príprava na Športfestival v Trenčíne, kde by chcela konečne nakuknúť medzi finálovú šesticu dievčat. To, či sa jej sen splní budem s očakávaním sledovať aj ja a spolu s celým tímom EastLabs jej budeme držať prsty.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!